Iceland Tragete

Islandë - Anijet e pasagjerëve Islanda dhe Biletat Ferry Car

Islandë rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela në dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line.

Prenotim bileta trageti Iceland nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet trageteve Iceland në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Islanda tragete bileta për në dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Islandë me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Islandën trageteve për dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me tragete fundit Islandë kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot udhëtimin trageteve tuaj Islandë .

Nëse jeni të udhëtonte për Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line pastaj libër një traget kalimit në Islandë këtu dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Islanda Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me portet traget Smyril Line.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Iceland Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Islanda Ferry
në dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Iceland Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Islanda Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Islandë

Islandë është një vend i kontrasteve ekstreme.

Islandë është një vend ku zjarr dhe akull bashkë-ekzistojnë. Ku dimrat e errëta janë kompensuar nga dielli në mesnatë e vere. Një vend ku ekzistenca ishullor ka nxitur një kulturë të pasur dhe të gjallë. Kur madhe, natyra i paprishur shtrihet në shtëpitë e një komuniteti shumë të moderne urbane. Një vend ku një popullsi paqësore dhe progresive jeton në harmoni me forcat shpesh të dhunshme të natyrës.

Islandë është një vend me bukuri magjepsëse në qoftë se ju të gëzojnë peizazhe të çuditshme dhe të shkretuara.

Për shkak se ajo është aq afër Rrethi Arktik, shuma e ditës ndryshon në mënyrë dramatike nga sezoni. Dielli përcakton shkurtimisht çdo natë në qershor, por ajo nuk ka marrë plotësisht në terr, para se të kthehet përsëri.

Në ekuinokseve të marsit dhe shtatorit, ditë dhe netë janë të gjatësive të barabarta në lidhje me, si kudo në botë. Nëse ju shkoni në dhjetor, është pothuajse 20 orë errësirë.

Summer është patjetër koha më e mirë për të shkuar, dhe madje edhe atëherë trafiku turistik është ende i butë. Midnight sun është një pamje e bukur dhe një patjetër që nuk duhet humbur. Është e lehtë për të humbur gjurmët e kohës kur dielli është ende e lartë në qiell në 11PM.

dimrit herët apo vonë, megjithatë, mund të ketë raste çuditërisht mira për të vizituar. Në fund të janarit, ditës është nga rreth 10AM në 5PM, çmimet janë më të ulëta se në sezonin e lartë, dhe peizazhit borë mbuluan është eerily bukur.

Kuzhina icelandic ka ndryshuar shumë në dekadat e fundit nga që përfshin kryesisht qengji ose peshk në një formë apo tjetër, si popullariteti i llojeve të tjera të ushqimit është rritur. Një dietë vegjetariane është më e ndërlikuar për të ruajtur, por ka disa vegjetarian restorante në Rejkjavik dhe enët vegjetarian gjerësisht në dispozicion në restorante të tjera.

Geysers Islandeze
Distinctively ushqime Islandeze përfshijnë:
 • Harðfiskur, copa të thata peshk ngrënë si një meze të lehtë me gjalpë (gjithashtu e mirë me sallatë me lakër)
 • Skyr, një kos-si produkt i qumështit në dispozicion në varietete salcë dhe unflavoured të gjithë vendin
 • Hangikjöt, qengji i tymosur dhe i tymosur qengji suxhuk
 • Svið, kreu dele nënshkruar të
 • Slátur, përbëhet nga lifrarpylsa, një sallam bërë nga brendshmeve e deleve, dhe blóðmör e cila është e ngjashme me lyfrapylsa vetëm me gjakun e deleve të përzier në të.

Islanda është gjithashtu i njohur për mish të tij balenë, dhe është një nga vendet e pakta në botë ku është e mundur për të ngrënë Minke balenë. Gjueti balenash ka qenë prej kohësh një traditë në Islandë, megjithëse ajo është bërë një çështje e diskutueshme në kohët e fundit. Megjithatë, shumica e restorante që kujdesem për turistët do të shesë mish balenë, dhe në qoftë se keni ndjenja pak më shumë aventureske disa vende do të shërbejë zog deti integruar me atë në qoftë se ju kërkoni.

Islandë Qytetet & Qytete

Qytetet kryesore dhe qytete në Icleand janë: -

 • Reykjavík (REYG-ya-veeg) - Kryeqyteti i Islandës dhe është qyteti më i madh
 • Akureyri (AHK-oo-rey-ree) - Kryeqyteti i Veriut dhe qyteti më i madh jashtë Jugperëndimore
 • Egilsstaðir (AY-bërtas-stath-er) - Qytetit kryesore në Lindje, ka disa prej motit të mirë Islanda ka për të ofruar
 • Hafnarfjordur (HAP-nar-FYERTH-er) - Qytetit më komod në periferi të rajonit të kapitalit
 • Höfn (HERP'n) - Qytetit kryesore në bregdetin juglindor
 • Húsavík (HOOS-ah-veek) - Një balenë shikuar faqet më të besueshme në botë
 • Keflavik (KEP-la-veek) - Vendndodhja e aeroportit ndërkombëtar, por edhe një qytet interesant në vetvete
 • Ísafjörður (EES-ah-FYERTH-er) - Qyteti më i madh i fjords perëndimore të Islandës
 • Selfoss (SEL-fos) - qyteti më i madh Jugut Islandës, qendër e rajonit kryesore bujqësore
 • Stykkishólmur (Stick-është-hole-mur) - Qytetit kryesor në gadishullin Snæfellsnes, portë në ishujt e Breiðafjörður

Pjesët e mbetura vendosën të Islandës janë kryesisht fshatrat e tre ose katër ferma me distancë të konsiderueshme ndërmjet tyre dhe fshat tjetër më të afërt.

Islandë

Islandë nuk është një destinacion. Kjo është një aventurë. Udhëtoni për në Islandë të përjetojnë natyrën mahnitëse Islandisht, bukurinë e peizazhit thyer dhe krijimtarinë e popullit islandeze. Ejani në Islandë për të shijuar pushimet tuaja, apo të gjeni vendosjen e përkryer për konferencën tuaj apo udhëtimin tuaj nxitje

Islandë ofron një zgjedhje të gjerë të përvojave për udhëtar, pa marrë parasysh se kur ju vizitoni vendin. Çdo sezon ka bukuri e saj unik dhe ka gjithmonë mundësi të përjetojnë gjëra të reja, zbulojnë bukurinë dhe të magjepsur nga freski dhe ngjyrat e natyrës.

Islandës Natyra unike, popullsia ngushtë-thur, dhe frymën sipërmarrëse të gjitha kanë kontribuar në një skenë, origjinale dinamike kulturore. Nga sagave të lashta të filmave të vlerësuar me çmime, islandezët janë përgjithësisht shkrim, duke vepruar, kompozimin, projektim, pikturë dhe sculpting mesin e shumë interesa.

Pavarësisht nga emri i saj, Islanda ka dimra çuditërisht të butë për një vend në atë gjerësi shkak të efektit të ngrohjes e Gjirit Stream së Atlantikut, sidomos kur vënë në krahasim me atë të Rusisë.

Smyril Line të veprojë një orar të rregullt të pasagjerëve dhe makinave me traget mes Islandës dhe Evropës, dhe disa anije udhëtimi të bëjë vizita të rregullta në Islandë.

Smyril Line Tragete në Islandë gjithashtu ofrojnë një zgjidhje ideale mini-dalje në det për udhëtarë vetëm në gjendje për të shijuar një pushim të shkurtër.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në Islandë Harta e Islandës

 


Më të mirë në dispozicion Islanda tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Islanda Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Islanda Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Anijet Islandë për të ose nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Islanda Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Islanda Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Islanda tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Islanda tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Islanda tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me Smyril Line në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Islanda Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel