Tragete Jon - pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Jon Tragete ofron të lirë makinë dhe trageteve të pasagjerëve rezerva biletave me kohë reale krahasim të çmimeve të biletave traget. Ju gjithmonë merrni më e lirë në dispozicion Jon anijet traget çmimin e biletave kur të rezervoni online në FerryTO - dhe kjo është një garanci.
4.6 yje - bazuar në 638 komente

 

Biletat Jon Tragete Ferry - Biletat Ferry lirë dhe Shërbimi Superb - nga prill 25
5/ 5yjet Pas fantastike shërbimin e kursimeve dhe klientit kam marrë kur të rezervoni Jon tragete bileta trageti mia nga FerryTO Unë vetëm kishte për të le ju e dini se çfarë është një kënaqësi e ajo ishte duke bërë biznes me ju. FerryTO është në internet biletave traget shërbimi i parë dhe vetëm prenotim kam përdorur që do të vënë paratë e tyre ku goja e tyre është me të dy shërbimeve dhe të çmimeve. I shpëtuam gati Euro 100 me prenotim bileta trageti mia me FerryTO, ishte shumë i kënaqur me një transaksion të qetë dhe shërbimin tuaj të shkëlqyer të konsumatorëve - thank you very much të vërtetë!

Ionian Islands Tragete

Ionian Islands - Anijet e pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Ionian Islands rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela Ionian Islands në dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos.

Rezervimet Ionian Islands bileta trageti nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet trageteve Ionian Islands në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ionian Islands tragete bileta për dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras , Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Ishujt Jon me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni tuaj të lirë Ionian Islands bileta tragetet në dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Ishujt e fundit e Jonit traget kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informata të dobishme turistik rreth destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Ionian Islands tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos pastaj libër një traget kalimit në ishujt e Jonit dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur .

Ishujt e Jonit Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ionian Islands

 

Të Ionian Islands grup është një grup ishujsh që ndodhen në detin Jon, në perëndim të Greqisë kontinentale. Mijëra e vizitorëve vijnë në ishujt e Jonit për të shijuar e tyre kulturë unike letrare dhe artistike, bukuri natyrore, mënyrën e jetesës kozmopolit dhe mikpritjen e ngrohtë.

Të Ionian Islands kanë një infrastrukturë të shkëlqyer turistik dhe të sigurojë mysafirët me një bollëk të vendpushimet hotel, hotele, apartamente, studio, dhoma për qira, apartamente, vila dhe shtëpi tradicionale.

Të Ionian Islands janë: Corfu (Korfu, Kerkyra), Ithaki, Kefalonia (Cefalonia), Kythira, Lefkada (Lefkas), Paxi dhe Zakynthos (Zante).

Tragete dhe hydrofoils shërbejnë ishujt nga pika të ndryshme nisjes në kontinent dhe nga Korfuzi ju mund të marrë një traget ndërkombëtare në Shqipëri apo Itali (kjo e fundit është një zgjedhje popullore për backpackers ishull-hopping që udhëheqin për Venecia apo Brindisi).

Tragete janë gjithashtu një mënyrë e madhe për të marrë rreth për të parë më shumë të Greqisë gjatë Europës ekskursion tuaj lundrimit.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në ishujt e Jonit

Harta e Ionian Islands rrugët e trageteve

Ionian Islands Ferry
Reservation Ticket


Book Ionian Islands bileta trageti
për dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire, Venecia dhe Zakynthos internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Ionian Islands Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ionian Islands trageteve çmimin e biletës dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

 

More About Ishujt Ionion

Ionian Islands greqisht janë të shpërndara në brigjet perëndimore të Greqisë kontinentale, me përjashtim të Kythira cila shtrihet në brigjet jugore të Peloponezit në pikën ku Deti Jon plotëson Egje.

Të dy ishuj më të njohur janë Korfuzit, një nga vendet e para në Greqi për të tërhequr pushuesit paketë në 1960s, dhe Kefalonia cila padashur fituar një ushtri të tifozëve në mbarë botën pas publikimit të mandolinë Captain Corelli-së.

Zakynthos është një tjetër destinacion popullor pushime paketë, ndërsa ata që kërkojnë një ishull të qetë të paprekur nga kreu i turizmit në masë për paprishur Ithaca, mbretëria legjendar i Odiseut.

Lefkada ofron vendpushimet turistike aktiv së bashku me shumë shtigje të mrekullueshme në këmbë dhe fshatrat tradicionale malore. Arkipelag Jonit është mjaft e ndryshme nga Egje përsa i përket kulturës dhe pamjen e saj.

Jon Island Ferries: Nuk është e mundur që të ishullit hop drejtpërdrejt midis ishujve veriore dhe jugore. Korfuzi dhe Paxi janë të lidhura me traget dhe hydrofoil, por nuk ka shërbime traget nga Korfuzi ose ose Paxi në Lefkada.

Ionian Islands Landscape

Brenda Ionians jugore, Lefkada, Kefallonia dhe Ithaki janë të lidhura edhe me traget, dhe ka një shërbim dy herë në ditë në mes të Kefallonia jugore dhe Zakinthos veriore (një alternativë është që të lundrojnë nga Argostoli në Kyllini në Peloponez, dhe nga atje për Zakynthos Town) .

Corfu ka lidhje të rregullta trageteve me tre portet në Itali (Brindisi, Bari dhe Venecia), e operuar nga një pjesë të vogël të kompanive të trageteve me vela në mes të Italisë dhe Igumenica dhe / ose Patra. Udhëtarët mund të lundrojnë midis Ankonës dhe Igumenicës, pastaj të transferuar në një traget lokale. kalimet traget janë më të shpeshta në korrik dhe gusht, por ka shumë shërbime vit-rrumbullakët të paktën javore midis Korfuzit dhe Brindisi, Bari dhe Venecia. Nga Korfuzi është gjithashtu e mundur për të kaluar në Shqipëri, ose për të vizituar në një ditë udhëtim.

Corfu është ishulli i dytë më i madh në grupin e Ishujt Jon, pas Kefalonia dhe ishte i pari për të hapur veten deri në turizmin me shumë për të ofruar vizitorëve të saj. Ajo tërheq vizitor nga e gjithë bota dhe është një nga ato destinacione të rralla që caters për të gjitha moshat dhe shijet.

Corfu është i njohur si Kerkyra në greqisht dhe merr emrin e vet nga një variant i nimfë Korkira, e bija e perëndisë greke lumit Aesopos në mitologji. Legjenda thotë se perëndia e detit, Poseidoni ra në dashuri me nimfë Korkira, rrëmbyer e saj dhe pastaj e çoi te ishullit, kështu emrin Kerkyra.

Corfu është e plotë të ndryshme nga fshatrat e saj tradicionale të peshkimit në vendpushimet e saj të mëdha moderne, së bashku me kafshë të egra e saj të mahnitshme, mbi gjashtëqind lloje të luleve të egra dhe zogjve të shumta ekzotike përfshirë pelikanëve, ngrënësit e bletëve, hoopoes dhe Orioles artë; ky ishull ka diçka për të gjithë!

Zante është më e jugut e Ishujt Jon ka një peizazh të ndryshme, në perëndim karakterizohet nga goditur peizazh malor dhe është kryesisht e pabanuar dhe lindje është e mbushur me fusha pjellore, gjiret piktoreske dhe plazhet e gjata me rërë.

Zante është një ishull të bukur, me shumë varieteteve të luleve goxha ngjyra që duket të lulëzojë gjatë gjithë vitit. Poeti i njohur Edgar Allen Poe, në 1837, shkroi një poemë të titulluar "sonet të Zante" vija e fundit deklaron "Isola d'ora! Fior di Levante" që do të thotë "Ishulli i Gold, lule të Lindjes".

Çdo vizitor është i sigurt për të magjepsur nga ishuj charms dhe për të rënë dakord me Poe se ajo është me të vërtetë një ishull prej ari dhe sigurisht një destinacion pushimi ideal. Zante ka shumë për të ofruar çdo vizitor, nga plazhet me rërë të mrekullueshme, mundësi unike për të parë kafshë të egra të rrezikuara në formën e breshkave Caretta caretta dhe vula murg, manastireve mbresëlënëse dhe kishat me afreske të bukura dhe ikona, si dhe e famshme Shpella Blue dhe më i njohur në harresë në Zante, plazh anijembytje, që është një nga vendet më të fotografuara në botë.

Ithaca është e dytë më të vogël të Ishujt banuara Jon. Është km 29 në gjatësi dhe 6.5 km të gjerë dhe ka një linjë bregdetare të 100 km. Ai përbëhet nga gadishuj 2 që janë pothuajse të barabarta në madhësi dhe ata janë të bashkuar nga isthmus e Aetos (ose Eagle gji). Ishulli është e gjatë dhe e ngushtë dhe është pothuajse e ndarë në gjysmë nga gjiri dërrmuese e Molos.

Ithaca ofron ata që si ecin disa mundësi të shkëlqyera në këmbë, në pamje të pabesueshëm. Ka shumë lloje të luleve të egra dhe kafshë të egra për të parë. Me qytetet piktoreske të tilla si Kioni dhe Friskes, Ithaca është një ishull i bukur pak për të eksploruar. Ithaca është një ishull i paprishur nga turizmi, ajo është e qetë dhe të bukur dhe të përsosur për një pushim të relaksuar. Ajo ka ujërat shumë të qarta në mënyrë është e shkëlqyer për snorkelling dhe ka shumë lloje të ndryshme dhe ngjyrat e peshkut për të parë. Ishulli është i njohur me të famshëm dhe Charles, Princi i Uellsit dhe vonë Diana, Princesha e Uellsit, kaloi një pjesë të muajit të mjaltit të tyre këtu. Pas një vizite këtu ju do të shihni se pse Odiseu kaluar 10 vjet duke luftuar për të marrë përsëri në shtëpi, në këtë ishull të mrekullueshëm.

Kefalonia është më e madhe nga shtatë ishujt e Jonit (700 en km2 rreth). Kjo është maja më e lartë është Ancient Mount Aenos, 1628 m (5341feet) Në bregun perëndimor të Greqisë, Cephalonia ka vetëm ishullit banor 32,000. Me Lefkas në veri dhe Zakinthos në jug të ishullit është në mënyrë të vendosur në një shteg turistik dhe rritet çdo vit si më të strehim të vihet në dispozicion dhe operatorët e mëdhenj turistikë të lëvizur në. Pavarësisht fluksit vjetor të vizitorëve, kryesisht italianë, ishulli është aq i madh që është ende e mundur për të marrë larg në vendet ku ju jeni gjasa për të përmbushur një shpirt për ditë. Traktet e madhe e pyllit mantel peizazhin thyer gëlqeror, me dhjetë majat klasës së parë 5,000 këmbët.

Kefalonia është një ishull aq tërheqës për rrethoresh si ajo është për sunbathers. Për këmbësor ka akra maleve në brendësi të pyjeve të mbuluara për të eksploruar. Për larë dielli ka shumë në plazhet (shumë prej tyre ndër më të bukurat në Mesdhe. Është një nga sekretet më të mira të Greqisë dhe një herë votoi 10th në një kampionat botëror të bukurisë skenik, kështu ajo kërkon dhe meriton eksplorim.

Paxos është më i vogël e Ishujt Jon, gënjyer vetëm 11 km nga pikën më jugore të Korfuzit. Shumë vizitorë kthehen vit pas viti në Paxos të përjetojnë intimitet të këtij strehë të qetë, mirëdashësi vërtetë e vendorëve, dhe peizazh magjepsës.

Paxos është mbuluar në shumë ullishte me pemë e lashtë me gunga dhe të përdredhur ulliri, disa prej tyre me qindra vjet të vjetra, të cilat strehojnë lloje të shumta me lule të egra dhe vreshta të vogla. Ky peizazh i qetë dhe i paprishur është ajo që e bën një pushim në ishullin e Paxos vërtetë të paharrueshme.

Lefcas, ose Lefkada si grekët e quajnë atë, Është një vendpushim shumë popullor verës, ku ka diçka për të gjithë. Ri partia vizitori gjithë natën, windsurfers kanë disa pika të shkëlqyera, ka vende të qetë për ata që duan vetëm për t'u çlodhur, dhe ka shumë për të parë.

Njerëzit në ishull janë të njohur për mikpritjen e tyre, dhe shumë prej tyre arrijnë të jetojnë nga turizmi në verë. Të tjerët janë të përfshirë me bujqësi, peshkim dhe blegtorisë. Emri i ishullit do të thotë e bardhë, dhe i referohet shkëmbinjtë e bardhë në pjesën jugore të cilat janë karakteristike për Lefcas. Kjo është një gjelbër, ishull malor, dhe ajo është e lidhur me territorin nga një urë.

Kythira ose Tsirigo është emri i ishullit pushtuar nga Venedikasit dhe është një nga Ishujt Jon, por për shkak të pozicionit të saj gjeografik është zyrtarisht i takon Atikë. Vendndodhja e saj është në mes të Peloponezit dhe Kretës, në spartan gji.

Kythira është i njohur si ishullin e Afërditës, pasi që sipas legjendës së Isiodos ishte ku ka lindur perëndeshë më e bukur e Olimp.

Ishulli ka peizazhe mahnitëse të bukurisë natyrore, plazhet, dhe fshatra të ndryshme, secila me bukuri të veçantë. Ambient i ishullit është ajo e romancës, krijuar nga stilin tradicional të shumicën e ndërtesave në ishull, kishat bizantine dhe kalaja veneciane. Çdo verë disa festivale janë rregulluar me produkte vendore festuar historinë e ishullit, duke e mbajtur gjallë traditën.

Kythira, Është një ishull tradicionale që nuk ka turizëm masiv ose komercializimin dhe prandaj mbetet i natyrshëm dhe të qetë. Megjithatë çdo vit tërheq turistë që kërkojnë pushime të qeta dhe të gëzojnë ishullin e Afërditës. Ka shumë mundësi, të zbuluar fshat i bukur, të pushojnë në plazh, të shijoni kuzhinën e shijshme ose të gëzojnë një koktej të ftohtë në bar plazhi.

 


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Ionian Islands tragete biletë

Shkarko Guarantee Ionian Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Ionian Islands trageteve çmimin e biletës dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur Ionian Islands traget tuaj ose nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Piraeus, Venecia dhe Zakynthos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ionian Islands traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Ionian Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Ionian Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Ionian Islands trageteve, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Ionian Islands Tragete Car dhe pasagjerëve bileta trageti për dhe nga Ishujt Jon e Ankonës, Barit, Brindisit, Korfuzit, Igumenica, Sami, Kefalonia, Patras, Paxi, Pire , Venecia dhe Zakynthos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Ionian Islands tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel