Isle of Man Ferry

Isle of Man Ferry pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

Isle of Man Trageteve biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Isle of Man Ferry vela në dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead).

Booking Isle e biletave Man Trageteve nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha Isle e çmimeve Man trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Isle of Man Ferry bileta për dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Isle of Man Ferry është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri Isle tuaj të lirë të biletave Man Trageteve në dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Isle fundit i Man Ferry kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik për destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Isle tuaj të udhëtimit Man Ferry trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) pastaj libër një kalim trageteve me Isle of Man Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Isle of Man Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Isle of Man Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Isle e biletave të trageteve Man
në dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion Packet avulli Company trageteve çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e ju për të zgjedhur Isle of Man Ferry rrugës, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Isle of Man çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishulli i Njeriut

Ishulli i Njeriut ka një të kaluar të vjetër dhe të ndryshme.

Duke filluar me gjuajtës dhe mbledhës të kohës Mesolithike dhe përmes gurit Epoka e Re. Ishulli më pas u zhvendos për të kaluar nëpër epokën e bronzit me mounds varrimit të tij dhe mjete të përmirësuara. Ajo shkoi nëpër Hekurit Celtic me kalatë dhe roundhouses saj.

Menjëherë pas, Krishterimi goditi brigjet Manx, ndryshon shumë nga besimet e saj të vjetër. Vikingët ndjekur sjellë mënyra të reja të jetesës, si ata u vendosën në ishullin me Celts.

Njerëzit e Isle of Man do të përjashtohet nga skandinav angleze dhe skocezëve, duke jetuar nëpër kohë e luftës dhe paqes. Monumentet kanë lënë rreth brigjeve, kodrave dhe fshat të na lejojë të kuptojmë më shumë rreth asaj se si ka jetuar një herë këta njerëz.

Nga Celts dhe vikingët filloi një mënyrë e jetës, e cila evoluar në një kulturë. Rreth shtëpisë ishull ata dikur jetonin në, të ndjekur historinë e cila u bë e njohur si Manx.

Port Douglas, Ishulli i Njeriut

Ishulli i Ekonomisë Njeriut filluar me kolonët kelt. Këta njerëz të thjeshtë bërë ferma të vogla me bagëti bazë dhe peshkuar në lumenjtë dhe përrenjtë perreth. Sa kohë u zhvendos në aftësitë bujqësore përmirësuar dhe së shpejti portet mund të shihet e mbushur me anije të vogla të peshkimit. Tregtia peshkimit zgjeruar në eksportet e harengë dhe madje mori në një kontrabandë të vogël. Bujqësia u rrit në një biznes, duke parë lopë dhe dele masivisht nga numëron njerëzit.

Times ndryshuar dhe ishulli pa një fund të kontrabandës. Peshkimi too humbur disa nga bum e saj. Ishulli i Njeriut kishte për të ndryshuar drejtimin e saj. Lëvizin në linja të reja për të nxitur ekonominë përpara. Turizmi ka qenë gjë tjetër i madh dhe është dëshmuar shumë i mirë për ishullin. u bënë hekurudhat, qytete u rrit për të mbështetur gjithnjë në rritje e numrit të turistëve dhe të anijeve u bë një forcë e re lëvizëse për ishullin.

kohët moderne pa makina duke marrë turistë të kontinentit dhe të lirë fluturime në destinacione të largëta të huaja dhe Ishulli i Njeriut filloi të humb disa nga shndrit e saj si një vend pushimi plazh. Për të mbajtur ekonominë nga rrënojat, ndryshuar duhej të jetë bërë. Ndryshimet në normat e taksave dhe ligjet për bizneset e shtyrë në Isle of Man në një ekonomi të re. Një nga përmasa ndërkombëtare, të cilat zhvillohen në ishull në një qendër e financave.

Sot ishulli gjen ekonomia e saj bazuar kryesisht rreth shërbimeve financiare. Bujqësia dhe peshkimi ende të provojë një pasuri me vlerë, ashtu si edhe industritë e tjera më të vogla.

Isle of Man toursit Pyetje

Q. Ku saktësisht është "Ishulli i Njeriut '?
A. Ishulli i Njeriut qëndron në detin irlandez mes Skocisë dhe Irlandës. Ajo është rreth 77 milje në veriperëndim të Liverpool, Angli. gjeografi

Q. A është e lehtë për të marrë rreth ishullit?
A. PO! Nëse ju sjellë automjetin tuaj në barkë, me qira një makinë, të hipur në autobusë publikë, ose të përdorin transportin cilësisë së mirë. Ishulli i Njeriut vepron ashtu si çdo vend në Mbretërinë e Bashkuar. transport

Q. A ishulli të ketë vende për fëmijët?
A. Në të vërtetë ajo bën. Shumica e "Historia e Mann" është projektuar me fëmijët ose familje në mendje. Ka edhe plazhe, pishina, dhe sportet e ujit. Cinemas, dhjetë pin bowling, dhe shumë më tepër. Ishulli gjithashtu ka një park të gjerë kafshë të egra. Wildlife Park

Q. A ka të gjithë në ishull flasin Manx?
A. Gjuha përditshme e Isle of Man është British English. Pak njerëz flasin amtare Manx Language. Manx Gjuha

Q. A është pjesë e Britanisë së Madhe Ishulli i Njeriut?
A. Jo, Ishulli i Njeriut është një varësisë kurorë e cila ka ligjet e veta, gjykatat, dhe qeverinë. Qeveritar për Isle of Man është një parlament të quajtur Tynwald. qeveri

Q. Çfarë argëtuese është atje në ishull?
A. Ishulli ka shumë bare, klube dhe restorante, si dhe një teatër të Viktorias, kazino dhe artet qendër. Nuk është diçka për shijet everyones në dispozicion gjatë gjithë vitit.

Q. A ka shumë mundësi për pazar?
A. Ka një shumëllojshmëri e blerjeve në dispozicion në ishull, nga të njohura në Mbretërinë e Bashkuar dyqane rrugë të lartë, për artizanale lokale, artit dhe dyqanet e leshta. Tynwald Mills dhe Qendra e Artizanatit

Q. Çfarë monedhe më duhet për vizitën time?
A. Ishulli i Njeriut përdor sprovuar paund, njëjtë si në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo ka megjithatë të shkruar shënimet e veta dhe monedha, të cilat duken pak më të ndryshme për ekuivalentin në Mbretërinë e Bashkuar. Valuta nga Britania e Madhe është krejtësisht e pranueshme për të përdorur në ishull.

Q. A kam nevojë për pasaportën time për të vizituar ishullin?
A. Nr Ishulli i Njeriut është pjesë e zonës së përbashkët të udhëtimit për Mbretërinë e Bashkuar. Pra, nuk ka nevojë për të kryer një pasaportë në qoftë se ju po vijnë nga zona e udhëtimit të Mbretërisë së Bashkuar, Republika e Irlandës apo Ishujt Channel. Megjithatë shumë kompani ajrore kanë nevojë për pasagjerët për të treguar ID foto para se të hipni në aeroplan.

Q. Çfarë është Kodi i formuar numrin STD për Isle of Man?
A. Kjo do të ishte 01624.

Q. A mund të dërgojë letra me pulla në Mbretërinë e Bashkuar?
A. Nr Ishulli i Njeriut nxjerr vulat e veta dhe pse ata mund të duket si apo edhe të jetë me çmim të njëjtë si në Britani të Madhe, ju do të duhet për të blerë Manx pullat për të dërguar letra nga ishulli.

Q. A do të jem në gjendje të sjellë karvanin tim në Island?
A. Ishulli i Njeriut nuk lejon karvanët rimorkio në ishullin pa leje. Campers janë të mirëpritur.

Jeta në Isle of Man

Nuk është një përzierje e kulturës dhe njerëzve që jetojnë në Isle of Man. Nga Manx amtare të emigrantëve nga Afrika e Jugut, ishulli është aq e përzier si Mbretëria e Bashkuar dhe lulëzon për shkak të tij. Shumica e njerëzve janë të irlandezëve, Uellsit, prejardhje skoceze dhe britanike, por kjo pritet për shkak të lokacionit të ishullit në mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës. Ishulli ka parë një numër të madh emigrantësh në vitet e fundit, por ka ende shumë vendasit. Manx janë të Celtic dhe Viking prejardhje. Kjo ka ndikuar në masë të madhe kulturën në ishull, e cila ka rrënjë të forta në Celtic dhe Viking traditat.

Standardi i jetesës në ishull është shumë i mirë. Nuk ka pothuajse asnjë papunësia dhe frymë të fortë të komunitetit. Shumë të krahasuar jetën në ishull për të qenë shumë si ajo është në Anglinë veriore apo Uells, dhe ata nuk do të ishte shumë e gabuar. Ishulli i Njeriut është një skenë e qyteteve të vogla anësore të detit dhe fshatra me një mënyrë të qetë dhe më të relaksuar të jetës. Ku gjërat të bërë në kohën e tyre.

Ishulli i Njeriut ka një shkallë shumë të ulët të krimit. Kjo mund të jetë për shkak të një përzierje të papunësisë së ulët dhe shpirtit të lartë të komunitetit. Ishulli ka tendencë për të marrë një linjë shumë të vështirë në veprat penale. Edhe krimet e vogla shpesh janë dhënë gjoba të larta ose me burgim.

Nuk është një skemë Kombëtar Shëndetësor në Isle of Man që ngjan me atë të Britanisë së Madhe, por nuk kanë listat e gjatë e pritjes. Shumica e trajtimeve të përgjithshme dhe operacioneve janë bërë në ishull, por për procedura më të ndërlikuara Isle of Man Qeveria dërgon pacientët në Britani të Madhe për trajtim private atje.

Sistemi i arsimit në Isle of Man shkon shumë si ajo e Britanisë së Madhe. Nxënësit shkojnë në shkollë nga vitet 4 / 5 të 16 vjet me dy opsional shtesë. Provimet për SAT, GCSE dhe A niveli janë të njëjta si në Britani të Madhe me përjashtim të gjuhës amtare Manx, e cila ka provimet e veta. Një ndryshim i vogël është se French mësohet nga 8 vjeç.

Ishulli i Njeriut

Ishulli i Njeriut është një ishull të bukur me pamje të lë pa frymë, plazhe paprishur dhe një ritëm të relaksuar të jetës. Me aeroplan apo anije traget, është brenda mundësive të lehtë të Anglisë, Skocisë, Irlandës dhe Uellsit.

Për mijëra vizitorë të cilët janë të mirëpritur atje vit pas viti, kjo është një festë të paharrueshme dhe destinacion i shkurtër pushim. Ajo është gjithashtu një vend i madh për pushime, jetojnë dhe punojnë.

Ishulli i Njeriut do të thotë gjëra të ndryshme në njerëz të ndryshëm. Për vendasit do të thotë një vend të sigurt dhe stimuluese për të sjellë deri një familje të rinj. shkolla të mira, një ritëm të relaksuar të jetës, ushqimi i prodhuar në vend dhe shumë të interesit të fëmijëve.

Merrni një turne udhërrëfyes kafshë të egra dhe të zbuloni diversitetin pabesueshme e kafshë të egra. Kohët e fundit ka pasur sightings e pods mëdha të delfinëve në Ramsey, Douglas dhe Peel. Gjithashtu, Ishulli i Njeriut është destinacion i zgjedhur për shumë zogj gjatë dimrit. Zogjtë që shpenzojnë më të madhe të verës së tyre në Arktik, të tilla si patat Brent, do të shkojnë në jug të kushteve relativisht të ngrohtë të një dimri Manx.

Isle of Man avulli Packet kompanisë vepron shërbime sceduled traget në ishullin nga Heysham, Liverpool, Dublin dhe Belfast, me çmimet e të rritur nga vetëm £ 19.00 / € 23.00 çdo wayand çmimet e fëmijëve nga vetëm £ 18.00 / € 21.50 çdo mënyrë. Anijet traget në rrugë janë të vitit anijet konvencionale, plotësuar me shërbime fastcraft gjatë muajve të verës.

Varësisht nga ku traget juaj niset kohë me vela në Isle of Man ndryshon nga aq pak sa dy orë në fastcraft në vetëm më pak se pesë orë në traget konvencionale.

Kliko këtu të rezervoni një Isle of Man tragetit.

Isle of Man Ferry Port Map

 


Më të mirë në dispozicion Isle of Man Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Ishulli më i mirë i Garancia Man Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Isle of Man Ferry biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për Isle tuaj të zgjedhur of Man Ferry në ose nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead), akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtoj!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Isle of Man trageteve biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Isle e biletave Man Trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar në Isle of Man Ferry ekipin e kujdesit ndaj klientit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë Isle e çmimeve Man Trageteve biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Isle e makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Man Trageteve në dhe nga Isle of Man portin e trageteve të Douglas në Belfast, Dublin, Heysham, Larne ose Liverpool (Birkenhead) në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Isle of Man Ferry në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel