Japonia Ferry

Japonia Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Japonia Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Japonia Ferry vela në dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe linjat DBS Cruise Ferry.

Rezervimet një bileta Japonia Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Japan trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Japan trageteve për dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe linjat DBS Cruise Trageteve në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Japoni Ferry me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Japan trageteve për dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe linjat DBS Cruise Trageteve në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Japonia Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe DBS Cruise Ferry linjat duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet tona të detajuara rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Japan trageteve trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe linjat DBS Cruise Ferry pastaj libër një traget kalimit në Japoni Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Japonia Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe linjat DBS Cruise Ferry Ferry portet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Japonia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Japonia Ferry
në dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry (Ocean Raod) dhe DBS Cruise Ferry Lines online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Japonia Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Japan Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Portet kryesore Ferry në Japoni

Otaru, Hokkaido
Otaru Ferry Terminal është një 10 minuta udhëtim me autobus nga Otaru-Chikko Station apo një minutë 30 udhëtim me autobus ose 10 minuta udhëtim taksi nga Otaru Station. Otaru ndodhet 30 kilometra në lindje të Sapporo (jen 620, 30-50 minuta me tren JR).

Tomakomai, Hokkaido
Tomakomai ndodhet 70 kilometra në jug të Sapporo (45 minuta, 2800 yen nga JR kufizuar tren ekspres, 60 minuta, 1400 jen nga trenat lokale JR ose 90 minuta, 1300 jen me autobus Hokkaido Chuo autostradës). Tomakomai ka dy porte, Tomakomai East Port (përdorur nga anijet Shin Nihonkai) dhe Tomakomai Port (e përdorur nga shumica e anijet e tjera). Tomakomai East Port është e vendosur 30 kilometra jashtë qytetit (lidhja me autobus nga Tomakomai Station), ndërsa Tomakomai Port është vetëm një udhëtim të shkurtër me autobus nga stacioni hekurudhor.

Muroran, Hokkaido
Muroran ndodhet 140 kilometra në jug të Sapporo (135 minuta, 2000 jen me autobus autostradës Hokkaido Chuo ose 100 minuta, 4500 yen nga JR kufizuar tren ekspres). Muroran Port është brenda ecin distanca nga Muroran Station.

Hakodate, Hokkaido
Higashinihon Tragete dhe Seikan Tragete kanë terminale të veçanta trageteve në Hakodate, të dyja duke u vendosur në lidhje me një udhëtim 20 minuta taksi në veri të qendrës së qytetit. Higashinihon Ferry terminal mund të arrihet në një minuta në këmbë nga JR 15 Nanaehama Station, dhe terminali Seikan Trageteve në një minutë 25 në këmbë nga JR Station Goryokaku. Më shumë detaje. Donan Ferry është duke përdorur terminalin e trageteve njëjtë si Higashinihon Ferry.

Aomori
Aomori Ferry Terminal është rreth 2 kilometra, një minutë 10 udhëtim taksi ose një minuta në këmbë 30 veriperëndim të Aomori Station.

Oarai, Ibaraki Prefektura
Oarai ndodhet 130 kilometra në verilindje të Tokios: 100 minuta, 4300 jen me tren kufizuar ekspres (JR Joban Line nga Ueno, të transferuar në Kashimarinkai hekurudhave në Mito Station), 160 minuta, 2500 yen nga trenat lokale (njëjtën rrugë), ose dy orë, 2200 yen me autobus Ibaraki Kotsu autostradë (nga Tokio Station). Porti është një 4 minuta udhëtim taksi nga Oarai Station.

Niigata
Niigata është e vendosur 330 kilometra në veri të Tokios në Detin e Japonisë bregdetit (130 minuta, 10000 jen nga JR Shinkansen nga Tokio Station apo pesë orë, 5300 jen me autobus autostradës nga Ikebukuro Station). Niigata Port është një 25 minuta udhëtim me autobus nga Niigata Station.

Tsuruga, Fukui Prefektura
Tsuruga ndodhet 90 kilometra në veri të Kiotos në Detin e Japonisë bregdetit (50 minuta, 3300 jen nga JR kufizuar tren ekspres nga Kiotos). Porti është një autobus ose taksi udhëtim 10 minuta nga Tsuruga Station.

Maizuru, Kyoto Prefektura
Maizuru ndodhet 100 kilometra në veri të Kiotos në Detin e Japonisë bregdetit (100 minuta, 3800 yen nga JR kufizuar tren ekspres ose 140 minuta, 2300 jen me autobus nga Shijo-Kawaramachi në Kioto qendrore). Porti është një 10 minuta udhëtim taksi nga Higashi-Maizuru Station.

Tokio
Tokyo Ferry Terminal është e vendosur në një njeri të bërë ishull në Tokio Bay, jo shumë larg nga Odaiba. Stacionet e afërt hekurudhore janë Kokusai-Tenjijo-Seimon Station në Yurikamome ngritur tren (20 minuta nga Shimbashi Station) dhe KOKUSAI-Tenjijo Station në / Saikyo Line Rinkai (30 minuta nga Shinjuku Station). Më shumë detaje.

Osaka
Shumica anijet e brendshme të largohet nga Osaka Nanko (Osaka Jugut Port). Stacioni më i afërt është Ferry Terminal Station në Nanko Porttown Liner, e cila mund të arrihet në 10 minuta nga Cosmosquare Station, stacioni i terminalit të Subway Line Chuo. Të Tragete Hankyu për pushim Kitakyushu nga Izumiotsu Port, arrihet me autobus lokal nga Izumiotsu Station në Line Nankai (20 minuta nga Nankai Namba Station).

Kobe
Kobe ka disa terminale traget, duke përfshirë Kobe Port Terminal (të përdorur nga Anijet Jumbo në Takamatsu dhe anijet Ferry luledielli të cilat nisen nga Kobe) dhe Rokko Island Ferry Terminal (përdorur nga Ferry luledielli në Oita, të Hankyu Tragete në Kitakyushu dhe Ferry anijet e lulediellit të cilat e bëjnë një ndalesë gjatë në Kobe). Kobe Port Terminal mund të arrihet në një udhëtim të shkurtër me autobus apo minuta në këmbë nga 15 Sannomiya Stacionit apo një shëtitje të shkurtër nga Port Terminal Station në Port Liner. Rokko Island Ferry Terminal mund të arrihet në një udhëtim të shkurtër me autobus apo minuta në këmbë nga 20 Island Kitaguchi Station në Rokko Liner.

Matsuyama, Ehime Prefektura
Terminali i trageteve Matsuyama-së (Matsuyama Sightseeing Port) është e vendosur një 3 udhëtim minuta me autobus apo minuta në këmbë 10-15 nga Iyotetsu Takahama Station, stacioni i fundit në Tramvaj Line Takahama (20 minuta, 400 jen nga Matsuyamashi Station). Ka edhe autobusë nga JR Station Matsuyama në portin (20 minuta, 450 jen).

Yawatahama, Ehime Prefektura
Yawatahama Port është një autobus ose taksi udhëtim 5 minuta nga JR Station Yawatahama. Yawatahama Station mund të arrihet nga Matsuyama me tren ekspres kufizuar (45 minuta, 2700 yen), ose me trenat lokale (100-120 minuta, 1240 jen).

Kitakyushu, Fukuoka Prefecture
Kitakyushu është qyteti i dytë më i madh Kyushu-së, e vendosur vetëm nëpër direkt nga Honshu. Stacioni Kokura Kitakyushu është një stacion në Sanyo Shinkansen. Kitakyushu ka dy porte, Shinmoji Port, e cila përdoret nga shumica e trageteve dhe Asano Port, e cila është përdorur nga anijet nga Matsuyama. Për të arritur Shinmoji Portin nga Kokura Station, të marrë një tren JR lokale në Moji Station. Nga atje, kjo është një minutë 20 udhëtim taksi në portin. Asano Port është një minuta në këmbë 10 nga Kokura Station.

Beppu, Oita Prefektura
Beppu Port është një 10 minuta udhëtim me autobus nga Beppu Station.

Shibushi, Kagoshima Prefektura
Shibushi ndodhet 90 kilometra në lindje të Kagoshima dhe në jug të Miyazaki (150 minuta me autobus nga Kagoshima ose 140 minuta, 2100 jen me tren lokal JR nga Miyazaki). Porti është një udhëtim të shkurtër taksi nga Shibushi Station.

Long Distance Japonia Ferry Route Map Gjata Rrugët Distance Ferry në Japoni

 

Aomori dhe Hokkaido Ferry Route Map

 

 

Seto Inland Sea (Seto Naikai) Ferry Route Map

Japan Seto Inland Sea (Seto Naikai) Ferry Route Map

 

Okinawa dhe Kagoshima Ferry Route Map

Okinawa dhe Kagoshima Ferry Route Map

Kagoshima
Port Kagoshima përbëhet nga një port kryesor dhe një port të ri. Porti kryesor (e përdorur nga shumica anijet) mund të arrihet në një minuta në këmbë 10-15 nga Izurodori stacioni i tramvajit ose një 15-20 udhëtim minuta me autobus nga Kagoshima Chuo Station. Porti i ri (e përdorur nga Oshima Transportit dhe Marix Line Tragete në Naha), mund të arrihet në një udhëtim 10 minuta taksi nga Kagoshima Chuo Station.

Naha, Okinawa Prefektura
Naha ka tre porte: Naha Port, Naha Tomari Port dhe Naha New Port. Shumica tragete me distancë të largët të përdorni ose Naha Portit ose Naha New Port.

 

Japoni Ndërkombëtare Tragete

Yokohama Ferry Terminal
                                                     New Yokohama Ferry Terminal
Korea e Jugut në Japoni Anijet

Rruga Traget Pusan-Shimonoseki është rruga më e lirë mes Koresë së Jugut dhe Japonisë, dhe pa dyshim, një nga më të popullarizuar, si dhe. Anijet traget shërbimit Kampur Kampu ose Pukwan lënë Pusan ​​në 6 pm dhe arrijnë në Shimonoseki në 8: 30 jam në mëngjes.

JK Line Hydrofoil është një shërbim ultra-fast hydrofoil. Udhëtimi i cili merr vetëm tre orë kushton rreth US $ 120 kthimit të vetme dhe US $ 220.

Shërbimi Camellia-line traget çdo ditë merr rreth 15 orë nga Pusan ​​në Fukuoka me një kosto prej US $ 85 kthimit të vetme dhe US $ 120.

Japonia në Kinë Anijet

Nuk është një shërbim javore traget që lidh Shanghai të Osaka / Kobe. zëvendësit e destinacionit traget për çdo javë në mes të Osaka dhe Kobe. Udhëtimi zgjat dy ditë. Një biletë të klasit të dytë në këtë Japoni-Kinë Shërbimi Ndërkombëtar Ferry kushton rreth US $ 180.

Nuk është një tjetër shërbim javore traget quajtur Ferry Shanghai, e cila lidh Osaka dhe Shangai. Biletat janë me çmim në mënyrë të ngjashme.

Ka edhe anijet nga Nagasaki në Shangai çdo të enjte. Vizitorët që duan të shkojnë në Tanggu (pranë Tianjin) nga Kobe mund të marrë në anije që lë Kobe çdo enjten në mesditë. Anija arrin Tanggu një ditë më pas. Ekonomisë dhe të klasit të parë bileta kushton US $ 200 dhe US $ 300 respektivisht.

Taiwan në Japoni Ferry

Nëse jeni të udhëtonte për në Ishigaki, Miyako, Keelung ose Kaohsiung ju mund të marrë shërbimin javore traget, i cili vepron në mes Tajvanit dhe Okinauas.

Ndonjëherë, rruga kalon përmes Ishigaki dhe Miyako në Okinawa Prefektura. Porti zëvendësit Tajvan mes Keelung dhe Kaohsiung. Nisja nga Okinava është të enjten ose të premten; Largimi nga Tajvani është zakonisht të hënën. Udhëtimi zgjat 16 për orë 19.

Japoni Tragete

Japoni, I përbërë nga disa mijëra ishuj, është natyrisht shtëpi për një rrjet të gjerë të rrugëve të brendshme të trageteve.

Ndërsa katër ishuj të mëdha të Japonisë, Honshu, Hokkaido, Kyushu dhe Shikoku, janë të lidhura me njëra-tjetrën me anë të urave dhe tuneleve, shumica e ishujve të vogla mund të arrihet vetëm me anije traget. Por edhe mes katër ishuj të mëdha, anijet mund të jetë interesante, nëse jo alternative veçanërisht e shpejtë për trena, autobusë dhe aeroplanë.

anijet e brendshme njerëzit transportit, automjeteve dhe ngarkesave. Ndërsa rrugët më të shkurtra janë shërbyer nga anijet e vogla, të aftë për të kryer një çift të makinave dhe një dhjetra pak e udhëtarëve, oxhaku mëdha trageteve janë të punësuar në rrugët më të gjatë.

Ka edhe disa pasagjerëve, makinave dhe lundrimit mallrave rrugët e trageteve në mes të Japonisë dhe Rusisë, Korea, Kina dhe Tajvani.

anijet më të mëdha mund të bartin qindra e automjeteve dhe pasagjerëve dhe janë të pajisura zakonisht me një sërë pajisje të tilla si banjot publike dhe restorante. Disa vijnë afër për të qenë veshje luksoze.

Në shumicën e trageteve distancave të gjata, pasagjerët keni zgjedhur në mes të klasës 1st, klasën 2nd dhe më të shtrenjtë të klasit të veçantë në bord strehim.

rezerva Ferry janë gjithmonë të nevojshme në fundjavë dhe festat publike.

Kliko këtu të rezervoni një Japoni Ferry Harta e Japonisë

 


Më të mirë në dispozicion Japonia Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Japonia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Japan Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Japoni Ferry për të ose nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Trageteve / Oqeani Anijet e rrugëve dhe linjave DBS Cruise Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Japan traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Japonia Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Japonia Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Japan bileta trageti, kontrolluar disponueshmërinë dhe librin Japonia makinë traget dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Aomori, Hakodate, Donghae, Sakaiminato, Oma ose Vladivostok me Tsugaru Kaikyo Ferry dhe DBS Cruise Ferry Lines në biletën tonë më të ulët në dispozicion çmimi.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Japoninë Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel