Hebrides Ishujt Tragete

Hebrides Ishujt Tragete - pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Hebrides Ishujt rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Hebrides Ishujt vela traget për në dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree , Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt.

Prenotim Hebrides Islands bileta traget nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet trageteve Hebrides Islands në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Islands Hebrides biletat trageteve për dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Anijet nga Skocia të Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt internet me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Hebrides Ishujt traget është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Hebrides Islands biletat tuaja trageteve për dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Hebrides Ishujt traget kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo Pentland Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Hebrides Ishujt udhëtimin tuaj trageteve trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt pastaj libër një traget kufitar me Hebrides Islands Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Hebrides Islands traget ofron çmimet fantastike për të dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt trageteve porteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Hebrides Ishujt Tragete
Reservation Ticket


Book Hebrides Islands bileta trageti
për të dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt internet paraprakisht të gëzojnë më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj trageteve Hebrides Islands, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Hebrides Islands trageteve çmimin e biletës dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Hebride Ishujt

Hebrides është shtëpia e një shpirtëror, kulturë unike civilizuar, zemra e vërtetë e Gaels dhe gjuhën Gaelic.

Komunitetet Hebridean janë afër thur, miqësore, të sigurt dhe më shumë në një mendje me natyrën dhe të qetë dhe të kënaqur me ritmin e jetës. Njerëzit do të shkojnë nga rruga e tyre për të ndihmuar dhe të ketë kohë për të qenë të interesuar të vërtetë në atë që ju keni për të thënë.

muzikë pastër tradicional edhe jeton, me mods lokale një pikë fokale për vogël dhe të rritur kore, muzikantë, tregimtarët, poetët dhe aktorët. Tifozët e tubave mund të dëgjoni Lewis tub Band si ata paradë nëpër qendër të qytetit Stornoway çdo të shtunë në mbrëmje në verë.

Vizitorët kanë mundësinë për t'u bashkuar në me vendasit në lojra malësi, tregon bujqësore, ceilidhs, mbrëmje themed në qendra të komunitetit, dhe ngjarje si Festivali Detare Hebridean dhe valleve Hogmanay. Arts vende të tilla si një Lanntair në Stornoway dhe Taigh Chearsabhagh në Uist vënë në ekspozita të rregullta dhe të artit ngjarjeve, shpesh duke tërhequr artistë të njohur ndërkombëtarisht dhe artistë.

Hebrides Islands

dashur, kultura gjallë Hebride 'është ndërtuar mbi besime të forta fetare. E shtuna mbetet një ditë e veçantë, e cila është vlerësuar nga ishullit fetare dhe laike njësoj: një ditë pa presione, ju me të vërtetë mund të relaksoheni - të ecin plazhet dhe le mendimet tuaja domethënie larg.

Inner Hebrides Isles

Ishulli i Arran

Një ishull i vogël, milje 20 gjata dhe milje 56 rrumbullakët, që ndodhet në brigjet jug-perëndim të Skocisë. Lehtë për të arritur nga Glasgow. Ajo mund të arrihen me traget nga Ardrossan (Ayrshire) ose Claonaig (Kintyre). I njohur si 'Skoci në miniaturë ". Ajo ka historinë (kështjella dhe gurë në këmbë), kafshë të egra (zogjtë, vula dhe dreri) dhe objektet e kohës së lirë (tenis, golf, lundrim me jaht, kalë i vogël trekking, bowling, çiklizmit). Diçka për të gjithë. Për lojtarët të prirur, ai mburret me një zgjedhje e kurseve 7.

Ishulli i Bute

Ky ishull i vogël më pak se një orë nga Glasgow është një vend i lehtë për të marrë larg me të një pushim të shkurtër. Ajo ka shumë plazhe me rërë, kurse golfi 3, disa monumente të lashta dhe është shtëpi për exquisitely kushtueshëm malin Stuart House.

Ishulli i Coll

Plazhet me rërë dhe hapësirat e hapura të gjerë e bëjnë këtë një vend i madh për t'u çlodhur. Frymëzimi për librat e fëmijëve Katie Morag s.

Ishulli i Colonsay

Të arritshme me traget nga Islay ose Oban. Vizitoni colonsay.org.uk (faqe jashtëm) për informacion të detajuar.

Ishulli i Gigha

Blerë nga banorët e ishullit në 2002. vizitë www.isle-of-gigha.co.uk (Faqe jashtëm) për info detajuar.

Ishulli i Iona

Vetëm 5 minuta mbi det nga Mull ulet këtë ishull të vogël me Abbey e saj, tashmë i njohur për historinë e saj në lidhje me Shën Columba dhe Celtic krishterimit.

Ishulli i Islay

Me shumë distilleries uiski, plazhet bosh, rezervat e saj të natyrës dhe vendeve historike, Islay është një vend i mirë për të marrë larg nga të gjitha. I njohur si Mbretëresha e Hebride.

Ishulli i Jura

Shumë afër Islay është ky ishull i populluar paktë, shtëpi për mijëra dre. George Orwell zgjodhi të tërhiqen këtu dhe shkruaj romanin e tij '1984'.

Ishulli i marrin në shqyrtim

Dytë më e madhe e Hebride Inner, ky i madh, ishull paprishur ka kodra, ujëvarat, shpellat detare, gurë në këmbë, pyll ecën dhe plazhet me një vijë bregdetare prej mbi 300 milje. Faqja e seri BBC TV quajtur Balamory (Tobermory). Vetëm një traget udhëtim të shkurtër nga Oban. Nga Mull, ju mund të marrë udhëtime varkë në ishujt fqinje, duke përfshirë Iona, Staffa dhe Ishujt Treshnish.

Ishujt Hebride të vogla

Katër ishujt e Eigg, Rum, Canna dhe pleh çdo kanë karakterin e tyre. Arrihen me anije nga Arisaig dhe Mallaig.

Isle of Skye

Më e madhe dhe më të popullarizuara të Hebride Inner, ky ishull është i famshëm për peizazhet e saj malor (të Cuillins dhe Quiraing), ujëvarat dhe kështjella. Arritur nga ura nga Kyle of Lochalsh, ose me traget nga Mallaig dhe Glenelg. Ishulli Skye e fqinje të Raasay është e vlefshme edhe një vizitë shumë. Ju gjithashtu mund të marrë tragetin nga Skye mbi të Ishujve Perëndimor (Outer Hebrides).

Isle of Staffa

Merrni një udhëtim me varkë nga Mull ose Iona për të parë të famshme Shpella Fingal-së!

Ishulli i Tiree

Në brigjet perëndimore të marrin në shqyrtim, të drejtë në buzë të Atlantikut. Me një klimë të butë dhe qiellin me diell, Tiree është një destinacion popullor për rrëshqitje në ajër.

Outer Hebrides Islands / Ishujt perëndimore

Ishulli i Harris

Një ishull i bukur i kontrasteve: Bregdeti i saj shkëmbore në lindje duket si hëna, në perëndim plazhet e saj të artë janë braktisur shpesh. Në det të hapur janë ishuj të vogla të rrëpirë dhe Taransay. Pak më shumë minuta 90 me traget nga Skye ose vetëm një makinë mbi kufirin nga Isle fqinj të Lewis cila mund të arrihet nga ajri. Nga Harris ju mund të lundrojnë mbi të Uists.

Isle of Lewis

Kapitali i tij Stornoway është qyteti më i madh në Ishujt perëndimore dhe është më pak se 3 orë me traget nga Ullapool dhe një udhëtim aeroplan larg nga shumë aeroporte në Mbretërinë e Bashkuar. Ishulli ka shumë plazhe me rërë të paprishur dhe është shtëpia e famshme gurë Callanish këmbë (i dyti vetëm në Stonehenge). Në det të hapur është ishulli i bukur i Madh Bernera me një Iron Age Village pamje një plazh spektakolare.

Uists

North Uist - Benbecula - South Uist. Ky zinxhir ishujsh ka alsorts në ofertë: kodrat, plazhe me rërë, rezervat e natyrës dhe monumenteve të lashta. Uists janë të arritshme me anije dhe aeroplan nga kontinent dhe ishujt fqinje.

Ishulli i Barra

I ndodhur në fund të zinxhirit të Ishujve Perëndimor, ky vend i vogël ka qenë përshkruar si "Barradise" me kodrat e saj dhe plazhet. Një nga të preferuarat e mia personale për të marrë larg nga të gjitha. Të arritshme me avion dhe traget.

St Kilda

milje rreth 55 perëndim të Harris, kjo archipeligo vogël përfshin ishujt e Hirta, Dun, Soay & Boreray. Banuar për shekuj me radhë, atëherë evakuuar në 1930. I famshëm për largësisë dhe zogjve të detit saj kolonive. Caktuar nga UNESCO si një Site Trashëgimisë Botërore.

Hebrides Islands

Ishujt Hebrides janë pjesa më e bukur e Ishujve Britanikë. Peizazhi është shkëmbor dhe malor, por edhe i shëndetshëm dhe i gjelbëruar - për shkak në asnjë pjesë të vogël të sasive të mëdha të shiut të cilat kanë tendencë të bien. Megjithatë, kjo nuk duhet të shtyjë vizitor potencial, dhe shumë prej tyre do të thonë se Hebrides thjesht nuk janë të njëjtë pa të paktën një rigon - vetëm të sjellë disa rainclothes! Kur dielli do të shkëlqejë megjithatë, horizonte që rezultojnë janë pothuajse gjithmonë mahnitëse.

Hebride e jashtme kanë disa nga plazhet më spektakolare, jo vetëm në Evropë, por në botë. Pjesa më e madhe anën perëndimore të 130 milje varg të gjatë të ishujve është një plazh të gjatë virtual braktisur dhe të pastër. Plazhet e pabesueshme mund të gjenden në Barra, South Uist, North Uist, Berneray, Harris dhe Lewis.

Shumë nga ishujt e tjerë Hebridean, të tilla si Coll, Tiree, Islay dhe marrin në shqyrtim të ketë plazhe mjaft befasues. Për shkak të plazhet, Tides dhe motit, të Hebrides po shpejt duke u bërë një garë e madhe në hartën sportive të detit, sidomos për surfing.

Scheduled Services Ferrry lundrojnë në dhe nga shumica e ishujve dhe ishujt e tjera më të vogla janë të arritshme me anijet e anijes ose anije të tjera. Shumica e këtyre trageteve janë të operuar nga Caledonian MacBrayne, i njohur ndryshe si CalMac, të cilët kanë një seri të plotë të orareve dhe informacion shtesë mbi të tyre website. Shërbime të tjera traget janë të ofruara nga Northlink dhe PENTLAND Anijet. Tragete në Hebride Ishujt janë relativisht të lira për pasagjerët këmbë, edhe pse mjaft të shtrenjta për makina dhe automjete të tjera.

Porti i Oban në kontinent është një qendër kryesore e transportit, me një lidhje të hekurudhave West Highland dhe lidhjet traget në Barra, South Uist, marrin në shqyrtim, Coll, Tiree, Colonsay dhe Lismore.

në veri edhe më tej, porti i Mallaig ka shërbime traget në Ishujt e vogla - Canna, Rum, Eigg dhe pleh, si dhe Skye. Ajo është gjithashtu e mundur për të përzënë mbi Skye duke përdorur ura në Kyle of Lochalsh.

Porti i Uig në Skye ka lidhje të shkurtër traget në ishujt Outer Hebrides e Uist Veriut dhe Harris. Ullapool, në shumë veriperëndim të Skocisë, ka një lidhje të trageteve me Stornoway në ishullin e Lewis.

Kliko këtu për bileta traget Ishujt Hebride

Hebrides Islands Ferry Route Map

 


Më të mirë në dispozicion Hebrides Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Hebrides Islands trageteve Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Hebrides Islands trageteve çmimin e biletës dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur Hebrides Ishujt traget tuaj për të apo nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay, Coll, Collonsay, marrin në shqyrtim, Tiree, Skye, Barra, Harris , Uist dhe Lewis Ishujt, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hebrides Ishujt traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Hebrides Islands ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Hebrides Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Hebrides Islands jetojnë çmimet e biletave të trageteve, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Hebrides Ishujt makinë traget dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Hebride Ishujt Inner apo Veriore Hebride Ishujt me Calmac Anijet, Northlink Anijet apo PENTLAND Tragete nga Skocia në Arran, Islay , Coll, Collonsay, Mull, Tiree, Skye, Barra, Harris, Uist dhe Lewis Ishujt në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Hebrides Ishujt traget në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel