France Ferry

Franca Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

France Ferrys biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Francë Anijet me vela në dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon.

Rezervimet e biletave France traget nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet France tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Franca tragetet në dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nice, Roscoff, Sète, St Malo dhe Toulon online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Anijet Francë është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja France tragete në dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet .

Me të fundit Franca Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot France tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për të Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon pastaj libër një kalim trageteve me Francë Anijet dhe të arrijnë në tuaj destinacion rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Franca Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

France Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book France Ferry
për të dhe nga portet franceze traget të Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nicë, Roscoff, Sete, St Malo dhe Toulon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Franca Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim France Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Tragete Kompanitë Lundrim në Francë

kompanitë e mëposhtme të trageteve të lundrojnë shërbime të rregullta të planifikuara nga Anglia në Francë: -

  • P & O Tragete - Veprojnë mallrave dhe pasagjerëve shërbime nga Dover në Calais.
  • DFDS SEAWAYS - Veprojnë mallrave dhe pasagjerëve shërbime nga Dover në Dunkerque.
  • LD Lines - Veprojnë mallrave dhe pasagjerëve shërbime nga Portsmouth në Le Havre.
  • Brittany Tragete - Veprojnë mallrave dhe pasagjerëve shërbime nga Portsmouth në Caen, Portsmouth në Cherbourg, Portsmouth në Shën Malo, Poole në Cherbourg dhe Plymouth në Roscoff.
  • Condor Tragete - Veprojnë mallrave dhe pasagjerëve shërbime nga Portsmouth në Cherbourg, Poole në Shën Malo dhe Weymouth në Shën Malo.

dhe nga Irlanda në Francë: -

 

Tragete në Francë dhe The Channel Islands

catamarans pasagjerëve vetëm operuar nga Hugo Express (France 02 33 61 08 88) lidhin ishujt Channel me dy porte të vogël në bregdetin perëndimor të Normandisë: Granville dhe Carteret. Të dyja zakonisht veprojnë në mes të prillit dhe shtatorit, por shërbimet ndryshojnë në varësi të Tides, kështu që nuk mund të jetë tragete të përditshme për pesë ditë, pastaj një pushim të shkurtër në shërbim. Fare një mënyrë për këmbësorë është rreth Mbretërinë e Bashkuar £ 40.

Shërbimet për / nga St-Malo janë duke kaluar nëpër ndryshime në kohë për shtyp; kontaktoni Zyrën e Turistike St-Malo për përditësime.

France Ferry

Tragete në Francë dhe Irlandë

Irish Tragete ka shërbime brenda natës nga Rosslare në Cherbourg ose (orë 18½) ose Roscoff (orë 16) çdo ditë të tjera (tri herë në javë nga mesi i shtatorit deri në tetor, me një pushim të mundshme në shërbim nga nëntori në shkurt). Një këmbë pasagjerëve / makinë dhe shofer shpenzimet nga € 56 / 99; Biçikleta mund të merren në bord për të lira. Taksa € 15 prenotim është hequr dorë në qoftë se ju rezervoni online.

Nga prilli deri në tetor, Brittany Tragete drejton një traget makinë çdo të shtunë nga KS (Ringaskiddy) për Roscoff (orë 13), dhe çdo të premte në drejtimin tjetër. pasagjerët këmbë të paguajë në mes të € 146 dhe € 180 për një krevat marinari në brendësi, kabina dy-personi me dush dhe WC.

Tragete në Francë dhe Itali

Nga fundi i prillit deri në mesin e tetorit, Société Nationale Maritime Corse-Méditerranée ka pesë ose gjashtë anijet e makinave në javë nga Marseille ose Toulon në Porto Torres në ishullin italian të Sardenjës (Sardaigne në frëngjisht). Kalimi merr rreth 11 orë. Një rrugë fare këmbësorë rritur është rreth € 118, plus € 22 për një krevat marinari, në një kasolle të përbashkët me dush dhe WC.

Disa kompani trageteve punoj ujërat mes Korsikës dhe Italisë.

Tragete në Francë dhe në Afrikën e Veriut

SNCM dhe Compagnie Tunisienne de Navigation lidhin Marseille me kryeqytetin tunizian, Tunis (rreth 24 orë, tre ose katër javë). fare standardi i rritur është € 276 një mënyrë për një vend, plus një € 12 shtesë për € 43 për një kasolle. Ka zbritje për të moshuarit dhe ata që janë nën 25. Në Francë, biletave është trajtuar nga SNCM, e cila gjithashtu lidh Marseille me Algiers (Alger në frëngjisht; Algjeri).

Dy kompani marokene, Comanav dhe Comarit lidhë Sete, 26km (20 minuta me tren) në jugperëndim të Montpellier, me portin maroken të Tangier (Tanger, orë 36, një herë ose dy herë në javë). Fares fillojnë nga € 250 një mënyrë. Zbritje janë në dispozicion në qoftë se ju jeni nën moshën 26 ose në një grup prej katër ose më shumë. Në Francë biletave është trajtuar nga SNCM.

Tragete në Francë dhe Spanjë

Nëse jeni të udhëtojnë në mes të Anglisë dhe Francës jugperëndimore, një çift i shërbimeve të trageteve në / nga Spanja afër veriore janë konsideruar vlerë.

P & O Tragete lidh Portsmouth me Bilbao (port Santurtzi, orë 35 përfshirë dy netë në Bilbao, orë 29 përfshirë një natë nga Bilbao), rreth 150km perëndim të Biarritz, dy herë në javë (një herë në javë nga fundi i tetorit deri në fund të marsit, nuk ka shërbime nga fillim të janarit deri në fillim të shkurtit). A një mënyrë për këmbësorë bileta përfshirë një detyrueshme shpenzimet gjumi shtrati rreth € 185.

Nga mesi i marsit deri në mesin e nëntorit, Brittany Tragete shkon shërbimet dy herë-javore makinë-traget nga Plymouth në Santander (orë 24), e cila është rreth 240km perëndim të Biarritz. pasagjerët këmbë paguajnë rreth € 90 në një mënyrë, duke përfshirë një vend të detyrueshme janë mbështetur.

Tragete në Francë dhe Enlgand

Fares ndryshojnë shumë sipas kërkesës sezonale (korrik dhe gusht janë veçanërisht të zënë dhe koha e ditës (a natë e premte traget mund të kushtojë shumë më tepër se një udhëtim të dielën në mëngjes, biletat më të shtrenjta mund të kushtojë pothuajse tre herë sa më shumë që ato të lirë. tre- ose pesë-ditore ekskursion (kthimi) fares përgjithësi të kushtojë rreth njëjtë si të rregullt bileta një drejtim; veçanta çmimet promovuese kthimit, shpesh kërkon rezervimin paraprakisht, nganjëherë janë më të lirë se sa një standard të fare një mënyrë.

Kalon Eurail nuk janë të vlefshme për të udhëtuar të trageteve në mes Britanisë së Madhe dhe Francës. Transportimi biçikleta shpesh (por jo gjithmonë) të lirë.

Tragete Brittany Për

Nga mesi i marsit deri në mesin e nëntorit, Plymouth është e lidhur me Roscoff (gjashtë orë për kalime në ditë, një në tre në ditë) nga Brittany Anijet. Një rrugë fare për pasagjerët këmbë shkon nga UK £ 23 në Mbretërinë e Bashkuar £ 73.

Brittany Tragete gjithashtu lidh Portsmouth me St-Malo (orë 8¾ për një kalim ditë, një në ditë). Këmbësorët paguajnë nga UK £ 48 një mënyrë; një vend të mbështetur (UK £ 5) ose kabinës është i detyrueshëm për sailings natës.

Nga prilli deri në shtator, Condor Tragete ka të paktën një traget të përditshme lidh Weymouth me St-Malo (UK £ 41, shtatë në orë 10).

Tragete në Far pjesën veriore të Francës

Kalimi Dover-Calais është trajtuar nga SeaFrance (70min-1½hr; 15 përditshme). fares këmba-pasagjerëve të fillojë në Mbretërinë e Bashkuar £ 6 të UK £ 12 kthim. Fares për një makinë dhe deri në nëntë pasagjerë të kushtojë nga UK £ 24 të UK £ 45 një mënyrë. P & O Tragete gjithashtu vepron një shërbim Dover-Calais duke filluar nga UK £ 25 duke përfshirë një makinë të vogël.

Tragete drejtuar nga Norfolk Line lidhë Loon Plage, për 25km në perëndim të Dunkirk (Dunkerque), me Dover nga UK £ 19 një mënyrë për një automjet dhe deri në nëntë pasagjerë, ndërsa Speed ​​Tragete ofron një ultramodern, ultrafast shërbim catamaran në mes të Boulogne dhe Dover nga UK £ 19 një mënyrë për një automjet dhe deri në pesë pasagjerë (50 minuta, pesë ditore).

Tragete në Normandi

Transmanche Tragete operojnë rrugën Newhaven-Dieppe. Kalimi (deri në tre ditore) merr katër orë. A një mënyrë fare foot-pasagjerëve fillon në Mbretërinë e Bashkuar £ 12; një mënyrë fare për një makinë dhe dy të rriturve fillon nga Mbretëria e Bashkuar £ 33.

Ka një kalim 4¼-orë (dy ose tre në ditë) nga Poole në Cherbourg me Brittany Tragete. pasagjerët këmbë paguajnë nga UK £ 48 një mënyrë.

Në rrugën e Portsmouth-Cherbourg, Brittany Tragete dhe Condor Tragete kanë dy ose tre anijet e makinave në ditë (pesë orë me ditë, tetë orë brenda natës) dhe, nga prilli deri në shtator, dy catamarans më të shpejtë në ditë. pasagjerët këmbë paguajnë nga UK £ 38 një mënyrë.

Brittany Tragete gjithashtu ka shërbime të makinave-traget nga Portsmouth në Caen (Ouistreham, gjashtë orë, tre në ditë). Biletat kosto të njëjta si për Poole-Cherbourg.

LD Lines ofron një shërbim pasdite nga Le Havre në Portsmouth (7½ orë, nga UK £ 9.90), dhe një kalim gjatë natës në drejtim të kundërt.

Kliko këtu të rezervoni një traget në Francë

More About Francë

Francë ka qenë destinacioni më i popullarizuar turistik në botë për më shumë se njëzet vjet (93.9 milionë vizitorët në 2011) dhe kjo është gjeografikisht një nga vendet më të ndryshme të Evropës.

qytetet e saj përmbajnë disa nga thesaret më të mëdha në Evropë, fshat i saj është e begatë dhe të prirur mirë dhe ai mburret me dhjetra e tërheqjet kryesore turistike, si në Paris, Riviera franceze, plazhet atlantike, vendpushimet sportive dimërore e Alpeve franceze, kështjella e Lugina Loire, Brittany dhe Normandy.

Francë është i njohur për gastronomisë e saj (sidomos vera dhe djathrave), historisë, kulturës dhe modës. Është 22 rajone që secili kanë diçka unike për të ofruar janë: -

Paris. Qyteti i Dritave. Dhe Kulla Eifel, Louvre, Sacré-Coeur, Montmartre, Saint-Germain, Opera dhe qindra atraksione për çdo shije të njohur njerëzimit të civilizuar. Një vizitë në Paris duhet të përfshijë një ditë-udhëtim në Versajë, ku royalty French solli stilin klasik francez në kulmin e saj.

Alsace. Rajoni Evropian. Forta ndikimet francezë dhe gjermanë. Rrugët e bukur verë dhe oh fshatrat aq simpatik. Strasburg, Colmar, Mulhouse është ajo që ju doni të shihni.

Eifel Tower në Paris, Francë

Aquitaine. vreshta Bordeaux dhe plazhet e Atlantikut. Rajoni Bask. Kështjella dhe fshatrat mesjetare në Perigord. Biarritz, Pau dhe Saint-Jean-Pied-de-Port këtu. Big me buffs dashamirët e verës historisë, vacationeers lumenjve dhe dudes Surfer.

Auvergne. Një vend pak të banuara nga rrafshnalta vullkanike dhe lugina të mëdha me një standard të patëmetë për mjedisin. Clermont-Ferrand. Aurillac. Preferuar nga vacationeers aktive që vdes mjedisin e tij madhështor në ajër të hapur dhe.

Burgundy. Toka e verërave gjobë. Dijon dhe Cote d'Or. Beaune, Chablis, Auxerre dhe Macon këtu. Njohja e verë të mirë është të mos kërkesë të gëzojnë këtë rajon plotësisht.

Britany. Ku toka takon detin. Bretagne është një vend mrekullisht unike që ka magjepsur njeriun që nga fillimi i kohës. Bregdeti i thyer ka disa nga plazhet mirën në Evropë.

Corsica. Xhevahir Mesdheut. Ajaccio, Bastia, Bonifaccio dhe Porto Vecchio janë të rreshtuar me një vijë bregdetare mahnitëse dhe dielli-kërkuesve nga e gjithë bota.

qendër. Rolling orë 2 në jug të Parisit, e 'Lugina e Mbretërve "është mbreti i Luginat. chateaus Royal bollëk në mes të Tours dhe Blois. Një vizitë në Chambord, Blois, Amboise, Chenonceau është një domosdoshmëri.

Franche-Comté. Bukur, por i thyer, ky rajon ka shfaqur rrallë në radarin e udhëtarëve në Francë. Kjo është një Homebase fantastike për një pushim të hedhur-mbrapa të shijuar kulturën rurale të Francës.

Languedoc-Roussillon. Të joshet nga faqet e ndryshme të këtij vendi i kontrasteve. Camargue shtrihet në brigjet me diell e Mesdheut. Kështjella Cathar qëndrojnë me krenari në këmbët e maleve Pyrenees, dhe qyteti i fortifikuar i Carcassonne dhe 49 metra të lartë Pont du Gard në çast do të mbajë të magjepsur.

Midi-Pyrénées. Nga deti në male rajoni është plot qytete të bukura dhe fshatra, të pasura me histori. Toulouse, qyteti rozë, është një duhet të shohim. Maune noton në heshtje përgjatë brigjeve të Canal du Midi.

Nord-Pas-de-Calais. Trashëgimtar për një të kaluar industrial, rajoni është kthyer në drejtim të turizmit. Është vendi i hyrjes për turistët britanikë vijnë në Chunnel ose në hovercrafts nga Dover. A nuk e lë Lille, një nga qytetet më të fun të Francës mëdha.

Normandy. kullotat e gjelbra, Fishermans fshatra djathë i famshëm. Plazhet D-ditore dhe turne Luftës së Dytë Botërore përzierje me artin mesjetar. Caen, Rouen, Bayeux, Honfleur, Deauville dhe Giverny Monet janë ku turistët shkojnë.

Picardie. Dashamirët e historisë do të gjeni shumë vende për të vizituar në këtë vend të sheshtë: Amiens mburret me një nga katedralet më të bukura franceze, ndërsa qytetet e Chantilly, Compiègne ende ndjell atmosferën mbretërore e kaluara e tyre. Senlis dhe Gerberoy na kthejnë të gjitha rrugën në Mesjetë.

Pays de la Loire. Uji është kudo këtu në mes të detit dhe vetë Loire. injoruar padrejtësisht nga turistët nga jashtë, rajoni është duke u furi komente nga të gjithë ata që vizitojnë.

Provence-Alpes-Cote d'Azur. Bukuri diell i Francë Joie de Vivre shkëlqen në Provence. Riviera ka qenë shtëpia e pasur dhe të famshëm që nga fama u inventend. Nice, Marseille, Cannes dhe St-Tropez janë ndër vendet më të vizituara.

Rhône-Alpes. entuziastë në natyrë do të duan malet dhe vendpushimet klasit botëror të skive Chamonix (mesin e tyre), si dhe shumë sportet e ujit në Gorges de l'Ardeche. Lyon është e njohur në të gjithë vendin si vend për kënaqësitë gastronomike gjobë.

Francë

Francë është jo vetëm shumë i larmishëm, ajo ofron edhe më të madhe të asaj që ju ndoshta mund të jetë në kërkim për pushime tuaj. Nëse kjo është një pushim aventurë, një banjë, vetëm të shtrirë në një plazh, Kalaja-hopping, pazar apo njerëzit-shikuar ju mund të bëni të gjitha në Francë.

Secili nga rajonet 22 e Francës ka vet bukuri e, kulturën, peculiarites, gastronomi, verëra, historinë dhe njerëzit.

Tradicionalisht rajonet më të vizituara në Francë janë:

  • Ile-de-France (Paris)
  • Riviera dhe Cote d'Azur (me Nice, Cannes, Marseille, Toulon, dhe pak fshatra botëror famë si Saint-Tropez, Cassis, Gordes, Avignon ...)
  • Loire Valley

Nuk është gjithmonë diçka për të zbuluar në Francë dhe në mënyrën më të mirë dhe më të rehatshme për të udhëtuar në Francë dhe në shtëpi përsëri është me traget në një nga shërbimet e shumta të trageteve nga Anglia në Francë apo nga Irlanda.

çmimet Ferry ndryshojnë shumë në varësi të cilën rrugë që ju zgjidhni. Përgjithësisht rruga më e lirë është rruga e shkurtër e detit nëpër Channel anglisht i cili është Dover në Calais, kështu që është me vlerë duke përdorur traget çmimin e biletave të krahasuar shërbimit poshtë përpara se të vendosni që është rruga më e përshtatshme për ju në Francë.

Pasagjerët e trageteve udhëtonte nga Dover me traget për në Francë kalojnë nëpër kontrolle të kartës pasaportë / identiteti franceze në Mbretërinë e Bashkuar para konviktit, në vend se me të mbërritur në Francë. Pasagjerët që udhëtojnë nga të gjitha portet e tjera në Mbretërinë e Bashkuar në Francë shkojnë nëpër kontrolle franceze pasaportës / letërnjoftimit mbërritjes në Francë.


Kliko këtu të rezervoni një traget për në Francë

Harta e Francës

 

Kliko këtu për të kontaktuar France tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet France bileta trageti, kontrolluar disponueshmërinë dhe libër Franca makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Caen, Calais, Cherbourg, Dieppe, Dunkerque, Genoa, St Nazaire, Guernsey, Le Havre, Marsejë, Nador, Nice, Roscoff, Sète, St Malo dhe Toulon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Francë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel