Norvegji Tragete

Norvegjia pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Norvegji rezervimet e biletave traget, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anijet Norvegji vela në dhe nga Bergen, Kopenhagen, Frederikshaven, HIRTSHALS, Kiel, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Sandefjord, Stavanger dhe Stromstad.

Nëse jeni të udhëtonte për Bergen, Kopenhagen, Frederikshaven, HIRTSHALS, Kiel, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Sandefjord, Stavanger dhe Stromstad pastaj libër një traget kalimit në Norvegji dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

 

Norway Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Norvegji bileta trageti
në dhe nga Bergen, Kopenhagen, Frederikshaven, HIRTSHALS, Kiel, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Sandefjord, Stavanger dhe Stromstad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Ferry shërbime në dhe nga Norvegjia janë operuar nga Color Line, SEAWAYS DFDS, fiord Line, Stena Line dhe tragete Smyril Line.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Norvegji trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Norvegjia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Norvegji

lidhjet traget mes Norvegjisë dhe Danimarkës, Gjermania, Islanda, Ishujt Faroe, Suedia dhe gjithashtu Mbretërinë e Bashkuar të ofrojë lidhje të drejtpërdrejta.

Color Line, SEAWAYS DFDS, fiord Line dhe Stena Line veprojnë anijet në mes Norvegjisë dhe Danimarkës.

Color Line gjithashtu ka një lidhje të përditshme traget midis Kiel dhe Oslo nga mesi i qershorit deri në mes të gushtit, si dhe shërbime të trageteve në mes të Sandefjord dhe Strömstad ndërsa sails Smyril Line mes Lerwick (Shetland) dhe Bergen, nga maji deri në mes të shtatorit.

Smyril Line shkon një herë në javë nga maji deri në mes të shtatorit në mes të Bergen dhe Seyðisfjörður (Islandë), nëpërmjet Lerwick (Shetland, Skoci) dhe Ishujt Faroe.

popullor DFDS SEAWAYS vepron shërbime nga Newcastle në Bergen dy herë në javë, si dhe Stavanger dhe Haugesund.

Bergen Ferry Port

Klima e Norvegjisë duhet të jetë konsideratë juaj kryesor kur të vendoset se kur do të vizitoni. sezonin kryesore turistike (e cila përkon me festat norvegjeze dhe të tjera shkollore Evropian) shkon nga mesi i qershorit deri në mes të gushtit. Gjatë kësaj periudhe, transporti publik shkon shpesh, zyrat turistike dhe pamjeve turistike janë orë të hapura gjatë dhe shumë hotele të ofrojnë norma më të lira.

Kjo tha, Norvegjia është në të mirë të saj dhe të zgjuarit për pjesën më të madhe periudhën nga maji deri në shtator. Në fund të majit është veçanërisht e këndshme: lule janë humbje e ngjyrës, pemë frutore lulëzim (sidomos në Hardangerfjord), orë të ditës janë në rritje më të gjatë dhe shumica e hostele, vendet e kampit dhe pamjeve turistike janë të hapura, por uncrowded. Të jetë i vetëdijshëm, megjithatë, se në qoftë se ju keni ardhur në Norvegji për rritje, shumë rrugë dhe kasollet nuk do të jetë e hapur deri në fund të qershorit ose në fillim të korrikut. Rrugët më të vogla malore zakonisht nuk hapet deri në qershor.

Në veri të Rrethit Arktik, e vërtetë midnight sun është e dukshme të paktën një ditë në vit, dhe në Nordkapp ajo qëndron jashtë nga 13 maji deri 29 korrik.

Në çdo kohë të vitit, të jenë të vetëdijshëm se ekstremet e temperaturës janë gjithmonë të jetë e mundur; Temperaturat mbi 30 ° C në verë dhe nën -30ºC në dimër nuk janë të rralla. Nëse ju jeni një skiator avid ose shpresë për të paraqitje e shkurtër aurora borealis, dimra të ftohtë e Norvegjisë të errët mund të jetë duke u përpjekur për vizitorët; transportit publik shkon rrallë; shumica e hostele dhe faqet e kampit janë të mbyllura; dhe pamjet, muzetë dhe zyrat turistike të hapur vetëm orë të kufizuara, në qoftë se në të gjitha.

Vitin norvegjeze është plot e përplot edhe i festivaleve të pazgjidhura dhe disa prej tyre janë edhe me vlerë planifikimin e udhëtimit tuaj rreth.

Qytetet dhe vende të interesit

Qytetet kryesore dhe qytete në Danimarkë frekuentuara nga vizitorët janë: -

 • Oslo - Kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Norvegjisë, me muze me rëndësi kombëtare, një mjedis të bukur dhe të natës të gjallë dhe skenën kulturore
 • Bergen - Pasi kryeqytetin e Norvegjisë, të vjetër qendra Hanseatike tregtare me një kulturë të pasur dhe pamje dramatike, qyteti dytë më i madh i Norvegjisë. Ndërtesat mrekullisht bukur prej druri, një mjedis i mrekullueshëm malor dhe ton e natës dhe atmosferës. Kjo është porta juaj për fjords perëndimore. Qyteti ka qenë quajtur "qytet të rainiest në Evropë", me një mesatare prej ditësh 250 të reshjeve në vit. Të sjellë një çadër.
 • Bodø - Portë në ishujt madhështore Lofoten. Dhe vendi i Saltstraumen, botëve vorbull të fortë.
 • Drammen - Pasi i njohur si industriale dhe i ndotur, por rinovimin e kohëve të fundit ka bërë Drammen një udhëtim të këndshëm anësor nga Oslo.
 • Fredrikstad - Një qytet i mrekullueshëm i vjetër qëndron nga pjesa tjetër e qytetit vend papërshkrueshme. Brilliant si një ditë udhëtim nga Oslo.
 • Kristiansand - Kryeqyteti i këndshëm e Jugut.
 • Stavanger - Qyteti i katërt më i madh, dhe zona e tretë më e madhe urbane. Komercialisht të rëndësishme për shkak të biznesit të naftës. Druri, zona qendrore kalldrëm është një nga vendet më simpatik në Norvegji. Shtëpi në një nga kishat mesjetare Norvegjisë, ju gjithashtu mund të vizitoni shtëpitë Iron Age, shpella moshë guri, dhe vendet ku mbretërit Viking përdoren për të përmbushur në Ullandhaugtårnet. Stavanger është ku Erik Kuq ka lindur.
 • Tromsø - A madhështore, katedrale moderne dhe absolutisht asnjë arinjve polare roaming rrugët.
 • Trondheim - I famshëm për katedralen e saj mahnitëse (Nidarosdomen). wharfs mrekullueshme Riverside, ndërtesa prej druri dhe natës më të mirë të studentëve në Norvegji japin të bukur, me gjethe Trondheim bukuri e saj.

Vendet e bukuri të jashtëzakonshme dhe të interesit në Norvegji janë: -

 • Atlanterhavsveien - "Rruga më e bukur në botë". Një rrugë të veçantë lidhur me ura spektakolare të rrethuara nga shkretëtira e Oqeanit Atlantik.
 • Jostedalsbreen - Akullnaja më e madhe në kontinent europian.
 • Jotunheimen - Një peizazh madhështor dhe shtëpia e maleve më të larta të Norvegjisë.
 • Lofoten - Përvoja diellin mesnatë në këtë qark tradicionale të peshkimit në krahinën veriore me ishuj dhe male.
 • Nordkapp - Ky shkëmb është pika më veriore të Evropës kontinentale. vend i shkëlqyer për të përjetojnë diellin mesnatë.
 • Sognefjorden - Akullnajat, malet dhe qytetet piktoreske janë vetëm disa nga pamjet në Sognefjord. Flam dhe Nærøyfjorden (gjithashtu një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s) janë pjesë e sistemit të fuqishëm Sognefjorden.

Norvegjia është një vend i madh dhe për të gjetur rreth, sidomos në veri, është e shtrenjtë dhe kërkon kohë. Mënyra më e mirë për të parë në shkretëtirë norvegjeze dhe fshatit është duke pasur qasje në vetë automjetin tuaj. Në këtë mënyrë ju mund të ndaloni kudo që ju dëshironi, të admirojnë pamje dhe sipërmarrje onto rrugë më të vogla.

Norvegji

Norvegji është, sipas të gjitha standardeve, një nga vendet më të bukura në tokë, por bukuria sjell me vete një përgjegjësi që peshon rëndë mbi norvegjezëve. Për këtu është një popull me një dashuri të qëndrueshme për botën natyrore që është etched thellë në karakterin kombëtar.

Në të kaluarën, kjo është shprehur në traditën norvegjeze e farmsteads izoluara që kolonizuar qoshet më të izoluar të shkretëtirës së vendit.

Gjithnjë e më shumë, megjithatë, lëvizja e pakthyeshme e norvegjezëve drejt qyteteve - qytetet që janë vetë vendet e bukuri të madhe, të tilla si Bergen, Trondheim, Stavanger dhe Tromsø - ka ndryshuar marrëdhëniet në mes norvegjezëve dhe botën e tyre natyrore.

Ferry Lidhjet mes Norvegjisë dhe Danimarkës, Gjermania, Islanda, Ishujt Faroe, Suedia dhe gjithashtu Mbretërinë e Bashkuar të ofrojë lidhje të drejtpërdrejta. Shumica operatorët e trageteve të ofrojë marrëveshje pako që përfshijnë duke marrë një makinë dhe pasagjerët, dhe shumica e linjave të ofrojnë ulje të konsiderueshme për të moshuarit, studentët dhe fëmijët.

Shërbimet e planifikuara traget për të dhe nga Norvegjia janë operuar nga Line Color, DFDS SEAWAYS, fiord Line, Stena Line dhe Smyril Line anijet.

Kliko këtu të rezervoni biletat trageteve Norvegjinë

Harta e Norvegjisë


Më të mirë në dispozicion Norway tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Norway Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Norvegjia tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Norvegji Anijet në ose nga Bergen, Kopenhagen, Frederikshaven, HIRTSHALS, Kiel, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Sandefjord, Stavanger dhe Stromstad, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtoj!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Norvegjia Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Norway ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Norvegji tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Norvegjia tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Norvegjia tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Bergen, Kopenhagen, Frederikshaven, HIRTSHALS, Kiel, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Sandefjord, Stavanger dhe Stromstad në tonë çmimin më të ulët biletë në dispozicion.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Norvegjinë Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel