Camellia Line Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Camellia Line Tragete Rezervime biletave traget, oraret e trageteve, informacionit të pasagjerëve dhe zbritje Promo kodet kupon
4.0 yje - bazuar në 58 komente

Camellia Line Tragete

Camellia Line Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Camellia Line Tragete ofrojnë të rregullta tragetet dalje në det të planifikuara pasagjerëve midis portit Korean kontinentale e Pusan ​​dhe Fukuoka (Hakata) me nisje të shumta javore të trageteve nga Camellia Line në Pusan ​​dhe Fukuoka (Hakata) deri Chuja

Rezervimet e biletave Camellia Line tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Camellia Line tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Camellia Line trageteve në dhe nga biletat Libri Camellia Line tragete mes Fukuoka (Hakata) në Japoni dhe Pusan ​​në Kore.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Camellia Line Tragete është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër Camellia Line Tragete makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Camellia Line Tragete informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjitha anijet me vela nga biletat Libri Camellia Line tragete mes Fukuoka (Hakata) në Japoni dhe Pusan ​​në Korenë duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti detajuara hartat do të ju ndihmojë komplot Camellia Line tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Camellia Line Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Camellia Line Ferry

Camellia Line Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta libër Camellia Line Tragete
mes Fukuoka (Hakata) në Japoni dhe Pusan ​​në Kore.

Camellia Line Ferry sails rrugën mes Fukuoka (Hakata) (Hakata), në ishullin jugor të Kyushu në Japoni dhe Pusan ​​në Korenë e Jugut.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Në ferryto.com nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si tarifat e shtuar prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Camellia Line Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Rreth Camellia Line Tragete

Camellia Line Tragete të sigurojë një shërbim traget dalje në det për të dhe nga Fukuoka (Hakata), Japonia dhe portit Korean kontinent të Pusan.

Shërbimi gjatë natës traget nga Fukuoka (Hakata), Japonia në Pusan, Korea merr rreth 15 orë nga Pusan ​​në Fukuoka (Hakata) dhe kushton deri në 30% më pak se anijet më të shpejtë hydrofoil.

Për vizitorët me një buxhet, ose për ata që thjesht kanë një ndjenjë të aventurë dhe disa kohë për të këmbimit, duke udhëtuar me rrugë tokësore në mes të Japonisë dhe Evropë apo Azi mund të jetë një alternativë tërheqëse për të udhëtimit ajror.

Edhe pse kohët e kërkuara udhëtimit shpesh mund të jetë shumë më e gjatë, udhëtimi me traget në përgjithësi është shumë më lirë se kostoja e fluturimit, me lidhje direkte në dispozicion në mes të disa të mëdha japoneze portit-qytete dhe Kina, Korea dhe Rusia.

Shumë nga këto shërbime ndërkombëtare të trageteve janë shumë të popullarizuara dhe rezervime paraprakisht janë të rekomanduara. Rezervimet mund të bëhen përmes agjencive të mëdha të udhëtimit brenda Japoni, direkt me kompaninë traget ose në portin e nisjes.

Oraret Camellia Line Ferry

Oraret Camellia LinaFerry janë subjekt i ndryshimeve sezonale dhe mund të ndryshojnë në varësi të motit.

Fukuoka (Hakata) në Pusan

  • Mon / Wed, largohet 17: 00, mbërrijnë 08: 40 nesërmen.
  • Fri largohet 19: 00 arrijë 08: 40 nesërmen.

Pusan ​​në Fukuoka (Hakata)

  • (Nga Mar në tetor)
    Marte / enjte / Sun, niset 19: 00, mbërrijnë 08: 40 nesërmen

  • (Nga nëntor të shkurt)
    Marte / enjte / Sun, niset 17: 40, mbërrijnë 08: 40 nesërmen

Duke supozuar se ju keni rezervuar biletën tuaj paraprakisht ju duhet të mbërrini 90 minuta para nisjes.

Është e këshilluar edhe për të konfirmoni të dhënat orar me kompaninë përkatëse traget ose në qendrat lokale të informacionit turistik brenda Japoni.

Camellia Line Tragete

Camellia Cruise Ferry

Camellia traget për në dhe nga Japonia dhe Korea e Jugut

Në Bordit Camellia Line Tragete

Camellia Line Tragete të sigurojë dy zona shtrojë me tapiceri të relaksuar aeroplan në dy kate për ju për t'u çlodhur në dhe të gëzojnë udhëtimin tuaj. Ekziston edhe një duty free shop në bord kështu që ju mund të përfitojnë nga çmime të lira në ujërat ndërkombëtare.

Camellia Line Tragete nisjes Procedura

kontrolluar në
përpunimit Nisja jo më herët se 2.5 orë fillon para nisjes dhe përfundon 1 orë para nisjes. Prandaj, udhëtarët duhet të jetë në traget check-in desk jo më vonë se dy orë para nisjes të plotësoni një formular të kalojë konvikt dhe një kartë nisjes për procedurat e nisjes.

Kompletimi mbërritjes / nisjes Cards
Ndërsa kartat mbërritjes nevojshme për të hyrë në Japoni janë në dispozicion në traget, ajo është më i përshtatshëm për të mbushur atë në të njëjtën kohë si kartë Korean nisjes para konviktit. Karta largimi (nga Korea) duhet të plotësohet në koreanisht, ndërsa karta ardhja për hyrjen në Japoni duhet të jetë e shkruar ose në karaktere kineze ose angleze. Për më shumë informacion kontaktoni në kartën e mbërritjes, ju mund të shkruani emrin dhe numrin e telefonit të vendin që ju do të qëndroni në në natën tuaj të parë.

deklaratë dogani
Zonat deklarata doganore janë të vendosura në të dyja anët e counter inspektimit nisjes. Të gjithë udhëtarët që transportojnë mallra të shtrenjtë ose me vlerë (kamera, watches, bizhuteri, produkte lesh) janë të nevojshme për të bërë një deklaratë.

Kur deklaruar, shkruani emrin e sendit, sasinë, çmimin dhe në formën doganor dhe të pranishëm dy pika doganore dhe të formojnë së bashku. Pas deklarata është miratuar, të mbajtur në dokumentin për udhëtimin tuaj të kthimit.

Nëse ju niset pa deklaratë doganore, me vlerë tuaj mund të jetë subjekt i tatimit mbi kthimin, pasi ato do të konsiderohen si blerjet jashtë shtetit. Udhëtarët me asgjë për të deklaruar mund të shkoni direkt në banak inspektimit.

Emigracioni Nisja
Presin në rradhë prapa vijës së verdhë të kundër inspektimit nisjes. Kur është rradha juaj, paraqesin pasaportën tuaj, fletëhyrje, dhe kartën e nisjes.

Për sa kohë që viza juaj është e vlefshme, inspektori nuk do të bëjnë pyetje dhe thjesht vulosë pasaportën tuaj. Karta Largimi do të vuloset dhe ruhet nga inspektori, dhe kartë mbërritjes do të kapëse mbi pasaportën tuaj. Mbani kartën e ardhjes për të, kur ju të ktheheni dhe të kalojnë nëpër procesin e mbërritjes imigracionit.

Ferry Nisja
Pasi ju të kalojë inspektime, ju mund të hyjë në detyrë zonë të lirë për të blerë pije alkoolike, cigare, dhe filmi kamera.

 


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Korea çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Camellia Line Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Camellia Line tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron . Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Camellia Line Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Camellia Line tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Camellia Line tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Discount udhëtimit grup traget në Kore.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Camellia Line Tragete Ticket

Zbritur Grupi Travel me Camellia Line Tragete - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Line Camellia trageteve dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

specialist Camellia Line Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Camellia Line Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Korea Commercial Vehicle, Freight and Cargo Ferries

Camellia Line Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Camellia Line Tragete mallrave dhe ngarkesave shërbim anijet personale dhe të përballueshme rezervim mes Fukuoka (Hakata) në Japoni dhe Pusan ​​në Kore.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Camellia Line trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekip Korea kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në Ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Camellia Line tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Camellia Line tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Camellia Line Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel