Skoci Tragete

Scotland pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Scotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga cotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga Aberdeen, Belfast, Cairnryan, gushë Bay, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster , St Margarets Hope, Stromness dhe Troon me Stena Line Tragete, Northlink Anijet, P & o Tragete dhe PENTLAND fery Line.

Tragete Skoci ofron çmimet fantastike për të dhe nga cotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga Aberdeen, Belfast, Cairnryan, gushë Bay, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, St Margarets Hope, Stromness dhe Troon me Stena Line Tragete, Northlink Ferries, P & O Tragete dhe PENTLAND Fery Line portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Skoci Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Scotland Ferry
në dhe nga cotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga Aberdeen, Belfast, Cairnryan, gushë Bay, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, St Margarets Hope, Stromness dhe Troon me Stena Line Tragete, Northlink Ferries, P & O Tragete dhe PENTLAND Fery Line internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Scotland Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Scotland Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Skoci

Drama dhe shumëllojshmëri absolut i karakteristikave natyrore të Skocisë kurrë nuk dështon për të bërë përshtypje vizitorëve. Edhe pse i vogël, vendi ofron një gamë të mrekullueshme të peizazheve, nga kodrina kodra të buta të Dumfries dhe Galloway në majat befasues e Cairngorms, dhe nga brigje thyer e veriut në lindje të sub-tropikale kopshte e Wester Ross.

U ulën në rim e jashtme të Evropës, Skoci formon pjesën veriore të Britanisë së Madhe dhe është rreth dy të tretat e madhësisë së Anglisë dhe Uellsit të cilat zënë pjesën e mbetur. Ajo është e rrethuar nga deti në tre anët: në perëndim dhe në veri nga Oqeani Atlantik dhe në lindje me Detin e Veriut. Kufiri i vetëm i saj toka, që me Anglinë, shkon për rreth 60 milje (96 km) përgjatë vijës së CHEVIOT Hills

Flamuri kombëtar i Skocisë, i njohur si Saltire ose Kryqit St Andrew, daton nga shekulli 9th, dhe është kështu flamuri më i vjetër kombëtar ende në përdorim. Që 1606 Saltire ka formuar edhe një pjesë e projektimit të Bashkimit Flamurit. Nuk janë simbole të tjera të shumta dhe objekte simbolike, si zyrtare dhe jozyrtare, përfshirë gjemb gomari, emblema lules së kombit.

Scotland Loche

E gjithë e Skocisë ishte e mbuluar me fletët e akullit gjatë moshës akull epoka e akullnajave dhe peizazhit është prekur shumë nga glaciation.

Nga një perspektivë gjeologjike vendi ka tre kryesore nën-ndarje: -.

Malore dhe Ishujt shtrihen në veri dhe perëndim të Malësisë kufitare Fault, e cila shkon nga Arran në Stonehaven. Kjo pjesë e Skocisë kryesisht përbëhet nga shkëmbinjtë e lashtë nga kambriane dhe Precambrian, të cilat janë të ngritura gjatë mëvonshme Caledonian formim maleve. Ajo është interspersed me ndërhyrje vullkanik të një moshe më të fundit, mbetjet e të cilave janë formuar masivë malore të tilla si Cairngorms dhe Skye Cuillins.

Një përjashtim i rëndësishëm për sa më sipër janë fosile-mban shtretër të Vjetër Red Sandstones gjenden kryesisht përgjatë bregdetit Moray Firth. Malore janë përgjithësisht malor dhe ngritjet e larta në Ishujt Britanik janë gjetur këtu. Scotland ka mbi ishujt 790, të cilat janë ndarë në katër grupe kryesore: Shetland, Orkney, dhe Ishujt Hebride Inner dhe Hebride e jashtme. Ka organe të shumta të ujërave të ëmbla, duke përfshirë liqen Lomond dhe liqen kep. Disa pjesë të bregdetit të përbëhet nga machair, një të ulët të shtrirë tokën dune kullotave.

Tai Central Ultësira është një luginë të çarë kryesisht i përbërë nga formacione Paleozoic. Shumë prej këtyre sedimenteve kanë rëndësi ekonomike, sepse është këtu se qymyrit dhe duke mbajtur hekuri gurë e që nxitën revolucionin industrial Skocisë gjenden. Kjo zonë ka përjetuar gjithashtu volcanism intensive, Seat Arturit në Edinburg qenë mbetje e një vullkani një herë shumë më të madh. Kjo zonë është relativisht e ulëta, edhe pse edhe këtu kodra të tilla si Ochils dhe Campsie Fells rrallë janë larg nga pikëpamje.

Të Uplands Jugore janë një sërë kodrat gati 200 kilometra (124 mi) të gjata, interspersed me lugina të gjera. Ato shtrihen në jug të një linje të dytë faji (faji Uplands Jugore) që shkon nga Girvan në Dunbar. Themelet gjeologjike kryesisht përbëhen nga depozitat slurian përcaktuara disa 4-500 milion vjet më parë. Pika më e lartë e pjesën jugore është Merrick me një lartësi prej 843 m (2,766 ft). Pjesën jugore është shtëpi për fshat më të lartë të Mbretërisë së Bashkuar, Wanlockhead (430 m / 1,411 ft mbi nivelin e detit).

Gjërat për të bërë në Skoci

Skoci është një vend i bukur me një shumë të ndryshme, e cila jep shumë mesatare vizitorëve të aktiviteteve për të zgjedhur.

Për një gjë është e njohur si një parajsë bicycler me shumë rrugët e vendit të qetë dhe shtigjet çiklizmit që janë të përkryer për këtë aktivitet. Ata lehta udhëtonte mund të zgjidhni për të ciklit nga qyteti në qytet dhe një qytet në si ata zbulojnë shumë pjesë të bukura të Skocisë, që nuk do të vënë re.

Hiking është një aktivitet që është sigurisht shumë popullor - sidomos në pjesët më të thyer të vendit ku çiklizmit është disi më e vështirë. Hiking mundëson një personi për të marrë më afër natyrore rrethon pa befasuese krijesa afër dhe kërkon vetëm një grimë e palestër dhe një palë këpucë të mirë. Sigurisht, në qoftë se jeni duke planifikuar për rritje për më shumë se një ditë, ju do të duhet të investojë në një shpinës të mirë, por disa shtigje në këmbë edhe të bëjë përdorimin e fermerëve mikpritës i cili me kënaqësi të siguruar strehim të natës dhe të lehtësoj ngarkesën tuaj në mënyrë të konsiderueshme.

Archery ka qenë një pjesë e Mbretërisë së Bashkuar që nga kohët më të hershme dhe sot ajo është një sport shumë të dashur. Edhe nëse ju nuk kanë dhënë atë një provoni para, ju me siguri mund të të bëjnë të pamundurën disa harkut në Skoci, kur ju jeni me pushime tuaj të ardhshëm. instruktorët lokalë do të ju japin me pajisje dhe udhëzimet e nevojshme për të marrë ju keni filluar dhe ju mund të zbuloni se të shtënat me një hark dhe shigjetë është një tërësi shumë të fun.

Për ata që janë pak më shumë aventureske, ka mundësitë e kart gara, jashtë rrugës makinës, paintball dhe ski. Kart gara do të bëjë që ju të ndjeheni si një fëmijë përsëri të gjithë si ju era rrugën tuaj rreth pista Karting dhe të bëjë më të mirë tuaj për të arrij miqtë tuaj. Paintball do të ju jap një të tërë adrenalin rush të re si ju kërcell nëpër shkurre dhe të përpiqet të outwit dhe luaj më mirë ekipin kundërshtar, ndërsa ngarje jashtë rrugës ofron një sfidë mendore dhe fizike që thjesht nuk mund të jetë në krye.

Sporti qetë i peshkimit ka nevojë për hyrje dhe ka shumë, shumë pika të mëdha në Skoci, ku peshkimi është një aktivitet çdo ditë. hipur në kalë është një mënyrë shumë popullor për të marrë jashtë në fshat dhe të gëzojnë mrekullitë e natyrës, ndërsa sphereing shton një dimension krejt të ri për aktivitetet tuaja pushime. Pra, sigurohuni që ju të merrni maksimumin e pushimeve tuaja dhe të gëzojnë sa më shumë prej këtyre aktiviteteve në Skoci të jetë e mundur.

Skoci

Skoci me siguri ka shumë thesare të vendosur në territorin e saj kompakt dhe ka diçka për të gjitha shijet.

Për tifoz histori, disa qytete të krahasohet me Edinburg dhe Glasgow. Nuk ka pamje të egër mali i Highlands & Islands Veriore dhe të ftohtë, dete gaz larje kundër Hebride e jashtme. Rojet e kafshë të egra do të gjeni otters, shqiponjat, balena dhe delfinë, ndërsa rrethoresh kodër kanë pothuajse 300 Munros në qese.

Edhe pse një pjesë integrale e Britanisë së Madhe nga viti 1707, Scotland ka ruajtur një identitet të veçantë dhe të veçantë gjatë viteve të fundit 300. Kthimi i një parlamenti të decentralizuar skocez në Edinburg në 1999 shënoi një besim në rritje dhe ndjenjën e krenarisë në arritjet e vendit.

Car planifikuar, pasagjerëve dhe mallrave Tragete në mes të Irlandës së Veriut dhe Skoci janë drejtuar nga Stena Line dhe P & O irlandez Deti anijet.

Stena Line udhëton rrugën Belfast-Stranraer dhe P & O irlandez Deti rrugët e Larne-Troon dhe Larne-Cairnryan. Ka një zgjedhje e standarde dhe me shpejtësi të lartë anijet në rrugët Stranraer dhe Cairnryan, shpejtësi të lartë vetëm në rrugë Troon.

Nga maji deri në fillim të shtatorit, Smyril Line vepron një traget javore makinë në mes të Shetland (LERWICK), Ishujt Faroe (Torshavn), Islanda (Seydisfjordur), Norvegjia (Bergen) dhe Danimarka (Hantsholm). Ajo lë nga LERWICK të hënën për Bergen, dhe të mërkurën për Torshavn dhe Seydisfjordur.

superfast Tragete drejton një traget makinë në mes Rosyth, 12 milje në veriperëndim të Edinburgut, dhe Zeebrugge në Belgjikë.


Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në SkociHarta e Skocisë


Më të mirë në dispozicion Scotland Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Scotland Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Scotland Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Scotland Ferry për të ose nga cotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga Aberdeen, Belfast, Cairnryan, gushë Bay, Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, St Margarets Shpresës, Stromness dhe Troon me Stena Line Tragete, Northlink Tragete, P & O Tragete dhe PENTLAND Fery Line, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Scotland Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Scotland Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Scotland Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Scotland Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Scotland Ferry makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga cotland Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Skoci Ferry vela në dhe nga Aberdeen, Belfast, Cairnryan, gushë Bay , Kirkwall, Larne, Lerwick, Scrabster, St Margarets Hope, Stromness dhe Troon me Stena Line Tragete, Northlink Anijet, P & o Tragete dhe PENTLAND fery Line në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Scotland Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel