Wales Ferry

Wales pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Wales rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Wales Ferry vela në dhe nga portet e Uellsit të KS, Fishguard dhe Holyhead në portet traget irlandeze të Pembroke, Rosslare, Dublin dhe Dun Laoghaire.

Me të fundit Wales traget kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet e Uellsit të KS, Fishguard dhe Holyhead në portet traget irlandeze të Pembroke, Rosslare, Dublin dhe Dun Laoghaire, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik për destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Wales Ferry trageteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Wales Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Wales Ferry
për të dhe nga portet e Uellsit të KS, Fishguard dhe Holyhead në portet traget irlandeze të Pembroke, Rosslare, Dublin dhe Dun Laoghaire në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Wales Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Wales Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Uells

Pjesa më e madhe e peizazh Wales "është spektakolare, dhe e rëndësishme për mjedisin. Për të mbrojtur mjedisin disa pjesë të Uellsit janë përcaktuar si "Parqet Kombëtare" ose si "Zonat e papaguara Natyrore Bukuri".

Një zonë me ose nga këto përcaktim do të ketë shkallë të lartë të mbrojtjes nga zhvillimi papërshtatshme. Përderisa këto rregulla ekzistojnë për arsye mjedisore, në vend se për promovimin e turizmit, sepse "Parqet Kombëtare" dhe "Fushat e Outstanding Natyrore Bukuri" e kanë këtë mbrojtje, një vizitor në këto zona mund të jetë i sigurt se ata do të shohin disa pamje të paprishur.

Këto zona të ofrojnë disa nga peizazh më tërheqëse Wales ", dhe një vizitor do të jetë e kujdesshme për të vizituar të paktën një nga këto fusha. Kjo nuk do të thotë se nuk ka vende të tjera tërheqëse në Uells, por "Parqet Kombëtare" dhe "Fushat e Outstanding Natyrore Bukuri" janë "bizhuteritë në kurorën në natyrë".

Statusi National Park ofron nivelin më të lartë të mbrojtjes së mjedisit dhe planifikimit në Uells. Parqe kombëtare kanë tendencë për të mbuluar disa zona shumë të mëdha. Prandaj, ajo duhet të vijë si befasi, se disa nga peizazh më të rëndësishme Wales "mund të gjendet brenda Parqet e saj kombëtare.

Castle në Uells

Wales ka tre parqet kombëtare.

 • Brecon Beacons Park Kombëtar (Mid Wales) - pamje spektakolare malore dhe kështjella
 • Pembrokeshire Coast Park Kombëtar (South Wales) - pamje mahnitëse bregdetare
 • Snowdonia National Park (North Wales) - park kombëtar që mbulon malet më të larta Wales "

Fusha të tjera të rëndësishme të cilat nuk kanë statusin Park Kombëtar, të kenë një alternativë ndaj statusit "Zona e Outstanding Natyrore Bukuri" (AONB). Këto zona kanë tendencë për të mbuluar fusha të vogla se "Parqet Kombëtare", ata megjithatë do të jenë me interes për vizitorët.

Disa nga tërheqjet turistike më të njohura në Uells janë: -

 • Machynlleth - Kryeqyteti i Uellsit të gjelbër dhe në shtëpi për Qendrën shkëlqyer për Teknologji Alternative
 • Cardiff - Kapitali Cosmopolitan me ngjyra, kalaja çuditshëm, zhvillimit dinamik ujore dhe unmissable St Fagans Muzeun Historik Kombëtar
 • Gadishulli Gower - Plazhe me rërë të mrekullueshëm, lule-fringed shkëmbinjtë gëlqerore dhe ecën lehtë-do bregdetare, pranë Swansea dhe Muzeun e saj të shkëlqyer Waterfront Kombëtar
 • Brecon Beacons - Hillls Rugged dhe maurët egra dashur e Alpinistët dhe bikers malore-, me bare dhe restorante të mëdha
 • Builth Wells - Më të mirë të qyteteve spa dhe shtëpia e Royal Uellsit Bujqësore Shfaq
Koha më e mirë për të vizituar Uells

Wales është e bukur në çdo kohë të vitit, por moti i lagur Uellsit do të thotë se vera (qershor-gusht) mbetet kohë e ngarkuar për vizitorët. Shumica e shiut është e përqendruar në vjeshtë dhe fillim të dimrit, me më të keqen e reshjeve në përgjithësi në mes të tetorit dhe janar. ditët e dimrit janë befasisht të shkurtër, dhe edhe pse ju mund të merrni një batanije piktoresk të dëborës, tërheqjet shumë të vogla, zyra turistike dhe B & Bs afërt për tërë sezonin e ulët (tetor të Pashkëve).

Pas janarit shiu pakësuar off dhe si temperaturat marr dhe ditët zgjasin kjo është një kohë e mirë për të marrë jashtë në këmbë. sportive spektator, gjithashtu, të goditur kulmin e tyre, me dy rugby dhe kalendarët e futbollit vjen në një të afërt.

Korrik dhe gusht është sezonin e lartë për Uells, përkon me periudhën e mëdha shkollore pushime nëpër Britani, pra tërheqjet, akomodim dhe rrugët mund të ia zunë frymën me vizitorët, çmimet janë të fryra shpesh dhe madje edhe kindest i vendorëve mund të merrni mërzitur me shtrydhje. Megjithatë, kjo është hera e parë për një kohë të gjatë, vazhdueshme natën në një nga festivalet të panumërta Wales "apo një sulm të përbashkët në malet e saj të larta.

Të mundë turmat, maj dhe shtator janë herë të mëdha për të vizituar, duke kombinuar më të mirë të motit me ngjyrat e fshat, por pa rrugë bllokuar dhe akomodimit nxitojnë të mes i verës.

Uells

Uells është një vend që të bëhet një mani, mbasi bëri shenjë përsëri vizitorët e saj vit pas viti me qytetarët e saj, ushqim gjobë, peizazhe të shquar, aventurat bardhë-grusht dhe kredencialet shkëlqyeshme gjelbër.

Nëse ju jeni një argëtim kërkon familje, një i ftohtë jashtë çift, apo diçka në mes, nuk është një ditë e madhe në Uells, vijnë shi apo të shkëlqejë.

Zgjidhni nga një ditë e ngadalshme shohim kështjella, muze dhe provë prodhimet tonë të mrekullueshme lokale, ose të merrni gjallë me disa aktivitete në natyrë apo edhe një festival muzikor apo sportive ngjarje. Ne premtojmë se nuk do të jetë i mërzitur në Uells!

Me disa kalimet e drejtpërdrejtë të trageteve në Uells nga Irlanda visitng Uells është relativisht e lehtë dhe të lira. Ka katër rrugë: Dublin dhe Dun Laoghaire të Holyhead (1½ të 3¼ orë); Rosslare në Pembroke Dock (katër orë); Rosslare në Fishguard (dy të 3½ orë); dhe KS të Swansea (orë 10).

kompanitë e mëposhtme të trageteve veprojnë rregullta pasagjerëve planifikuar, makinave dhe mallrave anijet në mes Irlandës dhe Uellsit:

 • Tragete irlandeze - trageteve Konvencionale dhe fast-anije shërbime nga Dublini në Holyhead, dhe shërbime traget nga Rosslare në Pembroke.
 • Stena Line - Shërbimet konvencionale trageteve nga Dublini në Holyhead dhe shërbimet fast-anije nga Dun Laoghaire të Holyhead dhe Rosslare në Fishguard.
 • Fastnet Lines - tragete të shpejtë me vela në mes të Swansea dhe KS

Kliko këtu të rezervoni një biletë traget në UellsHarta e Uellsit


Më të mirë në dispozicion Wales Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Wales Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Wales Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Wales Ferry në ose nga portet e Uellsit të KS, Fishguard dhe Holyhead në portet traget irlandeze të Pembroke, Rosslare, Dublin dhe Dun Laoghaire, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtoj!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Wales Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Wales Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Wales Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Wales Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Wales Ferry dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet e Uellsit të KS, Fishguard dhe Holyhead në portet traget irlandeze të Pembroke, Rosslare, Dublin dhe Dun Laoghaire në tonë çmimin më të ulët biletë në dispozicion.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Wales Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel