Malta Tragete

Malta Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Malta Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela Maltë në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet.

Rezervimet një bileta Malta Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Malta trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Malta Ferry në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci tragete online me konfirmim të menjëhershëm .

Udhëtimi në Maltë Ferry me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Malta Ferry në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Malta Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet rruga jonë detajuar dhe qytetit harta do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Malta Ferry trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Tragete pastaj libër një traget kalimit në Maltë Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Malta Ferry ofron çmimet fantastike për Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci tragete portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Malta Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ferry
në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Malta Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Malta Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Maltë

Maltë është një arkipelag në Detin Mesdhe qendrore rreth 93 km në jug të km në lindje Sicily, 288 të Tunizisë, me ngushticën e Gjibraltarit 1,826 km në perëndim dhe në Alexandria 1,510 km në lindje.

Vetëm tre ishujt më të mëdha - Malta, Gozo dhe Comino janë të banuara. Ishujt e tjerë janë quajtur Filfla, Cominotto, St.Paul-të dhe kërpudhat rock.

Maltë është ishulli më i madh i vetëm 27KM në pikën e saj më të gjatë nga veriperëndim të juglindje, dhe 14.5km në pikën e saj më të gjerë, nga perëndimi në lindje. Gozo është një e treta e madhësisë së Maltës, por të gjelbër dhe më shumë rural.

Ka shumë ishuj pushime në Mesdhe, por ka vetëm një Malta. Ajo ka histori të madhe dhe trashëgimi, tepër të ngrohtë, njerëzit e dobishme dhe mikpritëse, transportin mirë publik dhe moti fantastike - garantuar! Ka një gjuhë Maltese por të gjithë flasin anglisht përsosur tepër kështu që nuk ka asnjë pengesë gjuhën. Ka edhe plazhe të mëdha, sportet e shkëlqyer e ujit, ushqim të shkëlqyer, tërheqjet argëtim dhe tërheqjet interesante historike për të parë. Malta mund të jetë i vogël, por ajo pako një ferr i një grusht!

Malta Marina

Sipas Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Malta është klasifikuar si një ekonomi të përparuar. Para 1800, shumica e popullit të Maltës ishin të angazhuar në bujqësi ose të peshkimit, në fakt, deri atëherë, Malta ka pasur shumë pak industri përveç pambuku, duhani dhe industrinë dockyards.

Gjërat për të bërë dhe të shohin në Maltë

Blue Grotto
Tour çdo vend rreth Mesdheut dhe ju nuk do të duhet të udhëtojnë larg para se të vijnë të gjithë një shenjë rrugore udhëzuese ju në 'Blue shpellë ". Ju madje mund të joshet të mendoj se një herë ju keni parë një, ju kam parë ata të gjithë. Jo ne te vertete!

Kineze Kopshti i Serenity
Nëse ju jeni duke u përshkuar nga të gjitha vendet e historike të jeni duke vizituar gjatë ditës dhe nga nxehtësia e plazhit, për të mos përmendur aventurat gjalla, në natës maltez, atëherë ajo mund të jetë koha për disa paqe dhe relaksimit. Pra, pse të mos rezervojnë disa kohë për veten dhe shpirtin tënd duke vizituar Kopshti kinez të Serenity

Dingli Cliffs
Ju mund të keni bërë detyrat e shtëpisë tuaj, kështu që fakti se Malta është një vend i vogël, ishull i kodrinore pjerrët southeastwards nuk mund të vijë si një e papritur. Lavdi zotit për këtë tatëpjetë, edhe pse, pasi kjo do të thotë më të madhe të bregdetit perëndimor ka shkëmbinjtë e larta dhe pamje panoramike që shkojnë me ta.

Fort Rinella
Fort Rinella është ndërtuar nga britanikët në kohë të Viktorias për të ndihmuar në mbrojtjen e Grand Harbour e Valletta. Ulur si një dinosaur i lodhur në krye të fort është një 100-ton Armstrong gun - ndërtuar nga britanikët për të mbrojtur të anijeve detare në zonë nga brezi më i ri i battleships italiane.

Gozo
Një tip top Kam mësuar shumë herët gjatë aventurat e mia udhëtojnë ishte për të parë vendasit - ku ata hanë, pije, të shkojnë për një ditë jashtë etj Vetëm mendoni në lidhje me atë për një minutë. Kush e di se ku jetoni më mirë se ju?

Kishat maltese
Edhe pse askush nuk duket se ka marrë kohë për të numëruar ato, shkon duke thënë se Malta ka një kishë për çdo ditë në kalendar. Nëse ka 365 apo nuk është e diskutueshme, por ka sigurisht shumë për të shkuar në si një paraqitje e shkurtër të shkurtër në çdo horizont malteze do të konfirmojë. Ajo është e dominuar nga spires e kishës dhe kupola.

Marsa Horse Racing Track
Kush ishte ai që doli me idenë e 'vënë këmishën tuaj në një kalë'? A nuk e kanë parë madhësinë e këtyre gjërave? Ju do të duhet të jenë të mëdha, nëse këmisha e juaj ishte për të përshtaten në një prej tyre. Dhe pse do të doni të? Ata kurrë nuk do të merrni thonj e saj në mëngë dhe madje edhe në qoftë se ata e bëri, ajo do të duket qesharake!

Market Marsaxlokk Peshku
Për ata prej jush që janë të vetë-pranuar "foodies 'ju do të jetë vetëm tepër të vetëdijshëm se sekreti i gatimit të madhe nuk është e komplikuar. Si një kuzhinier një herë tha: "Është thjesht duke aplikuar ngrohjes për përbërësit fantastike." E thënë ndryshe kjo është në lidhje me përdorimin e prodhuar mirë dhe freshest në dispozicion.

Mdina ditës
Koha e udhëtimit, si ne të gjithë jemi shumë të vetëdijshëm, mbetet një temë e science fiction. Një ditë, ndoshta, por jo tani për tani. Mjerisht kjo do të thotë që ne kurrë nuk do të jetë në gjendje për të rrëmbej një switch dhe të shfaqen në mes të një bëj dyluftim mesjetare armatosur me një paketë gjashtë dhe aparat fotografik dixhital.

Mdina natën
Mdina gjatë ditës është një, vend magjik bukur! Por ne kemi shkuar në atë në më shumë detaje në vende të tjera. Ajo që ne jemi duke kërkuar në këtu është se si ndryshimet e 'Silent City' dhe të bëhet një propozim tjetër, por po aq tërheqës për turistët herë veli i natës ka zbritur.

pub fundit Olly-së
Nëse nuk është ndonjëherë do të jetë koha e duhur, vendin dhe veprimtarinë për famëkeq aktor ferr-ngritjes jeta Oliver Reed për të ardhur në një fund, atëherë ajo duhej të jetë gjatë një sesioni të rëndë të pijshëm në një Boozer.

plazhe shkëmbore
Për ata prej jush që e duan një ditë nga deti, por nuk janë të entuziazmuar tepër nga ideja e nxjerrjes së rërës nga çdo çarë trupore më pas, Malta është padyshim vendi që të jetë. Kjo për shkak se kjo turistik i mrekullueshëm ishull ka një furnizim me bollëk të plazheve të rërë, më pak, të ndryshme shkëmbore.

San Anton Gardens
Përmes më të madhe të vitit, klima Maltës e bën për një peizazh që është tharëse se toenail një deveje në Emiratet e Bashkuara gjatë një thatësire të zgjatur. Si pasojë e kësaj terrenit desiccated është një vend jo i njohur pikërisht për sigurimin e zonave të gjelbërimit kodrina apo kopshte spektakolare.

plazhet me rërë
Nuk është një shkollë e mendimit e ndjekur nga disa njerëz (unë jam një prej tyre) që ju duhet të jetë paksa masochistic (i çmendur), nëse janë të gatshëm të argëtojë menduar për të shkuar në një plazh me rërë për të shijuar veten.

kafene Sliema-së
Sliema është një qytet i vjetër koloniale në buzë të detit të gjithë nga qyteti maltez kryeqytetin e Valletta. Që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore ajo ka pësuar një ndryshim dramatik dhe tani njihet si qendër elegant dhe të modës komerciale. Është vendi për të shkuar për të parë dhe të shihet!

Ta 'Qali Crafts Village
Nga kohët parahistorike, Mesdheu ishte një burim i madh i artit dhe vepra artizanale që do të shkojnë në të lulëzojë në të gjithë kontinentin e Evropës dhe më gjerë. Për fat të keq, kur e udhëtimit paketë u bë në dispozicion në Med ', turistët këmbënguli në injoruar artet e bukura dhe vepra artizanale dhe do të sjellë përsëri tat e pabesueshme për suvenire.

Tre Qytetet
"Shih Napoli dhe vdis!" Është se si shkon duke thënë famshme. Bit ekstreme që nuk është ajo? Dhe Napoli Aint në mënyrë të veçantë, me të vërtetë, në qoftë se ne jemi të ndershëm. Unë do të thotë është në rregull! Ajo ka një gji të bukur dhe një kështjellë, por kjo sigurisht nuk është nicer pastaj Firence, apo Romë, apo Venecia - dhe ata janë të gjithë në të njëjtin vend!

Valletta
Duke pasur një histori të gjatë dhe checkered si Malta e ju do të presin diçka pak të veçantë nga kryeqytetin e tij. Ju nuk do të jetë i zhgënjyer! Proud Valletta është aq mbresëlënëse sa qytet Kryeministri e çdo vendi duhet të jetë, por ajo ka shtuar avantazhin e të qënit shumë e tepër kompakte!

Valletta Waterfront
Vetullat u ngritën, dhe më skeptik mes nesh dridhej me tmerr, kur u njoftua se një rresht të depove të thellë historike në Valletta Harborside duhej të redeveloped. Kjo mund të jetë katastrofike kemi menduar. E pra, ne nuk mund të ketë qenë më e gabuar! Pra, duart lart dhe të kreditit, ku kredia është për shkak ... ky objekt i ri është fantastike!

festas Village
Si për të përshkruar një Festa? Fiesta, karnaval, festival? E pra, ata janë të gjitha këto dhe asnjë prej tyre, sepse Festas janë unike Maltese dhe kështu ata do të jenë ndryshe nga çdo gjë që ju keni përjetuar ndonjëherë në vende të tjera.

Vizitoni një klub band
Qytetet dhe fshatrat e Maltës dhe Gozo janë të mbushura me të gjitha llojet e klubeve. Ju keni dy klube rivale e pashmangshme politike - të kuqe vs blu - në pothuajse çdo shesh të shquar publik.

Maltë

Shteti Ishulli i Maltës ndodhet në detin Mesdhe, në jug të Sicilisë (Itali), ai përbëhet nga tre ishuj Malta, Gozo dhe Comino, nga të cilat Malta është më i madh ishull.

Britania e Madhe fituar zyrtarisht posedimin e Maltës në fillim të shekullit 19th. Ishulli i mbështetur nga Britania e Madhe me anë të dy luftërave botërore dhe ka mbetur në Bashkësinë kur u bë e pavarur në 1964. Më 13 dhjetor 1974 Malta u bë republikë.

Gjatë viteve të fundit 15, ishulli është bërë një pikë e madhe transferim të mallrave, qendra financiare, dhe destinacion turistik. Malta u bë një anëtar i BE në maj të 2004.

Planifikuara Shërbimet Ferry operuar nga Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet lidhin disa portet italiane dhe sicilian në Valletta, kryeqytetit të Maltës.

Ekziston edhe shërbimi i rregullt ishulli traget midis Ċirkewwa në Maltë dhe Mgarr në sails Gozothat çdo 45 minuta në verë dhe pothuajse aq shpesh në dimër. Ju blej një biletë kthimi në fund Gozo për rreth 4.70 € (pa biletë e nevojshme në Maltë). Ka edhe shërbime të parregullta anije traget për Comino.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Maltë

Harta e Maltë Ferry Port

 


Më të mirë në dispozicion Malta Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Malta Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Malta Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Maltë Ferry në ose nga Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Malta traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Malta Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Malta Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Malta Ferry, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Malta traget makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në Maltë nga Catania, Civitavecchia, Genoa, Palermo apo Salerno me Grimaldi Lines dhe Grandi Navi Veloci Anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Maltë Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel