Isle of Wight Tragete

Isle of Wight Tragete pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

Isle of Wight Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Isle of Wight Tragete vela në dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Anijet Kuq ose Wightlink Anijet.

Booking Isle e biletave Wight Tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha Isle of çmimeve Wight trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Isle of Wight Tragete bileta për dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Anijet Kuq ose Wightlink Tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Isle of Wight Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri Isle tuaj të lirë e biletave Wight trageteve për dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Anijet Red ose Wightlink Anijet internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Isle fundit Wight Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, Red gyp Anijet ose Wightlink Anijet duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike të detajuara tonë rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot Isle tuaj të Wight Tragete udhëtim traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Red Tragete ose Wightlink Tragete pastaj libër një kalim trageteve me Isle of Wight Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Isle of Wight Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, Anijet Red gyp ose Wightlink trageteve portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Isle of Wight Ferry
Reservation Ticket


Libri Isle of Wight trageteve bileta
në dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Kuq Anijet ose Wightlink Anijet internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave për në dhe nga Isle of Wight.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për Isle tuaj të zgjedhur të Wight Tragete rrugës, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të Isle of Wight tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Isle of Wight

Vetëm minuta larg nga Epiri dhe në mënyrë të lehtë për të arritur - por Isle of Wight është një botë larg nga kontinent Angli.

Ky ishull diamant-formë ka një magji të gjithë e vet - dhe është një nga vendet më me diell dhe e Britanisë së Madhe ngrohta. Matja 23 milje nga 13 milje, ishulli shtrihet vetëm jashtë Bregdetin e Jugut Anglisë.

Nuk ka pasaporta është e nevojshme për kalimin e shkurtër e detit - dhe një herë ju keni zbarkoi në çdo gjë Island është brenda mundësive të lehtë.

Lëvdatë plazhet e vlerësuar me çmime, pamje të paprishur dhe spektakolare dhe një trashëgimi të pasur historike, janë tërheqjet, aktivitete dhe aventurat që i përshtaten vizitorët e të gjitha moshave dhe kombësive.

Në Isle of Wight ju do të zbuloni fshatrat piktoreske, shkëmbinjtë spektakolare, downland, plazhet me rërë, farmlands pasur, creeks, moçalishte, luginat e lumenjve, dhe një shumëllojshmëri të pasur e kafshë të egra, florës dhe faunës.

Më shumë se gjysma e Island është një Zona e Outstanding Natyrore Bukuri, me 500 milje e vlerësuar me çmime footpaths publike dhe bridleways, ndërsa pothuajse 30 milje të bregdetit të saj është Heritage Coast.

Isle of Wight Ferry Port

Isle of Wight ka pesëmbëdhjetë qytetet kryesore, të gjithë duke ofruar një gamë të tërheqjet dhe objekteve. Ishulli kryesor i qendrave Wight, dhe ku terminalet e trageteve janë të vendosura, janë:

Cowes

I njohur si qendër Kryeministri jahteve në botë, Cowes është porti kryesor i ishullit me një port natyral në gojën e lumit Medinës. Yachtsmen nga e gjithë bota marrin pjesë në ngjarje prestigjioze e fundvitit me vela, nga të cilat më e njohura është Week Cowes, që mbahen çdo vit në fillim të gushtit.

Cowes dhe Lindja Cowes u rrit nga një pirg i kasolle peshkatarëve rreth dy kalatë bregdetare të ndërtuara nga Henry VIII në brigjet e kundërta të Medinës lumit dhe emëruar pas dy off-shore sandbanks apo lopë. Qytetet janë të lidhura nga një traget të modës së vjetër zinxhir dhe kanë një traditë të ndërtimit të anijeve të hollë, që daton nga mbretërimit të Elizabeth I. Pastaj erdhi industrinë e ndërtimit jahteve, si vela u bë një sport popullor, miratuar nga familja mbretërore. Në 1854, Royal Yacht Squadron u zhvendos në Cowes Kalaja, ish-Tudor fort, dhe emri i Cowes ka qenë sinonim i jahteve që ndonjëherë.

Ryde

I njohur si Gateway në ishullin për shkak se ajo është aq e lehtë për të arritur, Ryde është vetëm një det të shkurtër të kalimit nga Portsmouth apo Southsea. Me ndërtimin e skelë, në 1814, dhe krijimin e një shërbim të rregullt traget në 1825, qyteti u bë një Victorian turistik elegante bregdetar.

Tërheqjen kryesore Ryde është milje e saj të lavdishme rërë të artë dhe ujërat e cekëta bregdetare që shtrihen gjatë gjithë rrugës përreth bregdetit të Springvale dhe Seaview. Batica shkon një rrugë të gjatë, duke lënë ideal të fortë rërë për lojëra plazh. The Esplanade ka një port, kopshte të bukura dhe aktivitetet për të gjithë familjen, të tilla si jeshile bowling, amusement park për fëmijë, shesh patinazhi në akull, tenpin bowling, klub nate, shëtitje me varkë liqen, pishinë me të çati të anulohet dhe tren Dotto. Shëtitje përgjatë murit detit në Puckpool Park, me kafe, tenis dhe parkun e fëmijëve të luajë.

Yarmouth

Sot, Port piktoresk i Yarmouth kryesisht shërben tragetet lidhur për Lymington në kontinent. Yarmouth ishte zgjidhje e parë Island që do të jepet një kartë mbretërore qytet, në 1135. Qyteti u shkarkua nga francezët në 1377 dhe 1524, dhe pësoi sulme të shumta, derisa Henry VIII përmirësuar situatën e sigurisë, duke ndërtuar një kështjellë guri, në qytet, e cila u përfundua në 1547. Kalaja menaxhohet tani nga anglisht Trashëgimisë.

Një tipar i rëndësishëm i qytetit është unik 700ft të gjatë druri pier daton nga 1876, e cila është një klasës II të listuara ndërtesë. Pesëqind e kuvertë 52 pika regjistrojnë emrat e atyre që ndihmuan financuar restaurimin skelë në të 1990s.

 

Argetime njohura turistike në Isle of Wight
  • Haven Owl dhe Monkey pranë Newport është një projekt i ri familje të drejtuar vetë-ndërtuar i cili është krijuar për të siguruar një mjedis të sigurt, të lumtur për primatët dhe zogj grabitqarë që e gjejnë veten pa një shtëpi.

  • Carisbrooke Castle, pranë Carisbrooke. tërheqje e madhe të familjes me shumë gjëra për të bërë brenda dhe jashtë. Mbreti Charles 1 kaluar vitin e tij të fundit të burgosur këtu para se të ekzekutohet. Dy puse mesjetare thellë, Kalaja Mbani, gomarët e famshme dhe kalatë për të eksploruar.

  • Ventnor Botanic Gardens. Ky është një vend interesant për një Amble të këndshme në mesin e bimëve sub-tropikale dhe ekzotike dhe pemë nga e gjithë bota. Një tërheqje Free! Shumë i vogël dhe i çuditshëm Steephill Cove është afër si.

  • Amazon Botërore Zoo Park pranë Newchurch është një çmim fituar tërheqje e madhe për familjen. Mësoni rreth rainforests dhe konservimit, si dhe zogjtë, zvarranikët, insektet, nga rainforests tropikale.

  • Shanklin Beach. Vetëm një nga shumë plazhe të mëdha për të shijuar kur moti është vetëm e drejtë. Ka plazhe të mëdha apo të vogla, komercializuar ose vetmuar - zgjedhja është e juaja. Ka 15 rekomanduara personalisht plazhet në udhëzuesin tonë plazh.

  • Të Taverners, Godshill është vetëm një nga shumë bare të mëdha të vlerësojnë për një pije apo ndonjë ushqim. Ka shumë bare të veçantë këtu, dhe disa nga këto janë thatched. Për më shumë informacion vizitoni mini udhëzuesin tonë pijetore, përpiluar nga përvoja jonë personale dhe rekomandimin.

Që kalonte në histori me 60 milje e pamje mahnitëse paprishur dhe një pasuri të atraksioneve, Isle of Wight ka diçka për të gjithë. Nga faqet historike në kënaqësitë natyrore, festivale muzikore dhe ngjarje të mëdha kombëtare, ajo është një destinacion unik pushime.

Isle of Wight

Isle of Wight është i vendosur vetëm jashtë bregdetit Jug të Anglisë dhe më pak se dy orë nga Londra.

Që kalonte në histori me 60 milje e pamje mahnitëse paprishur dhe një pasuri të atraksioneve, Isle of Wight ka diçka për të gjithë. Nga faqet historike në kënaqësitë natyrore, festivale muzikore dhe ngjarje të mëdha kombëtare, ajo është destinacion i përsosur pushime në çdo kohë të vitit.

Tre kompani traget operojnë shërbime të rregullta trageteve planifikuara ndërmjet Isle of Wight dhe kontinentale. Këto janë:-

Hovertravel vepron një shërbim të shpejtë dhe të shpeshtë automjet mes Southsea dhe Ryde.

Wightlink Isle of Wight Tragete operon tre rrugët në të gjithë Solent dhe lundrojnë deri në 230 herë në ditë.

Red gyp Tragete veprojnë rrugët në mes të Southampton dhe Lindjes dhe Perëndimit Cowes.

Kliko këtu të rezervoni një Isle of Wight tragetit

Isle of Wight Ferry Harta Route

 


Më të mirë në dispozicion Isle of Wight Tragete biletë çmim GARANCIONIT

Ishulli më i mirë i Garancia Wight Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Isle of Wight Tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për Isle tuaj të zgjedhur të Wight Anijet në ose nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Anijet Kuq ose Wightlink Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Isle of Wight biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Isle e biletave Wight Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Isle of Wight Tragete klientit ekipin e kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë Isle of çmimeve Wight tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Isle of Wight Tragete makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga Fishbourne, Yarmouth, Fishbourne, Ryde ose Southsea me Hovertravel, gyp Anijet Red ose Wightlink Anijet në më të ulët tonë çmimi i biletave në dispozicion.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Isle of Wight Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel