Faroe Islands Ferry

Faroe Islands Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Faroe Islands Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Faroe Islands Ferry vela në dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line.

Rezervimet e biletave Faroe Islands Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Faroe Islands trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Faroe Islands trageteve për dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Ishujt Faroe Ferry është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Faroe Islands trageteve për dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Faroe Islands Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot Faroe tuaj Islands Ferry udhëtim traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line pastaj libër një kalim trageteve me Faroe Islands Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Faroe Islands Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me Smyril Line portet traget tragete.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ishujt Faroe Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Faroe Islands Ferry
në dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Faroe Islands Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Faroe Ishujt Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Faroe

Ishujt Faroe janë ndërtuar nga shtresa të basalt vullkanik dhe, si rregull, janë të tilted me brigjet lindore të pjerrët në det dhe brigjet perëndimore në rritje deri në shkëmbinjtë fluturues. Ky efekt shtresë është më e theksuar përgjatë fjords dhe tingujt më të qeta dhe të mbrojtura.

Përgjatë brigjeve të këtyre fjords dhe tingujt shtrihen qytetet dhe fshatrat e Faroes, që vetëtin në shkëlqimin e ngjyra kundër deepgreen brez i kositur e kullotash kultivuar përreth tyre. Mbi to ngrihen malet me fells e tyre të gjelbra pjerrësi kufizohet nga shkëmbinjtë e errët gurë. Ky bashkëveprim mes fells gjelbër dhe protrusions shkëmbore japin maleve pamjen e tyre shtresa.

Brigjet perëndimore dhe veriore të përballet me kasaphanën pamëshirshme e detit. Sidomos në dimër stuhitë shkëputem dhe oqean shtohet deri të rrëzuar kundër shpatullën shkëmbor të Faroes. Deti rushes në, zhurmshëm dhe rumbling, dhe rëna fuqinë e saj të plotë kundër shkëmbinjtë.

Faroe Island Landscape

Për shkak të terrenit shkëmbor dhe madhësisë relativisht të vogël të Ishujve Faroe, sistemi i tij i transportit nuk ishte aq i gjerë sa në vende të tjera të botës. Kjo situatë ka ndryshuar tani, dhe infrastruktura është zhvilluar gjerësisht. Disa 80% e popullsisë së ishujve është e lidhur me tunele përmes maleve dhe midis ishujve, urave dhe causeways që lidhin tre ishujt më të mëdha dhe tre ishuj të tjera të mëdha në verilindje bashku, ndërsa dy ishuj të tjerë të mëdha në jug të zona kryesore janë të lidhura me zonën kryesore me anijet e reja të shpejtë. Ka rrugë të mira në çdo fshat, në ishujt, me përjashtim të shtatë ishujt më të vogla, gjashtë nga të cilat vetëm kanë një fshat.

Këshilla paralajmërues për Vizitorët (sidomos ato me fëmijë smal)

Qindra balena gjatë-finned pilot (Globicephala melaena) janë vrarë çdo vit, kryesisht gjatë verës në një orgji disi tepër të tmerrshme dhe të përgjakshme të kasaphanës që shumica e vizitorëve do të gjeni pështirë dhe që mund të shkaktojnë dëm physchological për fëmijët.

E gjuan, i quajtur "grindadráp" në Faroisht, janë jo-komerciale dhe janë të organizuara në nivel komuniteti dhe kushdo mund të marrin pjesë. Gjuetarët parë rrethojnë balena pilote me një gjysmërreth të gjerë të anijeve. Pastaj ata të përzënë balena ngadalë në një gji ose shallows e një fiord. Kur një balenë është në ujë të cekët një goditje është vendosur në vrimë ajrimi e saj në mënyrë që ajo mund të tërhiqen zvarrë në breg. Pasi në tokë ose të ngujuar në ujë të gju-thellë, një prerje është bërë nëpër krye të saj në afërsi të vrimë ajrimi për të pjesërisht të pres kokën. Këto kafshë të ngordhura janë pastaj zvarritur më tej në breg pas balena mbetura janë vrarë gjithashtu.

Disa e konsiderojnë Faroese gjueti një pjesë e rëndësishme e kulturës dhe historisë së tyre. Grupet e të drejtave të kafshëve kritikojnë atë si mizore dhe e panevojshme, ndërsa gjahtarët pretendojnë në kthim që shumica e gazetarëve nuk shfaqin njohuri të mjaftueshme të metodave të kapur ose rëndësinë e saj ekonomike.

Faroe Island Ferries

Ka një lidhje të drejtpërdrejtë traget për Hirtshas në veri të Jutland në Danimarkë dy herë në javë gjatë verës dhe një herë në javë për të Esbjerg në Jutland në gjatë Winther me traget "Norröna". Përveç kësaj sails Norröna nga Islanda në Ishujt Faroe një herë në javë gjatë verës që lidh Ishujt Faroe ndaj Islandës dhe Evropës kontinentale nëpërmjet lidhjes së Atlantikut të Veriut.

Kërkesat Faroe Islands Hyrja / e vizave

Siç pohohet në mënyrë të qartë nga të dy traktatet Romës, Ishujt Faroe nuk janë pjesë e Bashkimit Evropian. Për më tepër, një protokoll për traktatin e pranimit të Danimarkës në Komuniteteve Evropiane përcakton se shtetasit danezë që jetojnë në Ishujt Faroe nuk janë për t'u konsideruar si shtetas danezë në kuptimin e traktateve. Për këtë arsye, njerëzit daneze që jetojnë në Faroes nuk janë shtetas të Bashkimit Evropian (edhe pse shtetas të tjerë të BE-së që jetojnë atje të mbeten qytetarë të BE-së). Faroes nuk janë të mbuluara nga marrëveshja e lirë Shengen lëvizjes, por nuk ka kontrolle kufitare, kur udhëtojnë në mes Faroes dhe çdo vend të Shengenit.

Ishujt Faroe

Ishujt Faroe janë vendosur në zemër të Rrymës së Golfit në veri Atlanticthe Ishujt Faroe shtrihen në veriperëndim të Skocisë dhe në gjysmë të rrugës në mes Islandës dhe Norvegjisë.

Arkipelag përbëhet nga ishuj 18 mbulojnë 1399 km2 dhe është km e gjatë dhe 113 75 km të gjerë, pothuajse në formën e një Arrowhead. Ka km 1100 e bregdetit dhe në asnjë kohë është një nga më shumë se 5 km larg nga oqeani.

Ishujt Faroe formojnë një vend vetëqeverisëse nën sovranitetin e Mbretërisë së Danimarkës.

Industria e peshkimit është burimi më i rëndësishëm i të ardhurave për Faroes. Produktet e peshkut përbëjnë mbi 97% të vëllimit të eksportit. Turizmi është industria e dytë më e madhe, e ndjekur nga leshi dhe produkteve të tjera të prodhuara.

Tragete në Torshavn në veri të Jutland në Danimarkë operuar nga Smyril Line lundrojnë dy herë në javë gjatë verës dhe një herë në javë në Esbjerg në Jutland gjatë dimrit me traget Norröna.

Smyril Line Tragete të lundrojnë nga Islanda në Ishujt Faroe një herë në javë gjatë verës, që lidh Ishujt Faroe ndaj Islandës dhe Evropës kontinentale nëpërmjet lidhjes së Atlantikut të Veriut.

Harta e Faroes Ishujt rrugët e trageteve

 


Më të mirë në dispozicion Faroe Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Faroe Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Faroe Ishujt Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Faroe Islands Ferry për të ose nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Faroe Islands Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Faroe Islands Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin e Faroe Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Faroe Islands Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Faroe Islands Ferry dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga Torshaven, HIRTSHALS ose Seysdisfjordur me tragete Smyril Line në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Faroe Islands Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel