Korsika Tragete - pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Korsika Tragete ofron të lirë makinë dhe trageteve të pasagjerëve rezerva biletave me kohë reale krahasim të çmimeve të biletave traget. Ju gjithmonë merrni më e lirë në dispozicion traget çmimin e biletave kur të rezervoni online në FerryTO - dhe kjo është një garanci.
3.8 yje - bazuar në 1,471 komente

 

Biletat Korsika Tragete Ferry - Biletat Ferry lirë dhe Shërbimi Superb - nga prill 25
5/ 5yjet Pas fantastike shërbimin e kursimeve dhe klientit kam marrë kur të rezervoni Korsika tragete bileta trageti mia nga FerryTO Unë vetëm kishte për të le ju e dini se çfarë është një kënaqësi e ajo ishte duke bërë biznes me ju. FerryTO është në internet biletave traget shërbimi i parë dhe vetëm prenotim kam përdorur që do të vënë paratë e tyre ku goja e tyre është me të dy shërbimeve dhe të çmimeve. I shpëtuam gati Euro 100 me prenotim bileta trageti mia me FerryTO, ishte shumë i kënaqur me një transaksion të qetë dhe shërbimin tuaj të shkëlqyer të konsumatorëve - thank you very much të vërtetë!

Korsika Tragete

Korsika Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Corsica Tragete Ticket, oraret trageteve dhe pasagjeri informacion për Korsika Tragete vela për në dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia.

Rezervimet e biletave Korsika Tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Korsika Tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Korsikë tragetet në dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova , Livorno dhe Civitavecchia online me konfirmim të menjëhershëm.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Korsika Tragete është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju rezervoni Korsika Tragete makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Korsika Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjitha anijet me vela për në dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet tonë të detajuara rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot Korsika tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Korsika Tragete dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Korsika Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia trageteve porteve.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Korsika Tragete

Korsika Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta Book Korsika Tragete
për të dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia në internet paraprakisht në Ferryto.com dhe ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Korsika Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Corsica tragete biletë dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurt online ju lutem, përdorni tragetet në kohë reale prenotim formularin në të majtë.

Rreth Korsika Tragete

Korsika Tragete portet janë në L'Ille Ruse, Calvi, Ajaccio, Propriano, Porto Vecchio dhe Bastia. Rrugët më të shkurtër është më pak se katër orë me një anije të shpejtë të lidhur bukur me Calvi dhe Livornos me Bastia.

Këto dy linja janë edhe ato të lirë. Një tjetër avantazh short rrugë nga porti Veriore Sardenjë e Santa Teresa di Gallura në Bonifacio në Korsikë Jugore. Medmar përdorur për të lundrojnë në mes të Napolit dhe Porto Vecchio, por kjo linjë desn't duket se të operohet më.

Korsika Tragete

Korsika Tragete dhe Sardenjës Tragete janë të marketingut emrat e përdorur nga Korsika Tragete, një kompani me bazë në Francë trageteve që vepron në trafikun në dhe nga ishujt e Korsikës dhe Sardenjës.

Korsika Tragete jemi një kompani traget e cila ka filluar shërbime në 1967 nën emrin e Korsikë Line me traget Corsica Express. Që nga fillimet e përulur të shoqërisë e tij është rritur në atë që është sot lider tregu në Korsikë dhe Sardenjës si Korsika Tragete Sardenjës Tragete.

Korsika Tragete janë operator Kryeministri traget në Detin Mesdhe perëndimore transportonte më shumë se 1 milionë pasagjerë në vit në bordin e anijet e tyre që rendin në dhe nga Franca dhe Italia në Korsikë, Sardenjë dhe Elba.

Korsika Tragete veprojnë 2 rrugë kthimit nga Italia të Sardenjës dhe 10 rrugë kthimit nga Franca dhe Italia në Korsikë, me një total prej deri në 13 kalimet e përditshme.

Flota aktualisht përbëhet nga anije 14.

Shumica e anijet tona në Korsikë dhe Sardenjës ofrojnë kabina e bukur, bare, vetë-shërbimin dhe a la carte restorante, playroom për fëmijë, pishinë, dhomë me diell dhe dyqane.

Corsica Route Map

Në 1996 shpejtë traget Corsica Express hapi Nisë rrugë në Korsikë. Tragetet e shpejtë e bëri të mundur për të hyrë në treg në mes të kontinentale franceze dhe Corsica. një traget i tillë i shpejtë është përdorur edhe në mes të Italisë dhe Sardenjës.

ferry jonë e re: Mega Smeralda

Anija, dikur Festival Color, është blerë nga kompania norvegjeze Color Lines Cruises dhe u quajt Mega Smeralda nga Korsika Tragete. Është 171.50 m dhe m 28. Shpejtësia e saj rritet në 28 nyje. Pas ri-montim në skelë Megatechnica në Greqi ajo mund të marrë pasagjerë 2000 dhe automjete 560.

Anija ka kabina 539 dhe është e pajisur qetë (restorante, bar, dhoma konferencash, playroom për fëmijë, dyqane etj). Për shkak të madhësisë së tij, objektet dhe të projektimit të Smeralda Mega është anije e kompanisë sonë anijeve.

Corsica Delux Cabin

Që 13 qershor 2008 ka lundruar në mes të Italisë dhe Sardenjës dhe që 20 qershor 2008 edhe midis Italisë dhe Korsikës. Mega Smeralda ofron Korsika Tragete me anije 14th e flotës së saj.

Traget Mega Express
Fast gjatë ditës (deri në 30.5 nyje), të rehatshme gjatë natës (deri në kabina 370) traget Mega Express ju ofron të gjitha lehtësitë e një anije të madhe e cila mund të marrë deri në 2100 pasagjerë dhe automjete 650. Gëzojnë shërbim në bord: a carte restorant la, kafene, piceri / makarona, shuplakë, pishinë, bar, video games, dyqane.

Classic Ferry

anijet tona klasike Korsikë Victoria dhe Sardenja Regina ju ofrojnë cruises lehtësitë e mëposhtme: kinema, dyqane, një restorant la carte, kafene, pishinë, lounges këndshme.

Për shkak të nisje të rregullta dhe të shpeshta të Korsikë anijes (Corsica Marina II) ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri të gjerë të kohës nisjes ofrojnë fleksibilitet për planet tuaja të udhëtimit.

Corsica Resturant

Anija Sardenja Nova ishte traget parë të verdhë për të lidhur Livorno dhe Olbia. Në 1987 flota u plotësua nga "Sardenjës Vera".

Tragetet Express

Tragetet e shpejtë (37 nyje) të ju merr në Korsikë dhe Sardenjës në kohë rekord!
Në bord ju do të gjeni një bar, një kafene dhe një Boutique.

Gjithashtu rrugët operuar nga Grimaldi Lines nga Civitavecchia ishin ndërprerë ndoshta në 2011. Shumica e anijet tona të Corsica dhe Sardenja ofrojnë kabina e bukur, bare, vetë-shërbimin dhe a la carte restorante, playroom për fëmijë, pishinë, dhomë me diell dhe dyqane.

Corsica Ferry

Në 2001 të Ferries Mega Express u prezantua i cili bëri rrugë të ndryshme të reja të mundshme në mes të Toulon dhe portet e Ajacco, Calvi, Ile Rouse dhe Bastia.

Në 2004 të gjitha kompanitë e trageteve Korsika Tragete kryer shumica e udhëtarëve në Korsikë. 2004 ishte edhe viti kur anija flamuri i kompanisë, Mega Express III ishte e vënë në veprim në rrugën për në Sardenjë.

 


Më të mirë në dispozicion Korsika Tragete biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Korsika Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Korsikë tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Korsika Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Korsika Tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Korsika Tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Grupi Discount traget udhëtimit në Korsika Tragete.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Korsika Tragete Ticket

Zbritur Travel Group me Korsika Tragete - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Korsika Tragete dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

Specialist Korsika Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Korsika Tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Corsica Ferries Commercial Vehicle, mallrash dhe anijet mallrash

Korsika Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Korsika Tragete mallrave dhe ngarkesave shërbim anijet personale dhe të përballueshme rezervë për të dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Corsica trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Korsika Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Korsikë tragete, të kontrolluar disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Korsika Tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Korsikë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel

Zgjidhni tragetet Korsika Tragete për të lira çmimet e biletave të trageteve për dhe nga portet franceze Marseille, Toulon dhe Nicës dhe nga portet italiane në Savona, Genova, Livorno dhe Civitavecchia. Ne gjithashtu kemi traget ofron në destinacione më të largëta të trageteve dhe destinacionet turistike mini si Irlanda, Holanda, Italia, Spanja, Danimarka dhe ishujt greke.