La MERIDIONALE Line Tragete - pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

La MERIDIONALE Line Tragete ofron të lirë makinë dhe trageteve të pasagjerëve rezerva biletave me kohë reale krahasim të çmimeve të biletave traget. Ju gjithmonë merrni më e lirë në dispozicion La MERIDIONALE Line anijet traget çmimin e biletave kur të rezervoni online në FerryTO - dhe kjo është një garanci.
3.7 yje - bazuar në 798 komente

 

Biletat La MERIDIONALE Line Tragete Ferry - Biletat Ferry lirë dhe Shërbimi Superb - nga prill 25
5/ 5yjet Pas fantastike shërbimin e kursimeve dhe klientit kam marrë kur të rezervoni La MERIDIONALE Line tragete bileta trageti mia nga FerryTO Unë vetëm kishte për të le ju e dini se çfarë është një kënaqësi e ajo ishte duke bërë biznes me ju. FerryTO është në internet biletave traget shërbimi i parë dhe vetëm prenotim kam përdorur që do të vënë paratë e tyre ku goja e tyre është me të dy shërbimeve dhe të çmimeve. I shpëtuam gati Euro 100 me prenotim bileta trageti mia me FerryTO, ishte shumë i kënaqur me një transaksion të qetë dhe shërbimin tuaj të shkëlqyer të konsumatorëve - thank you very much të vërtetë!

La MERIDIONALE Tragete

La MERIDIONALE Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

La MERIDIONALE Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për La MERIDIONALE Anijet me vela në dhe nga Marsejë në Francë për të Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë.

Rezervimet e biletave La MERIDIONALE tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet La MERIDIONALE tragete në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion La MERIDIONALE tragetet në dhe nga Marsejë në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë online me çast konfirmim.

Udhëtimi me La MERIDIONALE Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër La MERIDIONALE Tragete makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me La MERIDIONALE Tragete informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjitha anijet me vela në dhe nga Marsejë në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet rrugës tonë të detajuar dhe harta e qytetit do të ju ndihmojë komplot La MERIDIONALE tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me La MERIDIONALE Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

La MERIDIONALE Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Marseille në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në portet traget Sardenjës.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Të Ferries Jugore

La MERIDIONALE Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta libër La MERIDIONALE Tragete
në dhe nga Marsejë në Francë për të Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë në internet paraprakisht në Ferryto.com dhe ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj La MERIDIONALE Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim La MERIDIONALE tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni tragetet në kohë reale prenotim formularin në të majtë.

Rreth La MERIDIONALE Tragete

La MERIDIONALE drejton një shërbim nga Marsejë në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë.

anijet lundrojnë CMN 18 për 20 herë në javë mes Korsikës dhe kontinentale, kalimet 4 në javë në mes Sardenjës dhe kontinentale, kalimet 4 në javë në mes Korsikës dhe Sardenjës.

Të Ferries Jugore
THE Piana
Anija është e hipi nëpërmjet nyjës pasme. Nëse keni një makinë, një anëtar i ekuipazhit do të ju ndihmojë për të parkuar në kuvertë Car. Ne ju ftojmë për të marrë ndonjë bagazh dhe objektet të cilat ju mund të kenë nevojë gjatë kalimit me ju (qese tualet, rroba të ngrohta, ilaçe, libra, etj).

Në anën starboard, një shkallë lëvizëse ofron qasje në e pritjes në kuvertë 8. Një ashensor është gjithashtu në dispozicion. Purser dhe Maître d'hôtel do të ju mirëpresim atje dhe do të furnizojë me kartë magnetike të nevojshme për të hapur kabinë tuaj dhe do të shpjegojë për ju, ku ajo është e vendosur. Pasagjerët që udhëtojnë në vendet e Pullman janë të ftuar edhe për të kontrolluar, në të pritjes përpara se të Pullman Lounge.

Çdo mbrëmje, "Le Piana" Restorant është e hapur nga 7 pm të 9.30 pm në kuvertë 9. Ne ofrojmë një përzgjedhje të pjatave Corsican frymëzuar. Shërbyer në tryezë dhe të përgatitur në bord nga Chefs tona, ju do të jetë në gjendje të shijojnë të gjitha shijet e "ishullin e Bukurisë".

Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë të shpejtë, të zgjedhë për "Le Palombaggia" Restorant shërbimit Self. Hapur nga 7 pm në 10.30 pm, dhe vendosur së bashku restorant, ajo ofron një gamë të gjerë të enëve dhe të produkteve me çmime shumë të volitshme.

Për relaksim apo argëtim, ju keni një zgjedhje. Në kuvertë 9, "Le Figuier" Bar është e hapur deri 11 pm dhe në kuvertë 10, "l'Arbousier" Bar është e hapur në sezonin e lartë vetëm. Të përfitojnë nga tarracë e saj gjatë muajve të verës.
Jetë mysafir tonë në kinemanë në kuvertë 9, rreth 9 pm. Filmat janë treguar pa pagesë. pasagjerët e tjerë mund të preferojnë për të përfituar nga kënaqësitë e kalimit të detit me një shëtitje përgjatë Promenade kuvertë (Deck 10).

La MERIDIONALE Resturant

Abuffet Mëngjesi shërbehet në "Le Palombaggia" Shërbimi Vetë Restaurant një orë para docking në port. Merrni mbushur tuaj të energjisë dhe të gëzojnë kënaqësitë epikurian e shuplakë tonë: pasta, bukë, gjalpë, ruan Korsika, sallatë frutash të freskëta, të gjitha të shoqëruara me kafe të zezë, kafe me qumësht, çaj ose çokollatë të nxehtë.

Për pasagjerët që udhëtojnë në kabina:
Për 1, 2, 3, dhe njerëzit 4, Cabin juaj është e pajisur me të gjitha objektet që ju mund të kërkojnë gjatë kalimit: rregullueshme ajër të kondicionuar, dush, tualet, peshqir, dush xhel, sapun, radio. Ju gjithashtu do të gjeni dy shishe të ujit Corsican pranverë ofruar nga Kompania.

GIROLATA
Ju do të hipte përmes një devijim në kiç të anijes.
Nëse jeni të udhëtonte me një automjet, një anëtar i ekuipazhit do të ju udhëzojë në një hapësirë ​​parkimi (në kuvertë Car në kuvertë 4).

La MERIDIONALE Cabin
Ju lutem merrni me vete nga automjetin tuaj çdo bagazhet që ju mund të duhet gjatë kalimit (tualetin, veshje të ngrohtë, mjekim, libra, ...).
Për arsye sigurie, qasje në makinën tuaj është e ndaluar pas largimit.

On Deck 6, Bar Central (Main Bar) ju mirëpret deri 11pm dhe Lido Bar deri në mesnatë (vetëm në sezon). Gazetat rajonale janë në dispozicion pa pagesë.
Restorant në kuvertë 6 hap çdo mbrëmje nga 7pm për 9.30pm. Për një pickim të shpejtë, ju ndoshta do të zgjedhin për restorant të vetë-shërbimit. Ajo hapet nga 7pm të 10.30pm dhe është e vendosur në kuvertë 6. Restoranti vetë-shërbim ofron një gamë të gjerë të enëve dhe produkteve hotelieri nga starters të drejtë deri në desserts.

Për pasagjerët që udhëtojnë në kabina:
Për 1, 2, 3 dhe 4 personave, të Kabina janë të pajisura të gjitha me dushe, WC, peshqir vaske, dush xhel dhe sapun. Ju gjithashtu mund të gëzojnë, pa pagesë, për një televizion me kanalet kryesore kombëtare, si dhe Canal +.
Ju gjithashtu do të gjeni shishe 2 ujë Corsican pranverë ofruar nga Kompania.

KALLISTE
Pasagjerët me bordin e automjeteve nëpërmjet një devijim në kiç të anijes, një anëtar i ekuipazhit do të ju udhëzojë në një hapësirë ​​parkimi në kuvertë Car.
Nëse ju nuk keni një automjet, bordi nëpërmjet shteg.

La MERIDIONALE Cabin

Ju lutem merrni me vete nga automjetin tuaj çdo bagazhet që ju mund të duhet gjatë kalimit (tualetin, veshje të ngrohtë, mjekim, libra, ...).
Për arsye sigurie, qasje në makinën tuaj është e ndaluar pas largimit. Një ashensor dhe shkallët do të ju merr për të pritjes.
Kur të mbërrini në marrjen, Purser dhe Maître d'Hotel do të ju jap një shpuar kartë-çelës që hap derën e kabinës tuaj dhe të shpjegojë ku kabina është e vendosur.

Restorant në kuvertë 5 hap çdo mbrëmje nga 7pm për 9.30pm. Për një pickim të shpejtë, ju ndoshta do të zgjedhin për restorant të vetë-shërbimit. Ajo hapet nga 7pm të 10.30pm dhe është e vendosur në kuvertë 6. Restoranti vetë-shërbim ofron një gamë të gjerë të enëve dhe produkteve hotelieri nga starters të drejtë deri në desserts.

Për pasagjerët që udhëtojnë në një kabinë:
Për 1, 2, 3 dhe 4 personave, të Kabina janë të pajisura të gjitha me dushe, WC, peshqir vaske, dush xhel dhe sapun. Ju gjithashtu mund të gëzojnë, pa pagesë, për një televizion me kanalet kryesore kombëtare, si dhe Canal +.
Ju gjithashtu do të gjeni shishe 2 ujë Corsican pranverë ofruar nga Kompania.

CMN La MERIDIONALE është një operator traget francez të cilët të drejtuar anijet në mes të Francës, Korsikë dhe Sardenjës. CMN është themeluar në 1931 dhe filluan të veprojnë rrugët mallrave në Korsikë në 1936.

Në 1998, me kërkesë të Zyrës së Transportit Korsikë, CML La MERIDIONALE filluar shërbime të pasagjerëve në ishull, dhe të rritur shërbimet e saj për të përfshirë tragetet për të Sardenjës një vit më vonë.

La MERIDIONALE 4 Shtrati
La MERIDIONALE Tragete së, Girolata, Kalliste dhe Scandola kanë stafi miqësore, kuzhinë me cilësi të frymëzuar nga Korsikë bërë dhe nga prodhime të freskëta, muzikë Corsican, kabina të gjerë, një kinema, dhe bare.

 


Më të mirë në dispozicion La MERIDIONALE tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee La MERIDIONALE Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona La MERIDIONALE tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron . Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj La MERIDIONALE Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta La MERIDIONALE Tragete më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat La MERIDIONALE Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Grupi Discount traget udhëtimit në La MERIDIONALE Tragete.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club La MERIDIONALE Tragete Ticket

Zbritur Grupi Travel me La MERIDIONALE Tragete - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme La MERIDIONALE Tragete dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

specialist La MERIDIONALE Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në La MERIDIONALE Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

La MERIDIONALE Ferries Commercial Vehicle, mallrash dhe anijet mallrash

La MERIDIONALE Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një La MERIDIONALE tragete mallrave dhe ngarkesave shërbim anijet personale dhe të përballueshme rezervë për dhe nga Marsejë në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët La MERIDIONALE trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me La MERIDIONALE Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet La MERIDIONALE tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën La MERIDIONALE Tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me La MERIDIONALE Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel

Zgjidhni tragetet La MERIDIONALE Tragete për të lira çmimet e biletave të trageteve për dhe nga Marsejë në Francë në Ajaccio, Bastia dhe Propriano në Korsikë dhe Porto Torres në Sardenjë.