Finlandë Tragete

Finland Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Finland Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Finlandë Anijet me vela në dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose Shën Pjetrit anijet Line.

Rezervimet e biletave Finlanda tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Finlanda tragetet në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Finlanda tragetet në dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja apo St Peter Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Finlandë Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Finlanda tragetet në dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose tragete St Peter Line në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Finlandë Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose tragete St Peter Line duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Finlanda tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose tragete St Peter Line pastaj libër një kalim trageteve me Finlandë Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Finland Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose tragete St Peter Line Ferry portet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Finland Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Finland Tragete
në dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja ose tragete St Peter Line online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Finlandë Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Finlanda tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Më shumë rreth Finlandë Anijet

Gëzojnë një pushim të shkurtër dimëror në zemër të Lapland finlandeze dhe të përjetojnë pamje të lë pa frymë e këtij rajoni, ku milje mbi milje e dëborës pacenuar dhe "Christmas-card" pyjet dominojnë peisazhin.

Pushimet e dimrit Finlandë janë të përsosur për një largim të papritur, arratisje romantike ose një trajtojnë të familjes. Në verë, një festë në Finlandë është një pushim të shkurtër kafshë të egra me orientim për ata me një dashuri të natyrës dhe të madhe jashtë, një shans për të përjetojnë një fetë e shkretëtirës finlandeze.

Një nga mënyrat më të mira për të udhëtuar për në dhe nga Finlanda është nga deti.

Anije traget në Estoni dhe Suedi, në veçanti, janë gjigand, multi-katëshe pallate dhe dyqane lundrues, me çmime të lira të subvencionuara nga shitjet e pije alkoolike pa taksa: një udhëtim kthimi në Talin duke përfshirë një kabinë për deri në katër persona mund të shkojnë aq të ulët sa € 50!

Deri tani mënyra më e mirë për të arritur në Helsinki është duke qëndruar në kuvertë jashtë me një pamje përpara.

Helsinki Ferry Port

Rrugët traget për në dhe nga Finlanda janë operuar nga FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja dhe tragete St Peter Line.

Tragete në Finlandë nga Estonia dhe Shtetet Baltike

Helsinki dhe Talin janë vetëm 80 km larg. Viking Line, Eckerö dhe Tallink Silja veprojë plotë-shërbim makinë tragetet gjatë gjithë vitit. Në varësi të llojit të trageteve herë udhëtimit janë nga pak më shumë se dy orë (Viking Line dhe Star Tallink Silja-së, Superstar dhe Superfasts) deri në tre dhe një orë e gjysmë (Eckerö dhe Tallink Silja e madhja anije dalje në det).

Disa shërbime të udhëtimit brenda natës dhe park jashtë portit deri në mëngjes. Linda Line ofron shërbime të shpejta që të përfunduar udhëtimin në orët e 1.5, por të ngarkuar mjaft pak më shumë, kanë relativisht pak të argëtojë ju në bord dhe të pezullojë shërbimet në mot të keq dhe gjatë dimrit. Nëse koha është në kërkim të dyshimtë dhe ju jeni të prirur për sëmundje të detit, është më mirë që të zgjedhin për anije të mëdha të ngadaltë.

Nuk ka shërbime të planifikuara në Letoni ose Lituanisë, por disa nga operatorët e mësipërme ofrojnë cruises gjysmë-rregullt në verë, me Riga qenë destinacioni më i popullarizuar.

Tragete në Finlandë nga Gjermania

FINNLINES vepron nga Helsinki në Travemünde pranë Lübeck dhe Hamburg, duke 27-36 orë në një mënyrë. Tallink Silja shkon tragete nga Helsinki në Rostock.

Tragete në Finlandë nga Polonia

FINNLINES vepron mes Helsinkit dhe Gdynia 3x / javë. Udhëtimi zgjat orë 19 dhe çmimet fillojnë nga € 102.

Tragete në Finlandë nga Rusia

Për vite të planifikuara shërbime të trageteve në Rusi kanë qenë stop-dhe-te. Duke filluar në prill 2010 St Peter Line ofron shërbim të rregullt traget nga Shën Petersburg në Helsinki për të ulëta si € 30 një mënyrë. Kristina Cruises gjithashtu ofron cruises rastit nga Helsinki.

Tragete në Finlandë nga Suedia

Të dy Silja dhe Viking ofrojnë cruises natës nga Helsinki dhe natës si dhe cruises gjate dites nga Turku në Stokholm, zakonisht duke ndaluar në ishujt Aland gjatë rrugës. Këto janë disa nga më të mëdha dhe më luksoze anijet e pasagjerëve në botë, me sa më shumë kate 14 dhe një vrau tërë të restorante, bare, disko, pishinë dhe spa objekteve, etj Klasat e kabinës lirë nën kuvertën e makinave janë në vend Spartan , por më të larta pamje nga deti kabina mund të jetë me të vërtetë shumë e bukur.

Ju lutemi Shënim: Për shkak të turmave të rinjve poterexhi me qëllim për të hartuar tërësisht të lirë pije alkoolike pa taksa, si Silja dhe Viking nuk lejojnë të rinjtë pashoqëruar nën 23 për lundrim të premteve apo të shtunave. (Kufiri i moshës është 20 në netë të tjera, dhe vetëm 18 për jo udhëtarët në paketa turistike të njëjtën ditë-kthimit.) Përveç kësaj, Silja nuk ofron klasë kuvertë për shërbimet e tij gjatë natës, ndërsa Viking bën.

anijet e makinave zakonisht të ndaluar për disa minuta në Mariehamn në Ishujt Aland, të cilat janë jashtë zonës së taksave të BE-së dhe në këtë mënyrë lejojnë anijet për të vepruar shitjet pa doganë.

Finlandë

 

Republika e Finlandës është një vend nordik i vendosur në pjesën veriore të Evropës. Ajo kufizohet me gadishullin skandinav me Suedinë në perëndim, Rusia në lindje dhe Norvegjisë në veri ndërsa Estonia shtrihet në jug të saj.

Finlandë kufizohet nga Deti Baltik me Gjirin e Finlandës në jug dhe Gjirin e Bothnia në perëndim. Ishujt Aland, në brigjet jug-perëndimore, janë një, krahinë autonome demilitarizuar administrative të Finlandës.

Finlandë ishte më parë pjesë e mbretërisë suedeze dhe më vonë një Dukatit autonome në Perandorinë Ruse, derisa ajo shpalli pavarësinë e saj në dhjetor 6, 1917. Ajo është tani një republikë demokratike me një sistem gjysmë-presidenciale dhe parlamentit.

Të Northern Lights janë parë zakonisht në mes të muajve shtator dhe prill në qiellin mbi Arktik dhe rajonet nën-Arktik, duke e bërë Islanda, Suedia, Finlanda dhe Norvegjia vende ideale. Ne jemi tani në periudhën e njohur si diellore Max, që do të thotë se aktiviteti njollë diellore është rritur duke ofruar mundësi më të mëdha për të parë dritat e veriut të drejtë mënyra me anë të këtij sezoni dhe të ardhshëm.

Si e tillë ka mundësi të dëshmuar aurora borealis në ndonjë prej festave tona nordike gjatë muajve të dimrit, kur kushtet mbizotëruese janë të drejtë - mundësisht nën një qiell të qartë, pa re dhe larg nga drita artificiale. Displays mund të ndryshojnë në intensitet dhe kohëzgjatje, formë dhe forma që nuk ka rregullore, me çdo shfaqje krejtësisht të veçantë. Ky fenomen natyror është edhe e paparashikueshme dhe e jashtëzakonshme!

Ferry Travel në Finlandë është mënyra më e mirë për të udhëtuar për në dhe nga Finlanda. Ka shërbime ditore të planifikuara traget për në dhe nga Estonia, Polonia, Rusia dhe Suedia.

Kliko këtu të rezervoni një traget Finlanda

Finlanda Ferry Route Map

 


Më të mirë në dispozicion Finlanda tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Finland Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Finlanda tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Anijet Finlandë apo nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja apo St Peter Line tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Finlanda tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Finland ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Finlandë tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Finlanda tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Finlanda tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Gdynia, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Rostock, Shën Petersburg, Stokholm, Talin, Travemünde apo Turku me vela me FINNLINES, Viking Line, Tallink, Silja apo St Peter Line tragete në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Finlandë Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel