Northern Ireland Tragete

Irlanda Veriore Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Northern Ireland Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Veriore Irlandës Tragete vela në dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon me vela me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company.

Rezervimet një bileta Irlanda Veriore tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Northern Ireland tragetet në kohë reale dhe librin e lirë biletat Ireland dispozicion Veriore tragetet në dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon vela me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Irlandë Veriore Anijet me traget është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Northern Ireland tragetet në dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe vela Troon me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Northern Ireland Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon me vela me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm në lidhje me destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Irlanda Veriore tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon me vela me Stena Line, P & O Tragete ose avulli Packet Ferry Company pastaj libër një traget kalimit në Irlanda Veriore Anijet dhe të arrijnë në tuaj destinacion rifreskohen, të qetë dhe të të lumtur.

Irlanda e Veriut Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe vela Troon me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Northern Ireland Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Libri i një Irlanda Veriore tragete biletë
në dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe vela Troon me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Northern Ireland Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Irlanda e Veriut traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Irlandën e Veriut

Tragete kalojnë Detin irlandez nga Britania e Madhe për Larne ose Belfast në Irlandën e Veriut. Të gjithë operatorët e listuara më poshtë ofrojnë promovime të veçantë gjatë gjithë vitit, dhe disa gjithashtu ofrojnë nëpërmjet biletave me hekurudhore dhe autobus shërbimeve në çdo fund.

Stena Line ofrojnë dy lloje të shërbimit nga Porti i Belfastit në Stranraer në Skoci, me deri në gjashtë sailings në ditë. HSS Stena Voyager është një catamaran me shpejtësi të lartë (ajo përdoret për të jetë më e shpejtë traget mes Irlandës Veriore dhe Britani, por tani është subjekt i kufizimeve të shpejtësisë) dhe Stena Kaledonia është një traget më tradicionale dhe të ngadalshëm.

Stena ofrojnë edhe 'hekurudhore dhe vela "bileta me lidhje ScotRail trenit në destinacione në Skoci nga Stranraer. Stacioni hekurudhor është drejtpërdrejt ngjitur me terminalin e trageteve në Stranraer. Ju duhet të vini re, megjithatë, se (për arsye që janë të paqarta) Stena ofrojnë vetëm sailings 2 HSS në ditë, dhe nuk i kanë koordinuar herë e tyre me vela me ScotRail, kështu që çdo gjë vela që ju të merrni ju jeni të ngjarë të përballen me një pritje të gjatë në Stranraer për një tren tutje.

Qendra e qytetit Belfast

Stena Line gjithashtu ofrojnë deri në tre sailings në ditë nga Larne (kapshëm nga Belfast me tren ose autobus) në Fleetwood, pranë Liverpulit.

DFDS Norfolk Line ofrojnë gjate dites dhe nightime kalimet në Birkenhead, pranë Liverpulit. Kabina dhe ushqimi janë në dispozicion.

P & O Ferry sails tragetet në Larne, nga Troon dhe Cairnryan në Skoci. P & O kanë kalimet më të shpejtë në kontinent Britani të Madhe nga Larne në Cairnryan në vetëm orë 1 në P & O Express dhe 1hr 45mins në traget tradicionale. Larne - Rruga Troon merr 2 orë.

Isle of Man avulli Packet Ferry Company lundrojnë shërbime të rregullta në mes të portit të Douglas dhe dy Belfast dhe Larne.

Qytetet dhe Qytetet në pjesën veriore të IRLEAND

Irlanada veriore është shtëpi për qytete të shumta. Më poshtë është një listë e nëntë e më i dukshëm. zona të tjera urbane janë të listuara në artikullin e tyre të veçanta të qarkut.

  • Belfast ( "goja e lumit") - kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Irlandës së Veriut. Kjo është edhe qyteti i dytë më i madh në ishullin e Irlandës (pas Dublin, kryeqyteti i Republikës së Irlandës), dhe më e madhe e pesëmbëdhjetë në Mbretërinë e Bashkuar. Shpartallua nga më shumë se tre dekada e konfliktit paraushtarake, Belfast ka pësuar një rilindje në vitet e fundit dhe tani është një i gjallë, qytet modern. Ajo është votuar qytetin e katërt më të mirë në Britani të Madhe për një pushim të qytetit në çmime të Guardian / Observer udhëtimit.
  • Armagh - kryeqyteti kishtar i Irlandës; përmban selinë e dy (Anglikane) Kishës së Irlandës dhe Kishës Katolike Romake në Irlandë.
  • Bangor - një vendpushim i bukur bregdetar në veri Poshtë, në shtëpi të marinë më të madhe të ishullit dhe pazar të mirë.
  • Coleraine - ndodhet në Bann lumit në County Derry, 5 km nga deti dhe me një histori mbresëlënëse që datojnë që kolonët e hershme të Irlandës njohur, Coleraine sot është një portë e madhe për zonën popullore Causeway bregdetare. Coleraine është një vend i shkëlqyer pazar dhe gjithashtu ka një teatër të madh të performancës të vendosura në Universitetin e Ulster në qytet.
  • Derry, ose Londonderry ( "Maiden Qyteti") - qyteti i dytë i Irlandës së Veriut dhe qytetin e katërt të Irlandës është me vlerë një vizitë për muret e saj të qytetit famshëm gur (që datojnë nga shekulli i 16th dhe janë vetëm muret e plotë e qytetit në Irlandë) .
  • Enniskillen - qytet piktoresk kryesor i Qarkut Fermanagh, të përsosur për të eksploruar liqenet rreth liqen Erne.
  • Lisburn dhe Newry - u bë një qytet, si pjesë e festimeve jubilare të Mbretëreshës në 2002.
  • Omagh - e Ulster Folk amerikan Park është e vendosur këtu. Ky është një muze në natyrë e cila tregon historinë e emigrimit nga Ulster në Amerikë në shekujt e 18th dhe 19th.

Shumica e njerëzve kanë dëgjuar duke vizituar e besnikëri të ndryshme të popullit të Irlandës Veriore. Megjithatë, për një udhëtar populli i Irlandës së Veriut janë miqësore dhe të ngrohtë për vizitorët. Ju merrni ndjenja se njerëzit dinë të aleancat e njëri-tjetrit, por për një udhëtar mund të jetë e vështirë për të përcaktuar (të paktën deri pas pikës së dytë të Guinness).

Irlanada veriore

Irlanada veriore është i përbërë nga rrethe 26, që rrjedhin nga njësitë bashkiake të Belfast dhe Londonderry dhe qarqet e Antrim, Armagh, poshtë, Fermanagh, Londonderry, dhe Tyrone. Së bashku ata janë quajtur zakonisht Ulster, edhe pse territori nuk përfshin të gjithë krahinën e lashtë të Ulster.

Irlanada veriore ka pasur shumë konflikte midis disa nga njerëzit që jetojnë atje. Unionistët, të cilët janë kryesisht protestante, dëshironi Irlanda e Veriut për të qëndruar një pjesë të Mbretërisë së Bashkuar. Nacionalistët, të cilët janë kryesisht katolike, duan Irlanda Veriore të largohen nga Mbretëria e Bashkuar dhe kanë të gjithë ishulli të bashkuar si një shtet, nën sundimin irlandez. Disa njerëz nuk duan të bashkohen me Republikën e Irlandës apo do të mbetet pjesë e Mbretërisë së Bashkuar. Në vend të kësaj, ata duan Irlanda e Veriut të jetë një vend i pavarur.

Planifikuara Shërbimet Ferry operuar nga Stena Line, P & O dhe Packet avulli Company Lidhje Irlandën e Veriut në Angli, Irlandë dhe Isle of Man vela për në dhe nga portet traget Veriore IRLEAND të Larned ose Belfast.

Stena Line gjithashtu ofrojnë një traget hekurudhor-dhe-deti dhe trenit kombinim biletë që është duke u bërë gjithnjë e më popullore me të dy banorët dhe turistët njësoj.

Kliko këtu të rezervoni një traget Northern Ireland

Northern Ireland Map


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Irlanda Veriore tragete biletë

Shkarko Guarantee Irlanda Veriore Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Irlanda e Veriut traget çmimin tonë biletave dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Veriore Irlandës Tragete për të ose nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon me vela me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Irlanda e Veriut traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Northern Ireland Tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Irlanda Veriore tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Irlanda Veriore tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Irlanda Veriore tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Belfast dhe Larne të Cairnryan, Isle of Man, Liverpool (Birkenhead) dhe Troon me vela me Stena Line, P & O Tragete ose Packet avulli Ferry Company në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me veriore Irlandës Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel