Hanil Express Tragete Jeju-do Island pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Hanil Express Tragete Rezervime biletave traget, oraret e trageteve, informacionit të pasagjerëve dhe zbritje Promo kodet kupon
3.8 yje - bazuar në 62 komente

Hanil Express Tragete

Hanil Express Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Hanil Express Tragete ofrojnë lidhje të rregullt të planifikuar të shpejtë detar midis portit Korean kontinent të Wando, Chuja dhe Jeju-do Island me nisje të shumta javore të trageteve nga Hanil Express në Wando dhe Jeju-do Island të Chuja

Rezervimet e biletave Hanil Express tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Hanil Express tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Hanil Express trageteve në dhe nga Jeju-do Island me nisje të shumta javore të trageteve nga Hanil Express të Wando dhe Chuja të Jeju-do Island online me konfirmim të menjëhershëm.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Hanil Express Tragete është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër Hanil Express tragete makinë ose të pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Hanil Express Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjitha anijet me vela në dhe nga Jeju-do Island përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot Hanil Express tragete udhëtimin tuaj trageteve .

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Hanil Express Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 Hanil Express Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta libër Hanil Express Tragete
në dhe nga Wando, Chuja dhe Jeju-do Island.

Hanil Express Tragete ofrojnë lidhje të rregullt të planifikuar të shpejtë detar midis portit Korean kontinent të Wando, Chuja dhe Jeju-do Island. Me prenotim Jeju-do Island Hanil Express biletën tuaj trageteve në internet paraprakisht në ferryto.com ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Në ferryto.com nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si tarifat e shtuar prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Hanil Express Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Hanil Express tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni formularin prenotim në të majtë.

Rreth Hanil Express Tragete

Hanil Express Tragete të sigurojë një shërbim traget midis Wando në kontinent Koresë së Jugut, Chuja dhe popullor Jeju-do Island.

Në bord tre anijet e tyre moderne traget ju do të gëzojë të gjitha banjë moderne normalisht të pritshme në një anije të madhe traget lundrimit.

Hanil Express Car Tragete mund të kryejë mbi pasagjerët 800 dhe deri në automjete 200 në çdo kalimet operative me vela në mes Wando, Chuja dhe Jeju-do Island.

Hanil Express Ferry shërbime për UNESCO caktuar Botërore Natural Heritage Site Jeju-do Island janë në dispozicion larguar nga Wando. Ka tragete në dispozicion të pasagjerëve të transportit dhe makinat e tyre.

Një udhëtim në traget për Jeju-do Island lejon turistët të gëzojnë pamje të bukur oqean së bashku me sunrises madhështore dhe sunsets. Tragete Hanil Express ofron një shumëllojshmëri mundësish të çmimeve të Jeju-do Island.

Hanil Express Ferry

Hanil Express Ferry Oraret & Route

Hanil Express Tragete veprojnë dy makinë me anijet e pasagjerëve dhe një pasagjer vetëm traget me shpejtësi të lartë ndërmjet Wando, Chuja dhe Jeju Island. Ka deri në katër trageteve makinave nisjes / ardhje në ditë, si dhe katër me shpejtësi të lartë të pasagjerëve vetëm Voyages çdo ditë të javës.

Hanil Express Wando të Jeju Ferry

Hanil Express Ferry Route Map

 
Ferry
emër
Sailing Orari me vela
data
No
Dita Sailing
me vela
orë
Hanil
makinë
Ferry 1

Nisja nga Wando 15: 30 →
Arritja në Jeju 18: 20

Çdo ditë Sat, Sun rreth
2hr 50min

Nisja nga Jeju 08: 20 →
Arritja në Wando 11: 10

Hanil
blu
Narae
Nisja nga Wando 09: 00 →
Arritja në Jeju 10: 40
Çdo ditë 2nd Wed rreth
1hr 40min
Nisja nga Jeju 12: 00 →
Arritja në Wando 13: 40
Nisja nga Wando 15: 00 →
Arritja në Jeju 16: 40

Nisja nga Jeju 17: 50 →
Arritja në Wando 19: 30

Hanil
makinë
Ferry 3
Nisja nga Wando 08: 00 →
Arritja në Jeju 13: 00
Çdo ditë 2rd Wed rreth
5hr
Nisja nga Jeju 14: 00 →
Arritja në Wando 19: 00

i rëndësishëm: Ju lutem telefononi Wando Port Passenger Terminal: + 82-61-550-6000 për të konfirmuar orarin e një ditë më parë largimin tuaj si ajo mund të ndryshojë ose të anulohet për shkak të kushteve të motit lokale dhe rrethana të tjera të paparashikuara.

Në Hanil Express Anijet ju do të gjeni një Duty Free Shop shitur një zgjidhje të madhe të parfume, cigare, birrë, verë, shpirt, ëmbëlsirat dhe rroba me çmime shumë të volitshme. Ju do të gjeni të gjitha lehtësitë e pritshme nga një traget moderne.

Procedura e nisjes

Që nga ajo është e udhëtimit në familje, check-in procedurat janë mjaft të thjeshta. Ecni-on pasagjerët janë të kërkohet për të arritur në terminalin e pasagjerëve të paktën 30 minuta para nisjes. Pasagjerët sjellë automjete janë të kërkohet për të arritur në portën e duhur nisjes së paku orë 2-3 para nisjes për lëshimin shënim dhe konvikt.

Duty Free Shopping

Vizitorët me bileta avioni dalëse mund të dyqan në dyqanet duty-free në dispozicion në terminale të zgjedhur, por janë këshilluar për të plotësuar procedurat konvikt një orë para kohës së nisjes si dyqane duty-free mund të futet vetëm pasi procedurat konvikt kanë përfunduar. Kartat e kreditit, si dhe dollarë amerikan dhe jen japonez janë pranuar.

Hanil ExpressFerry disembrcation

Edhe pse ka një shumëllojshmëri të restoranteve dhe kafenetë që gjenden brenda anijes, vizitorët mund të sjellë së bashku disa snacks të tyre. Telefonat celularë janë të lejuara në bord. Por, ju lutem vini re se për shkak të mbulimit të kufizuar telefonit celular, bateri do të thahet shumë më të shpejtë.

Rezervimet e biletave

Rezervimet mund të bëhen në terminalin e trageteve ose në internet në www.ferryto.com nga tre muaj deri në një ditë para nisjes (për aq kohë sa vende janë në dispozicion). Kushdo që dëshiron të sjellë makinën e tyre mbi një anije duhet të regjistroheni për shërbimin kur bën rezervimin e biletave. Kur bën një rezervë, ju lutemi jepni emrin tuaj anglisht si ajo shfaqet në pasaportë, numrin tuaj të telefonit dhe nëse kërkohet itinerarin tuaj të udhëtimit. procedurat e rezervimit janë të përfunduar dhe të garantuara, kur pagesa e plotë është pranuar.

SHUME E RENDESISHME: Pasagjerët të cilët nuk janë shtetas koreane dhe që nuk janë tashmë në Kore mund të bëjë vetëm një rezervim online përmes www.ferryto.com. Kostoja e biletave të blera në internet janë faturuar në zgjedhjen udhëtarëve të GBP £ ose $ USD.


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Hanil çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Hanil Express Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Hanil Express tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron . Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Hanil Express Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Hanil Express tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Hanil Express trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Discount udhëtimit grup traget në Hanil.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Hanil Express Tragete Ticket

Zbritur Grupi Travel me Hanil Express Tragete - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Hanil Express trageteve dhe shërbimit rezervë partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

specialist Hanil Express Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Hanil Express Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Hanil Commercial Vehicle, Freight and Cargo Ferries

Hanil Express Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Hanil Express tragete mallrave dhe ngarkesave shërbim anijet personale dhe të përballueshme rezervë për të dhe nga Shqipëria për lidhjen e parë të shpejtë detare me nisje të shumta javore të trageteve nga Wando deri Chuja dhe Wando të Jeju-do Island

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Hanil Express trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekip Hanil kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në Ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Hanil Express tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Hanil Express tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Hanil Express Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel

Zgjidhni tragetet Hanil Express tragete për të lira çmimet e biletave të trageteve për dhe nga Bay Gill në CAITHNESS për Hope St Margaret dhe Ronaldsay Jugut në Orkney.