Itali Tragete

Italia pasagjerëve dhe Biletat Car Tragete

Itali rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për anijet me vela Itali për dhe nga Italia.

Prenotim një biletë traget Itali nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha tragetet çmimet Itali në kohë reale dhe librin e lirë bileta trageti dispozicion Italia për në dhe nga Ankona, Arbatax, bar, Barcellona, ​​Bari, Bastia, Brindisi, Cagliari, Calvi, Casamicciola, Catania , Civitavecchia, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Genoa, Golfo Aranci, Hvar, Igumenica, Sami, Lipari, Livorno, Lussino, Malta, Napoli, Olbia, palermo, Panarea, Patras, Paxi, Pescara, Piombino, Pola, Ponza, Porec, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Rio Marina, Rovigno, Salerno, Salina, Savona, Split, Spalato, Stari Grad, Stromboli, Tanger Med, Termini Imerese, Trapani, Tunis, Umago, Valencia, Venecia, Ventotenes, Vis, Vlore, Vulcano , Zadar, Zakynthos, Zakynthos online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi në Itali me traget është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Itali biletat tuaja trageteve vela me Malin e Zi Lines, Adria Ferries, Blue Line, ANEK superfast, Minoan, Jadrolinija, SNAV, Tirrenia, Grimaldi Lines, superfast, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Venezia Lines, Moby, Korsika Tragete, Agoudimos Lines, Lines përpjekje, Sealines evropiane, Red Star Ferries, Grandi Navi, ANEK Lines dhe CTN Ferry Line në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me tragete fundit Itali kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Italia, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj trageteve Itali.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Itali Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Italy Ferry
në dhe nga Ankona, Arbatax, Bar, Barcelona, ​​Bari, Bastia, Brindisi, Cagliari, Calvi, Casamicciola, Catania, Civitavecchia, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Genoa, Teodoro, Hvar, Igumenica, Sami, Lipari, Livorno, Losinj, Malta, Napoli, Olbia, palermo, Panarea, Patras, Paxi, Pescara, Piombino, Pula, Ponza, Porec, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Rio Marina, Rovinj, Salerno, Salina, Savona, Split, Split, Stari Grad, Stromboli , Tanger Med, Termini Imerese, Trapani, Tunis, Umag, Valencia, Venecia, Ventotenes, Vis, Vlore, Vulcano, Zadar, Zakynthos, Zakynthos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Italisë trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Italia Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Itali

Italia ka më shumë vende të trashëgimisë botërore të UNESKO se çdo vend tjetër në tokë.

E saj e madhe città d'arte (qytetet e artit), si Roma, Venecia dhe Firence, kanë qenë të tërhequr vizitorët për shekuj me radhë, dhe me arsye të mirë. Në disa raste, duket sikur vendi qëndron mbi dafinat e saj artistike. Kjo nuk është plotësisht e vërtetë.

Milano, qendër financiare e vendit, ka krijuar një nga panairet më të mëdha dhe më moderne të Evropës tregtisë dhe po planifikon një zhvillim të madh banimi, komplekse CITYLIFE, në zemër të qytetit. Venecia është ndoshta qyteti që është, në dukje, ndryshoi pak poshtë dekadave, por kohët e fundit ka hapur një urë shkëlqim të ri mbi Kanalit të Madh dhe një hapësirë ​​spektakolare të artit bashkëkohor në della Punta Dogana.

Krahas thesareve të artit të Italisë, ju do të gjeni shumë për të mbajtur të zënë në fshat. Ju mund të skive në Alpe, rritje Dolomites apo pikiatë off bregdetin e artë Sardenjës.

Portret i Venecia, Itali

Junkies adrenalin mund të kapur fishekzjarre në vullkanet paqëndrueshme Sicili. Por sa më shumë që e gjithë kjo, një udhëtim në Itali është rreth lapping deri jetesës. Ka të bëjë me përtaci gjatë një kafe në një kafene streetside ose të vazhdueshme gjatë një drekë të gjatë në diell të nxehtë mesdhetar.

Shumica e destinacioneve turistike popullor / Tërheqjet në Itali

Assisi: A është një destinacion i popullarizuar në Umbria, zemra e gjelbër e Italisë; Assisi ishte vendi i lindjes së Shën Françeskut (San Francesco), i cili është shenjt mbrojtës i Italisë. Është një vend i qetë, me muzetë, kishat, rrënojat dhe shenjtorit Francis Bazilika, ku varri i Shën Françeskut mbahet. Shumë besimtarë të udhëtojnë në këtë vend për pelegrinazh.

Accademia Gallery: Është një nga muzeumet më të rëndësishme në mbarë botën; ky vend përmban famshme Michelangelo's skulpturë: The Davidin, dhe një koleksion të mrekullueshëm të pikturave dhe skulpturave të tjera të paçmuar të organizuara në dhoma 24.

Anuar Kulla e Pizës: Anuar Kulla e Pizës është konsideruar si një ikonë e Italisë dhe Evropës; kjo është një ndërtesë mahnitëse, sepse ajo duket se sfidojnë gravitetin me një ligët e gradë 5.5. Kulla anuar e Pizës është një ndalesë e detyrueshme gjatë një udhëtimi në Piza, Itali; deri 2004 njerëzit nuk mund të rritet kullë për arsye sigurie, por tani ju mund të ngjiten hapat 294 e shkallë spirale; kjo pah nuk është i njohur vetëm për prirje, është gjithashtu i njohur për hartimin e saj dhe arkitekturës romane aplikuar, Ajo është ndërtuar që të jetë kullë zile e katedrales dhe varrezat.

Mount Etna: The Volcano Etna është e vendosur në Sicili dhe është vullkan më aktive në Evropë dhe çdo herë ajo shpërthen ajo duket më e lavdishme, imponuar dhe peizazhit Sicilia ndryshon me imazhe të tmerrshme.
Volcano Etna nuk është vetëm vullkani më i rëndësishëm; është edhe mali më i madh në Itali dhe akuza me një kafshë të egra të pasur që përfshin lloje të ndryshme të kafshëve, të tilla na hardhucat, dhelprat, ketrat, macet, zogjtë dhe Falcons, si dhe bimët.

Palazzo Te: The Palazzo Te është një ndërtesë mbresëlënëse nën stilin manerist; ndërtimi i saj (1524-1534) është autorizuar për një nxënës të Raphael famshme. Objekti ka dhoma madhështore me një koleksion të madh të Mesopotamisë artit dhe mënyrë prodhime të artistëve nga kohët e lashta.

Koloseu: Kjo është është një nga ndërtesat më të imponuar rreth Italisë, ai ishte i njohur fillimisht si Amfiteatri Flavius; Coliseum ishte më e madhe arena argëtim publik në kohët e lashta dhe paraqiti shfaqje të ndryshme nga komeditë në mëngjes për Gladiator ngjarjet në pasdite. Romakët përdorur luanët për ngjarjet e pasdites, këto kafshë janë të uritur për tre ditë para konkursit dhe në qoftë se kafshët nuk mund të vrasin Gladiators atëherë ata janë vrarë nga njerëz të trajnuar për të bërë këtë.

Trattoria Corrieri: Është një nga restorantet më të rëndësishme në Itali; në këtë Trattoria ju mund të shijoni të mirë të kuzhinës tipike italiane me një ambient të shkëlqyer dhe me çmime të arsyeshme. Këtu ju mund të gëzojnë pesë llojet e proshuta dhe djathë lloj djathi vërtetë, si dhe enët e tjera të mahnitshme në këtë Trattoria; Gëzojnë ushqimin më të shijshëm dhe të harrojmë për pjesën tjetër. Trattoria Corrieri është e vendosur në Via Conservatorio, Parma, Italia dhe ju mund të kontaktoni me telefon: + 39 0521 234426.

Liqeni i Como: Liqeni i Como është një liqen i njohur rreth Italisë dhe të thellë too; shumë turistë e konsiderojnë atë një destinacion i përsosur romantike për shkak të peisazheve e saj të bukur dhe fshatrat turistik; Liqeni ndodhet në Liqeneve të Qarkut veriore të rrethuar nga kodra dhe male. Pasi që ju të merrni atje, ju mund të gëzojnë festivale të gjallë shumica e tyre janë të festohet në qershor dhe shtator, ose në qoftë se ju mbërrini në një tjetër sezon ju mund të gëzojnë cruises rreth liqenit, apo aktivitete të tjera në natyrë të tilla si biking, hiking, ski peshkimit ose vizitoni tërheqjet se ky vend ju ofron.

Itali

Itali është e vendosur në jug të Evropës, në Gadishullin italian dhe është kufizohet nga Deti Mesdhe, e cila pret dy Ishujt italian të Sardenjës dhe Sicilisë.

Itali është një vend i madh të plotë të historisë dhe kulturës që vazhdon të facinate botën. Kjo është një vend plot me bukuri, artit dhe modës, të gjitha këto janë të përziera për të dhënë Italisë një atmosferë magjike dhe të robëroj turistike nga çdo cep të botës.

Zbulimi Italy mund të jetë një eksperiencë të këndshme dhe të paharrueshme, çdo cep të këtij vendi të bukur do të ju kthejnë në kohë për të kohët e lashta dhe ju do të njohin zhvillimin e saj të madh deri në ditët e sotme. Italia ofron destinacione turistike të pamposhtur si Firence dhe prodhimet e saj artistike dhe modës, Romës, kryeqytetit të njohur si qytet e përjetshme, Venecia, qyteti romantik i ndërtuar nën ujë, Verona, një vendosjen imponuar qyteti i dramës "Romeo dhe Zhulieta", dhe Milan, qyteti më në modë në Itali.

Itali ka vende të panumërta për të vizituar dhe të gëzojnë. Së pari Anuar Kulla e Pizës apo Torre varur di Pisa në italisht, e cila është e vendosur në Piazza dei Miracoli, Kulla është ndërtuar në stilin romane dhe ajo filloi të ligët nga ndërtimin e saj dhe kjo është një simbol i Italisë dhe është atraksione turistike.

Sheduled Ferry dhe Hydrofoil Shërbimet që ofrojnë të dy shërbimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave të mbuluar bregdetin në Itali. Italia ka rreth 8,490 kilometra të bregdetit që janë shërbim nga më shumë se njëzet operatorët e trageteve me reputacion si Ferrovie dello Stato, Grandi Traghetti, Tirrenia Navigazione dhe Moby Lines.

Të gjithë ishujt në Sardenjës dhe Sicilisë janë të lidhura me portet e Genoa Livorno, La Spezia dhe Napoli. Ka edhe shërbime ndërkombëtare traget midis Italisë. Afrikën e Veriut dhe vende të tjera evropiane.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në Itali

Italy Qyteti Map

 


Më të mirë në dispozicion Italy tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Italy Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Itali traget çmimin tonë biletave dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj Itali traget zgjedhur në ose nga Ankona, Arbatax, bar, Barcellona, ​​Bari, Bastia, Brindisi, Cagliari, Calvi, Casamicciola, Catania, Civitavecchia, Korfuzit, Dubrovnik, Durrës, Genoa, Golfo Aranci, Hvar, Igumenica , Sami, Lipari, Livorno, Lussino, Malta, Napoli, Olbia, palermo, Panarea, Patras, Paxi, Pescara, Piombino, Pola, Ponza, Porec, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Rio Marina, Rovigno, Salerno, Salina, Savona , Split, Spalato, Stari Grad, Stromboli, Tanger Med, Termini Imerese, Trapani, Tunis, Umago, Valencia, Venecia, Ventotenes, Vis, Vlore, Vulcano, Zadar, Zakynthos ose Zakynthos, akomodimi juaj në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Itali traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Itali lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Itali tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Itali jetojnë çmimet e biletave të trageteve, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Itali makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me operatorët e trageteve italiane Montenegro Lines, Adria Ferries, Blue Line, ANEK superfast, Minoan, Jadrolinija, SNAV, Tirrenia , Grimaldi Lines, superfast, Adriatica Traghetti, SEAWAYS evropiane, Venezia Lines, Moby, Korsika Tragete, Agoudimos Lines, Përpiqen Lines, Sealines evropiane, Red Star Ferries, Grandi Navi, Anek Lines dhe CTN Ferry Line në mbi rrugët 1,200 trageteve në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar , Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel