Koreja e Jugut Tragete

Koreja e Jugut Tragete - pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

Korea e Jugut rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me Korenë e Jugut me vela në dhe nga porti i Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet.

Udhëtimi në Korenë e Jugut me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Korea e Jugut trageteve për dhe nga porti i Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Nëse jeni të udhëtonte për në portin e Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet pastaj libër një traget kalimit në Korenë e Jugut dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Koreja e Jugut Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Korea e Jugut bileta trageti
për dhe nga porti i Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj trageteve Korea e Jugut, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Korea e Jugut tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Korenë e Jugut

Me bukurinë e saj skenik dhe trashëgimisë unike kulturore dhe historike, Korea ka shumë për të ofruar vizitorëve. Një vend gadishullor me katër sezonet e dallueshme, Korea krenohet lugina piktoreske, malet, lumenjtë dhe plazhet.

Gjatë gjithë kësaj pamje të bukur natyror, ka tempuj të shumta lashta dhe tempujt, pallatet mbretërore, skulptura, faltore, vendet arkeologjike, fortesa, fshatrat popullore dhe muzeumet.

Seul është ajo ku ka një energji infektive këtu dhe është e lehtë për të marrë të kapur deri në Korean Joie de Vivre, si dhe tërheqjet non-stop të qytetit. Më pak moderne, por jo më pak tërheqës është qyteti antik i Gyeongju, ku tempujt, faltore dhe varret mbretërore janë një burim i shumë magjepsje.

Më në jug, plot jetë qyteti port i Busan është i përafërt pak rreth edges, por i shpërblen ata udhëtarët të gatshëm të vazhdonte.

Nuk ka kufizime për shumicën e qytetarëve të vendeve të huaja që hyjnë Korea. Shumica e vizitorëve nuk kanë nevojë për vizë, por në qoftë se vendi juaj nuk është në listë pa viza, ju do të duhet një të tillë.

Jugut Korea Landscape

Tragete ndërkombëtare vela për në dhe Korenë e Jugut janë konsideruar vlerë, nëse ju jeni të udhëtojnë nëpër Azinë Veriore dhe hyrja e përkohshme për makinat private është e lejuar për pasagjerët që vijnë me traget, me kusht që shoferët të marrë dokumentacionin e duhur.

Disa kompani të trageteve, të tilla si Pukwan Ferry, Korea Ferry dhe Korea Detare Express, ofrojnë shërbime të rregullta trageteve që lidhin Busan me portet japoneze e Shimonoseki, Fukuoka dhe Hakata. Një tjetër shërbim traget plies mes Incheon dhe portet kineze të Tianjin dhe Weihai.

Ju mund të kapur një traget për Incheon në Korenë e Jugut nga një numër i porteve kineze, udhëtojnë nëpër Korenë e Jugut, dhe pastaj të lënë në një traget të shpejtë nga Busan në Japoni. Një tjetër opsion traget udhëton për në ose nga Rusia nëpërmjet Sokcho në Gang · fituar-bërë.

Tragete Për Korenë e Jugut nga Kina
Tragete lidhin portet 10 kineze me Incheon. Disa janë të mbushur me tregtarët të vogla, por ato ofrojnë një alternativë më të lirë se sa fluturues. Të fares lirë të ofrojë një dyshek të hollë në një kat konvikt, ndërsa çmimet më të shtrenjta të ju jap një kasolle të vogël me një krevat marinari krevat dhe TV. fares fëmijë janë zakonisht gjysma e fare të rritur, dhe disa kompani traget ofrojnë studentëve një zbritje 20%. Çmimet e listuara janë për bileta një drejtim dhe herë me vela janë subjekt i ndryshimeve. Shumica anijet nisen Incheon nga Yeonan Pier, por anije më të mëdha të largohet nga International Terminal 2.

Një paketë traget-dhe-i trenit është në dispozicion nga qytetet në Kore në Pekin, Shangai, Hangzhou ose Shenyang në Kinë nëpërmjet traget Incheon-Tianjin. Tragete gjithashtu lënë Gunsan në Jeollabuk-do për Qindao në Kinë tri herë në javë dhe të marrë orë 18. Terminali i trageteve ndërkombëtare është një udhëtim taksi W7500 nga stacioni i autobusëve Gunsan.

Four Season Cruise shkon dy herë në javë në mes të Mokpo në Jeollanam-do dhe Shangai në Kinë.

Tragete Për Korenë e Jugut nga Japonia
kabinat parë kat në terminalin ndërkombëtar trageteve në afërsi të stacionit të metrosë Jungang në biletat e shesin Busan për anijet gjatë natës në tre qytete japoneze: Fukuoka, Shimonoseki dhe Osaka.

Për një udhëtim të shpejtë në Fukuoka në hydrofoils nga Kobe ose Beetle, ecin lart në dysheme 2nd. Ka pesë nisje ditore plus një shtesë e nisjes të premten në mëngjes. Destinacionet e tjera janë Hitakatsu dhe Izuhara.

Tragete Për Korenë e Jugut nga Rusia
Dongchun vepron një traget dy herë në javë (të hënave dhe të enjteve) nga Zarubino dhe Vladivostok në Rusi me Sokcho në Gang · fituar-bërë. Me çmimet më të lira të fle në dysheme dhe të ndajnë objekteve. Çmimet më të shtrenjta t'ju japë të drejtën për një kasolle për dy apo katër persona me krevat tuaj, TV dhe banjo. Ju mund të lidheni me hekurudhës trans-siberian, edhe pse shumica e udhëtarëve janë Korean dhe në një turne paketë të Paekdusan në kufirin kinez-North Korean.

Gjërat për të bërë dhe Places To See në Korenë e Jugut

Seoul
Të vendosura përgjatë lumit Hangang, Seoul është rritur në një metropol i mbushur tepër me një popullsi prej më shumë se 10 milion. Gjatë viteve, kryeqyteti është zgjeruar në masë të madhe në procesin e urbanizimit dhe industrializimit dhe vazhdon të rritet si qendër lulëzuar të aktiviteteve politike, ekonomike, kulturore dhe arsimore të vendit.

Në Seul, e duhet të-shih tërheqjet janë pallatet e lashtë mbretërore të dinastisë Joseon: Gyeongbokgung, Deoksugung, Changdeokgung dhe Changgyeonggung. Jongmyo, tyrbja mbretërore stërgjyshore të dinastisë Joseon, dhe Huwon ngjitur Changdeokgung-së (Rear Garden njohur edhe si Kopshti Sekret) janë vërejtur për kopshtet e tyre landscaped bukur dhe strukturat klasike.

Atraksione të tjera shumë të rekomanduar për vizitorët përfshijnë Muzeu Kombëtar i Koresë, Qendra Kombëtare e Gugak, Qendra Sejong për Kryerjen e Arteve, Art Hall në Ho-Am dhe Korea House. Muzeu Kombëtar i Artit Bashkëkohor në Gwacheon, një qytet jugor satelitor, gjithashtu meriton një vizitë.

Seoul Afërsi & Gyeonggi-do Province
Gyeonggi-do Province është e vendosur në rajonin perëndimor qendror të Gadishullit Korean, me Hangang kalon nëpër qendër të saj. Lumi ndan nga provinca në një zonë malore veriore dhe fushë të hapur në jug. Ndërsa Seoul mban vizitorët e saj të zënë me gjëra kaq shumë intrigues dhe tërheqës për të parë dhe të bëjë, kjo zonë jashtë Seul mund të sigurojë një pushim freskuese dhe gjallëruese.

Rajoni lindor
Gangwon-do Province është e vendosur në rajonin qendror lindor të Gadishullit Korean. Pjesa më e madhe e tokës është e mbuluar me pyje të trasha, duke siguruar një bollëk të pamjeve piktoreske me më pak se sa zonat e banuara në krahina të tjera. Të dy malet e saj pyllëzuar largët dhe gryka, si dhe qytetet e vogla bregdetare janë të pasura me shkëlqimin skenik.

Rajoni qendror
Chungcheongbuk-do dhe Chungcheongnam-do provincat qëndrojnë në qendër perëndimore të gadishullit. Chungcheongbuk-do është e vetmja krahinë pa dalje në det të vendit, por me përfundimin e Kompleksit të Qeverisë në kryeqytetin e saj Daejeon dhe aeroportit sapohapur ndërkombëtar në kryeqytetin Chungcheongbuk-do të Cheongju, dy provincat janë duke u kthyer në një zemër strategjike për ekonominë e vendit.

Daejeon është rreth dy orë në jug të Seul me makinë dhe është një kryqëzim i madh treni për linjat e Seoul-Busan dhe Seul-Gwangju-Mokpo. Ajo është zhvilluar me shpejtësi në një nga shkencës dhe teknologjisë qendrave të mëdha të Koresë së. Expo Park, vendi i të Daejeon Expo 'International 93, ka qenë rinovuar dhe të konvertohet në një park publik shkencor.

Rajoni jugperëndimor
rajonin jugperëndimor të Koresë së përfshin Jeollabuk-do dhe krahinat Jeollanam-do. Rajoni është relativisht i sheshtë, që përmban shtrihet gjerë e paddies oriz, dhe bregdeti i saj i dehur krijon shumë portet e vogla. Ajo është një rajon pjellor dhe të ngrohtë strehuar nga malet e larta në lindje dhe veri dhe det të qetë dhe shumë ishuj në perëndim dhe në jug. Për shkak të ndikimit të të dy klimat kontinentale dhe oqeanike, rajoni moti shumë të ndryshme.

Rajoni juglindor
rajonin juglindor të Koresë së, përfshirë Gyeongsangbuk-do dhe krahinat Gyeongsangnam-do, është një zonë e pasur me atraksione turistike, asetet kulturore dhe vende historike. Hallyeo Detare Park Kombëtar dhe kështu malet e Jirisan dhe Gayasan janë ndër burimet më të shquar natyrore të këtij rajoni. Përveç kësaj, i gjithë qyteti i Gyeongju, kryeqyteti i lashtë i Mbretërisë Silla (57 BC-AD 935), tani është një muze i jashtëzakonshëm në ajër të hapur. varret mbretërore, faqet e tempullit me faltore gërryjtem guri dhe rrënojat kalasë janë të shpërndara në të gjithë rreth qytetit dhe kanë dhënë shumë thesare të lashta.

Jejudo Island dhe Jugore Bregdetare Rajonet
Brenda një orë fluturim nga Seul, Busan ose Daegu, udhëtarët në Kore mund të arrijë një vend me një karakter krejtësisht të ndryshme. Njohur si zonën më të ruajtur në popull, Jejudo është vetëm krahinë Koresë së ishull.

Ishulli është destinacioni më i popullarizuar i Koresë së muajin e mjaltit. I njohur si 'Pak Hawaii' për peisazhin e saj vullkanik, peizazh piktoresk subtropikale, plazhet me rërë, ujëvarat dhe hiking, ajo është një nga atraksionet më të lartë në botë dhjetë turistike me më shumë se shtatë milionë vizitorë në vit.

Korea e jugut

Korea e jugut, Shpesh të referuara si "Toka e Calm mëngjesit", Korea ka një popullsi prej 49.78 milionë (2011) dhe një sipërfaqe toke prej 100,033㎢ (2010). E vendosur në një udhëkryq të mëdha të Azisë Verilindore.

Vjet të zhvillimit të shpejtë ekonomik reaksion vendin në duke u bërë partner 12th i madh në botë tregtare. baza industriale të Koresë së zhvendosur nga bujqësia për prodhim dhe tashmë po zhvendoset në shërbime.

Pak udhëtarët ndërkombëtarë eksplorojnë fshat, e cila është një tragjedi dhe një bekim. Tempujt i qetë, male piktoreske, paddies harlisur oriz, fshatrat paprishur peshkimit dhe mundësitë pafund hiking janë deri më tani jashtë udhë rrahur, është e pamundur që ju do të takohen ndonjë perëndimorët (ose edhe anglisht folës) në rrugë më pak të udhëtuar.

Ka një energji infektive këtu dhe është e lehtë për të marrë të kapur deri në Korean Joie de Vivre, si dhe tërheqjet non-stop të qytetit. Më pak moderne, por jo më pak tërheqës është qyteti antik i Gyeongju, ku tempujt, faltore dhe varret mbretërore janë një burim i shumë magjepsje. Më në jug, plot jetë qyteti port i Busan është i përafërt pak rreth edges, por i shpërblen ata udhëtarët të gatshëm të vazhdonte.

Planifikuar të pasagjerëve, makinave dhe automjeteve mallrave e shërbimeve trageteve operuar nga DBS Cruise Tragete lundrojnë në mes të portit Koresë së Jugut e trageteve të Donghae në Yongdok, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget Koresë së Jugut.

Harta e Rrugëve Koreja e Jugut Trageteve


Më të mirë në dispozicion Koreja e Jugut tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Koreja e Jugut Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Korea e Jugut tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur e Jugut Korea Tragete ose nga porti i Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Korea e Jugut tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Koreja e Jugut trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Korea e Jugut tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Koreja e Jugut tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Korea e Jugut Tragete Car dhe pasagjerëve biletat trageteve për dhe nga porti i Koresë së Jugut e trageteve të Donghae, Sakaiminato në Japoni dhe Vladivostok në Rusi me DBS Cruise Anijet në tonë në dispozicion të ulët çmimi i biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Korenë e Jugut Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel