ANEK Line Tragete - pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

ANEK Line Tragete ofron të lirë makinë dhe trageteve të pasagjerëve rezerva biletave me kohë reale krahasim të çmimeve të biletave traget. Ju gjithmonë merrni më e lirë në dispozicion ANEK Line anijet traget çmimin e biletave kur të rezervoni online në FerryTO - dhe kjo është një garanci.
4.4 yje - bazuar në 2,871 komente

 

Biletat ANEK Line Tragete Ferry - Biletat Ferry lirë dhe Shërbimi Superb - nga prill 25
5/ 5yjet Pas fantastike shërbimin e kursimeve dhe klientit kam marrë kur të rezervoni ANEK Line tragete bileta trageti mia nga FerryTO Unë vetëm kishte për të le ju e dini se çfarë është një kënaqësi e ajo ishte duke bërë biznes me ju. FerryTO është në internet biletave traget shërbimi i parë dhe vetëm prenotim kam përdorur që do të vënë paratë e tyre ku goja e tyre është me të dy shërbimeve dhe të çmimeve. I shpëtuam gati Euro 100 me prenotim bileta trageti mia me FerryTO, ishte shumë i kënaqur me një transaksion të qetë dhe shërbimin tuaj të shkëlqyer të konsumatorëve - thank you very much të vërtetë!

Anek Lines

Anek Lines Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Anek Lines biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anek Lines vela në dhe nga Greqia për në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire të Chania dhe Trieste te Korfuzit.

Rezervimet e biletave Anek Lines nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Anek Lines në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni lirë në dispozicion Anek Lines bileta për në dhe nga Greqia për në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire në Chania dhe Trieste në Korfuz online me konfirmim të menjëhershëm.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Anek Lines është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër Anek Lines makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Lines fundit Anek kalimit informacion dhe oraret për të gjitha anijet me vela në dhe nga Greqia për në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire në Chania dhe Trieste të Korfuzit duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet e detajuara tona turistike rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot Anek Lines udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Anek Lines dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Anek Lines ofron çmimet fantastike për të dhe nga Greqia në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire të Chania dhe Trieste të Korfuzit trageteve porteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Anek Lines
Anek Lines
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Biletat Book Anek Lines
në dhe nga Greqia për në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire në Chania dhe Trieste në Korfuz në internet paraprakisht në Ferryto.com dhe ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Anek Lines, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Anek Lines biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni tragetet në kohë reale prenotim formularin në të majtë.

Rreth Anek Lines

Anek Ferry Line-së Flota e madhe bashkëkohore dhe karakterin unik të kompanisë kanë vendosur ato si një model për Evropën. Anek Lines Ferry përputhje me të gjitha rregullat dhe legjislacionin e Komunitetit Europian.

Me anije 10 dhe 39 vjet përvojë Anek Line Tragete ju garantojnë një udhëtim unik dhe të këndshëm. Libri në internet dhe të paguajnë më pak për tu Anek Lines trageteve bileta.

Anek Lines

Rrugët Anek Tragete
Anek linjat e brendshme (Piraeus-Chania, Piraeus-Heraklio dhe Piraeus-Rethymno) dhe Jonit (Patra-Igoumenitsa-Corfu) janë shërbim nga anije me kapacitet të madh, shpejtësi, rehati, luks dhe të sigurisë kursit. Këto janë Anek Lines characterstics për të gjitha linjat ndërkombëtare dhe vendore.

Ju gjithashtu do të gjeni rrugët nga Patra në Ankona, qoftë drejtpërdrejtë apo me ndalesa të ndërmjetme në Igumenica me komoditetin, anije luksoze F / B "OLYMPIC CHAMPION" dhe F / B "SPIRIT HELLENIC", dy markave të anijeve të reja.

Çdo ditë, gjatë gjithë vitit, me orenditë e ANEK Lines dhe kompanitë e lidhur (Anek, Dane, LANE, Anen) kalojnë të, detet e Jonit dhe të Adriatikut e Egjeut, duke siguruar një udhëtim të rehatshëm dhe të sigurt.

LINES ANEK ju merr atje në bordin moderne dhe enët e shumë të shpejtë që nisen në kohë. Ju gjithmonë të gëzojnë shërbimin më të mirë nga stafi ynë trajnuar plotësisht, të cilët janë në dispozicion 24 orë në ditë.

Anek Standard Cabins

Tradita, krenaria dhe mikpritja e famshme Kretës do të lë përshtypje dhe të ju shoqërojë gjatë udhëtimit tuaj në ndonjë nga anijet traget Anek nga flotën e tyre moderne që vazhdon për të fituar besimin dhe respektin e të gjithë linjës Anek pasagjerëve tragete.

Gjatë udhëtimit të pushojnë në të bukur, mjedis të ngrohtë e kabina tona gjerë të brendshme apo të jashtme. Të gjithë janë funksionale dhe mikpritës, me dy, tre, ose katër shtretër.

Për të ftuarit më të kërkuar, nuk janë të dekoruar bukur kabina luksoz me një dhomë të vogël ulur, TV, frigorifer, wi-fi internet dhe mëngjes * në një la carte restorant, dy shërbime pa pagesë.

Anek Deluxe Cabin

Pa marrë parasysh kategorinë që ju do të zgjidhni, stafi tanë të mirë-trajnuar do të jetë në dispozicionin tuaj për të bërë udhëtimin tuaj shumë të veçantë!

* Ky shërbim është i disponueshëm vetëm për rrugët Italy-Greqi.

36 viti traditë e vjetër e Anek Lines Ferry vela detet e Italisë dhe Greqisë, ka vendosur ato si lider në fushën e tyre. Që nga koha e vendosjes së tyre anije parë lundrojnë deri tani, Anek Lines Ferry kanë kaluar dy Egje dhe detin Adriatik me rehati i patejkalueshëm dhe qëndrueshmëri.

Destinacionet e anijeve të ANEK Lines, Ankona dhe Venecia në Itali, dhe Patras, Korfuzit dhe Igumenicës në Greqi janë qytete të rëndësishme - portet e Evropës, dmth pika ideale e lidhjes për edhe më shumë destinacione në Evropë. Për ata prej jush duke marrë "shtëpinë tuaj", fushues / Caravan, me ju, ne ofrojmë Camping në shërbim të Bordit.

Një biletë e thjeshtë kuvertë ju ofron WC, dush, dhe pa 220 volt aktuale në zonat e projektuara posaçërisht gjatë gjithë udhëtimit

Lines Ferry Flota e Anek

F / B El.Venizelos

Eleftherios Venizelos ishte udhëheqës i madh që çliruar "autonome" Kretës dhe aneksoi atë me pjesën tjetër të Greqisë në 1905. Eleftherios Venizelos ka lindur në 1864. Ai u bë Kryeministrin e Greqisë dhe vdiq në 1936.

ANEK Lines anije që bares emrin e tij është anija më e madhe e pasagjerëve në Mesdhe. E ndërtuar në të ndërtimit Gdynia në Poloni. Ajo është plotësisht i automatizuar, e pajisur me një nga sistemet më të sigurta dhe moderne lundrimit me kuvertën 12.

Anek Venizelos Ferry

Në mund të transportojë deri në 2,500 pasagjerë dhe automjete 1,100. Ajo ka katër motorë kryesore. Anije është përdorur edhe për atë e cruises gjithnjë të njohura në Mesdhe.

F / B kampion olimpik

Kjo anije është emëruar një nga më të shpejtë në anije është e kategori dhe është një nga më të shpejtë në Adriatik, pasi të përfundojë udhëtimi Greqi-Itali (Igoumentitsa - Ancona) në vetëm 15 orë!

Për këtë arsye ajo ka qenë christened nga Olympic Gold Medallist Konstantinos Kenteris.

Anek Champion Olympic

E ndërtuar në 2000 në kantjerin Fosen në Norvegji, ajo është konsideruar si një mrekulli e teknologjisë moderne për të është e automatizimin, si dhe është e rehati dhe shpejtësi si ajo mund të arrijnë shpejtësi nyje 32. Ajo është e pajisur me katër motorë kryesore.

F / B Helenic Spirit

Dedikuar për Frymën e Helenik i kësaj të fundit të flotës plotëson kjo është binjaku "Kampion Olimpik".

E ndërtuar në 2001 në kantjerin Fosen në Norvegji, ajo është konsideruar si një mrekulli e teknologjisë moderne për të është e automatizimin, si dhe është e rehati dhe shpejtësi si ajo mund të arrijnë shpejtësi nyje 32.

Anek Helenic Spirit

Kjo anije është emëruar një nga më të shpejtë në anije është e kategori dhe është një nga më të shpejtë në Adriatik, pasi të përfundojë udhëtimi Greqi-Itali (Igoumentitsa - Ancona) në vetëm 15 orë! Ajo është e pajisur me katër motorë kryesore.

F / B Lefka Ori

F / B Lefka Ori është i dedikuar për malet më të larta në Kretë, Lefka Ori, e cila fjalë për fjalë do të thotë "Malet e Bardhë".

E ndërtuar në 1992 në ndërtimit SHIMONOSHEKI në Japoni dhe u retrofitted plotësisht në 2000. Ajo është plotësisht i automatizuar me e sistemit të sofistikuar dhe të sigurt navigacion.

Anek Lefka Ori Ferry

Ajo mund të transportojë deri në 1,500 dhe ka hapësirë ​​për automjete 1,100. Ajo është e pajisur me dy motorë kryesore.

F / B Sophokles

Sophokles Venizelos ishte djali i politikanit të madh grek Eleftherios Venizelos. Ai ka lindur në 1894 dhe vdiq në 1964. Ai u zgjodh përsëritëse si anëtar i parlamentit grek, shërbeu si Ministër i Punëve të Jashtme, ministri i Marinës, kryetar zëvendës i Qeverisë greke, dhe për një kohë të shkurtër Kryeministrit.

E ndërtuar në 1990 në SHIMONOSHEKI Shipyards në Japoni dhe retrofitted plotësisht në 1999.

Anek Sophokles

Plotësisht i automatizuar, ajo është e pajisur me një nga sistem më të sofistikuar dhe të sigurt lundrimit. Ajo mund të transportojë deri në 1,500 pasagjerë dhe deri në automjete 1,100. Ajo është e pajisur me dy motorë kryesore.

F / B Lato

Lato (i njohur si Lito në dialektin Jon) është nëna e Perëndisë Apollonit (Perëndinë e Diellit) dhe Goddess Artemisës (Goddess e gjuetisë). Rrënojat e tempull kushtuar saj ende të qëndrojnë në këtë ditë në Kretë.

Lato është ndërtuar në kantierin detar Setoda në Japoni dhe u retrofitted plotësisht në 1989. Ajo ka dy motorë kryesore.

Anek Lato Ferry

Ajo është plotësisht i automatizuar me sistemet më të sofistikuara dhe të sigurt të navigimit. Në se është fusha miqësore të cilën pasagjerët 1.800 transporti dhe automjetet 850 sigurimin e të gjitha comforts pasagjerët tanë kanë ardhur për të presin.

F / B Kriti I & II

Në verën e 1997, flota jonë International është rritur me shtimin e anijeve binjake KRITI I dhe II KRITI. Ata ishin dy ndërtuar me specifikimet e njëjtë dhe do të ofrojë të njëjtat comforts.

Anek Kriti I Ferry

E ndërtuar në Mihara Shipyards në Japoni dhe retrofitted plotësisht me atë të blerjes në 1997.

Ata janë emëruar pas ishullin e Kretës (KRITI në greqisht do të thotë Kretë). Sipas mitologjisë greke emri KRITI rrjedh nga emri i banorëve të saj "KOURITES". Këto ishin banorët e parë të ishullit të Kretës të cilët jetonin në majë të malit Psiloritis.

Ata ishin njerëz bujqësore, bijtë e tokës mëmë që janë lindur dhe rritur në tokë ashtu si pemët. KOURITES mori përsipër mbrojtjen e Perëndisë Zeusit, ndërsa ai ishte ende një fëmijë dhe ishte fshehur në shpellën e Dikteo nga Kronos babai i tij i cili donte për të vrarë atë.

Anek Kriti II Ferry

"KRITI I" dhe "KRITI II" transportuar mijëra përditshme udhëtarë u ofruar atyre një udhëtim të paharrueshme me rehati dhe luks.

F / B Elyros

Në 2007, ANEK fituar super-luksoze "ELYROS", e cila fitoi çmimin 2008 mirë për rindërtim nga Awards SHIPPAX. Kjo është anija më e mirë e flotës Anek së.
ANEK investuar në më moderne, mjedis miqësor materiale, të cilat përputhen me të gjitha rregullat e sigurisë (SOLAS) për udhëtimet detare e brendshme dhe ndërkombëtare.

Anek Elyros Ferry

ELYROS ofron shërbime me cilësi të lartë për udhëtarët që kërkojnë sotme, duke përfshirë avant-gardës shërbimit Cabin Kinema.

F / B Preveis

Manastiri Preveli u themelua me siguri gjatë shekullit 16th. Ai luajti një rol të madh gjatë Revolucionet Kretës dhe sidomos gjatë revolucionit të 1866, kur ajo ishte strehë për revolucionarëve dhe baza e operacioneve të tyre. Ajo ishte emëruar pas lumit Preveli e cila zbukuron atë zonë unike me gryka të shkurtër, të pyjeve natyrore të mbrojtura, ujëvarat, malet dhe gjirin piktoresk të vogël me palma. Manastiri ishte një nga pasuritë e mëdha. Në 1831, Shkolla e parë greke u themelua në Manastirin.

Dedikuar për anije Monestry "Prevelis" transporton me rehati dhe 1,500 sigurisë udhëtarëve dhe automjeteve 450. E ndërtuar në Shipyards Imabari në Japoni dhe u retrofitted plotësisht në 1995.

Anek Preveis Ferry

Në qershor 8, 2011 ANEK Lines dhe Anijet superfast krijuar një sipërmarrje të përbashkët në Pire-Heraklion dhe Patra-Igoumenitsa-Ancona rrugët me dy anijet RO-simbol i paqës në një parë ANEK pronësi olimpike kampion dhe superfast pronësi superfast XII dhe tre në një e dyta ANEK pronësi Hellenic Fryma dhe superfast pronësi superfast VI dhe superfast XI.


Më të mirë në dispozicion Anek Lines biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Anek Lines Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Anek Lines biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Anek Lines makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Anek Lines më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Anek Lines ju lutem Kliko këtu.

 

Grupi Discount traget udhëtimit në Anek Lines.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Anek Lines Ticket

Zbritur Travel Group me Anek Lines - Ferryto.com ofrojnë një dedikuar personale dhe të përballueshme Anek Lines grup dhe partia trajneri traget pasagjerësh rezervim shërbim ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

Specialist Anek Lines Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Anek Lines ju lutem Kliko këtu.

 

Anek Lines Commercial Vehicle, mallrash dhe anijet mallrash

Anek Lines Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Anek Lines mallrave dhe ngarkesave tragete të shërbimit personale dhe të përballueshme rezervë për dhe nga Greqia në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire të Chania dhe Trieste në Korfuz.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Anek Lines shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Anek Lines konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Anek Lines biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Anek Lines dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anek Lines në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel

Zgjidhni tragetet Anek Lines për të lira çmimet e biletave të trageteve për dhe nga Greqia për në Itali, Ankona në Korfuz, Kissamos në Antikythira, Pire të Chania dhe Trieste në Korfuz. Ne gjithashtu kemi traget ofron në destinacione më të largëta të trageteve dhe destinacionet turistike mini si Irlanda, Holanda, Italia, Spanja, Danimarka dhe ishujt greke.