Tunizia Ferry

Tunizia pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Tunizi rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Tunizia Ferry vela në dhe nga portet traget Tunizi e Tunis dhe Sfax në Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani.

Prenotim një biletë traget Tunizia nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet trageteve Tunizi në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Tunizia traget për në dhe nga Tunis dhe Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani online me konfirmim të menjëhershëm.

Nëse jeni të udhëtonte për Tunis nga Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani pastaj libër një traget kalimit në Tunizi dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tunizi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Tunizia Ferry
në dhe nga portet traget Tunizi e Tunis dhe Sfax në Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Tunizia Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Tunizia Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Tunizi

Tunizia është një vend i sigurt dhe miqësore në Afrikën e Veriut. Miliona evropianë vizitojnë çdo vit për të shijuar plazhet përgjatë Mesdheut dhe thith një kulturë të lashtë në mesin e rrënojave të ruajtura romake.

Tunizia mund të jetë, por një pykë të pakta e hapësirë ​​e madhe horizontal të Afrikës së Veriut, por Tunizia ka histori të mjaftueshme dhe bukuri të ndryshme natyrore që të dal një vend shumë herë madhësinë e saj.

Me një bregdet butë rërë-fringed Mesdheut, aromatike me jasemini dhe detit breezes, dhe ku peshku në pjatën tuaj është gjithmonë i freskët, Tunizia është territor kryeministër për një pushim të drejtpërdrejtë dielli-rërë-dhe-detit. Por përtej plazhet, kjo është një emocionuese, destinacion Underrated ku kultura dhe ekstremet e pabesueshme e peizazhit mund të hulumtohen në vetëm pak ditë.

Tunis është rimodelimin veten si një kapital ambicioze moderne arabe, edhe pse të dy e kaluara e saj e gjatë osman dhe jo-aq-të largët koloniale ende kanë një prani të fuqishme, i dukshëm.

Tunis Ferry Port

Në veri, liqenet gëlon me flamingos trëndafili, pyjet habitshme thellë gjelbër ngrihen nga bregu, dhe fusha të butë kodrina janë të pasur me pemë ulliri dhe agrume. Në jug, plazh gjithnjë këndshëm e Saharasë shtrihet thellë në Afrikë dhe traditat e berbereve indigjene vazhdonte.

Turizmi luan një rol të madh në ekonominë, por tuniziane janë të habitur, dhe të magjepsur, nga udhëtarët e pavarur. Edhe pse rreth 7 milionë turistë mbërrijnë çdo vit, nëse ju jeni fshehur në një hotel të gjithë-përfshirëse në Hammamet, Sousse ose Jerba në korrik, ju jeni me siguri do të pyes veten se ku e 6,999,995 ose kështu që të tjerët janë.

Ndërsa ka pak të çmuar që caters posaçërisht për ata që qëndrojnë vendpushimet jashtë, kjo nuk do të thotë se udhëtimi nuk është e lehtë këtu. Ju do të zbuloni hotele atmosferike që janë të pastër swansongs koloniale, kafene dhe restorante, ku ju mund gryka në të preferuarat Maghrebi, pllaka e makarona shtëpi apo pasta të përsosur për një pjesë të çmimit të atyre në Itali apo Francë, dhe shpesh kanë tronditje unbeatable historik e nisur rreth një vend mahnitëse të lashtë me vetëm ju dhe fantazmat.

transportit publik i vendit është i lirë dhe i besueshëm. Plus ka racave të reja të hotelierët, pronarët e restoranteve dhe pronarët e dyqaneve që kanë marrë cues e tyre nga ofertat e fund të lartë të Marokut dhe janë krijuar një numër në rritje me stil, alternativave atmosferike në monolite zinxhir dhe souqs turistike - por në stilin e vërtetë tunizian ata " ri si një fëmijë më hedhur-mbrapa dhe më të përballueshme. vendi më i qetë dhe mikpritës Afrikës së Veriut vetëm mund të kthehet të jetë e saj më interesante.

Pjesa më e madhe e vizitorëve në Tunizi kreu i drejtë për vendpushimet në Hammamet, Cap Bon dhe Manastirit, por ka më shumë për vendin sesa plazhet me rërë dhe të bukur Mesdheut blu. Këtu janë disa thekson:

 • Sidi Bou Said: Një fshat i mrekullueshëm shkëmb të lartë me pamje të Mesdheut me rrugët e pjerrta me kalldrëm veshur me shtëpi të bardhë-larë përshtatur nga të ndritshme kulmet blu dritare.
 • Ksar Ghilaine: Një oazë shkretëtirë në buzë të dunat madhe Sahariane, të marrë një udhëtim deve për ditën dhe për të marrë humbur në madhësi absolut të këtij deti të lavdishme, ngjyrë ari të rërës.
 • Lashtë berbere Fshatrat jugore Tunizisë: Southern Tunizia është e mbushur me zymta, peizazhe të bukura pasur me hilltop lashtë fshatrave berbere, hambarët me shumë kate dhe banesave banor shpellash. Interesante për të shqyrtuar, të mos humbas në tregjet lokale, kur ju shkoni. Star Wars turne në këtë fushë janë të fun për tifozët.
 • Medinas e Tunis, Sfax dhe Kairouan: medinas janë të vjetra me mure qytetet, e ndërtuar nga arabët dhe turqit dhe janë akoma në përdorim sot. Të rrugica Warren-si janë mbushur deri në buzë me dyqane dhe artizanët që punojnë shumë si ata kanë bërë për qindra vjet.
 • Rrënojat romake të Carthage, Dougga dhe El Jem: Roman Tunizi ndërtuar monumente janë ruajtur më mirë se sa ju do të gjeni në Itali. Tours nga vendpushimet do të përfshijnë shpesh El-Jem, më të mirë të ruajtura amfiteatrin romak në botë.
 • Djerba: Një ishull i bukur i mbushur me histori dhe një qytet simpatik kryesor, Houmt Souk me arkitekturës dhe buxhetore hotele të bukura në Caravanserais vjetër. Shmangni zonën turistike me çdo kusht nëse ju jeni vetëm atje për të marrë një cirk.

preferuarat e tjera Tunizi janë:

 • Sahara - Të heshtur, rërë thithëse e ëndrrave tuaja. Të bëjë atë për Ksar Ghilane për të parë të mëdha, dunat undulating përtej.
 • Sidi Bou Saïd - Plazhi bijou nga Marina është një vend i përkryer për t'u çlodhur, ecin poshtë hapat 365 nga fshati për pamje të mrekullueshme në mesin e eucalypt dhe pisha
 • Jerba - Një ishull me plazhe me rërë të kërkuara të buta si dhe simpatik, qyteti kalldrëmet e Houmt Souq, dhe një histori vetmuar interesante e diversitetit etnik
 • Bardo Museum - Faqja kryesore te koleksioni më i mirë në botë e mozaikë romake, si dhe një të gjerë koleksion, i bukur i statuja dhe bronzi punës
 • Lake Ichkeul - Flamingos, herrons, egrets dhe lejlekët: kjo është birdwatching lumturi. Moçalishte delicately gjelbër dhe blu është edhe shtëpia e buallit.


Tunizi ka një klimë mesdhetare, me verë të nxehtë, të thatë dhe dimër të butë. Duke vizituar është më e mira në pranverë, në mes të mesit të marsit dhe në mes të majit, me të ngrohta (por jo djegur) temperatura dhe lule të egra që mbulojnë fshat. Summers janë të mëdha për frolics plazh, por ky është sezoni i lartë Tunizi, kështu që presin çmime të shkojnë deri dhe turmat e evropianëve të veriut në pushime paketë për të marrë mbi plazhet. Shkretëtirë është shumë shumë e nxehtë në verë, dhe koha më e mirë për të vizituar Tunizinë, nëse ju doni të shihni dunat Saharasë është në fund të vjeshtës. Nëntori është data kur korren të ketë vetëm përfunduar dhe disa nga festivalet e muzikës të fillojë, kështu që kjo është koha e përkryer për të vizituar shkretëtirën.

Tunizi

Tunizi është një përzierje eklektik i Muslimit dhe laike, Lindje-takohet-Perëndim, tradicionale dhe progresive, duke ofruar një shije të kulturës arabe por vetëm një gur i hedhur nga shtëpia.

Me një klimë të butë mesdhetare, ajo është një destinacion gjatë gjithë vitit për ata që dëshirojnë të gëzojnë golf, not, zhytje, vela, sunbathing dhe aktivitete të tjera plazhit. Edhe në janar, highs ditës 16C mesatare, rritje të 34C në lartësitë e verës të gjatë të thatë.

Tunizi ka një kosto relativisht të ulët të jetesës, duke lejuar vizitorët të mostrës pasta të ëmbël ose të shtroj jashtë në peshk të freskët për një pjesë të kostos së përvoja të ngjashme në vende të tjera. Hotele dhe apartamente të ofrojnë standarde të larta me çmime konkurruese, duke e bërë mina jote, dollar apo euro shtrihet një rrugë të gjatë. Një konsideratë është se Tunizia është shoqërisht dhe politikisht të qëndrueshme. Ajo pranon barazinë gjinore dhe mirëpret vizitorët Perëndimorë me ngrohtësi të vërtetë.

Trashëgimia kulturore Tunizi mund të jetë i vlerësuar në zejtarisë në ofertë në souks lokale. Vizitorët mund shkëmbim me kalimin e bakrit me dorë gdhendur dhe Brassware, rugs endura, qilima dorë knotted, shporta dekorative, mëndafshi gërshetim dhe xhingla gdhendur. qeramikë blu dhe të bardhë dhe pllaka pikturuar me dorë të suvenireve të mrekullueshme.

Cathaginian, bizantine, fenikas, romake dhe otomane Empires gjithë kanë lënë gjurmët e tyre në kulturën dhe arkeologjinë e këtij vendi interesante. Vizitoni tempull romak në Dougga, portin fenikas e Utica, shohin mbetjet e vilave romake në Bulla Regia, Triumfuese Harku në Haidra dhe të jetë i habitur nga madhësia e Coliseum El Jem së. Muzeu Bardo afër Tunis mburret grumbullimin më të madh të mozaikë romake në botë.

Nga bregu, vizitorët mund të marrë udhëtime në Sahara në automjetet 4 × 4 për të parë pamje spektakolare shkretëtirë dhe të mësojnë se si berberët mbijetojnë në këtë terren shkretë. Vizitoni një fshat lokal, ngasin një deve, shije hurma të freskëta dhe të shohim shepards lokale që jetojnë një jetë pak ndryshuar gjatë shumë shekujve.

Planifikuar shërbime traget në Tunis dhe Sfax nga Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon dhe Trapani siguruar qasje të lehtë dhe të rregullt në Tunizi nga Evropa kontinentale për pasagjerët, makina dhe mallrave.

Kliko këtu për biletat e trageteve Tunizi

Harta e Tunizisë


Më të mirë në dispozicion Tunizia Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Tunizia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Tunizia Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Tunizi Ferry për të ose nga Tunis dhe Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tunisia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Tunizia Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Tunizia Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Tunizia Ferry, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Tunizia traget makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tunis dhe Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon ose Trapani në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Tunizia Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel