Sporades greke Ishujt Tragete

Greke Sporades Islands Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Greke Sporades Islands Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për greke Sporades Islands Tragete vela në dhe nga Alonissos, Glossa, Skiathos, Volos operuar nga helene SEAWAYS Anijet.

Nëse jeni të udhëtonte për Alonissos, Glossa, Skiathos ose Volos pastaj libër një traget kalimit në greke Sporades Islands dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Greke Sporades Islands Tragete ofron fantastike traget Alonissos, Glossa traget, Skiathos traget dhe Volos çmimet trageteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Greke Sporades Islands Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër greke Sporades Islands Tragete
në dhe nga Alonissos, Glossa, Skiathos, Volos operuar nga helene SEAWAYS Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj greke Sporades Islands Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Sporades greke Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About The Sporades Islands

Të Sporades Islands greke janë një nga më të popullarizuara të të gjitha ishujt greke dhe tërheq shumë vizitorë çdo vit që eksplorojnë bimësi të dendur ,; peisazhet shkëmbore dhe dete të pastër blu e ishujve Sporades në veriperëndim Egje.

Alonissos është pjesë e Greqisë ishujt Sporades dhe ka mjedisin wildest natyrore të grupit. Kjo është ku një specie e rrallë e lë murg dhe, për këtë arsye, ishulli dhe ujërat e tij përreth kanë qenë të shpallur një mjedis natyror dhe të mbrojtur. Plazhet në Alonissos janë të habitshme, me rërë të pastër ose pebbles ngjyra dhe ujërat e kristaltë smeraldi-gjelbër.

Skopelos është më e madhe e ishujve Sporades Greqi dhe eshte, jeta motrat e saj, të mbuluara me një pyll me pisha gjelbëruar dhe të trashë. Kryeqyteti i ishullit, Skopelos Town është një mrekulli e pastër e plotë të shtëpive të bukur dy-katëshe veneciane me çati me tjegulla, të ngushta prej guri rrugë të shtruara dhe kishave të lyera me gëlqere. Përveç qytetin e saj të shkëlqyer, në fshatrat e tij të bukur malore dhe plazhet e saj të bukura me rërë dhe limane, Skopelos gjithashtu ofron bare bukur dhe taverna.

Mykonos

Skiathos është ishulli më kozmopolit dhe turistike e grupit Sporades Greqi të ishullit. Ajo është e mbuluar me një pyll me pisha të dendura shpallur një mjedis natyror që duhet të jetë i mbrojtur dhe ka kohë të gjatë me rërë plazhet plotësisht të organizuara të cilat janë duke argëtuar mijëra turistë që vizitojnë ishullin çdo vit. Duke qenë shumë të njohura, Skiathos ofron shumë restorante, taverna, bare dhe klube nate të qëndrojnë hapur deri në agim.

Skiathos do të jetë zgjedhja juaj e lartë, nëse ju jeni një kafshë parti duke kërkuar një skenë të gjallë plazh dhe një natës edhe livelier. Ajo përdoret për të jetë një fantazmë ekskluzive e pasur dhe të famshëm në vitet gjashtëdhjetë, por këto ditë ishulli është marrë përsipër nga operatorët turistikë që bllokojnë libri më i hoteleve deri në një vit më parë. Ju mund të fluturojnë direkt në Skiathos nga Athina dhe disa destinacione evropiane dhe nuk janë të mira traget dhe Hydrofoil lidhjet me kontinent dhe ishujt e tjerë në grup. Tërheqjen më i madh i ishullit është plazhet e saj të cilat janë ndër më të bukurat në Mesdhe. Kufiri në jug është e mbushur me limane pisha-fringed me shtrihet gjatë të rërë të artë dhe një pasuri të watersports dhe aktiviteteve të plazhit për të kënaqur të gjitha moshat dhe shijet. Kur bie nata ka bare dhe disko muzikë një shumë për të mbajtur ju vallëzimi deri në agim.

Pranë Skopelos është më pak e komercializuar se Skiathos, por në mënyrë të konsiderueshme më e turistike me orientim se sa të qetë Alonnisos, e cila është një udhëtim të shkurtër varkë në lindje. Skopelos është një vend popullor pushime paketë, por banorët e ishullit kapem vendosmëri për shumë nga zakonet e tyre tradicionale kështu që në shumë mënyra ishulli ofron më të mirë të të dy botëve - kjo është një qendër turistike, por e cila ruan karakterin e saj thelbësisht greke. Ishulli ka dy qytetet lezetit në Sporades - porti kryesor i Skopelos qytetit ku rrugët simpatik me kalldrëm të erës deri në kështjellën veneciane hilltop nga ujore aktiv dhe i lezetshëm Glossa cilat lëkundur refuzon të bëjë asnjë lëshim për turizëm tregut masiv. brendshme pyllëzuar e ishullit është e mbushur me manastiret dhe shtëpi guri i vjetër me furrat në natyrë, ku banorët e ishullit të përdorura për të piqem kumbulla rritur në nivel lokal për industrinë e tyre herë-fitimprurës trap.

Alonnisos qëndron në zemër të Parkut Detare Sporades, e themeluar në 1992 me qëllim kryesor të ruajtjes vulat mesdhetare murg të cilat tani janë një nga speciet më të rrezikuara në botë. Rreth 50 vula jetojnë në këtë zonë të mbrojtur, i vetmi i këtij lloji në Greqi, së bashku me shumë lloje të tjera të rralla të florës dhe faunës. Ju do të jetë me fat për të kapur një paraqitje e shkurtër e një nga vulat, por në qoftë se ju të përfitojnë nga një prej shumë ekskursione varkë verës nga ishulli ju mund të shihni delfinët që luajnë në valët, kingfishers dhe Falcons jashtëzakonisht acrobatic Eleonora-së të cilat fole të lartë deri në shkëmbinjtë.

Skyros është një i rastësishëm nga grupi - shtrirë në jug lindje të tre të tjerë dhe i izoluar prej tyre nga mungesa e shërbimeve të rregullta trageteve. Qyteti kryesor është më kujton Cyclades se sa Sporades me verbuar, banesë-mbuluar ndërtesat e lyera me gëlqere dhe korsi ndërlikuar. Shumë nga banorët e ishullit më të vjetër ende të vishen me kostum tradicional dhe për të marrë një krenari të ashpër në shtëpitë e tyre simpatik Skyrian guri stolisur me qëndisje lokale, copperware dhe mobilje të punuar me dorë prej druri. Ishulli është shtëpi për kalë i vogël indigjene Skyrian i cili është edukuar këtu që nga kohët e lashta edhe pse ka vetëm rreth 100 sot dhe shumica e atyre që janë kafshët e brendshme. Një nga pretendimet e saj më të mëdha për famë është disi e çuditshme Skyrian Goat Dance, njohur në të gjithë Greqinë, si një nga festivalet më të pazakonta dhe liveliest lashtë të vendit. Festimi zhvillohet në të çojë deri të Kreshmës dhe përfshin grupet e njerëzve vallëzimi në rrugë - udhëheqësit të veshin maska ​​lëkure të baldosës dhe kurora e këmbanat dele dhe janë të shoqëruar nga të rinjtë cavorting në veshje të grave sirian.

Sporades Islands


Të Sporades Islands greke janë të vendosura në detin Egje në lindje lindje dhe në jug të gadishullit Pelion Thesalisë së. Ka ishuj njëmbëdhjetë në arkipelag, por vetëm Skiathos, Skopelos, Alonnisos dhe Skyros janë të banuara.

Skiathos ka një aeroport ndërkombëtar dhe krenohet me disa nga plazhet më të mira në Greqi e bërë atë një nga destinacionet më popullore pushime paketa të gjithë ishujt greke.

fqinjë Skopelos gjithashtu tërheq një luzmë e vizitorëve të verës, por Alonnisos dhe Skyros janë të dy relativisht i paprishur dhe apel për udhëtarët e pavarur që kërkojnë qetësi dhe traditat mosha-e vjetër ishull i paprekur nga turizmi masiv.

planifikuar SEAWAYS helene Tragete për pasagjerët, makina dhe të udhëtimit të mallrave në mes të gjitha ishujt e mëdha ndihmës gjatë operatorët e vegjël të trageteve pavarura mbajnë shërbime të shpeshta ndër-ishull trageteve, si dhe rrugët në ishujt më të vogla.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget Sporades Islands.

Harta e Sporades Islands greke


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Sporades greke Islands tragete biletë

Greek Garancia më e mirë Sporades Islands Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Sporades greke Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur tuaj greke Sporades Islands Tragete për të ose nga Alonissos, Glossa, Skiathos, Volos operuar nga helene SEAWAYS Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse greke Sporades Islands Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat greke Sporades Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sporades Islands tragete greke ndaj klientit ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë greke Sporades Islands tragete jetojnë çmimet e biletave, disponueshmërinë kontrolloni dhe libër greke Sporades Islands Tragete makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Alonissos, Glossa, Skiathos, Volos operuar nga helene SEAWAYS Anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me greke Sporades Islands Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel