Shetland Islands Tragete

Shetland Islands pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Shetland Islands rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Shetland Ishujt Tragete vela në dhe nga kryeqyteti Shetland e LERWICK nga Aberdeen me Northlink Anijet.

Nëse jeni të udhëtonte për në kryeqytetin Shetland e LERWICK nga Aberdeen me Northlink Anijet pastaj libër një traget kalimit në Shetland Islands dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Shetland Islands Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Shetland Islands tragete
për të dhe nga kryeqyteti Shetland e LERWICK nga Aberdeen me Northlink Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Shetland Islands Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Shetland Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Shetland

Vizitoni Shetland në çdo kohë të vitit dhe ju do të magjepsur nga bukuria thyer e peizazhit. ngjyrat e saj në mënyrë dramatike ndryshon dhe textures do të marrë frymë tuaj larg. Nëse vijnë për herë të parë, ose kthimit mund të jetë i sigurt për një mirëseardhje të madhe.

Çdo vit më shumë vizitorë të zbuluar këto të habitshme qindra ishuj në krye të Britanisë. Dhe çdo vit gjithnjë e më shumë prej tyre zbulojnë asgjë një vizitë e tillë e mjaftueshme. Shetland - ku Scotland takohet Skandinavi dhe Detin e Veriut mblidhet nga Oqeani Atlantik. Kur ponies Shetland vijnë nga, dhe sweaters, dhe vikingët.

Ky arkipelag plot jetë të njerëzve 22,500 krenohet me kafshë të egra të bollshme, një vijë bregdetare spektakolare, dhjetëra vende të mëdha arkeologjike dhe më shumë diversitet gjeologjike se çdo fushë të ngjashme me madhësi në Evropë.

567 sq. Milje (1468km²) qarkut të Shetland është një përzierje magjepsës e Skocisë dhe Norvegjisë.

Lerwick Ferry Port-Shetland
Udhëtoni për në Shetland me traget nga Aberdeen

Shetland tani është shërbyer mirë nga anijet se kurrë më parë, me nisje shtatë netë në javë në të dy drejtimet në rrugë Aberdeen-Lerwick gjatë gjithë vitit, me tre telefonata në javë në Kirkwall, Orkney, rrugës. Për detaje të plota dhe rezervime vizitoni faqen e internetit Northlink tragete.

Avantazhet e Udhëtimi me traget:

  • Sepse ora e kalimit 12-13 është gjatë natës, ju të fitojë dy ditë në festën tuaj Shetland - ditë kur ju ndryshe do të udhëtonte për në aeroporte, në lartësi rreth për të kontrolluar në - dhe në mënyrë tipike të shpenzimeve shumë kohë në tokë sesa në ajër.
  • Kjo është zakonisht më pak të shtrenjtë me anije - veçanërisht për grupe familjare.
  • Kjo është një mënyrë më të relaksuar për të udhëtuar, me ushqim të mirë dhe argëtim në dispozicion në bord, pamje të mrekullueshme dhe mundësinë për të takuar miq të rinj.
  • Ju mund të marrë makinën me ty (dhe qen tuaj!)
  • Ka një shans të mirë të parë delfinët ose porpoises nga anija, si dhe një mori e seabirds.

Dy "anijet e lundrimit 'në rrugë - më Hjaltland dhe Hrossey - janë anije shumë të rehatshme me një shërbim jashtëzakonisht të përpiktë: ju do të jetë në Lerwick në 7.30am mbi dot (edhe pse ju nuk keni për të lënë anijen derisa ju ve 'gëzuar një mëngjes nge).

Gjërat për të bërë në Shetland Ishujt

Shetland është një vend i madh për një pushim aktiv të familjes. Ka diçka për të gjithë - nga mountain biking në troftë peshkimit, scuba diving për të golfit raundin e-the-clock. Me 19 orë të ditës mes i verës, Shetland mund të ju mbajë aktiv gjatë gjithë ditës.

Natyrë
Shetland është i njohur si një vend të klasit botëror për të shikuar të shpendëve, si dhe vulën dhe diktim lundërzës. Në disa rezervat e kafshë të egra të vendosura në Shetland janë testament për mjedisin pacenuar Ishujt '. Shetland është edhe shtëpia e specieve unike të cilat janë të përshtatura me ishujt, të tilla si ponies Shetland mrekullueshme miniaturë. E saj më shumë se 100 vende me interes gjeologjik kanë fituar anëtarësimin Shetland e Rrjetit Global Geoparks dhe me mbi 1,500km e bregdetit dhe 138 plazhet me rërë, pamje spektakolare është rreth çdo kënd.

Historik
Shetlanders kanë udhëtuar gjithmonë shumë më të gjerë. Sot Shetland tërheq shumë vizitorë kërkoni për të gjetur gjenealogjinë e tyre prapa nëpër ishuj. Muness Kalaja cilësia dhe rëndësia e qendrave arkeologjike Shetland u njoh nga Rough Guide 2006 në Skoci: Mousa Broch u emërua si tërheqjen e vizitorëve të lartë të Skocisë dhe Jarlshof e treta!

Kulturor
Shetland ka një trashëgimi të pasur kulturore, mishëruar në festivalin spektakolare zjarrit Up-Helly-Aa Viking. Shetland mban shumë karakteristika skandinave, forcuar nga lidhjet e kohës së luftës me rezistencën në Norvegji. Xhevahir i kulturës Shetland është dhunti e ishullit me famë botërore për muzikën, sidomos me violinë.

Mjeshtëri & Shopping
Pazar në biznese Commercial Street Shetland prodhojë shumë mallra të bukura, të tilla si fiddles punuar me dorë, stoli, Leatherwork dhe sapun tradicional natyrore. Pse të mos shohim se çfarë është në ofertë, duke marrë një shëtitje relaksuese pse Commercial Street, e shumë e vjetër pazar qytet rrugë në qendër të Lerwick.

festivale
Ka festivale të shumta vjetore dhe ngjarjet në Shetland çdo vit, me diçka për të kënaqur pothuajse çdo shije. Ndër të parët e ngjarjeve vjetore është Lerwick Up Helly Aa, më e madhe e festivaleve të zjarrit ishujve, që do të mbahet të martën e fundit të janarit, atëherë Shetland Festivalin Folklorik me famë botërore, duke ofruar një program eklektik ndërkombëtar, shkon për katër ditë rreth fillim të majit. Një muaj apo më shumë më vonë - rreth mes i verës - ne duhet të Bergen-Shetland Races.

Shetland Islands

Shetland ishte Norse deri 8 shtator 1468, kur ishujt u hipotekë në Skoci për florins 8,000 si pjesë e marrëveshjes së martesës ndërmjet të ardhmen James III dhe Princess Margrethe e Danimarkës. Në 1472 skocezët aneksuar dy Shetland dhe Orkney.

Shetland Masat për milje 70 nga Sumburgh Shef në jug të Muckle Flugga në brigjet e Unst në veri. Me një sipërfaqe prej 567 milje katrorë mbyllur me një vijë bregdetare prej milje 900, ku është më shumë se tre milje nga deti, dhe shumë pak vende janë nga sytë e saj.

Nuk është çudi që deti dominon jetën në Shetland sot, pasi ajo ka gjatë gjithë historisë. Peshkimi është jetike për ekonominë, edhe pse kontributi më i madh në ekonominë e sotme vjen nga një tjetër korrjes nga deti. Oil u zbulua nën Detin e Veriut në 1970s dhe shumica e saj e fyellit në breg në terminalin e naftës Sullom Voe për t'u transferuar në depozita. Kjo ka sjellë prosperitet të konsiderueshëm të Shetland.

Shetland-së kapitale dhe vetëm qytet është Lerwick. Kjo shtrihet afërsisht në qendër të ishullit kryesor të Shetland-it, kontinentale. Porti i vjetër peshkimi është zgjeruar shumë, por ruan shumë nga bukuri e saj.

Shërbimet e planifikuara traget by Northlink Tragete lidhin Lerwick me Aberdeen dhe Kirkwall. Ka edhe lidhje të trageteve në një numër të destinacioneve skandinave, duke përfshirë të Faroe dhe Islandën.

Kliko këtu për anijet Shetland Island.Rrugët Shetalnd Island Ferry


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Shetland Islands tragete biletë

Shkarko Guarantee Shetland Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Shetland Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj të zgjedhur për Shetland Ishujt Tragete ose nga kryeqyteti Shetland e LERWICK nga Aberdeen me Northlink Anijet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Shetland Islands traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Shetland Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Shetland Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Shetland Islands tragete jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Shetland Islands tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga kryeqyteti Shetland e LERWICK nga Aberdeen me Northlink Anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Shetland Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel