Kobee pasagjerëve (Mirajet) Anijet dhe Biletat Ferry Car

Kobee (Mirajet) Tragete Rezervime biletave traget, oraret e trageteve, informacionit të pasagjerëve dhe zbritje Promo kodet kupon
4.3 yje - bazuar në 62 komente

Kobee (Mirajet) Tragete

Kobee (Mirajet) Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Kobee (Mirajet) Tragete ofrojnë të rregullta tragetet dalje në det të planifikuara pasagjerëve midis portit Korean kontinent të Busan dhe Tsushima Island dhe Fukuoka me nisje të shumta javore të trageteve nga Kobee (Mirajet) në Busan dhe Tsushima Island dhe Fukuoka në Chuja

Rezervimet e biletave Kobee (Mirajet) Anijet kurrë nuk ka qenë e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Kobee (Mirajet) Tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Kobee (Mirajet) trageteve në dhe nga Libri Kobee biletat (Mirajet) tragete mes Tsushima Island dhe Fukuoka në Japoni dhe Busan në Kore.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Kobee (Mirajet) Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Ju Libri Kobee (Mirajet) Tragete makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Kobee (Mirajet) Tragete informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjitha anijet me vela nga Libri Kobee (Mirajet) biletat e trageteve në mes Tsushima Island dhe Fukuoka në Japoni dhe Busan në Korenë duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike të detajuara tonë rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Kobee (Mirajet) anijet traget.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Kobee (Mirajet) Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kobee Mirajet Tragete

Kobee (Mirajet) Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Book Kobee bileta (Mirajet) Tragete
mes Tsushima Island dhe Fukuoka në Japoni dhe Busan në Kore.

Kobee Ferry Miraejet-së sails rrugën mes Tsushima Island dhe Fukuoka (Hakata), në ishullin jugor të Kyushu në Japoni dhe Busan në Korenë e Jugut. Udhëtimi mes Tsushima Island dhe Fukuoka dhe Busan në këtë shërbim me shpejtësi të lartë merr vetëm disa orë 2 dhe 55 minuta. Hydrofoil trageteve Kobee vepron shërbime të përditshme.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Në ferryto.com nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si tarifat e shtuar prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Kobee (Mirajet) Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Rreth Kobee (Mirajet) Anijet

Kobee (Mirajet) Tragete të sigurojë një shërbim traget pasagjerësh dalje në det nga Tsushima Island dhe Fukuoka, Japoni në portin Korean kontinent të Busan.

Për vizitorët me një buxhet, ose për ata që thjesht kanë një ndjenjë të aventurë dhe disa kohë për të këmbimit, duke udhëtuar me rrugë tokësore në mes të Japonisë dhe Evropë apo Azi mund të jetë një alternativë tërheqëse për të udhëtimit ajror. Ka disa rrugë të ndryshme në Japoni, shumë prej të cilave kombinojnë në distancë të gjatë hekurudhor udhëtimit për shërbime të tilla si hekurudhave Trans-Siberian, Trans-Manchurian dhe Trans-Mongolian, me transportin e trageteve.

Edhe pse kohët e kërkuara udhëtimit shpesh mund të jetë shumë më e gjatë, udhëtimi me traget në përgjithësi është shumë më lirë se kostoja e fluturimit, me lidhje direkte në dispozicion në mes të disa të mëdha japoneze portit-qytete dhe Kina, Korea dhe Rusia.

Shumë nga këto shërbime ndërkombëtare të trageteve janë shumë të popullarizuara dhe rezervime paraprakisht janë të rekomanduara. Rezervimet mund të bëhen përmes agjencive të mëdha të udhëtimit brenda Japoni, direkt me kompaninë traget ose në portin e nisjes.

oraret e trageteve janë subjekt i ndryshimeve sezonale dhe mund të ndryshojnë në varësi të motit. Ajo është e mirë që të konfirmoni të dhënat orar me kompaninë përkatëse traget ose në qendrat lokale të informacionit turistik brenda Japoni.

On Board Kobee Anijet

Kobee Tragete të sigurojë dy zona shtrojë me tapiceri të relaksuar aeroplan në dy kate për ju për t'u çlodhur në dhe të gëzojnë udhëtimin tuaj. Ekziston edhe një duty free shop në bord kështu që ju mund të përfitojnë nga çmime të lira në ujërat ndërkombëtare.

Nëse ju përdorni rrugë Kobee Busan Fukuoka traget, ose shërbim traget Fukuoka Busan ju jeni i detyruar të ketë një udhëtim zbutës dhe të kënaqshme.

Kobee (Mirajet) Tragete nisjes Procedura

kontrolluar në
përpunimit Nisja jo më herët se 2.5 orë fillon para nisjes dhe përfundon 1 orë para nisjes. Prandaj, udhëtarët duhet të jetë në traget check-in desk jo më vonë se dy orë para nisjes të plotësoni një formular të kalojë konvikt dhe një kartë nisjes për procedurat e nisjes.

Kompletimi mbërritjes / nisjes Cards
Ndërsa kartat mbërritjes nevojshme për të hyrë në Japoni janë në dispozicion në traget, ajo është më i përshtatshëm për të mbushur atë në të njëjtën kohë si kartë Korean nisjes para konviktit. Karta largimi (nga Korea) duhet të plotësohet në koreanisht, ndërsa karta ardhja për hyrjen në Japoni duhet të jetë e shkruar ose në karaktere kineze ose angleze. Për më shumë informacion kontaktoni në kartën e mbërritjes, ju mund të shkruani emrin dhe numrin e telefonit të vendin që ju do të qëndroni në në natën tuaj të parë.

deklaratë dogani
Zonat deklarata doganore janë të vendosura në të dyja anët e counter inspektimit nisjes. Të gjithë udhëtarët që transportojnë mallra të shtrenjtë ose me vlerë (kamera, watches, bizhuteri, produkte lesh) janë të nevojshme për të bërë një deklaratë.

Kur deklaruar, shkruani emrin e sendit, sasinë, çmimin dhe në formën doganor dhe të pranishëm dy pika doganore dhe të formojnë së bashku. Pas deklarata është miratuar, të mbajtur në dokumentin për udhëtimin tuaj të kthimit.

 

Kobee Hydrofoil Ferry

Kobbe Tragete në Korenë

Kobee Japonia në Korenë Speed ​​Ferry

 

Nëse ju niset pa deklaratë doganore, me vlerë tuaj mund të jetë subjekt i tatimit mbi kthimin, pasi ato do të konsiderohen si blerjet jashtë shtetit. Udhëtarët me asgjë për të deklaruar mund të shkoni direkt në banak inspektimit.

Emigracioni Nisja
Presin në rradhë prapa vijës së verdhë të kundër inspektimit nisjes. Kur është rradha juaj, paraqesin pasaportën tuaj, fletëhyrje, dhe kartën e nisjes.

Për sa kohë që viza juaj është e vlefshme, inspektori nuk do të bëjnë pyetje dhe thjesht vulosë pasaportën tuaj. Karta Largimi do të vuloset dhe ruhet nga inspektori, dhe kartë mbërritjes do të kapëse mbi pasaportën tuaj. Mbani kartën e ardhjes për të, kur ju të ktheheni dhe të kalojnë nëpër procesin e mbërritjes imigracionit.

Ferry Nisja
Pasi ju të kalojë inspektime, ju mund të hyjë në detyrë zonë të lirë për të blerë pije alkoolike, cigare, dhe filmi kamera.

 


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Korea çmimin e biletës

Shkarko Kobee Guarantee (Mirajet) Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Kobee (Mirajet) tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një vizë kartë elektronike. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Kobee (Mirajet) Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Kobee (Mirajet) Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Kobee (Mirajet) Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Discount udhëtimit grup traget në Kore.

Grupi, Shkolla & Social Club Kobee Reservations (Mirajet) Tragete Ticket

Zbritur Group Travel me Kobee (Mirajet) Anijet - Ferryto.com ofrojnë një dedikuar personale dhe të përballueshme Kobee (Mirajet) Tragete grup dhe të shërbimit rezervë partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

specialist Kobee Ekipi ynë (Mirajet) Tragete udhëtimit grup do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Kobee (Mirajet) Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Korea Commercial Vehicle, Freight and Cargo Ferries

Kobee (Mirajet) Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Kobee (Mirajet) tragete të shërbimit personale dhe të përballueshme mallrave dhe ngarkesave tragete rezervim mes Tsushima Island dhe Fukuoka në Japoni dhe Busan në Kore.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Kobee (Mirajet) trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekip Korea kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në Ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Kobee (Mirajet) tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Kobee (Mirajet) Anijet dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi operatorët 80 mëdha evropiane përfshirë trageteve me Kobee (Mirajet) Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Lindore Evropa, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel