Letoni Tragete

Letonia pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Letoni rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me Letonisë operuar nga DFDS dhe Tallink Silja Trageteve Lines vela nga Riga për të Lübeck, Stokholm dhe Talin ..

Prenotim një biletë traget Letonia nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet tragetet Letonia në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Letonia tragetet në dhe nga porti traget Letonisë nga Riga për të Lübeck, Stokholm dhe Talin operuar nga linjat e trageteve DFDS dhe Tallink Silja. online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Letoni me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Letonia tragetet në dhe nga porti traget Letonisë Riga në Lübeck, Stokholm dhe Talin operuar nga linjat e trageteve DFDS dhe Tallink Silja. internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Letonia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Letoni bileta trageti
për dhe nga porti traget Letonisë Riga në Lübeck, Stokholm dhe Talin operuar nga linjat e trageteve DFDS dhe Tallink Silja. online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Letoni Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Letonia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Letoni

Gjëja më e mirë për të Letonisë është se ajo është kështu kompakte. km e saj 500 nga plazhet me rërë janë arritur lehtë nga qytetet historike, ku themelet mesjetare Hanseatike mbështesin ndërtesat barok dhe Art Nouveau, që bëhen vende për festivale kulturore gjatë verës.

Familjet e lejlekët për fat të mirë të japin vulën e tyre për miratim në natyrën paprishur, ajër të pastër dhe ujë të pastër rreth tyre. Përveç Riga, portë e tij spektakolare, ka 6 trashëgimisë botërore të UNESCO-s vende të tjera të listuara.

Një qendër tregtare për më shumë se 800 vjet, Riga është i përgatitur mirë në të mirëpritur vizitorët në Letoni.

Letoni është një shtet anëtar i Bashkimit Evropian dhe udhëtarët kanë të njëjtat rregulla si në shtetet e tjera anëtare të BE-së.

Edhe pse Letonia është anëtare e Bashkimit Evropian, monedha kombëtare e Letonisë nuk është euro, por lat.

Latvia - Riga

Turistët që vijnë si nga Evropa Perëndimore dhe vendet e Lindjes të ndjehen rehat në Letoni dhe për të gjetur gjërat që janë në interes të tyre. Letonia, ashtu si vendet e tjera evropiane, mund të ofrojë një trashëgimi historike kulturën e gjerë; megjithatë, është unik - i vetmi dhe i paimitueshëm. Vëzhgimet kujdesshëm dhe rekreacion panxituar do t'ju lejojë të vini re gjërat që do të bëjë zemrën tuaj mundi të shpejtë nga gëzimi.

Njerëzit e Letonisë janë mikpritës dhe i gëzuar; miqësore dhe të hapur ndaj vizitorëve, dhe të aftë për të marrë më me të gjithë, si gjatë shekujve ata kanë fituar një trashëgimi të madhe kulturore. njerëzit letonisht trajtojnë kulturat e njerëzve të tjerë (sllave, perëndimore dhe skandinave) me mirëkuptim. Letonia, duke qenë një shtet i Bashkimit Evropian, është një vend i sigurt.

Në të njëjtën kohë Letonia është një vend bashkëkohor evropian, dhe kryeqyteti i saj Riga - një metropol modern, në të cilin arkitektura historike, unik në Evropë, zëvendësit me moderne; mund të ndjejnë flladin e një histori shekullore dhe të pushojnë në klubet e natës moderne, restorante dhe hotele të rehatshme.

Është gjithashtu me vlerë vizituar Letoninë, për shkak të natyrës së tij paprishur (ku tjetër në Evropë mund të gjeni 500 km plazhe të gjata me rërë dhe 45% të territorit të mbuluar nga pyjet natyrore, duke ofruar mundësi të ndryshme rekreative në natyrë,? Për më tepër, lirisht i aksesueshëm për të gjithë) , dhe gjithashtu për shkak të diversitetit të historike, kulturës dhe faqet arkitektonike.

Letonia është i dukshëm edhe për mundësinë për t'u çlodhur shqetësohet nga askush - Letonia nuk është i njohur për vende të mbipopulluara e rekreacion. Arsyeja pas kësaj është se ka vende të mjaftueshme turistike, dhe mjaft hapësirë ​​për të gjithë! Për shembull, në qoftë se ju doni të kaloni kohën tuaj në një plazh bosh, ju mund të shkoni deri në brigjet e Detit Baltik, por në qoftë se ju doni të jetë në mesin e njerëzve, atëherë ju duhet të shkoni në një nga plazhet më të gjata me rërë në Evropë - Jurmala.

Letonia është një vend shumë interesant për të dashuruar e turizmit ushtarake. Luftës së Parë Botërore dhe II, si dhe ushtria e Bashkimit Sovjetik, kanë lënë monumente të dukshme ushtarake këtu. Për shembull, port ushtarak në Liepaja përdorur të jetë një nga bazat kryesore detare në Detin Baltik gjatë dy periudhës së Perandorisë Ruse dhe Bashkimit Sovjetik. Po kështu, një nga teleskopët më të mëdha radio në Evropë, dikur e përdorur për qëllime ushtarake të inteligjencës, si dhe vende të tjera ushtarake mbresëlënëse janë gjetur në Letoni.

Letonia ka një sistem të zhvilluar mirë transporti, komunikimi i përshtatshëm (lidhja e internetit është një nga më të shpejtë në botë), ATM-ve janë gjetur në të gjitha qytetet e mëdha dhe kartat e kreditit janë pranuar. Letonia gjithashtu qëndron me cilësinë e lartë, shërbime të nivelit evropiane për çmime të pranueshme.

Letonia është bërë unik nga dy botëve të saj të ndryshme - metropol evropian Riga dhe pjesën tjetër të Letonisë - një mjedis rural me natyrën paprishur, qytete të qetë dhe një mjedis të gjelbër. Prandaj, një udhëtar i vëmendshëm duke vizituar Letoninë do të gjeni mundësi të shkëlqyera për rekreacion!

Letoni

Letoni kufizohet nga Estonia në veri, Lituanisë në jug të Rusisë në lindje, Bjellorusisë në jug lindje, dhe Detit Baltik në perëndim.

vend më të famshme të udhëtimit është kryeqyteti Riga, një vend i trashëgimisë botërore.

Ka edhe shumë vende të tjera të mëdha për të parë, si urbane dhe rurale, si Liepaja me ish-qytetin e saj të veçantë të fshehtë ushtarake të Karosta dhe një plazh të mrekullueshëm. Kuldiga me Europe`s ujëvarë më të gjerë dhe Cesis me rrënojat e saj mesjetare e kështjellës janë gjithashtu interesante.

Turistët mund të gëzojnë bukurinë e egër e bregdetit paprishur detit Letonisë, i cili është 500 km e gjatë dhe përbëhet kryesisht nga të bardhë, plazhe me rërë të butë. Pyjet, duke mbuluar rreth gjysmën e territorit të Letonisë, ofrojnë shumë shtigje natyrës dhe parqe natyrore.

pasagjerëve të planifikuara dhe traget mallrave shërbimet e drejtuar nga SEAWAYS, Tallink dhe Silja Line lundrojnë nga Riga për të Lübeck, Stokholm dhe Talin.

Kliko këtu të rezervoni biletat trageteve LetoniLetonia Ferry Route Map

 


Më të mirë në dispozicion Letoni tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Letonia Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Letonia tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Letoni Anijet në ose nga portin e trageteve të Letonisë nga Riga për të Lübeck, Stokholm dhe Talin operuar nga linjat e trageteve DFDS dhe Tallink Silja., Akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Latvia Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Letonia ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Letoni tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Letonia tragete, të kontrolluar disponueshmërinë dhe libër Letonia tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga porti traget Letonisë Riga në Lübeck, Stokholm dhe Talin operuar nga linjat e trageteve DFDS dhe Tallink Silja. në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Letoni në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel