Normandisë Tragete

Passenger Normandy dhe Biletat Ferry Car

Normandy rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për ferriessailing Normandisë në dhe nga Caen, Cherbourg, Dieppe, Le Havre nga Newhaven, Poole, Portsmouth ose Rosslare vela me Britanny Anijet, kondor Anijet dhe irlandeze Anijet.

Nëse jeni të udhëtonte për të Caen, Cherbourg, Dieppe, Le Havre nga Newhaven, Poole, Portsmouth ose Rosslare vela me Britanny Anijet, kondor Anijet dhe irlandezë Tragete pastaj libër një traget kalimit në Normandisë dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Normandy Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Normandisë bileta trageti
në dhe nga Caen, Cherbourg, Dieppe, Le Havre nga Newhaven, Poole, Portsmouth ose Rosslare vela me Britanny Anijet, kondor Anijet dhe irlandeze Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj trageteve Normandisë, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një traget çmimin e Normandisë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Normandi


Një udhëtim me traget është ende në kohën e linjave ajrore të lirë gjasa mënyra më e mirë për të marrë të Normandisë në Francë nga Britania e Madhe, si dhe makinën tuaj është mënyra më e mirë për të marrë rreth.

Rrugët traget nga Britania e Madhe në Normandi

Brittany Tragete operojnë tre rrugët nga Britania e Madhe në Normandi të Francës. Ata ofrojnë rrugët klasike trageteve me ditë apo të udhëtimit gjatë natës, si dhe anijet me shpejtësi të lartë në Francë. rrugët e tyre janë:

  • Portsmouth për Caen me një ditë dhe të shërbimit gjatë natës lundrimit të trageteve, plus një shërbim traget me shpejtësi të lartë në fundjavë.
  • Portsmouth në Cherbourg me një shërbim traget me shpejtësi të lartë që veprojnë nga prilli deri në nëntor.
  • Poole në Cherbourg

Condor Tragete veprojë në Portsmouth në Cherbourg rrugë traget nga Britania e Madhe në Normandi.

Pavarësisht nga kjo është historia nd rëndësia e kësaj historie Normandy ka ngarkesa për të ofruar përveç përmendore D.Day.

Vija bregdetare Normandy
Argetime popullore në Normandi

Plazhet ulje
Ulje më e madhe ushtarake në historinë u zhvillua në Normandi në qershor 6, 1944. Monumente, muze, bunkerët dhe varrezat janë një përkujtim të gjallë në betejën e Normandisë. Një bazë e përkryer nga të cilat në turne plazhet, qyteti i vogël i Bayeux është ndërtuar rreth katedrales madhështore të Notre-Dame dhe është shtëpi për 200-këmbë të gjatë sixhade Bayeux, një kryevepër me famë botërore cartoon cilit si skena përshkruaj historinë epike e Ekspedita William Pushtuesi për në Angli në shekullin 11th.

Caen War Memorial
Caen Memorial vazhdon rrugën historike nëpër të shekullit 20th, nga Lufta e Dytë Botërore në botë në kohën e Luftës së Ftohtë. Ajo gjithashtu propozon një debat për të ardhmen e planetit. Shembullore me pasurinë e mbledhjes ekspozuar dhe risi e prezantimit të tij, një vend të veçantë. Është vendi quintessential fillimit për të kuptuar ngjarjet që ndodhën çon në D-Day.

Giverny
Një pelegrinazhi për artdashësit, ky fshat piktoresk në brigjet e Seine ishte shtëpia e French impressionist piktorit Claude Monet. Vizitorët mund të enden nëpër shtëpi gëzueshëm gjerë Monet dhe kopshte bollshëm të cilat ishin frymëzimi i serinë e tij të famshëm Waterlily.

Rouen
Një qendër e lulëzuar industriale dhe tregtare dhe porti tretë më i madh në Francë, Rouen është që kalonte në histori. Të dy William Pushtuesi dhe Joan i Arc vdiq në qytetin Victor Hugo quajtur "qyteti i njëqind spires". Rouen është shtëpia e shumë muzeve, si dhe Katedralen gotike e Notre-Dame, përjetësuar nga French impresionist Claude Monet.

Dieppe / Fécamp / Etretat
Si mjetin më të vjetër bregdetar në Francë, Dieppe ka diçka për të gjithë. Historia e saj është e ritreguar në muzeun e kështjellës. Palace benediktine të & Museum, shtëpia e liker të famshme benediktine, është pretendimi kryesor Fécamp për famë. Gjithashtu, nuk do të humbasë Marina e saj piktoresk. Një makinë të shkurtër deri në bregun shtrihet fshati Etretat, nestled në mes të shkëmbinjtë e mrekullueshëm të bardhë.

Deauville / Trouville
Driving përgjatë "lulëzuan Coast", tre foto qytete të përsosur të dalë jashtë, Qyteti joshës turistik i Deauville, në shtëpi të pasur dhe të famshëm, është një vend i lulëzuar pushim e hotele luksoze, kazino, këngë garë, kurse golfi dhe baza mëngë. Qyteti i saj binjak, Trouville, ndarë nga Deauville nga lumi Touques, është një fshat shumë i qetë peshkimi. Të dy qytetet mburremi plazhet me rërë të gjerë. Një qytet i quajtur Honfleur është vendlindja e pikturës impresionist. Honfleur është një port simpatik villagewith shtëpive të ngushta drurë. Monet dhe Baudelaire janë vetëm dy nga shumë artistë të cilët kalojnë kohë në këtë qytet të shekullit 11TH.

Mont Saint Michel
Abbey e Mont-St-Michel është ulën dyshimtë në një 264-këmbë ishull shkëmbor të lartë lidhur me territorin nga një rrugë e shtruar. I rrethuar nga më shumë se një gjysmë milje e mureve masive dhe arrihet me një ngjit pjerrta deri dredha-dredha rrugët, ajo mbetet një nga atraksionet më të mëdha ndonjë gjë interesante në Evropë dhe vendin e dytë më të vizituara në Francë pas Kullës Eifel. Mont-St.Michel është i njohur edhe për Tides e saj, më e larta në kontinent, të cilat garë në drejtim të ishullit në shpejtësinë e kuajve "kërcyer".

Alencon / Haras du Pin / Bagnole de L'Orne
Një zbulim i Normandisë do të ishte e paplotë pa një përmendje e pasionit këtij rajoni për kuajt, Turistët janë të mirëpritur për të marrë pjesë në ndonjë nga shfaqjet e shumta kalë dhe garat dhe për të vizituar shumë pasuri kali mbarështimit, nga të cilat Haras du Pin, ose "Versailles e kuajt ", është më e jashtëzakonshme. Muzeu i Arteve të Bukura dhe Lace Alençon paraqet një koleksion i madh i dantella franceze dhe evropiane nga 17TH në shekullin 20TH. Bagnoles de l'Orne, një qendër spa Kryeministri, është edhe një vlerë të vizitës.

Muzeu American Art i Giverny
Muzeu Arti Amerikane e Giverny do të ju jap një kuptim global të punës së artistëve amerikane që erdhi në Francë në fund të shekullit të 19th për të studiuar dhe punuar në pikturë.

Normandy

Normandi rajoni i Francës kombinon një vijë bregdetare 360-milje dramatike, duke përfshirë në mënyrë dramatike ndjellëse plazhet ulje Luftës së Dytë Botërore, me një brendshme gjelbëruar e tokës bujqësore harlisur, aktiv qytetet e tregut, si dhe monumentet historike të tilla si qytetet e Caen, Bayeux dhe Rouen. mrekullon gastronomik shumtë, nga djathrave të bukura në musht dhe Calvados.

Me kullotat harlisur kodrina dhe lopë kullotjes në mesin e pemishte, Normandy fton vizitorin të "ngadalësojë" dhe pavarësisht nga një pushtim turistik vjetor çdo vit, rajoni mbetet një parajsë në masë të madhe i paprekur.

Haute Normandie është e lehtë për të arritur nga portet e saj Le Havre dhe Dieppe dhe në sajë të rrjetit të autostradës përmirësuar, ju mund të arrijnë në Rouen 90 minuta nga tunelit Channel, plazhet D Day janë rreth një orë me makinë 2 nga Parisi.

Tragete nga vela në Mbretërinë e Bashkuar në Caen-Ouistreham dhe Cherbourg bërë të lehtë të shkojnë në jug në xhevahir e Mont St Michel.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në NormandiRrugët Normandy Ferry


Më të mirë në dispozicion Normandy tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Normandy Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Normandisë traget çmimin tonë biletave dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur traget Normandisë në ose nga Caen, Cherbourg, Dieppe, Le Havre nga Newhaven, Poole, Portsmouth ose Rosslare vela me Britanny Anijet, kondor Anijet dhe irlandezë Anijet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Normandisë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Normandisë ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Normandisë tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Normandy tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Normandisë tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Caen, Cherbourg, Dieppe, Le Havre nga Newhaven, Poole, Portsmouth ose Rosslare vela me Britanny Anijet, kondor Anijet dhe irlandeze anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Normandisë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel