Tenerife Ferry

Tenerife Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Tenerife Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Tenerife Ferry vela në dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet.

Rezervimet një bileta Tenerife Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Tenerife trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Tenerife traget për në dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Tenerife Ferry me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Tenerife trageteve për dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Tenerife Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me Tragete ACCIONA duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe e dobishme informacionit turistik rreth destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Tenerife Ferry trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet pastaj libër një traget kalimit në Tenerife Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Tenerife Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA trageteve portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tenerife Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Tenerife Ferry
në dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Tenerife Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të Tenerife Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Tenerife

Tenerife është më i madh nga shtatë ishujt e Kanarie Ishujt (2034sq km), më e larta një (3718m) dhe gjithashtu më i populluar, me një popullsi të llogaritur prej banorëve 655,656.

Ky ishull vullkanik ndodhet në Oqeanin Atlantik dhe bregdetin e Afrikës ajo është vetëm 300 km larg.

Ishujt Kanarie janë të ndarë në provinca 2 spanjolle: Ishujt Westerly e Tenerife, La Palma, Gomera dhe Hierro, nga provinca e Santa Cruz de Tenerife (shefi qytetit Santa Cruz) dhe Ishujt lindore të Gran Canaria, Fuerteventura dhe Lanzarote cilat formuan provincën e Las Palmas de Gran Canaria.

malore qendrore Tenerife-së, Mt. Teide, qëndron në 12,200 këmbët, dhe kjo është më e larta në Spanjë. Një udhëtim kabllo-makinë në samitin ofron pamje të pakrahasueshme të peizazhit hënor-si e shpatet vullkanike. Pamje nga kulmin e saj në një nga ditët e shpeshtë kristal e qartë është thjesht të lë pa frymë. Colours nga llojet e ndryshme të shkëmbinjve vullkanik, shihen qartë ngjyrave të okër, portokalli dhe ndryshk, e gjelbër, e zezë dhe ngjyrë bezhë, një paleta ngjyra të tërë në fakt! Në shpatet e larta rritet një shumëllojshmëri të bimëve si clumps mbuluar me shkurre e lule daisy Teide.

Bregdeti verior i Tenerife kufizohet nga shkëmbinjtë e pjerrët, por pjesa jugore e ishullit shpatet poshtë për të një nga disa rajoneve të fushës nivelit bregdetare në ishujt vullkanike të arkipelag. Tenerife ka qytete tradicionale rurale, fshatra kodër dhe peizazhe jashtëzakonisht e pazakontë formuar nga lavë përdredhur-shkëmbin e malit Teide. Kjo është me të vërtetë një parajsë për turistët dhe bën një destinacion idilike pushime.

Vendpushimet e Playa de las Americas dhe Los Cristianos kanë të gjithë, por u bashkuan për të formuar një shesh lojrash të madhe për turistët më të rinj, me dritat e ndritshme dhe klube të gjallë dhe bare. Puerto de la Cruz është e qetë dhe e freskët dhe më shumë popullor me turmën vjetër. Kryeqyteti i ishullit, Santa Cruz de Tenerife, është një qytet optimist përshtatur për turizëm. portin e saj, ku u qëlluan herë të shtënat e para të Luftës Civile Spanjolle, është sot një batak të Tragete, jetfoils dhe freighters.

Sipas disa shkencëtarëve emri Tenerife do të thotë mal dëborë mbuluar në gjuhën Guanche. Tenerife është referuar edhe si ishullin e dy fytyra, një ishull me ndarjen e një 'veri-jug', por në jug të marrë më shumë turistë se në veri, një nga arsyet është për shkak se në atë pjesë të ishullit është hotter, përveç faktit se infrastruktura janë më të zhvilluara.

Hotel në Tenerife
Ishulli gëzon një klimë të përsosur me dukshëm pak ndryshim në temperatura mesatare në mes të verës dhe dimrit - varion mes 15şC dhe 24şC. Nuk është vetëm shi shumë i rastit. Me pyjet e harlisur në pjesën veriore, malet, desserts, vullkanet, bimë ekzotike, jetën e kafshëve dhe plazhet spektakolare (me rërë të zezë vullkanike), është festë ëndërr e të gjithëve. Filloni paketim valixhet tuaja. Qielli në tokë!

Në të ngrohtë, ditë me diell, ju vetëm mund të bask rreth në plazh, dhe të ulet rastit ftohjes në det. Aktivitete si lojëra topin, sportet e ujit, surfing dhe volejboll plazhi janë edhe popullore. Ju gjithashtu mund të gëzojnë hiking, ngjitje, paragliding, çiklizmit, fotografisë apo ndonjë ndjekje tjetër në natyrë që përfiton nga klimën e mrekullueshme dhe diversitetin e topografisë dhe peisazhit.

Për disa stërvitje dhe eksplorimit, mund të ecin përgjatë shtrihet më pak të populluara të shorelines bukura. Tenerife ofron përvojën unike të not dhe sunbathing në plazhet e bukura, ndërsa vetëm pak milje larg është shndritshëm dëborë në kreshtë të malit Teide.

Turizmi është një nga industritë kryesore në ishujt Kanarie (economicos Vuelos), dhe në ditët e sotme Tenerifee është një nga ishujt më të vizituara. Sipas statistikave nga Rajonit Autonom të Canaries (ISTAC) turistëve që vizitojnë ishullin vullkanik në vitin e 2007 është 3.410.165 dhe shumica e turistëve janë nga Mbretëria e Bashkuar, me një mesatare prej visitants 1.712.048.

Tenerife

Tenerife është më e madhe e ishujt Kanarie dhe është një vend i madh për të udhëtuar. turistët britanikë dhe gjermanë të vijnë dhjetëra mijëra çdo vit për të vizituar plazhet e saj spektakolare dhe natës të gjallë.

Ajo është gjithashtu shumë popullor në mesin pushuesit nga gadishullit spanjoll, sidomos gjatë kohës së Pashkëve.

Ofrimi pyjet e harlisur, faunës ekzotike dhe florës, shkretëtirat, malet, vullkanet, brigje tepër të bukur dhe plazhet spektakolare Tenerife është ndoshta një nga ishujt e fundit parajsë evropiane.

Tenerife ka dy porte kryesore detare: Porti i Santa Cruz de Tenerife (Puerto de Santa Cruz), e cila shërben kryeqytetet e ndryshme të ishujt Kanarie, veçanërisht ato në perëndim, dhe Portin e Los Cristianos (Puerto de Los Cristianos), e cila shërben kryeqytetet e ndryshme ishull të provincës së Santa Cruz de Tenerife. Ka plane për të ndërtuar një port të ri në jug të ishullit, në Granadilla de Abona, dhe në një tjetër në perëndim, në Fonsalía.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Tenerife Harta e Tenerife


Më të mirë në dispozicion Tenerife Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Tenerife Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Tenerife Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Tenerife Ferry për të ose nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani , dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tenerife traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Tenerife Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Tenerife Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Tenerife Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Tenerife Ferry makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario, Sta Cruz de la Palma dhe Sta Cruz de Tenerife vela me ACCIONA Anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Tenerife Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel