Kaliningrad Ferry

Kaliningrad pasagjerëve dhe Biletat Car Tragete

Kaliningrad Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me Kaliningrad me vela në dhe nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel.

Prenotim një biletë Kaliningrad Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet trageteve Kaliningrad në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion biletë traget Kaliningrad për dhe nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Kaliningrad me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Kaliningrad biletat tuaja trageteve në dhe nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Nëse jeni të udhëtonte për në portin e trageteve Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel pastaj libër një traget kalimit në Kaliningrad dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kaliningrad Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri bileta trageti
për dhe nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Kaliningrad Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Kaliningrad Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Kaliningrad

Kaliningrad është një porti dhe qendra administrative e Kaliningrad Oblast, në enklavën ruse ndërmjet Polonisë dhe Lituanisë në Detin Baltik.

Territori, pjesa veriore e ish Prusisë Lindore, në kufi me NATO-n dhe vendet anëtare të BE Poloni dhe Lituani, dhe është e ndarë gjeografikisht nga pjesa tjetër e Rusisë.

quajtur fillimisht Königsberg në gjermanisht, qyteti u themelua në 1255 me urdhër të kalorësit gjermanik në nder të mbretit çek Premysl Otakar II dhe ishte pjesë e Prusisë dhe pastaj të Gjermanisë deri në 1945, por u shkatërrua në masë të madhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Gërmadhat e tij u pushtua nga Ushtria e Kuqe në 1945 dhe popullsia e saj gjermane e detyruar jashtë.

Ajo u riemërua Kaliningrad në 1946 nga sovjetikët në nder të Mikhail Kalinin.

Kaliningrad Ferry Port
Argetime Turistike në Kaliningrad

Muzetë
Kaliningrad ka shumë muzeume. Disa shembuj janë muzeu Immanuel Kant në ishull Kneiphof, Muzeu i Historisë dhe Arteve, e cila ende ka pjesë të së ashtuquajturës mbledhjen Prussia të gjetjeve arkeologjike lokale, dhe Muzeu Kaliningrad Amber, e cila është e vendosur në kullë Dohna afër Porta Rossgarten. Qyteti ka gjithashtu një galeri arti me tetë dhoma ekspozuese.

Muzeu i oqeanet e botës është e vendosur në ish-anije kërkimore Wityaz në breg të lumit Pregel. Muzeu tregon teknologjitë më të reja për kërkimin e detit dhe gjithashtu tregon shumëllojshmërinë e florës dhe faunës e oqeanet e botës. Një ankoruar foks-klasë nëndetëse në krah të muzeut, B-413, pret një ekspozitë në lidhje me flotës nëndetëse ruse.

Teatri
Orkestra Filarmonike e Kaliningrad është vendosur në ish-kishën katolike të së Familjes së Shenjtë e Königsberg, e ndërtuar në 1907. Kisha u shkatërrua gjatë Luftës së Dytë Botërore, por rindërtuar më pas. Ndërtesa, e cila ka vërejtur akustikë, funksionet si një sallë të organeve që ri-hapjes në 1980.

Teatri Qyteti është i vendosur ende në ish-teatër në Königsberg, e cila u hap në 1910. Ndërtesa është rindërtuar pas luftës duke përdorur planet e mëparshme për teatër dhe hapur në 1960. Kolonadat para hyrjes ishte modeluar pas Teatrit Bolshoi në Moskë.

Rajonal dukshëm Kaliningrad Kukullave Teatri ka pasur selinë e saj që nga 1975 në Louise Përkujtimit Kishës Mbretëreshës. Kjo kishë neo-romantike, projektuar nga arkitekti Fritz Heitmann, është ndërtuar në 1901.

arkitekturë
Qendra e qytetit para luftës (Altstadt dhe Kneiphof) aktualisht përbëhet nga parqet, rrugët e gjera, një shesh në vendin e ish-Kalaja Königsberg, dhe vetëm dy ndërtesa: Shtëpia e sovjetikëve ( "Dom Sovyetov"), afërsisht në anën vendi i ish-Kalaja, dhe Königsberg Katedralja rikthehet në ishull Kneiphof (tani "ishull Kant"). Varri Immanuel Kant-it është i vendosur pranë Katedrales. Qendra e re e qytetit është e përqendruar rreth Sheshin e Fitores. Katedralja e Krishtit Shpëtimtar, shenjtëruar në 2005, është e vendosur në këtë shesh.

Ndërtesa më e vjetër në Kaliningrad është Kisha Juditten (ndërtuar para 1288). Gjithashtu vlen të shohim janë ish-Stock Exchange, kishat e mbijetuar, dhe portat e mbetur e qytetit. Në mënyrë anti-clockwise këto porta janë: Sackheim Gate (gjermanisht: Sackheimer Tor), Porta e Mbretit (gjermanisht: Königstor), Rossgarten Gate (gjermanisht: Rossgärter Tor), Sulmi Gate (gjermanisht: Ausfallstor), Gate Railway (gjermanisht: Eisenbahntor ), Brandenburg Gate (gjermanisht: Brandenburger Tor), dhe Friedland Gate (gjermanisht: Friedländer Tor). Përveç kullës përmendur tashmë Dohna, e cila pret muze Amber, Wranger kulla të mbetet si një kujtesë e ish mureve të qytetit Königsberg. Vetëm porta e ish-Kalaja Friedrichsburg mbetet.

Monumente
monumente të rëndësishme përfshijnë statuja e Immanuel Kant para Immanuel Kant Universitetin Shtetëror të Rusisë së. Statuja është bërë nga skulptori i dukshëm Christian Daniel Rauch dhe zbuloi në 1864. Statuja u shkatërrua në 1945, por u remoulded në 1992 me iniciativën e Marion Dönhoff. Gjithashtu ia vlen të shihet është monument kozmonauti, e cila nderon Kaliningrad kozmonautët Aleksei Leonov, Yuri Romanenko dhe Aleksandr Viktorenko. statuja dhe monumente të tjera përfshijnë statujën për numërimin Albrecht, statuja për Friedrich Schiller, statuja për Car Pjetrit të Madh, "Nënë Rusisë", monument, dhe Monument për 1200 Guardsmen, duke kujtuar Beteja e Königsberg.

Parks
Kaliningrad Zoo është hapur si kopshtin zoologjik Königsberg në 1896. Mbledhja, e cila shtrihet mbi 16.5 ha, përbëhet nga lloje 315 me një total prej kafshë të veçanta 2264 (që nga 2005). Kopshtin zoologjik Kaliningrad është gjithashtu një Arboretum.

Ndodhet qendra në qytet është Lower Pond (Russian: Нижний пруд), një liqen artificial. Lower Pond është e rrethuar nga një shëtitore dhe është një zonë për rekreacion sidomos në verë.

Kaliningrad

Kaliningrad, I quajtur, paraprakisht Königsberg para pushtimit sovjetik, u mbyll praktikisht për turistët nga BRSS deri 1991, kështu duke vizituar ai ndjehet si zbulimin e vendeve historike dhe misteret e tokës! Kjo është një aventurë e vërtetë

Edhe pse kjo duket plotësisht e ndarë nga Rusia, duke u paraqitur si një vend të vogël të largët në kufi me Lituaninë, Poloninë dhe Detin Baltik, Kaliningrad është në fakt pjesë e Rusisë, vendi më i madh në botë. Në një distancë prej më shumë se 200 milje nga kufiri i afërt rus, sot Kaliningrad Oblast është një nga exclaves larg i përhapur në botë.

Kaliningrad është shtëpia e Laguna Curonian dhe Lagunës Vistula që janë ndarë me Lituaninë dhe Poloninë, përkatësisht, si dhe qyteti i zënë port i Baltiysk.

Tragete planifikuara lundrojnë nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel carrieing pasagjerë, makina dhe mallrave.

Kliko këtu për anijet KaliningradKaliningrad Map

 


Më të mirë në dispozicion Kaliningrad Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Kaliningrad Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Kaliningrad Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj të zgjedhur për Kaliningrad Ferry ose nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Kaliningrad traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Kaliningrad Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Kaliningrad Trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Kaliningrad, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Kaliningrad trageteve makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga porti traget Kaliningrad e Baltiysk në Shën Petersburg, Kopenhagen, Riga dhe Kiel në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Kaliningrad Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel