Scandinavia Ferry

Scandinavia Ferry pasagjerëve dhe Car Biletat Ferry - Danimarka, Norvegjia, Suedia, Finlanda dhe Islanda Ferry

Scandinavia Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Scandinavia Ferry vela në dhe nga Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gdansk, Gdynia, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, Helsinkit, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg , Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Kiel, Klaipeda, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Långnäs, Larvik, Mariehamn, Nynäshamn, Oslo, Puttgarden, Riga, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stockholm , Stromstad, Swinoujscie, Tallinn, NTR, Torshaven, Travemünde, Trelleborg, Turku, Varberg ose Ystad.

Me të fundit Scandinavia Ferry kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gdansk, Gdynia, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, Helsinkit, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Kapellskär , Karlshamn, Karlskrona, Kiel, Klaipeda, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Långnäs, Larvik, Mariehamn, Nynäshamn, Oslo, Puttgarden, Riga, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stockholm, Stromstad , Swinoujscie, Tallinn, NTR, Torshaven, Travemünde, Trelleborg, Turku, Varberg ose Ystad përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Skandinavi trageteve trageteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

 

Tragete skandinave
Çmimet e biletave & Reservations


Book Scandinavia bileta trageti
dy nga Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gdansk, Gdynia, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, Helsinkit, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Kiel, Klaipeda, valë, Kolbi Kas, Kristiansand, Långnäs, Larvik, Mariehamn, Nynashamn, Oslo, Puttgarden, Riga, Rodby traget, Ronne, Rostock, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stockholm, Stromstad, Swinoujscie, Tallinn, NTR, Torshaven, Travemünde, Trelleborg , Turku, Varberg ose Ystad online në paraprakisht për të shijuar "të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Scandinavia Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Skandinavi biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Skandinavi

Ka një rivalitet të vazhdueshëm dhe të gjatë në këmbë në mes Kopenhagen dhe Stokholm mbi të cilën qyteti mund të pretendojnë titullin si kryeqyteti jozyrtar në Skandinavi.

Varësisht se si ju numërimin, të dy qytetet janë më të mëdha, më të vizituara, dhe objektivi i investimit më të madhe. Megjithatë, pas përfundimit të urës Oresund, dhe integrimin e mëvonshëm të Kopenhagen dhe Malmö - qyteti i tretë më i madh i Suedisë, ky rajon është i shpejtë në zhvillim si qendra kryesore urbane në Skandinavi, ndërsa Stockholm ndoshta merr titullin si më të bukur.

Për shkak të gjerësi të lartë, netë verore janë shumë të shkurtër dhe në pjesën më të madhe veriore ka edhe midnight sun në verë.

Ndërsa pjesët qendrore të Skandinavi (trekëndëshit Oslo-Stockholm-Kopenhagës) janë të populluar dendur, zona të gjera në veri ose në male janë fort të populluar në të gjitha. Për shkak të kësaj, hapësirë, dritë dhe natyra janë karakteristikat kryesore të katër vendeve veriore, me përjashtim të Danimarkës.

Fjords skandinave

Danimarka kufijtë në Gjermani, ndërsa Finlanda dhe Norvegjia kufitare në Rusi, por ndryshe vendet nordike janë të ndara nga fqinjët e tyre nga Balltikut, Detit të Veriut apo vetë Atlantikut. Një bollëk të tokës, ujit dhe shkretëtirë është një karakteristikë e përbashkët e vendeve nordike (me përjashtim të Danimarkës, ku pjesa më e madhe e vendit është tokë bujqësore apo vendbanime). Për shembull, Suedia është një nga vendet më të mëdha në Evropë në zonën, por vetëm ka rreth 9 milion banorë. Peisazhet dhe natyra, megjithatë, ndryshojnë në vendet nordike. Danimarka është një ultësirë ​​sheshtë si Holanda dhe Gjermania Veriore. Islanda është edhe vullkanik dhe Arktik. Norvegjia dhe Suedia ndajnë gadishullin skandinav e cila është më e lartë në bregun e Atlantikut dhe gradualisht bëhet më e vogël, derisa Suedia takon detin Baltik.

Qendrat kryesore të vendeve skandinave janë: -

 • Aarhus, Danimarkë
 • Bergen, Norway
 • Kopenhagë, Danimarkë
 • Gothenburg, Sweden
 • Helsinki, Finland
 • Oslo, Norway
 • Reykjavik, Iceland
 • Stockholm, Suedi
 • Vaasa, Finland
Gjërat për të bërë dhe të shohin në Skandinavi

Të shikosh

 • Lapland straddles pjesët veriore të Norvegjisë, Suedisë dhe Finlandës, natyra fantastike, Caribou dhe njerëzit indigjene Sami bëjnë atë vlerë përpjekje për të shkuar atje.
 • Vizitoni qytetin e pazakontë e lirë të Christiania në Kopenhagë
 • Vizitoni një anijes Muzeu Viking në Oslo ose Roskilde
 • Vizitoni famshme Tivoli Gardens theme park në Kopenhagë
 • Shih Muzeun mahnitshme Vasa në Stokholm, duke shfaqur një anije të tërë që u fundos në port gati 400 vjet më parë
 • Relax në një pranverë të nxehtë në Islandë
 • Cruise një fiord norvegjeze, Geirangerfjord është një bukuri me famë botërore, ndërsa Sognefjord është më e madhe.
 • Gëzojnë ditët e pafundme të verës nën diell mesnatës në veri.
 • Përvoja e Arktikut dhe mban akull në botëve vendbanimin verior, Svalbard
 • Shkoni ski kryq vendit apo hiking në pyjet e pafund dhe parqeve kombëtare.
 • Shko thatë zhytje nga një sauna në Tokën e Liqeneve Mijë (Finlandë)
 • ski drejt greminës ose snowboarding në disa nga vendpushimet më të qytetëruar dhe të familjes skive miqësore Evropës.
 • Relive fëmijërinë tuaj në Legoland, Danimarkë.
 • Cruise rreth mijëra ishujt piktoreske në arkipelag suedeze dhe finlandeze.

Festivals Muzikë

Skandinavia, dhe në veçanti Danimarkë, është i njohur për shumë festivale e saj të muzikës gjatë muajve të verës. festivale të mëdha të muzikës në çdo vend janë:

 • Roskilde Festival (Danimarkë, në fillim të korrikut) - Një nga botëve festivalet më të famshme shkëmb, me bileta 70,000 për shitje dhe vullnetarët 30,000.
 • Ruisrock (Finlandë, korrik) - Festivali i Finlandës më e madhe e muzikës, të mbajtur në një ishull afër Turku, me rreth 70,000 spektatorë.
 • Hultsfred (Suedi, korrik) - Festivali kryesore shkëmb i Suedisë, do të mbahet në Suedi jugore dhe ka një pjesëmarrje të 30,000.
 • Arvika (Suedi, korrik) - Festivali kryesore synth Suedisë, do të mbahet afër kufirit norvegjez në mes të Suedisë dhe ka një pjesëmarrje të 30,000.
 • Quart (Norway, qershor / korrik) - Festivali kryesore shkëmb Norvegjisë, dhe në Kristiansand në jug të Norvegjisë.
 • Hove (Norway, qershor-korrik) - Festival Hove mixes akte të mëdha ndërkombëtare me grupet norvegjeze në vendosjen unik të një ishull jashtë qytetit Arendal. bileta 50,000 shitur.
 • G! Festival (Faroe Islands, korrik) - kryesore (dhe ndoshta vetëm) Ngjarja Faroes, me gjithë pjesëmarrësit dhe biletat 10,000 6,000 shitur çdo vit. Kryesisht grupet lokale dhe skandinave.
 • Islanda Airwaves (Islanda, tetor) - A, trendsetting, festival progresive muzikës që tërheq rreth vizitorë 2000 çdo vit, përveç shumë vendasit treguar deri.

Cusine & Dining Out

Cuisines të gjitha vendet skandinave janë mjaft të ngjashme, edhe pse çdo vend ka edhe pjatat e tij nënshkrim. Ushqim deti përmban dukshëm në menutë restorant, edhe pse viçi, derri dhe pule janë më të zakonshme në enët shumë të përditshme. Patatet janë lëndë kryesore, më shpesh ziera thjeshtë, por e bëri edhe në pure patate, sallatë patate dhe më shumë. Erëza janë përdorur me masë, por bimëve të freskëta janë përdorur për të nxjerrë në pah përbërësit. Enët famshme skandinave përfshijnë:

 • Herring, sidomos turshi
 • Qofte, shërbeu me patate, manaferrat dhe salcë butë
 • Salmon, sidomos tymosur ose i kripur shëruar (gravlax)
 • Smorgasbord, një zgjedhje popullore drekë me bukë, harengë, peshk i tymosur, shkurtime të ftohtë dhe më shumë
 • Buka vjen në dhjetra e varieteteve, me të errët, të rënda bukë thekre një specialitet dhe pasta skandinave janë aq të njohur se fjala "danish" ka qenë edhe importuar në anglisht.

pije

Chilling jashtë në Icebar Arktik, HelsinkiVikings ishin pinë shkëlqyeshëm të rënda, dhe pavarësisht vazhduar përpjekjet e qeverisë për të shtypur nga pije demon nëpërmjet taksimit të rënda, Todays skandinavët vazhdojë traditën. Të sjellë në ndihmë tuaj të plotë pa taksa në qoftë se keni ndërmend për të kënaq, pasi që në Norvegji ju mund të presin që të paguajnë deri në 60 kr (€ 7) për një pintë birrë në një pijetore, dhe Suedia dhe Finlanda nuk janë shumë prapa. Për të zvogëluar dhimbjen, është e zakonshme për të filluar të pijshëm në shtëpi para se të nisej jashtë për të partisë. Mosha pijshëm në përgjithësi është 18 në të gjitha vendet nordike (por 20 në Islandë), por shumë bare dhe klube kanë limitet e tyre të moshës.

Këto tipples kryesore janë birrë dhe pije alkoolike vodka-si distiluara quajtur brännvin, duke përfshirë barishte-salcë AKVAVIT. Spirits janë të dehur zakonisht si snaps ose akull-ftohtë nga syzet shtënë.

Scandinavia mund të ketë një imazh të liberal, por droga përfshirë kanabis janë trajtuar me zero tolerancë nga ana e policisë, dhe posedon edhe sasi përdorim personal është një krim i rëndë në të gjitha pesë vendet. Danimarka, kohë më liberal se të tjerët, ka marrë edhe një qëndrim më të ashpër në vitet e fundit dhe Christiania-së "Pusher Rruga" është zhdukur gjatë.

Skandinavi

Skandinavi Nuk është një vend, por një rajon historik kulturor-gjuhësor në Evropën veriore që përfshin tre mbretëritë e Danimarkë, Norvegji dhe Suedi. Disa argumentojnë për përfshirjen e Finlandë dhe Islandë, Pse se rajoni i gjerë është i njohur zakonisht nga vendet në fjalë, si Norden, apo vendet nordike që nuk janë pjesë e Skandinavi.

Planifikuar pasagjerëve, makinave dhe mallrave tragete Rrugët e shërbimit midis vendeve skandinave.

 • Norvegjia është shërbyer nga anijet nga Danimarka dhe Gjermania.
 • Në Suedi, ka tragete nga Finlanda, Estonia, Letonia, Lituania dhe Polonia.
 • Islanda është e lidhur me Danimarkën dhe Ishujt Faroe me traget.
 • Në Finlandë ka tragete nga Estonia dhe Gjermania.

Nëse ju udhëtoni me traget në Norvegji ose të kalojë nëpër Aland, ka shitje Tax lirë në bord, pasi Norvegjia nuk është pjesë e BE-së dhe Åland i nënshtrohet rregullave të veçanta. Për të njëjtën arsye disa nga këto linja, veçanërisht traget Stockholm-Helsinkit, janë të njohura si anije të partisë që alkooli shpëton taksimit normale të rëndë.

Përveç linjave të mëdha trageteve anijet Hurtigruten drejtuar të gjithë së bashku Norways mahnitshme linjë dehur bregdetit, dhe përmes fjords spektakolare, nga Bergen në jug të Kirkenes në Arktik në veri, docking në shumë fshatrat e vogla dhe fshatrat në rrugë - affording ju një përvojë unike dhe shumë skandinave.

Kliko këtu për anijet deri në SkandinaviScandinavian Vendet Map

 


Më të mirë në dispozicion Scandinavia Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Scandinavia Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Skandinavi Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Skandinavi Ferry për të ose nga Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gdansk, Gdynia, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, Helsinkit, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Kiel, Klaipeda, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Långnäs, Larvik, Mariehamn, Nynäshamn, Oslo, Puttgarden, Riga, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stockholm, Stromstad, Swinoujscie, Tallinn, Tars, Torshaven, Travemünde, Trelleborg, Turku, Varberg ose Ystad, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Skandinavia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Scandinavia Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Scandinavia Trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Scandinavia, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Skandinavi traget makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Danimarka, Norvegjia, Suedia, Finlanda dhe Islanda në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Skandinavi Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel