Lituania Ferry

Lituania Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Lituania Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Lituania Ferry vela në dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line.

Rezervimet një bileta Lituania traget nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Lithuania trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Lituania traget për në dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line online me çast konfirmim.

Udhëtimi në Lituani Ferry me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Lituania traget për në dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Lituania Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet rrugës tonë të detajuar dhe harta e qytetit do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Lituania trageteve trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në portin e trageteve Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line pastaj libër një traget kalimit në Lituani Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Lituania Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga portet traget DFDS Lisco Ferry Line.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Lituani Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Lituania Ferry
për dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Lituania Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Lituania Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Lituani

Lituani ka një peizazh unspectacular, por një kulturë të gjallë më shumë se e bën për këtë. Nga të tre shtetet sovjetike balltike të Estonisë, Letonisë dhe Lituanisë, ishte edhe lituanezët cili bëri shtytje më të guximshme drejt pavarësisë. Sot lituanezët ende të dal nga banorët e tjerë të tyre baltike si disi të pamatur.

Vilnius, Kryeqyteti i vendit, është një qytet klasik lindore evropiane historike. Ajo lulëzon në një moderne, të ndjehen multikulturore, ndërsa në të njëjtën kohë harkening shekuj mbrapa në qytetin e vjetër (më të madhe në Europën Lindore).

Bregdetar turistik i Palanga është një nga atraksionet kryesore të Lituanisë, lëvdatë çmime të shkëlqyer dhe një plazh fantastik. Për një tërheqje më mistike, Hill i kryqeve Lituanisë është vetëm vendi. Tthe mijëra kryqe të cilat mbulojnë kodër të vogël u hacked poshtë disa herë nga sovjetikët, vetëm për të rishfaqen çdo kohë.

Lituania është e ndarë në qarqe 10.

  • Alytus County
  • Kaunas County
  • Klaipėda County
  • Marijampolė County
  • Panevėžys County
  • Siauliai County
  • Tauragė County
  • Telšiai County
  • Utena County
  • Vilnius County

Historia e lashtë e Lituanisë nuk është shumë e ndryshme nga vendet e tjera të rajonit të Balltikut. Pas moshës së fundit Ice vendbanimet e disa fiseve filluan të shfaqen. në 1230s të Lituanisht tokat ishin të bashkuar nga Mindaugas, i cili u kurorëzua si Mbret i Lituanisë në 6 korrik 1253. Pas vrasjes së tij në 1263, Lituania ishte cak i sulmeve nga kalorësit gjermanik dhe Livonian Rendit. Pavarësisht këtyre pushtimeve, Dukatin e Madh të Lituanisë, mund të rritet për t'u bërë vendin më të madh në Evropë në fund të shekullit 14th.

Lituani Tragete

Pas fitimit të pavarësisë së saj pas Luftës së Parë Botërore vendi u aneksua nga Bashkimi Sovjetik në 1940. Lituania ishte i pari i republikave sovjetike të shpallë pavarësinë e saj në mars 1990, një lëvizje jo të njohur nga BRSS deri në shtator 1991.

Pasi trupat sovjetike la Lituaninë në 1993 të ristrukturuar ekonominë e vet dhe u bashkua në NATO dhe në Bashkimin Evropian në pranverë të 2004.

Kuriozitetesh Popular turistike dhe aktivitete në Lituani

Spit Curonian
Curonian Spit është një qafë të vogël të tokës në perëndim të vendit dhe të ndarë në mes Lituanisë dhe Rusisë.
Banesa njerëzor i këtij gadishulli dune rërë daton që nga kohët parahistorike dhe gjatë gjithë kësaj periudhe ajo ka qenë e kërcënuar nga forcat natyrore të erës dhe valëve. Përpjekjet e njeriut kanë bërë të mundur për të mbijetuar në të tashmen. Erozioni është penguar nga projektet e pyllëzimit për shembull. Ajo është në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESKO.

Vilnius Old Town
Qytetin e Vjetër Vilnius 'ishte vendosur në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në 1994 dhe fillimisht pjesë e madhe e qytetit të vjetër ishte geto hebraike. Kjo është një prej qyteteve më të mëdha të vjetra në Evropën Lindore dhe zona më e madhe barok në botë, me të edhe gotik, Rilindjes dhe Rokoko dhe stilet klasike të përziera në të gjitha. Vilnius ka pasur një ndikim në zhvillimin kulturor dhe arkitektonike të më të madhe të Evropës Lindore dhe në këmbë rreth qytetit të vjetër është një nga pikat kryesore të vendit. Dreri e qytetit të vjetër është Universiteti me oborret e tij 13 dhe Kisha ngjitur Shën Gjonit, ku ju mund të në një ashensor (5LT) për një pamje të shquar në të gjithë qytetin e vjetër dhe më gjerë. Ka edhe kisha të tjera të shumta, duke përfshirë stilin e bukur Gotchic Kisha e Shën Anne. Pilies Gatve është ku të gjithë veprim do të bëhet, me restorante dhe bare. Kjo është një zonë për këmbësorë me disa shtëpive të restauruar bukur dhe trotuar kalldrëmet. Nga atje, throroughfare kryesor shkon në jug në drejtim të Gates e Agimit, e vetmja e mbetur hyrje origjinale të qytetit të vjetër. Nxjerr në pah të tjera përfshijnë Basilian Gate, pallatin presidencial, Kalaja Gediminas, Archcathedral bazilikën, Frank Zappa statujë, Muzeun Kombëtar Lituanisht dhe disa kisha të bukura.

Vilnius Katedralja dhe kambanare
Katedralja Vilnius dhe kambanare janë vetëm në veri të qytetit të vjetër, nën Kulla Gediminas. Brenda Katedrales është kishëz barok e Shën Kazimirit. Jashtë katedrales, në sheshin, nuk ka pllakave të veçantë në të cilën nuk është shkruar fjala "Stebuklas" (që do të thotë "mrekulli" në Lituanisht). Qëndrojnë në të, të bëjë një dëshirë dhe të kthehet rreth tri herë. Kjo tjegull gjithashtu shënon fundin e zinxhirit të njeriut Vilnius-Talin në protestë 1989 e Bashkimit Sovjetik. Kjo nuk është sinjalizuar, sepse kjo do të thotë fat i keq! Kambanare është një nga të shtëna karakteristike foto në qytet dhe metra 57 larta.

Hill e Crosses
Kodra e kryqeve është një nga atraksionet më të mëdha në Siauliai e cila është e vendosur në veri të vendit. Shumë njerëz nga e gjithë bota, udhëtarët veçanërisht christian PILIGRIM, vijnë këtu. Origjina është ende i panjohur, por konsiderohet se kryqet e parë ishin vendosur në ish-Jurgaičiai ose Domantai malore fort rreth 1832. Gjatë shekujve, kalon, kryqe gjigante, carvings të Lithuanian patriotë dhe statujat e Virgjëreshës Mari ndër të tjera janë sjellë këtu nga pelegrinët katolikë.

Trakai Island Kalaja
Përrallë fantastike si Trakai Island Kalaja është e vendosur në lidhje me kilometra 25-30 nga Vilnius. Ajo është e vendosur në qytetin e Trakai, në një ishull të liqenit Galvė. Ndërtimi i kështjellës redbrick filloi në shekullin e 14th nga Kestutis, dhe rreth 1409 vepra të mëdha janë kryer nga djali i tij Vytautas i Madh, i cili vdiq në këtë kështjellë në 1430. Trakai ishte një nga qendrat kryesore të Dukatit të Madh të Lituanisë dhe kalaja mbajtur një rëndësi të madhe strategjike. Hyrja kushton 14LT (rreth € 4) dhe gjithashtu ju jep qasje në muze të shkëlqyer brenda, me shumë artit historike, monedha, rroba dhe më shumë. Me përjashtim të vetë kështjellës, ajo është gjithashtu e mirë për të ecin përreth dhe të gëzojnë zonën e thjeshtë me pyje, liqene dhe shëtitje e bukur.

Lituani

Lituani është më jugor i tre shtetet baltike dhe më i madh dhe më i populluar prej tyre.

Lituani ishte i pari republika sovjetike zënë për të thyer të lirë nga Bashkimi Sovjetik dhe të rivendosë sovranitetin e saj nëpërmjet shpalljes së pavarësisë në 11 mars 1990.

Lituani ka qenë një shtet anëtar i BE-së që nga viti 2004. Lituania ka përqafuar reformën e tregut që nga pavarësia. Në afat deri në dhe periudhën pas hyrjes në BE republika përjetoi një rritje shumë të fortë ekonomike. Ajo aplikuar për t'u bashkuar me eurozonën nga janari 2007, por u refuzua për shkak se norma e inflacionit ishte shumë i lartë.

Lituania e vjet bum erdhi në një fund të papritur në 2008, dhe pas dy dekadave të kapitalizmit, vendi u bë një nga viktimat më të mëdha të krizës ekonomike globale. Që atëherë vendi ka gëzuar shërim të shpejtë në mënyrë të drejtë.

Lituanezët janë një komb shumë krenarë - ata ishin vendi i fundit për të miratuar krishterimin në Evropë në 1387 dhe i pari që të deklarojë pavarësinë nga BRSS në 1990

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget Lituani

Harta e Lituanisë

 


Më të mirë në dispozicion Lituania Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Lituania Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Lituania Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Lituania Ferry ose nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Lituania traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Lituania Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Lituania Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Lituania Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Lituania Ferry makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga porti traget Lituani e Klaipeda në Karlshamn, Kiel dhe Sassnitz operohet nga DFDS Lisco Ferry Line në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Lituania Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel