Mali i Zi Tragete

Passenger Mali i Zi dhe Biletat Ferry Car

Udhëtimi për në Malin e Zi me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Montenegro biletat tuaja trageteve për dhe nga portet traget të Malit të Zi të Barit dhe Kotorit në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Mali i Zi Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Mali i Zi Ferry
në portet traget të Malit të Zi të Barit dhe Kotorit nga Ankona ose Bari me Malin e Zi Trageteve Lines online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Mali i Zi Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të Malit të Zi Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Mal të Zi

Mali i Zi po del nga hija e tij Jugosllave dhe duke filluar për t'u admiruar për bukurinë është.

Nuk më duhet vizitorët të mendojnë se do të bie në buzë të botës nëse ata udhëtim në lindje përtej Dubrovnik. safir Kroacisë blu Deti Adriatik ka vazhduar!

Megjithatë këtu është e mbështetur nga një thepisura, varg gri malore duke lënë hapësirë ​​të mjaftueshme vetëm për një fjongo të qyteteve bregdetare për një spastrim të plazhet me rërë dhe limane të vogla drejtimin deri në kufirin shqiptar.

qytetet historike të fortifikuara si Stari Bar, Budva, Kotor dhe Herceg Novi janë të përsosur për të eksploruar, dhe kudo përgjatë bregdetit ju mund të gjeni dhoma private në një qytet bregdetar Laze-larg.

E brendshme është një mjedis i maleve dramatike tufa-tufa me pyje pishe, me pika me liqene dhe të shënuar nga kanione mendjelehtë-thellë.

Mali i Zi Ferry Port i Barit

Rajoni më i lartë, Parku Kombëtar Durmitor, është një preferuar për ski dimrit dhe ecje të verës në një mountainscape pacenuar, ndërsa poshtë në kanion të thellë TARA-së, mahi Intrepid sfiduar pragje saj akrobaci. Aq shumë për një vend të vogël - kombi më i ri në botë.

Historia e Malit të Zi është një e pavarësisë paepur luftuan për kundër forcave më të mëdha, të cilat kanë rrëzua në dështim kundër brendshme e saj shkëmbor kala. Për 500 vjet Mali i Zi ishte i vetmi vend për të mposhtur forcat turke që morën Evropën Juglindore, dhe të mbeten të pavarur. Ndërkohë që madhësia e territorit të saj bëhej gjithnjë dhe të rënë u përqendruar gjithmonë në fortësi qendror malor të Cetinje.

Vetëm dy herë e ka vendin të mos ishte mjeshtër i punëve të veta: i pari nga 1166 për rreth 200 vjet kur ajo është marrë përsipër nga mbretëria serbe e Rashkës, dhe të dytë në 1916 gjatë Luftës së Parë Botërore, kur austriakët pushtuan. Në anën e pasme të kësaj ngjarjeje aleati i Malit të Zi Serbia mori mundësi për të zënë Malin e Zi dhe më pas të aneksuar atë në 1922. Mali i Zi tani është plotësisht i pavarur për herë të parë që 1916, dhe u bë anëtari 192nd i OKB-së në 28 qershor 2006.

Argetime Top 6 turistike në Mal të Zi

Stari Bar
Mbetjet e bukur e Stari Bar ulem në majë të kodrës Lundža. shkëmbinjtë pjerrët rrethojnë qytetin e vjetër dhe të bëjë atë të paarritshëm nga të gjithë, por një anë. Gjetjet e qeramikës dhe metali kanë datë Okupimi si qysh 800 para Krishtit. Gjatë shekullit 3rd, romakët shkatërruan zënë zgjidhjen e vjetër dhe të braktisur atë për një vend të ngushtë në det.

Tre shekuj më vonë, perandori bizantin Justinian ndërtoi një kullë të fortifikuar në të njëjtën kodër, dhe Stari Bar filluar të zhvillohet në një qendër aktive në bregdetin e Adriatikut. Në shekullin 10th, Stari Bar është referuar si "Antinbaris, si në, përballë qytetin italian, Bari '. Kështu emrin e saj aktual.

Në shekullin 11th, ajo ishte pjesë e Duklja ose Zeta, e parë shteti sllav bregdetar, dhe së shpejti pas u bë një nga vendet më të rëndësishme politike, ekonomike dhe kulturore në bregdetin. Pothuajse të gjitha ndërtesat e 240 qëndrojnë në shkatërrim, një rezultat të granatimeve nga malazezët kur ata pushtuan qytetin mbrapa nga turqit në 1878.

Durmitor Park Kombëtar
Ka katër Parqe kombëtare në Mal të Zi, por një prej tyre, për shkak të bukurisë mahnitëse natyrore, tërheq më shumë vizitorë se të gjithë të tjerët së bashku. Kjo është Parku Kombëtar Durmitor. Në pjesën veriore të Malit të Zi, Durmitor përfaqëson natyrën e paprekur, me atraksione të shumta dhe mundësitë për turizëm aktiv.

Hiking, Biking, Alpinizëm, Ecje, Swimming, Ski, Bungee Jumping, Rafting, ... janë vetëm pjesë e aktiviteteve në të cilën ju mund të gëzojnë në Durmitor. ushqim në familje dhe specialitete janë gjithashtu pjesë e ofertës në të cilën ju do të gëzojnë mbrëmje të freskëta.

Porto Montenegro qëndron në një nga të botës "s terreneve sportive më idilike detare: Gjirit të Kotorrit. Një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, Gjiri i Kotorrit është fiord jugor i Evropës dhe port i madh natyror në Mesdheun lindor.

"Yachts janë marrë më të mëdha dhe njerëzit janë ankuar se ata nuk mund të gjejnë anijesh duhura për ta. Kjo është asnjë problem në Tivat. Ajo përdoret për të kujdesem për luftanije." thotë Peter Munk, shefi Investor, Porto Montenegro.

Perast, Boka Bay është një nga vendet më të bukura të vogla në Boka Bay, pak kilometra nga Kotorrit. Perast është një qytet i mrekullueshëm i vjetër, me arkitekturë të mrekullueshme të vjetër. Ju do të gëzojnë në shumë Kishes vjetra, por një tërheqje më të madhe është e sigurt: Zoja e Shkëmbit (Gospa od Škrpjela), pak ishull në Boka Bay, me kishën e mahnitshme dhe muze. Çdo disa minuta, nuk ka anije të vogla e taksive që do të ju merr në këtë vend të paharrueshme.

Shumë restarurants vogla në bregdetin Perast do t'ju ofrojnë specialitete të mëdha peshku. male mahnitëse që rrethojnë gjirin, arkitekturën e vjetër, era e detit, ... Perast është DUHET vizitojë vendin për çdo turist që vizitojnë Malin e Zi.

Shkodrës / Scadar / Scutari Lake është e vendosur në të ashtuquajturin luginën Zeta-Shkodrës që pjesërisht i takon komunës së qytetit të Barit dhe pjesërisht në komunën e qytetit të Podgoricës.

Papërshkrueshëm dhe në shumë mënyra unike, me madhësinë e 391km2, është larges liqeni në Gadishullin Ballkanik. Driving nëpër ndërtuar rishtazi tunel Sozina, liqeni është vetëm një makinë të shkurtër 20 minuta larg nga deti Adriatik. Lumi Buna krijon një lidhje në mes të Shkodrës / Scadar / Shkodrës liqenit dhe detit Adriatik pse një mal të madh masiv që ndan të dy.

Dy të tretat e liqenit i përket Malit të Zi, ndërsa një e treta i takon Republikës së Shqipërisë. Pjesa malazeze e liqenit, në një madhësi të ha 40000, u shpall Park Kombëtar në 1983.

Sveti Stefan (St Stephen), një nga vendet më të famshme dhe prestigjioze në Mal të Zi është e vendosur vetëm 15 minuta me makinë nga Budva. Sveti Stefan është sigurisht një nga ikonat turistike të Malit të Zi. Nuk është çudi, kur ju vizitoni këtë vend të bukur ju do të ndiheni menjëherë pse Sophia Loren, Sylvester Stallone, Mbretëresha Elizabeth II dhe shumë të famshëm të tjera, vetëm zgjodhi Sveti Stefan për vendin tuaj të preferuar për pushime.

Sveti Stefan është një nga TOP 10 joshës A-lista destinacionet në botë!

Mali i Zi

Mali i Zi, Që do të thotë "Mali Zi", kufizohet Kroacia, Bosnja, Serbia, provincë e shkëputur e Kosovës dhe Shqipërisë e Serbisë. Rreth gjysma e tij është e mbuluar me pyll të dendur. Republika e vogël përfshin një vijë bregdetare të Adriatikut, ultësira dhe vargjet e larta malore. Kanioni Tara River është më e thellë dhe më të gjatë në Evropë.

Mali i Zi ishte një nga gjashtë republikat e ish-Jugosllavisë. Në 1992, pas shpërbërjes së ish-Jugosllavisë, Mali i Zi hyri në një federatë të re me Serbinë, Republikën Federale të Jugosllavisë.

Mali i Zi zyrtarisht aplikoi për anëtarësim në BE në dhjetor 15 2008. Një tjetër hap i rëndësishëm në rrugën e Malit të Zi drejt anëtarësimit në BE u arrit në fund të 2009, kur qytetarët malazezë u është dhënë e drejta për të udhëtuar pa viza në zonën Shengen.

Tashmë i njohur për të përsosur ujit jahteve Malin e Zi është ngadalë duke u zbuluar nga turistët e Evropës Perëndimore. Qasja është nga fluturimi ose në det me traget.

Mali i Zi Ferry Lines veprojnë tragete të rregullta të planifikuara në mes të Malit të Zi portin e trageteve të Barit dhe Ankonës dhe Barit.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në Mal të Zi

Harta e Malit të Zi

 


Më të mirë në dispozicion Mali i Zi Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Mali i Zi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Montenegro Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për Malin e Zi Ferry zgjedhur ose nga porti traget Malit të Zi të Barit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Montenegro traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Montenegro Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin e Mali i Zi Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Mali i Zi, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër i Zi Ferry Car dhe pasagjerëve biletat trageteve për dhe nga porti traget e Malit të Zi të Barit në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Malin e Zi Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel