Orkney Islands Ferry

Orkney Islands Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Orkney Islands Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Orkney Islands Ferry vela në dhe nga portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet.

Rezervimet një bileta Orkney Islands Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Orkney Islands trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Orkney Islands traget për në dhe nga portet traget Orkney Island të Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Orkney Islands Ferry me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Ishujt Orknei trageteve për dhe nga portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Orkney Islands Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet traget Orkney Island të Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rruga jonë detajuar dhe harta të qytetit do t'ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Orkney Islands Ferry traget.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Tragete pastaj libër një traget kalimit në Orkney Islands Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Orkney Islands Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND trageteve portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Orkney Islands Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Orkney Islands Ferry
në dhe nga portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Orkney Islands Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Orkney Islands Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Orkney

Orkney ka grushta rrugën mbi peshën e saj në njerëz frymëzues që kanë ndikuar botën më të gjerë.

Aventurierë, eksploruesit, piratët, shkrimtarë dhe artistë janë në mesin e Orcadians të cilët kanë bërë emrat e tyre nëpër botë.

Me klimën e saj të butë, tokë pjellore e gjelbër dhe të vijës bregdetare mahnitëse, Orkney është një parajsë për të dashuruar e natyrës gjatë gjithë vitit.

Çdo sezon ka hijeshi e vet dhe bukurinë nga ditët e pafund të verës me seabirds grinden në shkëmbinjtë në ditët e shkurtra të dimrit, kur toka është e lirë të vizitorëve dhe ju mund të gëzojnë qetësi ose komod up nga një zjarr i zhurmshëm për të tregimit tradicional Orcadian seanca.

kafshë unike jetojnë këtu, duke përfshirë Vole Orkney, ndërsa bimët e rralla lulëzojnë në ajër ndotjes pa. Natyra është e gjitha rreth jush në Orkney.

Gushë Bay, Orkney
Qendrat kryesore në Orkney

Edhe pse i përbërë nga më shumë se shtatëdhjetë ishujve Orkney banorët e dhe buisinesses janë kryesisht të bazuara të gjitha në një nga ishujt kryesore.

Orkney Kirkwall
Kryeqyteti i Orkney ka dyqane të gjallë të pavarur dhe një jetë të gjallë natë në hotelet e shumta dhe bare. Ajo është gjithashtu një qendër e transportit për linjat e autobusëve nëpër kontinent Orkney dhe portit për anijet deri në Aberdeen, Shetland dhe Ishujt Veriut. Kirkwall Airport me lidhje me Skocinë, Shetland dhe në verë, Norvegjia, është më pak se tre milje nga qendra e qytetit.

Pazar Rruga kryesore është një Mekë për ata që favorizojnë dyqanet zinxhir pa dhe rezervat gjithçka që ju nevojitet nga modelet Boutique, markave projektuesi dhe veshje të dizajnuara në nivel lokal për CD dhe DVD për stoli, veshje në natyrë, bukë dhe ëmbëlsira, liri, instrumente muzikore, mallrat shtëpiake dhe këpucë. në pronësi private dyqane ushqimore me shërbimin personal të llojit që është zhdukur në masë të madhe në vende të tjera në Britani, aksioneve produktet vendase dhe preferuarat ndërkombëtare. buke artizanale, kasapëve, kimistë, bankat dhe disa kafene të shtuar në përzierje. Piktoresk Rruga e gjatë kryesor e veshur me pllaka gurësh snakes poshtë nga porti, duke ndryshuar emrin e saj nga Bridge Street Albert Rruga për Broad Street si ajo shkon.

Në zemrën e saj, në Kirk Gjelbër qëndron madhështore St Magnus Katedralja, ndërsa aty pranë janë pallate e Earl dhe Peshkopi-së dhe Muzeu Orkney në Tankerness House me kopshtet e saj të shkëlqyer. " Mbante në dorë të ngushtë Victoria Street ka më shumë dyqane dhe kafene.

Në buzë të Burgh lashtë ka tre supermarkete dhe Qendra Pickaquoy me palestër dhe shëndetin suita e tij, pitches sportive në natyrë, një kafe, New Phoenix Cinema dhe dhoma takimi. Orkney Islands Këshilli është i bazuar në Kirkwall në Shkollën Place. Ekziston edhe një mart ankand dhe pasurive industriale në Hatston. Ka disa vende në qytet për performancën duke përfshirë një teatër, komunitetit dhe sallat e kishës, dhoma funksion hotelit dhe Qendra Pickaquoy.

Kirkwall daton në kohët skandinav, në shekullin 11th, kur ajo u quajt Kirkjuvagr (kisha e gjirit). Në atë kohë deti lapped në hapat e katedrales, por tani është edhe toka është bonifikuar. Në 1486 Kirkwall është dhënë status Royal Burgh nga Mbreti James III të Skocisë.

Orkney Stromness
mbyll çuditshëm dhe rrugët e ngushta të vjetra huddled në mes të ndërtesave prej guri me interes historik është kënaqësi që është Stromness. qyteti dytë më i madh Orkney është një perlë arkitektonike që frymëzon artistët dhe shkrimtarët dhe është një preferuar me vizitorët. Ata që arrijnë në Orkney në traget nga Scrabster afërt Thurso trajtohen me pamje më të mirë të qytetit guri me kalatave saj, nousts, dyqane dhe tarracat e shtëpive, të shiquarat përsipër nga kodrës së Brae Brinkie së. Si Kirkwall, Stromness ka një 'rrugë' që endje nëpër qytet, duke ndryshuar emrin e saj përgjatë rrugës. Nga veriu ajo shkon deri Ferry Road, Victoria Street, Graham Place, Dundas Street, Alfred Street, Southend dhe Ness Road. Shiko për Khyber Pass, Hellihole dhe Close Rae, i quajtur pas Arctic explorer Dr John Rae, duke shkuar deri në kodër.

Kjo mund të jetë një strehë për arty turmës dhe festivalit goers por Stromness është gjithashtu një qytet i punuar me dyqane të dobishme dhe interesante dhe të gjitha objektet e nevojshme për të jetuar, punuar dhe të luajë. Kjo është një destinacion i zënë zhytjeje me disa kompani që ofrojnë dokumentet pikiatë. Dhe gjithnjë e më Stromness është në pararojë të industrisë pioniere Orkney e energjisë së rinovueshme me kompanitë dhe studentët e universitetit të bazuara në qytet. industri të tjera përfshijnë përpunimin butak dhe një furrë dhe krem ​​karamel fabrikë.

Sipas George Mackay Brown, fundi i poetit me bazë në Stromness dhe autor, shtëpia e parë në qytet ishte një hoteleri në bregun Cairston e cila është dhënë një kartë në 1580. Port i sigurt i Hamnavoe u rrit si një port dhe qytet tregtar gjatë luftërave europiane në 17th për 19th shekuj që e bëri anglisht Channel rrezikshme. Anije përfshirë Discovery Captain Cook dhe Rezolutës quajtur në 1780 dhe Sir John Franklin thirrur para udhëtimit të tij fatal në Arktik. Anijet Bay Company Hudson mori burrat, dispozitat dhe ujë në Well Login në qytetin në shekujt e 18th dhe 19th dhe whalers Arktikut nga portet East Coast gjithashtu mori mbi njerëzit për peshkimin balenë në Grenlandë dhe Islanda. Banorët e famshme të Stromness përfshirë piktori Sir Stanley Cursiter, Isabel Gunn i cili u bashkua me HBC maskuar si një njeri dhe Eliza Fraser i cili u shipwrecked në Australi. Sir Walter Scott bazuar disa nga personazhet e tij ngjyra imagjinar në Stromnessians.

Orkney West Mainland
Kontinentale në perëndim të Orkney është shtëpia e Zemra e Neolitit Orkney UNESCO-s Trashëgimisë Botërore e cila është një nga zonat më të rëndësishme në Britani për mbetjet arkeologjike. Këtu janë gurët e famshme në këmbë nga Unaza e Brodgar dhe Stenness dhe Maeshowe dhomën e varrimit. Bregdeti perëndim nga shkëmbinjtë e Zi Craig pranë Stromness deri në ishullin jonormale historike të Brough të Birsay është stuhi-sulmoi dhe mahnitëse me oxhaqet e detit, shpella, shkëmbinjtë i tmerrshëm, fshati neolitik i Skara Brae dhe një plazh të mrekullueshëm me rërë në Skaill Bay. Një shëtitje dhjetë milje bregdetare merr në të gjitha vendet. Sunsets shikuara nga këtu janë legjendare. Inland ka lochs brown troftë peshkimit, rezervat zog e shkurre dhe marsh me rëndësi ndërkombëtare, mulli me ujë vetëm duke punuar Orkney së në titull i baronit Mills, Birsay dhe disa komunitete fshatit me dyqane dhe tearooms. Shumë craftspeople kanë studiot e tyre në këtë zonë.

tearooms Orknei janë të njohura dhe të lartë të cilësisë, shumë dreka shërbejnë, bakes shtëpi dhe teas të lartë. Në afërsi të fshatit Orphir me kishën e tij Viking dhe fermë me gjithë godina është skelë traget në Houton për anijet e makinave në Lyness në Hoy. fshatra të tjera me dyqanet dhe qendrat komunitare janë Harray, Dounby, Finstown dhe komunitetet më të shpërndara të Evie, Rendall dhe Twatt. Famullisë e Sandwick është përhapur edhe me fermat dhe shtëpitë e vendit. Të dy muzetë fermave të Kirbuster dhe Corrigall janë në perëndim too. Birsay ka një dyqan, Kafene, hotel aty pranë dhe rrënojat e Pallatit të Earl, pasi grumbull vend të Robert Stewart, Earl e Orkney, një vëlla gjysmë të Mary, Mbretëresha e skocezëve. Djali i tij Patrick, i njohur lokalisht si Black Pat, shtuar në ndërtesë. Ai u ekzekutua në 1615 për tradhti.

The Brough e Birsay mund të arrihen në këmbë me anë të një rrugë e shtruar për dy orë ose anësore të baticë të ulët - herë valën janë postuar në faqen e internetit dhe në qendrat informative vizitorëve. Ajo ka gjurmë të ndërtesave Pictish, mbetjet e një manastir Viking dhe një far.

Orkney East Mainland
Kjo lindje zonë dhe në jug lindje të Kirkwall është kafshë vend me tokë bujqësore të tij të ulët-shtrirë pjellore. Ajo nuk mund të ketë një vend i trashëgimisë botërore, por ka shumë vende historike dhe fshatrat e tërheqëse për të eksploruar.

Famullisë e St Andrews ka një sallë të mirë-përdorur komunitet dhe një shkollë të gjallë. Në afërsi të sallës, Mine Howe është në pronësi private dhomë lashtë fundosur nën një grumbull gurësh. Ju mund të zbresë në hapësirën misterioze nëntokësore poshtë një shkallë të madhe guri. Arkeologët kanë spekuluar në lidhje me qëllimin e dhomës e cila është e rrethuar nga një hendek.

Zona e Tankerness ka plazhe të mira për shohim vula dhe zogj si terns Arktik, dhe Loch e Tankerness ku oystercatchers, lapwings dhe curlews race. Zbulimi i një shell djegur lajthi në 2007 në një grumbull gurësh Epokës së Bronzit në Tankerness kishte prova të mrekullueshme të aktivitetit Mesolithic në Orkney dhe u datë për 6820-6660 BC.

Në rrugën për në gadishullin e Deerness është Dingieshowe, një isthmus rërë ku një grumbull gurësh është vendi i një parlamenti Viking, i njohur si një ting. Deerness ka një dyqan dhe banesa të shpërndara. Drive për në parkun e makinave në Gloup dhe ju mund të shihni këtë vrimë ajrimi dhe të ecin për në Brough e Deerness në qoftë se ju mund të guximshme rrugën e ngushtë shkëmb në faqen e një manastir dhe kapelës hershme rrënojat. Mbaj në rrugën spektakolare shkëmb dhe keni arritur Mull Head, një kep skenik mbushur me seabirds në verë me Luftën e Parë Botërore varg të saj Një artilerie. Më tej përsëri është kulla Memorial Covenanters 'ngritur në kujtim të 200 burgosur fetarë të cilët ishin duke u transportuar në kolonitë amerikane dhe humbën jetën kur ata ishin shipwrecked në 1679. Më shumë gjurmët mund të ndiqet për një rrugë rrethore përsëri në parkun e makinave.

Në rrugën prapa në Kirkwall është fshati port e Shën Marisë në Holm që ishte një qendër e begatë peshkimi për industrinë harengë. Ai tani është i shkëputur nga Deti i Veriut nga Barrierat Churchill.

Orkney South Ronaldsay
Vendbanimi më i madh jashtë Kirkwall në lindje është fshati tërheqëse port të Shpresës Shën Margaret në South Ronaldsay, vendbanimi i tretë më i madh Orkney-së. Këtu një traget catamaran shkon për Bay Gill në afërsi Gjoni o 'dridhë i zhveshur. Nuk është një galeri arti dhe artizanale dyqan, hotele, një restorant vlerësuar me çmime, një kurs golfi dhe Smiddy Muzeu William Hourston. Filmat dhe drama jetojnë janë vënë rregullisht në sallën Cromarty. Në gusht është mbajtur edhe Boys 'Ploughing Match dhe Festivali i kali. Ka bays butë rërë aty pranë në Sands o 'Wright dhe në Herston. Në Hoxa Shefi ju mund të shikoni të gjithë Scapa Flow në ujdhesë e Flotta dhe mund të shihni porpoises kalonte.

Në jug të 'The Shpresës' aq sa ju mund të shkoni është Burwick Pier ku ju mund të marrë një traget këmbë të Gjonit o 'dridhë i zhveshur në verë. Këtu është edhe Varri i Shqiponjave, një varr neolitike chambered e cila është gjetur në një fermë. Qendra vizitor Në pronësi të familjes ofron një fjalim mikpritës, kur ju mund të trajtojë objekte para se të bërë rrugën tuaj në një rrugë mahnitëse bregdetare te varri, ku talons shqiponjë u gjetën në mesin e varrimit. Ekziston edhe një tumë Bronze Age djegur.

South Ronaldsay është një nga Ishujt lidhura Jugut, të cilat janë të lidhura me njëri-tjetrin nga causeways artificial, të Pengesat Churchill, e ndërtuar nga të burgosurit e luftës italiane gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ishujt e lidhura janë Glimps Holm, Burray dhe Qengji Holm - shtëpia e famshme Chapel italiane, një vepër e artit të krijuar brenda dy kasollet Nissen.

Orkney Burray
Burray është një ishull i vogël i lidhur me territorin në lindje të Orkney dhe South Ronaldsay nga Barrierat Churchill. Pasi arritshëm vetëm nga anije dhe bujqësore dhe peshkimit komunitet, ajo tani është e lidhur nga causeways. Ajo ka një popullsi prej rreth 350, një shkollë, dyqan, hotel kryesor dhe port ku watersports janë në ofertë. Burray ka plazhe të bukura me rërë, pikëpamjet e madhe të gjithë Scapa Flow dhe lundërza dhe vulat nganjëherë mund të shihet nga e gjithë pengesë e katërt.

Fosili Burray dhe Qendra e Trashëgimisë vendosur në ndërtesa të vjetra të fermave është një vend magjepsës për të vizituar. Fossils nga Orkney dhe në mbarë botën janë shfaqur, rreth 360 milion vjet të vjetra. Dyqan rezervat e një gamë të madhe të librave mbi subjektin, gemstones, stoli dhe lodra. Mbledhja ka filluar nga Ernest Firth cilët gjenden fosile në gurore e tij. Lart është qendra trashëgimia e cila është një arkiv i rëndësishëm për dokumente lokale, të dhënat e regjistrimit Burray nga 1821 për 1901 dhe fotografi. Ka tregon të objekteve të përdorura nga Orcadians dhe mobilje duke përfshirë një shtrat boxed. Nuk është një rindërtim i një dhomë Edwardian, duke treguar se si një shtëpi tipike Orkney mund të dukej në 1900s fillim, me familja u vendos rreth zjarrit torfe.

Kafeneja Komuniteti siguron homebakes mrekullueshme. Qendra është e hapur në muajt e verës.

Kultura është një mënyrë e jetës në Orkney dhe sjell mijëra vizitorë në vit për të shijuar festivale, muzetë dhe galeritë e artit.

Nuk është një program paketuara i ngjarjeve për shumë muaj të vitit, me të mirënjohura ndërkombëtare të muzikës, artit, ligjërata dhe të performancës. Ngjarje të tilla si lojë ba 'në ditën e Krishtlindjeve dhe Dita e Vitit të Ri dhe Festivalin e kali në gusht janë syze mjaft unike.

galleries vlerësuar me çmime dhe muzetë janë edhe magnet për brigjet tona për shqiponjat kulturës.

Ishujt Orknei

Orkney arkipelag i ishujve përreth 70 është e shpërndarë nëpër një det të pacenuar me ishujt 20 banuara, secili me karakterin e saj të veçantë.

Exploration me traget apo aeroplan është një udhëtim të aventurë përmes historisë, bukuri natyrore dhe kulturën, ndërsa popullore ishull janë të njohur për mikpritjen e tyre të ngrohtë për vizitorët dhe banorët e rinj.

Veriorët Isles kanë bashkësitë e lidhura ngushtë dhe mënyrat unike të jetës nga bujqësia e famshme delet North Ronaldsay për të punuar në drejtim të energjisë vetë-mjaftueshmërisë në Westray.

Ndërsa në Ishujt Jugut, Flotta është i njohur për naftë e saj dhe Hoy për historinë e saj të kohës së luftës, hillwalking dhe Vjetër rafte e saj Man rock.

Shërbimet e planifikuara traget operuar nga Pentland dhe Northlink Ferries lundrojnë në mes të kontinentale dhe ishujt Orkney.

Northlink Ferries lundrojnë mes Lerwick në Shetland, Hatston Pier, Kirkwall dhe Aberdeen. Një alternativë më e shkurtër është Northlink Scrabster të Stromness (90 minuta) rrugë. Një alternativë më të shpejtë përsëri është catamaran Pentland Tragete nga Bay Gill, pranë Gjoni o 'dridhë i zhveshur deri në Hope St Margaret në South Ronaldsay (1 orë).

Një operator i tretë traget, John O 'dridhë i zhveshur, ofron një ishull dhe ndonjë gjë të shërbimit ndër traget.

Kliko këtu të rezervoni biletat trageteve Orkney Island Harta e Nottinghamshire

 


Më të mirë në dispozicion Orkney Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Orkney Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Orkney Islands Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj të zgjedhur për Orkney Islands Ferry për të ose nga portet traget Island Orkney e Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Orkney Islands Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Orkney Islands Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Orkney Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Orkney Islands Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Orkney Islands Ferry makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet traget Orkney Island të Kirkwall, Shën Margarets Shpresës dhe Stromness me Northlink dhe PENTLAND Anijet në biletën tonë më të ulët në dispozicion çmimi.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Orkney Islands Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel