Spanjë Ferries

Spanja pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Spanjë rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela në dhe nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia, Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria, Livorno, Mahon, Malaga, Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia.

Rezervimet Spanjë bileta trageti nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha Spanjë tragetet çmimet në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Spanjë biletat trageteve për dhe nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia, Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria, Livorno, Mahon, Malaga, Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia online me konfirmim të menjëhershëm.

Get ofron zbritje dhe çmimet fantastike për të dhe nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia, Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria , Livorno, Mahon, Malaga, Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia portet traget .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Spanja Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Spain Ferry
në dhe nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia, Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria, Livorno, Mahon, Malaga , Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Spain Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Spain Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Spanjë

Spanjë është konsideruar si një vend ekzotik në Evropë për shkak të banorëve të saj miqësore, të jetesës të relaksuar, kuzhinë e saj, natës të gjallë, dhe folklorike me famë botërore dhe festimet.

Me plazhe të mëdha, të natës fun, shumë rajone kulturore dhe qytetet historike, Spanja bën një destinacion i madh për çdo lloj të udhëtimit.

Një vend i diversitetit të madhe gjeografike dhe kulturore, Spanja është një surprizë për ata që dinë vetëm reputacionin e saj për pushime të mëdha plazh. Nuk është çdo gjë nga livadhet harlisur dhe malet me dëborë të kënetave të mëdha dhe shkretëtirat në jug lindje.

Ndërsa vera është sezonin e pikut për shkak të plazheve, ata që dëshirojnë për të shmangur turmave duhet të marrin në konsideratë duke vizituar në dimër, si tërheqjet si Alhambra në Granada dhe La Gran Mezquita në Kordoba nuk do të jetë e mbipopulluar.

Në mesin e shumë vende me vlerë vizituar janë kryeqyteti i Spanjës lulëzuar Madrid, qyteti gjallë bregdetar i Barcelonës, e famshme "Drejtimin e Bulls" në Pamplona, ​​qytetet e mëdha andaluziane me arkitekturës islame, si Sevilje, Granada dhe Kordova, në rrugën e Shën Jakobit dhe e idilike Balearic dhe Kanarie Islands.

Valentia, Spain

Spanjë ka qindra qyteteve interesante, Këtu janë nëntë nga më të popullarizuara:

 • Madrid - kryeqyteti gjallë, me muzetë fantastike, architecure interesante, ushqim i madh dhe natës
 • Barcelona - qyteti i dytë i Spanjës, e plotë të ndërtesave moderniste dhe një jetë të gjallë kulturore, klube nate, dhe plazhe
 • Bilbao - qytet industrial, shtëpi për Muzeun Guggenheim
 • Cadiz - qyteti më i vjetër në Evropën Perëndimore me gati 4,000 vjet të historisë, feston një karnaval famshme
 • Cordoba - Xhamia e Madhe ( 'Mezquita') e Cordoba është një nga ndërtesat mirën e botës
 • Granada - mahnitëse qytet në jug, e rrethuar me borë mbuluar malet e Sierra Nevada, në shtëpi të La Alhambra
 • Seville - një të bukur, qytet i gjelbëruar, dhe në shtëpi për të katedrales së tretë më të madhe në botë
 • Valencia - Paella u shpik këtu, ka një plazh shumë të bukur
 • Zaragoza - pestë qyteti më i madh i Spanjës që ka mbajtur në Ekspozitën Botërore në 2008

Destinacionet e tjera të njohura

 • Costa Blanca - km 200 e bregdetit të bardhë me shumë plazhe dhe fshatrat e vogla
 • Costa Brava - bregdeti i thyer me shumë vendpushimet bregdetare
 • Costa del Sol - bregdeti me diell në jug të vendit
 • Gran Canaria - i njohur si "një kontinent në miniaturë" për shkak të klimat e saj të ndryshme dhe peizazheve
 • Ibiza - një ishull Balearic; një nga vendet më të mira për Clubbing, përçart dhe DJ në të gjithë botën
 • verë Rioja dhe gjurmët fosile dinosauri - La Rioja
 • Mallorca - ishulli më i madh i Balears, plot me plazhe të mahnitshme dhe të natës së madhe
 • Sierra Nevada - malet më të larta në Gadishullin Iberik, e madhe për ecje dhe ski
 • Tenerife - ofron pyje harlisur, fauna ekzotike dhe florën, shkretëtirat, malet, vullkanet, brigje të bukura dhe plazhet spektakolare

Spanja ka shumë festivale lokale të cilat janë me vlerë duke shkuar për të.

 • Malaga është Semana Santa (Easter) - e vlefshme për të parë. Nga Palm e diel të dielën e Pashkës. Shumë e procesione të ndodhë brenda kësaj jave.
 • Córdoba en Mayo (Cordoba maj) - muaj i madh për të vizituar qytetin jugore.
 • Las Cruces (1st javë në maj), - të mëdha lule të bëra kryqe zbukurues sheshet publike në qendër të qytetit, ku ju do të gjeni në muzikën e natës dhe të pijshëm dhe shumë njerëz duke fun!
 • Festival de Patios - një nga ekspozitat më interesante kulturore, 2 javë, kur disa njerëz dyert e hapura të shtëpive të tyre për të treguar Patios e tyre të vjetra plot me lule
 • Cata del Vino Montilla-Moriles - provë e madhe e verës në një tendë të madhe në qendër të qytetit gjatë një jave në maj
 • Dia de Sant Jordi - Katalonje duhet, në muajin prill 23th Barcelona është embellished me trëndafila kudo dhe librave të shitur stenda mund të gjenden në Rambla. Ka edhe signings libër, koncerte dhe animacione të ndryshme.
 • Festivali Valencia në mars - - Fallas djegia e "Fallas" është një domosdoshmëri
 • Fair gusht Malaga-së - vallëzimi flamenco, sheri pijshëm, bullfights
 • San Fermines - Korrik në Pamplona, ​​Navarra.
 • Fiesta de San Isidro - Maj 15 në Madrid - një festë e shenjt mbrojtës Madridit.
 • Javën e Shenjtë (Java Easter) - më të mirë në Sevilje dhe pjesën tjetër të Andaluzisë; gjithashtu interesante në Valladolid (procesione heshtur) dhe Zaragoza (ku qindra bateri janë luajtur në procesione)
 • Carnival - më të mirë në Santa Cruz de Tenerife, Las Palmas de Gran Canaria dhe Cádiz
 • Cabalgata de los Reyes Magos (Tre njerëz të ditur paradë) - në prag të Epifanisë, 5th nga janari, një natë më parë fëmijët Spanjisht marrë dhurata e Krishtlindjeve, bie shi ëmbëlsirat dhe lodra në çdo qytet të vetëm dhe të qytetit
 • San Sebastian Festivali Ndërkombëtar i Filmit - mbahet çdo vit në San Sebastian, një qytet i mrekullueshëm në Bask, në fund të shtatorit
 • La Tomatina - një luftë gjigant domate në Buñol
 • Moros y Cristianos (Moors dhe të krishterët, gjendet kryesisht në Juglindore Spanjë gjatë kohës së pranverës) - parada dhe "betejat" kujtohet lufton e mesjetës

Enët spanjolle për mostër dhe të gëzojnë janë: -

 • ACEITUNAS, Olivas: Ullinjve, shpesh ka shërbyer për nibbling.
 • Bocadillo de Calamares: Fried calamari goditet shërbyer në një sanduiç ciabatta me lëng limoni.
 • Boquerones en vinagre: anchovies marinuar në uthull me hudhër dhe majdanoz.
 • Caracoles: Kërmijtë në një salcë të nxehtë.
 • Calamares en su tinta: kallamar në ngjyrë të saj.
 • Chipirones një plancha la: i pjekur në skarë squids pak.
 • Churros: Një bri-formë snack skuqur, nganjëherë referuar si një donut spanjoll. Tipike për një mëngjes Spanjisht ose për kohë të çaj. Shërbyer me pije të nxehtë çokollatë.
 • Empanadas Gallegas: mishit apo ton pies janë gjithashtu shumë të popullarizuara në Madrid. Me origjinë nga rajoni i Galicia.
 • Ensaladilla Rusa (Russian sallatë): Ky patate sallatë gjellë me origjinë ruse, konsumuar gjerësisht në pjesë të Evropës Lindore dhe Lindjes së Mesme, është çuditërisht, jashtëzakonisht popullor në Spanjë.
 • Fabada ASTURIANA: Bean merak nga Asturias.
 • Gambas al ajillo: prawns me hudhër dhe djegës. gjëra fantastike hot.
 • Gazpacho Andaluz: supë perimesh ftohtë. Më të mirë gjatë motit të nxehtë. Është si duke pirë një sallatë.
 • Lentejas: Një pjatë bërë nga thjerrëzat me sallam Chorizo ​​dhe / ose Serrano proshutë.
 • MARISCOS: butak nga krahina e Pontevedra.
 • Merluza a la Vizcaina: The Spanish nuk janë shumë të dua e sauces. Një nga disa përjashtime është merluza a la Vasca. Pjatë përmban hake (peshk i familjes cod) e përgatitur me asparagus bardhë dhe bizele të njoma.
 • Potajes ose pucheros: fasule garbanzo merak në të mirë të saj
 • Paella ose Paella Valenciana: Kjo është një pjatë oriz me origjinë nga Valencia. Rajs është rritur në nivel lokal në atë që duket si fushat e grurit, dhe kjo është e ndryshme të përdorura në Paella. Paella origjinal përdoret pule dhe lepuri, si dhe shafran (el Azafran). Në ditët e sotme varieteteve të Paella mund të gjenden në të gjithë Spanjën, shumë që përmbajnë ushqim deti. Vendorët sugjerojnë për të gjetur Paella të vërtetë në partitë e mëdha si një martesë në një fshat, por disa restorante ende mund të konkurrojë me të.
 • Patatas Bravas: patate të skuqura që janë të ziera më parë, shërbeu me një salcë me erëza patentuar. Ata janë patate të prera në formë të Dices apo prizmi, e një deri në dy centimetra të madhësisë rreth dhe që janë të skuqur në vaj dhe të shoqëruar me një salcë të mprehtë që derdhjet në patate përdorur erëza të nxehtë. Emri i këtij pjatë vjen nga aromë e saj të mprehtë, duke treguar se ajo ka zjarr apo temperamentin, duke kujtuar operacionin e parë e kam qesh në të cilën një hosten thonjtë për të, që ai është i guximshëm në ndeshje me dema.
 • Pescaíto Frito: Delicious skuqur peshk që mund të gjenden kryesisht në jug të Spanjës
 • Pimientos rellenos: Peppers mbushur me mish te grire ose prodhimet e detit. Speca në Spanjë shije të ndryshme se sa të gjitha speca tjera në Evropë.
 • Potaje de espinacas y garbanzos: Chick pea merak me spinaq. Tipike e Seviljes.
 • Revuelto de ajetes con setas: Vezë të fërguara me lakër të freskët hudhër dhe kërpudha të egra. Gjithashtu zakonisht përmban karkaleca deti.
 • Setas al ajillo / Gambas al ajillo: karkaleca deti apo kërpudha të egra skuqur në hudhër.
 • Sepia con alioli: sepje Fried me majonezë hudhër. Shumë popullor në mesin e turistëve.
 • Tortilla de patatas: Spanjisht omëletë vezë me patate skuqur. Ndoshta gjellë më popullor në Spanjë. Ju lehtë mund të vlerësojë se sa mirë një restorant është duke pasur një pjesë të vogël të saj tortillas patate. Shpesh ajo është bërë edhe me qepë, në varësi të zonës apo kënaqësi. Patate duhet të skuqur në vaj (mundësisht i ullirit), dhe ata janë lënë njomje me vezë të fërguara për më shumë se 10 minuta, edhe pse më mirë në qoftë se ajo është ora mesatar në mënyrë që ata janë të ngjyhet dhe ata të fitojnë qëndrueshmëri të përshtatshme.

Në varësi të asaj që ju jeni pas, Spanja është një destinacion gjatë gjithë vitit. Muajt ​​ideale për të vizituar janë maj, qershor dhe shtator (plus prill dhe tetor në jug). Në këto kohë ju mund të mbështetet në të mirë të motit të shkëlqyer, por të shmangur të nxehtit shpesh ekstreme dhe shtrydhje kryesor i turistëve spanjolle dhe të huaja korrik dhe gusht.

Spanjë

Spanjë është e mbushur me qindra plazhe stoli. pushuesit e verës mblidhen pans rreth mëdha steaming Paella (në të mirë të saj të shijshme në Valencia) dhe enët e Sangria.

Por përtej këtyre imazheve klishe, një të madhe, panorama e papritur shpaloset para jush. Malet smerald gjelbër duket të rrëshqitje në blu Atlantikut të egër në veri. Krenarë, kështjella vetmuar dhe qytetet mesjetare janë të shpërndara në të gjithë brendshme. fshatra të bardhë shkëlqim në brendësi Andalucia.

Planifikuar pasagjerëve, makinave dhe mallrave tragete drejtuar për kontinent Spanjë rregullisht nga ishujt Kanarie, Italia, Afrika e Veriut (Algjeria, Maroku dhe enklavat spanjolle të Ceuta dhe Melilla) dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Nga Britania e Madhe, Brittany Tragete ofron shërbime nga Portsmouth dhe Plymouth në Santander dhe nga Portsmouth në Bilbao.

Si dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Spanja është gjithashtu e lidhur edhe me traget për në Afrikën e Veriut (sidomos Tunizi dhe Marok) dhe Ishujt Kanarie. Rrugët janë gjithashtu në ishujt Balearic Spanish te Mallorca, Minorcë, Ibiza dhe Formentera. Një tjetër rrugë popullor traget është nga Barcelona në Genoa.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Spanjë.
Harta e Rrugëve Spain Trageteve


Më të mirë në dispozicion Spain trageteve çmimin e biletave GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Spain Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Spain Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Spanjë Ferry për të ose nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia, Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria, Livorno, Mahon, Malaga, Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Spain traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Spain Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Spain Trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Spain bileta trageti, kontrolluar disponueshmërinë dhe librin Spain trageteve makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Alcudia, Algeciras, Alger, Alicante, Almeria, Arrecife, Barcellona, ​​Bilbao, Cadiz, Cagliari, Ceuta, Ciutadella, Denia , Formentera, Genoa, Ghazaouet, Gijon, Ibiza, Las Palmas de Gran Canaria, Livorno, Mahon, Malaga, Melilla, Nador, Oran, Palma Mallorca, Santander, Porto Torres, Puerto Rosario, Salerno, San Antonio, Santander, St Nazaire, Sta Cruz de Tenerife, Tanger Med, Tanger Ville, Tarifa dhe Valencia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Spanjën Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel