Sicilia Ferry

Sicilia Ishujt pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Sicili rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me Sicilia Isles vela në dhe nga portet traget sicilian e Catania, Palermo, Trapani dhe Termini Imerese me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, SNAV linjat e Trageteve.

Me të fundit Sicili Ishujt traget kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet sicilian traget e Catania, Palermo, Trapani dhe Termini Imerese me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, linjat SNAV Trageteve duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe e dobishme informacionit turistik rreth destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Sicilia Ishujt trageteve trageteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sicilia Ishujt Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Rezervoni biletat Sicilia Ishujt Ferry
për të dhe nga portet traget sicilian e Catania, Palermo, Trapani dhe Termini Imerese me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, SNAV linjat e Trageteve online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Sicilia Ishujt Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Sicilia Ishujt Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Sicili

Sicilia është një destinacion i mirë për një pushim turne - të lejojë të paktën një javë, dhe mundësisht më të gjatë, për të udhëtuar rreth dhe për të gjetur një aromë nga destinacionet kryesore turistike.

Një nga destinacionet kryesore Sicili për pushime është Taormina, një vendpushim në modë me plazhet aty pranë, një teatër gjobë grek dhe një festival stil film (në qershor).

Një nga trashëgimitë më të rëndësishme të botës klasike mund të shihet në Lugina e Temples Agrigento-së.

Qyteti hilltop e Enna është në brendësi, i vendosur në zemër të Sicilisë, dhe ofron një perspektivë të ndryshme në ishull.

Palermo, kryeqyteti rajonal, është një nga qytetet më të mëdha të Italisë; kaotike por me shumë pamjet e interesit.

Sicilia Ferry Port

Mbi të jug-lindje, qyteti barok e Catania, vendlindja e kompozitorit Bellini (kujtohej në Museo Civico Belliniano), është me vlerë një vizitë, dhe e bën një bazë të mirë për të luani-zemre të cilët dëshirojnë të vizitojnë Etna.

Siracusa, ndoshta i njohur më mirë si Sirakuzë, ishte një qytet i rëndësishëm grek, në shtëpi të Arkimedit. Teatri i saj grek ende qëndron, dhe drama klasike janë kryer këtu çdo vit.

Më të mirë të Sicilisë është natyra e tij. Ju kurrë nuk mund të harrojmë peisazhet e bukur e kodrave, vreshta, ullishte, pemishte dhe fushat bajame pafund grurit. Sicilia është një ishull dhe, në këtë mënyrë, është e rrethuar nga deti në mënyrë blu që duket joreale. Përveç kësaj, unë duhet të përmend, se deti është jo vetëm e bukur, por edhe shumë i mirë për not. Nearby Sicilia ju gjithashtu mund të gjeni një sasi të madhe të ishujve të vegjël, të cilat janë gjithashtu me vlerë vizituar.

Mbi blu të detit dhe gjelbërimit të fushave të rritet malet madhështore. çudi e madhe natyrore në Evropë, Mount Etna ndodhet në Sicili.

Gjë tjetër Sicilia është i famshëm për të është kuzhinë e saj. Ashtu si të gjithë në ishull, ushqimi përfaqësojnë një përzierje të rafinuar të Lindjes dhe Perëndimit. Përbërës kryesor është peshku. Si një vend me një shumë të vreshtave, Sicilia ka verëra të veta të cilat janë duke u bërë me shpejtësi botëror popullor.
Ky ishull, ndarë nga pjesët e tjera të Italisë ka magjinë e saj të veçantë dhe është vendi i përsosur për pushim.

Getting To Sicili

Të mëdha, cruise-tragete të lidhur Palermo me Civitavecchia, Napoli, Genoa, Livorno, Sardenja dhe destinacione të tjera të Mesdheut.

Të jetë i sigurt për të porositur vend për makinën tuaj, ose veten, në qoftë se një këmbësor tuaj, sepse vetëm anijet e Messina-drejtë janë të hapura pa rezerva. Janë gjithashtu anijet e makinave në mes Milazzo, Ishujt Aeolian dhe Napoli, dhe në mes të Trapani dhe Tunis. Nga Catania ju mund të arrijnë Napoli dhe Malta. Nga Messina ju mund të arrijnë Salerno.

Nëpër Ngushticën e Messina, ka të paktën çdo orë tragetet në mes Messina në Sicili dhe Villa San Giovanni në kontinent. Ka të paktën njëzet prej tyre, kështu që mos u bëni merak për oraret ose duke pritur një kohë të gjatë. Nëse ju vetëm të përzënë një makinë, ju gjithashtu mund të përzënë në bord anijet hekurudhore BLUVIA / tren. Ka edhe disa hydrofoils çdo ditë mes Messina dhe Reggio di Calabria.

Ka edhe tragete drejtimin nga qyteti i Reggio Di Calabria, në Messina-Sud dhe Catamarans dhe anijet drejtimin për / nga Malta nga Pozzallo dhe Catania. Të rezervoni një biletë traget ju lutem Kliko këtu.

Sicilian Ushqimi dhe Drink

Sicilia është i njohur me të drejtë për ushqim dhe pije të saj, dhe kuzhina e ishullit pasqyron ndikimet e ndryshme kulturore të cilat kanë formuar Sicili gjatë shekujve.

desserts dhe pasta të pasura Sicili-së janë të njohur tani dhe të gjerë. Cannoli, tuba e ëmbla të Gjiza, mund të gjenden në të gjithë Italinë, por ata në Sicili janë origjinal dhe të mirë. ndikimet arabe tregojnë në ëmbëlsirat popullore shkëlqim me ngjyrë të bërë nga marzipan, dhe në cassata sinfully të pasur, e cila vjen në të dy akullore dhe tortë varieteteve, të bëra nga Gjiza me copa e fruta të ëmbëlsuar dhe çokollatë. Akullore, gelato është një tjetër specialitet, të jenë të gëzuar gjatë një passeggiata nge mbrëmje.

shtëpi-rritur produkte Sicili-së të bëjë për një përhapje të pasur dhe të ndryshme, duke filluar nga portokall ndritshme dhe limon për të djathrave të shijshme si Pecorino. Ushqim deti është një element kryesor i dietës, sidomos rreth qyteteve bregdetare. Makarona me sardelet (con le Sarde) është e preferuar lokale. Rreth Catania ju do të gjeni makarona apo pica alla Norma (emëruar pas opera Catania boy Bellini), me domate, Gjiza dhe patëllxhan. Couscous ngrënë veçanërisht në perëndim të ishullit, është një shembull tjetër i trashëgimisë përzier Sicili e ushqimit.

Një nga trajton të një ditë të nxehtë është një granita mirë. Kjo llucë freskuese e frutave dhe akull vjen shërbeu si me një lugë dhe një kashtë, dhe është një mënyrë e shijshme për të qetësoheni në diell. Flavors më të zingy janë limon të freskët vendor apo oranges sicilian të cilat gjithashtu mund të jenë të gëzuar si një lëng fllad-shtrydhur (a spremuta).

vera më të njohur Sicilia është Marsala, një verë ëmbëlsirë, por ka disa reds mira dhe të bardhët nga pjesë të ndryshme të ishullit, duke përfshirë Etna, ku rrushi janë rritur në shpatet pjellore të vullkanit. Restorante gjithmonë ofrojnë një verë shtëpi, të bardhë apo të kuqe, e cila është në përgjithësi i lirë, lokale dhe të kualitetit të arsyeshme. Një specialitet i bregdetit lindor është mandorla vino alla, bërë me bajame.

Si dhe të gjitha specialitetet e kuzhinës lokale, ju do të gjeni të gjitha ushqimet e normale italiane si pica dhe makarona në çdo varietet. Të lirë dhe të shijshme snacks nxehtë mund të blihet nga një calda Tavola, rosticceria ose një bar, ku ata do të ngrohur sanduiçe për ju. Ju mund të aksioneve deri në ushqim piknik në supermarkete apo dyqane të përgjithshme, ku ata mund të përbëjnë rrotullon për ju. Desserts nganjëherë duket si një mendim i mëvonshëm në restorante italiane; ju zakonisht mund të gjeni një zgjedhje më frymëzuese (dhe ekonomik) në një nga ishujt shumë dyqane të pastë (pasticcerie).

Ishulli i Sicilisë

Sicilia është një përzierje e kulturave dhe popujve. Shpjegimi qëndron në historinë e saj të pasur. Gjatë shekujve Sicilia qeverisej nga aziatikë, afrikanë dhe evropianët që formuan kombin veçantë sicilian.

Në ishullin ju mund të shohin ende vendbanimet fenikas, qytetet pabesë, tempujt greke, amphitheatres romake, Norman kështjella arabë dhe kishat Aragonese.

Qytetet me origjinë greke janë të vendosur kryesisht në anën perëndimore të ishullit. Këto qytete janë Selinunte, Segesta, Siracusa dhe Agrigento. Atje, në perëndim të shtrihet Lugina e Temples mbresëlënëse.

Planifikuar shërbimet e trageteve të pasagjerëve për të dhe nga Sicilia japin metodën më të rehatshme dhe ekonomike e udhëtimit për dhe nga Island dhe kontinentale.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në SiciliHarta e Rrugëve Sicilia Trageteve

 


Më të mirë në dispozicion Sicilia Ishujt Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Sicili Ishujt Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Sicilia Ishujt Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Sicilia Ishujt Ferry në ose nga portet sicilian traget e Catania, Palermo, Trapani dhe Termini Imerese me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, linjat SNAV Trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani , dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sicili Ishujt traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Sicilia Ishujt Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Sicilia Ishujt Trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Sicilia Ishujt Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Sicilia Ishujt Trageteve në dhe nga portet traget sicilian e Catania, Palermo, Trapani dhe Termini Imerese me Tirrenia Ferries, Grimaldi Lines, Grandi Navi, linjat SNAV Trageteve në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Sicilia Ishujt Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel