Suedia Ferry

Suedia pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Suedi Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela për në dhe nga portet traget suedeze e Stokholm, Goteborgut, Varberg, Helsingborg, Kapellskär, Umeå, Trelleborg, Malmö, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad dhe Karlskrona.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet suedeze e trageteve të Stokholm, Goteborgut, Varberg, Helsingborg, Kapellskär, Umeå, Trelleborg, Malmö, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad dhe Karlskrona pastaj libër një traget kalimit në Suedi dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Suedi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Suedia Ferry
për të dhe nga portet traget suedeze e Stokholm, Goteborgut, Varberg, Helsingborg, Kapellskär, Umeå, Trelleborg, Malmö, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad dhe Karlskrona internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Suedia Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Suedi Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Suedi

Dielli mesnatë, dimrat bllokuara nga dëbora, qofte, harengë, Vikingët dhe Volvo, ABBA dhe Koshere - çfarëdo nocionet tuaja të para-ekzistuese rreth Suedi mund të jetë, një vizitë në këtë vend shumë aspekte është i detyruar për të dyja konfirmojnë dhe ngatërroi ata. Edhe pse ju jeni gjasa për të përballën në breg nga turmat e berserkers Mead-swilling në longships, dëshmi e vikingët dhe ditët e tyre Plaçkitja është e lehtë për të gjetur.

Udhëtarët sot kanë më shumë gjasa të jenë të slayed nga vizionet e bukurisë baritore - fshat intensive të gjelbër, pyje të padepërtueshme, pak cottages të kuqe në majë ishujt e largët dhe, kudo, ujë të shkëlqyeshëm të qartë Suedisë blu.

Ndërsa tradita mbretëron në vende si Dalarna në zemër suedeze dhe territorin Sami deri në veri, pjesë e madhe e Suedisë sot buzzes me një energji më bashkëkohore. Një valë e emigracionit në vitet e fundit ka shtuar shkëndijë dhe të ndryshme për mjedisin kulturor. qendrat urbane si Stokholm, Göteborg (i njohur ndryshe si Gothenburg) dhe Malmö vazhdimisht dybek objekte kulturore për një audiencë ndërkombëtare (mendoj IKEA, H & M, Absolut Vodka).

Stockholm Ferry Port, Sweden

Ishulli i Gotland, shtrirë afërsisht baraslarguar në mes të Suedisë dhe Letoni, është zona më luks historike Suedisë, por gjithashtu ka një vibe partisë hip. Udhëtarët vijnë në Suedi sa më shumë për klubet flash dhe terren-thyer restorante të reja si ata e bëjnë për rritjen shkretëtirë dhe vizita në fabrikat druri-kali.

Getting To Suedi nga Ferry

Ka shumë shërbime të shumta të planifikuara traget vela në dhe nga Suedia. Shumica tragete janë më luksoze turistike anije traget, por disa janë vferries komerciale mallrave me strehim të kufizuar të pasagjerëve.

Belgjika në Suedi
Nga Ghent të Gothenburg me DFDS Torline

Danimarka në Suedi
Nga Grenå për Varberg me Stena Line
Nga Frederikshavn të Goteborgut me Stena Line
Nga Elsinore për Helsingborg me Scandlines dhe Sundsbusserne

Estonia në Suedi
Nga Talin në Stokholm (nëpërmjet Helsinki) me Viking Line
Nga Talin në Stokholm (lidhje direkte) me Tallink

Finlanda në Suedi
Nga Helsinki në Stokholm (nëpërmjet Aland) me Tallink Silja dhe Viking Line
Nga Naantali për Kapellskär me FINNLINES
Nga Turku në Stokholm (nëpërmjet Aland) me Tallink Silja dhe Viking Line
Nga Vaasa për Umeå me RG Line

Letonia në Suedi
Nga Riga në Stokholm me Tallink
Nga Ventspils të Nynashamn me Scandlines

Lituania në Suedi
Nga Klaipeda të Karlshamn me DFDS lëvizje e anijes përparas

Gjermania në Suedi
Nga Travemünde në Trelleborg me TT-Line
Nga Travemünde për Malmö me FINNLINES
Nga Kiel të Gothenburg me Stena Line
Nga Sassnitz në Trelleborg me Scandlines
Nga Rostock në Trelleborg me Scandlines dhe TT-Line

Norvegjia në Suedi
Nga Sandefjord të Strömstad me Color Line

Polonia në Suedi
Nga Gdansk të Nynäshamn me Polferries
Nga Gdansk të Viswith me Polferries
Nga Gdynia të Karlskrona me Stena Line
Nga Świnoujście në Ystad me Polferries

Rusia në Suedi
Nga Saint-Petersburg në Stokholm me St. Peter Line

UK në Suedi
Nga Immingham dhe Tilbury në Gothenburg me DFDS Torline

Gjërat për të bërë dhe të shohin në Suedi

Përjetimi Nature - Nga Cascading dritat e veriut që ndriçojnë qiellin lart malet e egra të Suedisë Lapland, në plazhet me rërë të bardhë e jugut - kjo është e gjitha juaja për të shijuar.

Bregdeti shkëmbor i Suedisë është e pasur me mijëra ishuj të vegjël, disa të tjera të gjelbër dhe të harlisur, të thepisura dhe shterpe. Ka pesë archipelagos kryesore në lindore dhe perëndimore anët e vendit, veçanërisht rreth Gothenburg dhe Stokholm. shkëmbinjtë pjerrët, kodra kodrina dhe lugina të ngushta të ulen krah për krah liqene qetë dhe bays të thella përgjatë Bregut të Lartë në Gjirin e Bothnia. Kjo është një Site Trashëgimisë Botërore të UNESKO vendosur në bregun lindor të Suedisë.

Përgjatë bregut të Suedisë dhe arkipelagut të saj ka shumë watersports për të shijuar, duke përfshirë jahteve, Janjić, kayaking, rrëshqitje në ajër, qift konvikt dhe ski uji. Për adhuruesit e natyrës, kafshë të egra dhe në veçanti vulat, zogj deti dhe jetën e detit janë një trajtojnë.

Kultura suedeze - Ndoshta eksporti më i madh i Suedisë është kultura e saj dhe moderniteti i saj. Dizajni suedeze, muzika, arti dhe letërsia janë të admiruar të gjithë botën. Se Suedia grushta mënyrë mbi peshën e saj, historikisht dhe në kohët moderne, për sa i përket ndikimit të kulturës së saj rreth globit është pa dyshim.

Merrni lojë Björn Borg së tenisit: stoik, rock solid, me një qëndrim të vetëm me mendje dhe kurrë nuk-them-vdesin anim. Ndoshta përshkruese e suedezëve si njerëz. Por në vend të analizimit suedezët ndoshta ne vetëm duhet të gëzojnë dhe festojnë showbiz absolut i ABBA, funksionalitetin dhe estetikën e dizajnit suedeze, çmimin e paqes e dinamit shpikësi Alfred Nobel dhe folklorike-frymëzuar suedeze veprat e Astrid Lindgren. Dhe shumë, shumë më tepër.

Si Ingemar Stenmark, njeri-e-disa-fjalë ski legjendë, iu përgjigj kritikave të një komentator për të një nga shfaqjet e tij: "Provoni atë vetë".

Historia Suedisht - Ju mund të zbuloni se Suedia ishte një fuqi e madhe në Evropë në shekullin e 17th duke vizituar shumë bukur kështjella, pallate dhe shtëpi feudali nga periudha? Ose që 3,000 vjet më parë njerëzit e Tanum, tani një vend i Trashëgimisë Botërore, gdhendur përshkrimin e jetës së tyre dhe zakonet mbi shkëmbinj, ndoshta në mënyrë që ne do të zbuloni ato.

Fat të mirë, Suedia e kaluar është shumë e ruajtur mirë në faqet historike, muzeume, kështjella, pallate dhe shtëpi feudali në dhe rreth qyteteve të mëdha të Stokholmit, Göteborg, Malmö dhe më tej një fushë.

Me vlerë checking out është Muzeu mahnitshme Vasa në Stokholm e cila është një muze i ndërtuar rreth Vasa anijes; vetëm mbijetuar shekullit 17th Battleship në botë e cila zhytur në fluturimin e tij inagurues në Stokholm. Ndërtesa muze, prezantimi i anijes dhe objekte e saj duhet të jenë të parë në të besohet - unmissable.

Muzeu Mine në Falun, Suedia qendrore, është një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s, një nder që e ndan me qytetin e Falun dhe pronave ardhacak që merr tokë. Ajo ulet në buzë të gropës së Madhe, vendi i një gjigant shpellë-në në 1687. Muzeu tregon historinë e minierës dhe të kompanisë që u zhvillua atë dhe ajo ka marrë renditjen më të lartë nga Michelin Guide. Dhe ata duhet ta dinë.

Kalmar Kalaja në Suedi lindore, ulet në një kep jutting jashtë në Kalmar Strait. Ajo daton nga shekulli 14th dhe u rindërtua në shekullin 16th. Kalaja u ndërtua rreth një port dhe shpejt u bë "çelësi i Mbretërisë" dhe një fortifikim të rëndësishëm mbrojtëse në kufi pastaj danez. Aty pranë qëndron e "Ölandbron" një urë që merr në ishullin Oland, si i famshëm për diell mikro-klimën e saj, si ajo është për të qenë destinacion pushimi për suedezët dhe për florën e saj unik dhe faunës. Ai është gjithashtu i njohur për faqet e saj amazingly të ruajtura mirë para-Viking Viking dhe historike.

Ku janë Vikings?

Shumë turistë nga vendet ku flitet anglisht pyes veten ku ata mund të shohin vikingët reale. Për fat të keq, ata nuk kanë qenë rreth e rrotull për një mijë vjet. "Viking" nuk është emri i një fisi ose kombi të veçantë - ajo është thjesht fjala e vjetër skandinav për "marinar", "Navigator të fjords" ose "pirate" në varësi të etimologjinë. Ndërsa shumica e njerëzve suedeze, norvegjeze dhe daneze e këtyre ditëve nuk ishin Vikings, por fermerët ulur apo peshkatarët, disa burra (dhe në disa raste gratë) u bashkuan ekspedita e tregtisë, eksplorimit dhe piraterisë, duke arritur sa i përket sotme Kanada, Maroku dhe Deti Kaspik. Si skandinavët pagane u christened rreth AD 1000, sulmet Viking rënë.

Ka ende gjurmë nga mosha Viking, të tilla si runestones dhe mounds varrimit, kudo në Suedi. Disa vende të mira për të parë Viking objekte moshës janë Muzeu i Antikiteteve Kombëtare ( "Historiska Museet") [68] në Stokholm, Gamla Uppsala në Uppsala dhe Birka dhe Adelsö në perëndim të Stokholmit.

Viking Age Trashëgimia është shtrembëruar gjatë historisë - romantikë në shekullin 19th, abuzuar nga neo-nazistët, por më shumë vërtetësi ri-miratuar nga neo-paganët dhe të jetojnë-veprimit roleplayers. Shumica Suedezët janë krenarë për rrënjët e tyre Viking, edhe pse ata nuk e marrin atë shumë seriozisht.

Dish stinkiest në botë Fish!

Diners aventureske mund të dëshironi të provoni surströmming, e cila është (bregdetare) hyrja qendrore dhe veriore Suedisë në garë revoltuese-ushqime-e-botë. Është harengë i cili është i thartuar në një kanaçe mund deri në kanaçe fillon të fryrje dhe pothuajse breshëri. E gjitha merr aq neveritshëm se peshku është ngrënë vetëm jashtë për ta mbajtur atë nga qelbur deri në shtëpi, edhe pse ai ka qenë i njohur për vizitorët që nuk dyshon nga vendet e tjera të "trajtuar" me një përvojë të brendshëm surströmming për më shumë intensitet.

Ajo është konsideruar si sjellje të këqija nuk të njoftojë (ose të ftojë) fqinjët para se të paturit e një surströmmingsskiva, një parti ku delikatesë është konsumuar. Është pohuar se mënyra më e mirë për të marrë përsipër erë është për të marrë një frymë thellë të saj vetëm kur ju hapni kanaçe, që sa më shpejt të jetë e mundur shtang kuptim tuaj nuhatje. Surströmming majat sezon në gusht.

Suedi

Suedi është më e madhe e vendeve nordike në pjesën veriore të Evropës, me një popullsi prej rreth 9.3 milionë. Ajo kufizohet Norvegjinë dhe Finlandën dhe është e lidhur me Danimarkën nëpërmjet urës së Oresund. Deti Baltik shtrihet në lindje të Suedisë, si dhe Gjirin e Bothnia, i cili ndan Suedi nga shumica e Finlandës.

Suedi është e madhe për jetën në natyrë - ski, patinazh, hiking, Janjić, çiklizëm dhe kokrra të kuqe-picking në varësi të sezonit. Stockholm dhe Gothenburg kanë natës dhe pazar mundësi të mëdha. Shumica e qyteteve janë të mirë-ruajtur arkitekturën preindustrial.

Ka shumë të natyrës në Suedi, gjatë verës Kungsleden në Suedi e veriut tërheq shumë vizitorë të cilët gëzojnë një rritje të vetmuar mes kabina apo faqet e kampit në male të bukura.

Një e drejtë suedeze (edhe pse jo i ruajtur nga ndonjë ligj, vetëm nga tradita) i jep askujt të drejtën për të ecur mbi pronën e të tjerëve, aq kohë sa ju nuk e shqetësojnë në shtëpi ata janë të gjallë në. Kjo do të thotë që ju mund të shkoni me vela ose Janjić dhe të bëjë kampi pothuajse kudo që të dëshironi.

Ka një numër të rrugëve të njohura të trageteve në Suedi dispozicion nga Britania e Madhe, Danimarka, Finlanda, Gjermania, Norvegjia, Aland, Polonia, Estonia, Letonia dhe Lituania.

Stockholm është porti kryesor në Suedi për cruises trageteve dhe destinacionet kryesore janë Helsinki, Aland dhe Turku në Finlandë, Tallinn në Estoni dhe Riga në Letoni. Anijet janë operuar me Silja Line, Viking Line, Stena Line, SEAWAYS DFDS, TT-Line, Polferries, Scandlines dhe Tallink.

Për të marrë bileta më e lirë trageteve, të përpiqet për të shkuar në një ditë jave në sezonin e ulët, ndajnë një kabinë katër-krevat me disa miq dhe të përdorni "Price Compare" opsion më poshtë.

Pushuesit duke marrë makinën e tyre në Suedi kanë një gamë të gjerë opsionesh nëpërmjet Gjermanisë dhe Danimarkës, me kalimet e tutje trageteve në Suedi. Një tjetër opsion është lidhja fikse nëpër ngushticën Oresund mes Danimarkës dhe Suedisë i cili shkurton herë udhëtim në mënyrë të konsiderueshme.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Suedi

Harta e Rrugëve Suedi Trageteve


Më të mirë në dispozicion Suedia Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Suedia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Suedi Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Suedi Ferry në ose nga portet suedeze e trageteve të Stokholm, Goteborgut, Varberg, Helsingborg, Kapellskär, Umeå, Trelleborg, Malmö, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad dhe Karlskrona, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Suedia Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Suedia Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Suedia Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Suedia Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Suedia Trageteve në dhe nga portet suedeze e trageteve të Stokholm, Goteborgut, Varberg, Helsingborg, Kapellskär, Umeå, Trelleborg, Malmö, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad dhe Karlskrona në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Suedi Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel