Turqia Ferry

Turqia pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Turqi rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Turqinë Ferry vela në dhe nga Cesme, Kios, Fethiye, Rhode dhe Marmaris me Ertürk Lines Trageteve dhe Detit të Shërbimeve Anijet.

Udhëtimi për në Turqi me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Turqi trageteve për dhe nga Cesme, Kios, Fethiye, Rhode dhe Marmaris me Ertürk Lines Trageteve dhe Detit të Shërbimeve Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Turqi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Turqia Ferry
në dhe nga Cesme, Kios, Fethiye, Rhode dhe Marmaris me Ertürk Lines Trageteve dhe Shërbimit Anijet Detit në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Turqia Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Turqi Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Turqi


Turqi ka aq shumë për të ofruar vizitorëve të saj; Bukuritë natyrore të lë pa frymë, faqet unike historike dhe arkeologjike, në mënyrë të vazhdueshme përmirësimin e hotel dhe infrastrukturës turistike dhe një traditë të mikpritjes dhe çmimet konkurruese.

Nuk është e habitshme që ky vend ka bërë kohët e fundit një nga destinacionet më popullore në botë turistike. Për shkak të gjeografisë të ndryshme të Turqisë, mund të përjetojnë katër klimat të ndryshme në çdo ditë.

Vendi drejtkëndëshe në formë është i rrethuar në tre anët nga tre dete të ndryshme. Brigjet e saj janë laced me plazhet, gjiret, limane, portet, ishuj dhe gadishuj. Verërat janë të gjata, zgjasin për aq kohë sa tetë muaj në disa zona.

Turqia është gjithashtu i bekuar me malet e madhështor dhe lugina, liqene, lumenj, ujëvarat dhe grottoes përsosur për turizëm dimëror dhe veror dhe sportive të të gjitha llojeve.

Porti i Instanbul

Passenger, Car Ferry dhe të mallrave Shërbimet operojnë midis portet italiane dhe greke dhe disa portet turke, por jo në Stamboll. Ka edhe një pjesë të vogël të rrugëve mbi Detin e Zi.

nga Greqia
anijet private të lidhë bregdetin Egje të Turqisë dhe ishujt grekë, të cilat janë nga ana e tij të lidhura nga ajri apo anije në Athinë. Shërbimet janë zakonisht çdo ditë në verë, disa herë në javë në pranverë dhe në vjeshtë, dhe ndoshta vetëm një herë në javë në dimër.

nga Italia
Marmara Lines tragete lidheni Brindisi dhe Ancona në Itali me Çesme. Turkish Detare Lines gjithashtu operon anijet dy herë-javore midis Brindizit dhe Çesme.

Nga Qipros Veriore
Pika kryesore qe kalon midis Qipros veriore dhe Turqisë është në mes Tasucu (afër Silifke) dhe Girne në bregdetin verior të Qipros veriore. Akgünler Denizcilik bën këtë udhëtim. Ju gjithashtu mund të udhëtojnë në mes të Alania dhe Girne me Fergün Denizcilik. Së fundi, ju mund të udhëtojnë në mes të Mersin dhe Gazimağusa (Famagusta), në bregun lindor të Qipros Veriore, me turq Detare Lines.

nga Rusia
Tragete të udhëtuar në mes të Trabzon dhe Soçi në Rusi tri herë në javë.

nga Ukraina
UKR Ferry ka një orë të rehatshme 36-rastësishëm (çdo mënyrë) të shërbimit javore kaluar Detin e Zi në mes Odessa dhe Stamboll. Një tjetër shërbimit të përjavshme shkon në mes të Sevastopol dhe Stamboll, që nisen nga Sevastopoli në 6pm dielën (mbërritjes në Stamboll 8am martë). Shmangiet nga Stamboll janë në netët e enjte në 10pm (mbërritjes 8am e shtunë). Tragete të udhëtuar në mes Stamboll dhe Jaltë too.

Jeta në Turqi është një shumëllojshmëri të pasur të kulturave dhe traditave, disa datojnë shekuj dhe të tjerët apo trashëgiminë më të fundit. Çdo vizitor në Turqi do të gjeni një marrëveshje të madhe që është ekzotike, dhe më shumë që është e njohur reassuringly. Përzierje intriguese e Lindjes dhe Perëndimit përbën stilin e jetës turke.

Gjuha zyrtare e vendit është turke. Ajo flitet nga 220 milionë njerëz dhe është e pesta gjuha më e folur gjerësisht në botë. Turk i sotëm ka evoluar nga dialektet e njohur që nga shekulli 11th dhe është një nga grupi i gjuhëve të njohura si Ural-altaik, e cila përfshin finlandez dhe hungareze.

Turkish është shkruar me alfabetin latin me shtimin e gjashtë karaktere të ndryshme. Turkish është tërësisht fonetik - çdo letër e alfabetit ka vetëm një sound-, në mënyrë që çdo fjalë tingëllon saktësisht se si është shkruar. Gjatë periudhës osmane turke ishte shkruar me shkronja arabe, se një numër i kufizuar i njerëzve ishin në gjendje për të shkruar. Me qëllim të përmirësimit leximit dhe për këtë arsye për të kapërcyer vështirësitë e mësimit dhe duke lexuar Turkish duke përdorur alfabetin arab, Turqia kaloi në alfabetin latin pas nismës filluar nga Ataturkut në 1928.

English ka zëvendësuar frëngjisht dhe gjermanisht si gjuhë kryesor mesme mësohet në shkollë dhe po bëhet gjithnjë e më i përhapur. English është folur gjerësisht dhe kuptohet nga shumë në të gjithë Turqinë. Gjermanisht, rusisht dhe frëngjisht janë folur edhe veçanërisht në destinacione popullore pushime.

Turqi ka aq shumë për të ofruar vizitorëve të saj; Bukuritë natyrore të lë pa frymë, faqet unike historike dhe arkeologjike, në mënyrë të vazhdueshme përmirësimin e hotel dhe infrastrukturës turistike dhe një traditë të mikpritjes dhe çmimet konkurruese. Prandaj, nuk është për t'u habitur që ky vend ka bërë kohët e fundit një nga destinacionet më popullore në botë turistike. Për shkak të gjeografisë të ndryshme të Turqisë, mund të përjetojnë katër klimat të ndryshme në çdo ditë. Vendi drejtkëndëshe në formë është i rrethuar në tre anët nga tre dete të ndryshme. Brigjet e saj janë laced me plazhet, gjiret, limane, portet, ishuj dhe gadishuj. Verërat janë të gjata, zgjasin për aq kohë sa tetë muaj në disa zona. Turqia është gjithashtu i bekuar me malet e madhështor dhe lugina, liqene, lumenj, ujëvarat dhe grottoes përsosur për turizëm dimëror dhe veror dhe sportive të të gjitha llojeve.

tifozët Ski, alpinistë, trekkers, Alpinistët dhe gjahtarët mund të gëzojnë përvoja të reja dhe të paharrueshme në Turqi. Turqia është, mbi çdo gjë tjetër, një muze të madh të hapur, një depo e të gjitha qytetërimeve të harlisur nga tokat e Anadollit. Sasia e madhe e pasurisë historike dhe arkeologjike në Turqi duket më e përshtatshme për një kontinenti të tërë sesa një vend të vetëm. Kohët e fundit, një fushë e re e turizmit ka hapur: turizmi shëndetësor. Vendi është në fakt e pasur me burimet e nxehtë, ujërat shëruese dhe muds shëruese, të cilat vijnë shumë e rekomanduar nga autoritetet mjekësore si një ilaç për shumë sëmundje.

Turqi


Turqi mund të jetë vendi më i kontestuar në botë. Peizazhi i saj është e pasur me battlegrounds, kështjella të rrënuara dhe pallatet e perandorive të mëdha.

Turqi është vendi ku Aleksandri i Madh shkurtuar GORDION Knot, ku Achilles luftuan Trojans në Iliada e Homerit, dhe ku Perandoria Osmane luftuan betejat që do të formësojnë botën.

Pranvera dhe vjeshta janë herë më të mirë për të vizituar, pasi klima do të jetë e përkryer për ndonjë gjë në Stamboll dhe në Egje dhe brigjet e Mesdheut, dhe ajo do të jetë ftohtë në Anadoll qendrore, por jo të papëlqyeshme kështu.

Pasagjerëve dhe Car Ferry Shërbimet operojnë midis portet italiane dhe greke dhe disa portet turke, por jo në Stamboll. Ka edhe një pjesë të vogël të rrugëve mbi Detin e Zi.

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në Turqi

Harta e Rrugëve Turkey Trageteve


Më të mirë në dispozicion Turqia Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Turqia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Turqi Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Turqi Ferry për të ose nga Çesme, Kios, Fethiye, Rhode dhe Marmaris me Ertürk Lines Trageteve dhe Detit të Shërbimeve Anijet, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Turqia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Ferry ju lutem Turkey Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Turkey Trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave të trageteve Turqia, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Turqia Ferry dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga Çesme, Kios, Fethiye, Rhode dhe Marmaris me Ertürk Lines Trageteve dhe Detit të Shërbimeve Anijet në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Turqinë Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel