Germany Ferry

Gjermania Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Gjermani Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Gjermani Anijet me vela në dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Ferry Unitetit Line.

Rezervimet e biletave Germany traget nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Germany tragetet në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Germany trageteve për dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Ferry Unitetit Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Anijet Gjermani është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Germany trageteve për dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Unitetit Ferry Line internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Gjermania Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, DFDS SEAWAYS dhe Unitetit Ferry Line përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Gjermani tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Unitetit Ferry Line pastaj libër një traget kalimit me Gjermani Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Gjermania Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Unitetit Ferry Line traget portet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Germany Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Germany Ferry
në dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Unitetit Ferry Line në internet paraprakisht të gëzojnë të më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Gjermania Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Germany Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Gjermani Anijet

Gjermanisë Lidhjet direkte detit janë kryesisht me vendet skandinave (Danimarka, Finlanda, Norvegjia, Suedia). Ka vetëm një rrugë të drejtpërdrejtë traget nga Harwich në Mbretërinë e Bashkuar në Esbjerg, në Danimarkë.

Esbjerg lidh me autobus ose tren me Hamburg i cili është 169 milje larg. Duke marrë një traget makinë nga Britania e Madhe në Skandinavi dhe pastaj në veri të Gjermanisë është një opsion nge të udhëtimit.

Danimarka-Germany Ferry

Scandlines operon anijet e makinave nga Gedser (100 km në jug të Kopenhagenit) në Danimarkë në Rostock në Gjermani. Ka të paktën 8 sailings në ditë për udhëtimin 2 orë.

Ka edhe rrugë nga Rødby (Danimarkë) për Puttgarten (Gjermani). Nuk është një shërbim i shpeshtë çdo gjysmë ore apo dyzet minuta për kalimin 45 minuta.

 

Peisazhi gjermane

Suedi-Gjermani Ferry

Scandlines operon anijet e makinave nga Trelleborg (27 km në jug të Malmo) në Suedi në Rostock në Gjermani. Ka të paktën 1 ose sailings 2 në ditë për rreth 6 orë / 6 orë 30 min. udhëtim.

Scandlines gjithashtu vepron një rrugë Trelleborg në Sassnitz me sailings të shumta të trageteve në ditë për rreth katër orë kalimit.

TT-Line operon anijet e makinave nga Trelleborg, Suedi në Rostock, Gjermani. Ka të paktën 1 ose sailings 2 dhe deri në katër sailings përditshme për rreth min 5 orë 30. Udhëtimi ditës (shtoni një 90 minuta për një kalim të natës).

TT-Line gjithashtu vepron një Trelleborg, Suedi për Travemünde (afër Lübeck), Gjermani rrugë me sailings të shumta të trageteve të përditshme në vendkalimin rreth shtatë orë.

Stena Line operon anijet e makinave gjatë natës nga Gothenburg (Suedi) në Kiel (Gjermani). Udhëtimi zgjat rreth orë 14.

 

Destinacionet popullore turistike dhe Tërheqjet në Gjermani

Berlin është zemra politike dhe kulturore e Gjermanisë. Institucionet klasike muzikore së bashku me muze të bukura dhe galeritë e artit kanë qenë prej kohësh një pjesë e historisë së qytetit.

 • Gendarmenmarkt
 • Dahlem Muzetë
 • Pergamon Muzeu
 • Brandenburg Gate
 • zoologjik Xhennete

Frankfurt është një tregtare, financiare, dhe shpërndarës të transportit në Gjermani. Moderne të lartë të rritet pasqyrojnë pas zhvillimit të luftës, ndërsa Qytetin e Vjetër restauruar ende tërheq turistë.

 • kopsht zoologjik
 • Muzeu Qarkut
 • Ostzeile
 • Katedrale
 • Römerberg

Mynih. shekuj Qyteti i vjetër i Mynihut është një përzierje e vjetra dhe të reja, ku stile të ndryshme arkitekturore të bashkë-ekzistojnë. Skena të gjallë kulturore shpesh është krahasuar me atë të Berlinit.

 • Asam Church
 • Muzeu gjermane
 • Square Marien
 • New Town Hall
 • Hellabrunn Zoo

Hamburg. Tour Hamburg Speicherstadt me depo të vjetër me tulla ndërtuar që linjë ujore. Pastaj enden nëpër muzetë dhe galeritë e këtij qyteti të shkëlqyer port.

 • Port
 • Reeperbahn
 • Inner Alster
 • Wall Ring Park
 • Altona Muzeu

Këln u rrit deri rreth katedrales historike që ende daljet dhe është sot një qytet i rëndësishëm universitar. thesaret arkitektonike bollëk me kisha të vjetra, muzetë, dhe sallat.

 • Cologne Cathedral
 • Roman-gjermanike Museum
 • Wallraf-Richartz Muzeu Ludwig Museum
 • Köln - Phantasialand
 • Deutz

Dusseldorf me rrugë të gjerë, dyqane, parqe, dhe kopshte karakterizojnë Dusseldorf. Qyteti është sot i lidhur ngushtë me të modës, artit, arkitekturës, kulturës dhe tregtisë.

 • Ehrenhof
 • Nordpark
 • Pjesa e vjetër e qytetit
 • Hofgarten
 • Königsallee

Stuttgart për pazar, ngrënie, muzetë, parqet dhe presin vizitorët në Shtutgart. Ndërtesat historike vijë luginën dhe rrugët pjerrta të çojë në shtëpitë e ndërtuara në kodrat përreth.

 • State Gallery
 • Pallati i vjetër
 • Schlossplatz
 • Hauptbahnhof
 • Schillerplatz

 

Gjermani është një vend turistik i shumëllojshmëri të pashtershme, me një model gjithnjë në ndryshim të peizazh që shtrihet nga deti në male, nga rajonet fushore përgjatë brigjeve të Balltikut dhe Detit të Veriut nga rruga e kodrina Uplands pyjore të mbuluar të bavarez Alps.Germany-së kufijtë natyrore, baltike në veri dhe Detit të Veriut në veri-perëndim, të sigurojë rrugët ideale akses për anijet e pasagjerëve dhe mallrave.

Gjermani

Gjermani ka qenë një republikë demokratike parlamentare federale që 1949. Pas ribashkimit në 1990 tani përbëhet nga shtete federale 16.

Gjermania është një vend turistik i shumëllojshmëri të pashtershme, me një model gjithnjë në ndryshim të peizazh që shtrihet nga deti në male, nga rajonet fushore përgjatë brigjeve të Balltikut dhe Detit të Veriut nga rruga e kodrina Uplands pyllëzuar Alpet e Bavarisë.

dy kufijtë natyrore Gjermanisë, baltike në veri dhe Detit të Veriut në veri-perëndim, të sigurojë rrugët ideale akses për anijet e pasagjerëve dhe mallrave.

portet e trageteve kryesore në Gjermani janë Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Ferry Line Unitetit.

DFDS SEAWAYS të veprojë nuk është më Harwich (UK) për të Cuxhaven (Gjermani) shërbim traget pasagjerësh. rrugët alternative, që përfshijnë disa makinës për të marrë në Gjermani nga vendet fqinje janë Newcastle (UK) në Amsterdam (Holandë), Harwich (UK) për të Esbjerg (Danimarkë) dhe Kopenhagen (Danimarkë) në Oslo (Norvegji).

Kliko këtu të rezervoni një traget për të ose nga Gjermania

Gjermani Ferry Port Map

 

Kliko këtu për të kontaktuar Gjermani tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Germany bileta trageti, kontrolluar disponueshmërinë dhe librin e makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Gjermani për në dhe nga Rostock, Kiel, Puttgarden, Sassnitz, Ystad dhe Travemünde me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe mallrave të planifikuara që janë operuar nga FINNLINES, Scandlines, Stena Line, Tallink Silja, TT Line, SEAWAYS DFDS dhe Ferry Unitetit Line në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Gjermani për më shumë se rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel