Sardenjës Tragete

Sardenja pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Sardenjës Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Sardenjës Tragete vela për në dhe nga portet traget Island Sardinian të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet traget Island Sardinian të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari pastaj libër një traget kalimit në Sardenjë dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Tragete Sardenjës ofrojnë çmimet fantastike për të dhe nga portet traget Island Sardinian të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Sardenja Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Sardenjës bileta trageti
në dhe nga portet traget Island Sardinian të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Sardenjës Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sardenja biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Sardenjës

E vendosur afër në Afrikë sesa në Itali, Sardenja është i famshëm për atë e detit bruz dhe plazhe me rërë të bardhë që rivale tropikët.

Sant'Antioco dhe San Pietro, në brigjet e Sardenjës Jugperëndimore, janë ishuj simpatik ende paprishur nga zhvillimi i tepërt turistik. Bregdetar turistik i Santa Teresa di Gallura ofron të gjitha bukuritë e bregdetit pa glitz ndonjëherë-pashpirt e Kosta Smeralda.

Më tej në lindje, Palau dhe Arcipelago di la Maddalena janë goxha laidback, too: arkipelag në vetvete përbëhet nga një park kombëtar me ngarkesa të mundësive ishull-hopping.

Larg nga bregu, peizazh mund të jetë në mënyrë të ngjashme mahnitëse me një jorgan baritore të kreshtave të maleve të pyllëzuara, lugina e pemët agrume dhe kullotave të lumtur që kullotnin gjedhe dhe dele.

Në të kundërt, skena urbane mund të jetë zhgënjyese. Disa qytete janë, sinqerisht, e shurdhër dhe i dëshpëruar me ndërtesa fllad-bllok dhe grafite.

Ura Fortfied në Sardenjë

Të tjerë, si Bosa mesjetare në perëndim, janë piktoresk padurueshme me ndërtesat e tyre rozë-dhe-artë flanking lumin. Alghero, në pjesën veriore të Sardenjës, ka një histori interesante Katalonje (gjuha flitet ende këtu) dhe një qendër lezetshëm e vjetër; qyteti të gjallë e Iglesias gjithashtu mban një trashëgimi tërheqës spanjoll. Calgliari është historike dhe kozmopolit në të njëjtën kohë, ndërsa Oristano po aq historike është heshtje elegant. Kultura tradicionale lulëzon më të fuqishëm në zemër, ku gratë e moshuara janë ende të shtrirë në të zezë; këtu turistët janë të rralla - filluar në - por përshëndeti në fund të fundit.

Gjithë peizazhi janë të shpërndara 7000 nuraghi, fortesat e çuditshme guri konik ndërtuar në dukje nga një Sardenjës Fred gur zjarri. tempuj kurioz, varret, menhirs misterioze dhe mbetjet e gjithë fshatrave të Epokës së Bronzit të përfunduar kartonave parahistorike.

Sardinia dallon veten në kuzhinë me pastas përzemërt dhe një dashuri për djathrave athët lokale, si Pecorino dhe Gjiza tymosur. Sardinians gjithashtu prodhojnë verëra të dukshëm dhe një Firewater kokë-ndarjen, filu e ferru.

Shmangni vizituar gjatë broiling, të mbushur me njerëz korrik dhe gusht, si dhe në dimër, kur ishulli shkon në letargji dhe shumë restorante dhe hotele janë të mbyllura. Herë më të mirë të vitit për të vizituar janë në pranverë, kur wildflowers janë në lulëzim, dhe gjatë fillim të vjeshtës, kur temperaturat janë ende të këndshëm ngrohtë dhe shumica e turistëve janë larguar.

Aktivitetet dhe Sites në Sardenjë

Anfibia
Fshat rreth Bosa është një crisscross mjaft e vreshtave dhe lumenjve. Për të shqyrtuar atë, kontaktoni Marcello në Anfibia, të cilët mund të caktoni disa ecotours mrekullueshme duke përfshirë kayaking, çiklizëm dhe duke vizituar vreshtat lokale. Organizata ka për qëllim të vënë udhëtarët në kontakt me njerëzit lokal në një përpjekje për të krijuar një formë më të lumtur dhe të qëndrueshëm të turizmit. Tours të kërkojë një grup i gjashtë. Anfibia gjithashtu jep me qira bikes dhe kayaks kështu që ju mund të bëjë gjë tuaj.

Argonauta
pursuits natyrë janë të mëdha këtu dhe nuk ka zhytjeje, snorkelling, biking mountain shkëlqyer dhe hiking. Argonauta ofron një sërë aktivitetesh ujit bazuar, duke përfshirë turne snorkelling (€ 25), zhytet (nga € 35) dhe ekskursione canyoning (€ 40). Për ngjitje informacion kontaktoni Prima Sardegna, e cila gjithashtu jep me qira Bikes malore (në ditë € 24), kayaks (në ditë € 30), Scooters (në ditë € 48) dhe makina (nga € 75).

Consorzio delle Bocche
Në fund të Via del Porto do të gjeni operatorët drejtimin ekskursione në arkipelag Maddalena. veshje më e madhe është Consorzio delle Bocche, e cila gjithashtu ka një zyrë në qytet. Ajo shkon dy ekskursione, një në ishujt Maddalena dhe tjetri poshtë në Kosta Smeralda (verore vetëm). Udhëtime përfshijnë drekë (shërbyer në bord).

Traghetti Navisarda
Një operator turne që e specializuar në ekskursione në Grotta di Nettuno, një shpellë të madhe të detit në këmbët e kep Capo Caccia. Ajo shkon disa anije në ditë nga prilli në tetor që të ju lejojnë një pamje peshku-sy e bregdetit nga Alghero në Capo Caccia para depozitimit të në shpellë.

Morgan Diving
Morgan Diving mund të organizoni zhytet në shumicën e vendeve dhe është i autorizuar edhe për të kryer zhytet në rezervë detare e Villasimius. Është e bazuar në portin turistik në Marina Capitana, 14km lindje të Cagliari, edhe pse ju mund të bëjë marrëveshje mbi telefon.

Centro Sportivo Farcana
Rreth 4km deri Monte Ortobene nga Nuoro, kjo qendër sportive është sinjalizuar jashtë në të majtë. Tërheqjen e saj kryesore është pishinë të hapur olimpike, një trajtojnë në verë në qoftë se ju nuk keni energji për të shkuar në bregdet.

Bosa Diving
Në Bosa Marina, Bosa Diving shkon zhytet (nga € 35) dhe ekskursione snorkelling (€ 35), si dhe dhënia me qira canoes (kanoe double € 10 në orë) dhe anije (nga € 25 në orë).

Qendra Diving Capo Galera
Qendra Diving Capo Galera ofron zhytje kulm në shpellë Nereo, në shpellë e madhe nënujore në Mesdhe, dhe strehim të gëzuar në një vilë e madhe e bardhë.

Centro Sun Marina di Longone
Zhyten rreth Santa Teresa dhe ishujt në Bocche di Bonifacio është shumë i mirë. Centro Sun Marina di Longone mund të ju ndihmojë të organizojnë udhëtime pikiatë dhe kurse PADI.

kuq Ekipi
Nëse ju gomave të kërthizë gazing në plazh pastaj kokë poshtë në port turistik, ku ju do të gjeni në det të thellë peshkimit prizë kuq ekipin.

Cartur Dea
Në bregdet, Cartur Dea është një nga disa veshjet që ofrojnë turne varkë. Bank në rreth € 25 për person.

dolmen
Dolmen shkon turne 4WD në Supramonte, dhe ka bikes, Scooters dhe anije me qira.

Prima Sardegna
pursuits natyrë janë të mëdha këtu dhe nuk ka zhytjeje, snorkelling, biking mountain shkëlqyer dhe hiking.

Windsurfing Club Cagliari
Windsurfing Club Cagliari ofron një gamë të kurseve, duke filluar nga rreth 150 €.

Sardenjës Tragete

Sardenja është i arritshëm me traget nga Genoa, Savona, La Spezia, Livorno, Piombino, Civitavecchia, Fiumicino dhe Napoli, dhe nga Palermo dhe Trapani në Sicili.

Tragete gjithashtu të drejtuar nga Bonifacio dhe Porto Vecchio në Korsikë. anijet franceze drejtimin nga Marseille dhe Toulon nganjëherë e quajmë ne në Ajaccio dhe Propriano (në Korsikë) gjatë rrugës për të Sardenjës.

Pikat mbërritjes në Sardenjë të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura dhe Porto Torres në veri; Arbatax në bregun lindor; dhe Cagliari në jug.

Kompania kryesore traget Italisë Tirrenia shkon tragetet në Porto Torres, Golfo Aranci, Olbia, Arbatax dhe Cagliari nga të gjitha portet e mësipërme italiane, përveç Savona, La Spezia, Livorno dhe Piombino.

Grandi Navi Veloci ka shërbime traget luksoze gjatë gjithë vitit nga Genoa në Porto Torres dhe Olbia.

La MERIDIONALE ka anije dy herë-javore nga Marsejë në Porto Torres.

Moby Lines vepron gjatë gjithë vitit midis Genoa dhe Olbia, Porto Vecchio, Livorno dhe Piombino dhe Civitavecchia në Olbia. Gjithashtu ka anijet në mes Sardenjës dhe Korsikës.

Sardenjës Tragete vepron nga Civitavecchia dhe Livorno për Golfo Aranci dhe Civitavecchia në Cagliari.

SNCM shkon tragete nga Marseille në Porto Torres (nëpërmjet Korsikë). Ka dy deri në katër sailings javore, por në korrik dhe gusht disa largohet nga Toulon në vend.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Sardenjë

Harta e Rrugëve Sardenja Trageteve

 


Më të mirë në dispozicion Sardenja tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Sardenja Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Sardenja tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Anijet Sardenjës në ose nga portet traget Sardinian Island të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sardinia tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Sardenja lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sardenjës Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Sardenja tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Sardenja Tragete dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet traget Sardinian Island të Olbia, Golfo Aranci, Palau, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Arbatax dhe Cagliari në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Sardenjës Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel