Panstar Cruise Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Panstar Cruise Tragete Rezervime biletave traget, oraret e trageteve, informacionit të pasagjerëve dhe zbritje Promo kodet kupon
4.3 yje - bazuar në 62 komente

Panstar Cruise Tragete

Panstar Cruise Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Panstar Cruise Tragete ofrojnë të rregullta tragetet dalje në det të planifikuara pasagjerëve midis portit Korean kontinentale e Busan dhe Osaka me nisje të shumta javore të trageteve nga Panstar Cruise në Busan dhe Osaka në Chuja

Rezervimet e biletave Panstar Cruise tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Panstar Cruise Tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Panstar Cruise trageteve në dhe nga biletat Libri Panstar Cruise tragete mes Osaka në Japoni dhe Busan në Kore .

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Panstar Cruise Anijet është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër Panstar Cruise Tragete makinave apo pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Panstar Cruise Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjitha anijet me vela nga Libri Panstar Cruise tragete bileta në mes të Osaka në Japoni dhe Busan në Korenë duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojnë komplot Panstar Cruise tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Panstar Cruise Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Panstar Cruise TragetePanstar Cruise Ferry

Panstar Cruise Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta libër Panstar Cruise Tragete
në mes të Osaka në Japoni dhe Busan në Kore.

Panstar Cruise Tragete ofrojnë tre planifikuara tragete të rregullta dalje në det të pasagjerëve midis portit Korean kontinentale e Busan dhe Osaka në Japoni çdo javë. Me prenotim Panstar Cruise biletën tuaj trageteve në internet paraprakisht në ferryto.com ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Në ferryto.com nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si tarifat e shtuar prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Panstar Cruise Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Rreth Panstar Cruise Anijet

Panstar Cruise Tragete të sigurojë një shërbim traget dalje në det pasagjerëve nga Osaka, Japoni në portin Korean kontinent të Busan.

Që nga fillimi i shërbimit në 2002 (kur Kupa e Botës Japoni-Korea u mbajt), PanStar Line ka qenë përdorur gjerësisht, duke kontribuar në masë të madhe të shkëmbimit kulturor dhe shpërndarjen fizike mes dy vendeve.

Nuk ka shërbim tjetër traget ofron një varg të tillë të gjerë shërbimesh si PanStar Dream. Një shumëllojshmëri e informacionit shfaqet në tavolinë para, si të nevojshme, duke përfshirë agim dhe muzg herë, orarit të punës së objekteve në bord dhe shpejtësi të udhëtimit.

produkte, emri i markës janë gjithashtu në dispozicion përmes pazar duty-free, dhe një shumëllojshmëri të ngjarjeve janë ofruar. Pasagjerët mund të gëzojnë një kohë luksoze në kafene duke shijuar pikëpamjet.

Tragete në linjën e PanStar ketë një shumëllojshmëri të karakteristika, duke përfshirë objektet e bukura, hotel-si, shërbimit të dobishme dhe shfaqje argëtuese në mbrëmje. Nëse ju merrni një histori 12 hotel dhe të kthehet në anën e saj dhe të lundrojnë midis Japonisë dhe Koresë, ju do të keni të Panstar Ferry!

Shërbimet e tërheqëse në PanStar Cruise Ferry Line

Përveç ndonjë gjë në Osaka, qendra tregtare dhe kulturore të Japonisë, dhe më e madhe port dhe turistik të qytetit Busan pasagjerët e Koresë së gëzojnë pikëpamjet e Parkut Kombëtar Setonaikai (i famshëm për Itsukushima Shrine - një vend i bukur Trashëgimisë Botërore), në bord shfaqje argëtuese në mbrëmje dhe buffets shijshme sigurojë udhëtarët me kujtime të paharrueshme e udhëtimit të tyre.

Informacione të dobishme për të bërë cruising edhe më të këndshme Një pasuri e pika piktoreske dhe në bord Pasagjerët argëtuese janë të sigurt për të gëzojnë të lundrimit 18-orësh të plotë.

Një shumëllojshmëri e duhet-shih pikëpamjet nënvizoj lundrim 18 orë nga Busan në Osaka.

Panstar Cruise Ferry Pasagjerët kanë mundësi të shohin në vijim;

  • Akashi Kaikyo Ura - ura më e gjatë në botë pezullimin, lidh Kobe City me Awaji City në Hyogo Prefektura.
  • Seto Ura e Madhe - një seri e strukturave të klasit botëror që lidhin Kurashiki City në Okayama Prefekturës me Sakaide City në Kagawa Prefektura.
  • Kanmon Strait - një shtrirje e ujit ndarjes Shimonoseki City në Yamaguchi Prefektura dhe Moji Ward në Kitakyushu City.
  • Tsushima Island - një toke të vendosura në mes të Kyushu dhe Korea.

Rrit deri në kuvertë, ndërsa trageti është duke kaluar nën një urë dhe duke parë madhësinë e madhe dhe ndikimin e strukturës në afërsi është një eksperiencë me të vërtetë mbresëlënëse unike për këtë mjet transporti.

 

Panstar Ferry Route Map

Panstar Ferry

Panstar VIP Cabin     Panstar Cabin

Panstar Korea në Japoni Ferry

Panstar Ferry në Kore

Panstar Tragete nisjes Procedura

kontrolluar në
përpunimit Nisja jo më herët se 2.5 orë fillon para nisjes dhe përfundon 1 orë para nisjes. Prandaj, udhëtarët duhet të jetë në traget check-in desk jo më vonë se dy orë para nisjes të plotësoni një formular të kalojë konvikt dhe një kartë nisjes për procedurat e nisjes.

Kompletimi mbërritjes / nisjes Cards
Ndërsa kartat mbërritjes nevojshme për të hyrë në Japoni janë në dispozicion në traget, ajo është më i përshtatshëm për të mbushur atë në të njëjtën kohë si kartë Korean nisjes para konviktit. Karta largimi (nga Korea) duhet të plotësohet në koreanisht, ndërsa karta ardhja për hyrjen në Japoni duhet të jetë e shkruar ose në karaktere kineze ose angleze. Për më shumë informacion kontaktoni në kartën e mbërritjes, ju mund të shkruani emrin dhe numrin e telefonit të vendin që ju do të qëndroni në në natën tuaj të parë.

deklaratë dogani
Zonat deklarata doganore janë të vendosura në të dyja anët e counter inspektimit nisjes. Të gjithë udhëtarët që transportojnë mallra të shtrenjtë ose me vlerë (kamera, watches, bizhuteri, produkte lesh) janë të nevojshme për të bërë një deklaratë. Kur deklaruar, shkruani emrin e sendit, sasinë, çmimin dhe në formën doganor dhe të pranishëm dy pika doganore dhe të formojnë së bashku. Pas deklarata është miratuar, të mbajtur në dokumentin për udhëtimin tuaj të kthimit. Nëse ju niset pa deklaratë doganore, me vlerë tuaj mund të jetë subjekt i tatimit mbi kthimin, pasi ato do të konsiderohen si blerjet jashtë shtetit. Udhëtarët me asgjë për të deklaruar mund të shkoni direkt në banak inspektimit.

Panstar Ferries Orari

Osaka të Busan Cruise Ferry
Dep. arr.
Regjistrim
Koha e mbylljes
13: 30
Osaka 15: 10
Mon. Mër Pre
Busan 10: 00
diten tjeter

Busan të Osaka Cruise Ferry
Dep. arr.
Regjistrim
Koha e mbylljes
14: 00
Busan 15: 10
Mar Enj Sun.
Osaka 10: 00
diten tjeter

Emigracioni Nisja
Presin në rradhë prapa vijës së verdhë të kundër inspektimit nisjes. Kur është rradha juaj, paraqesin pasaportën tuaj, fletëhyrje, dhe kartën e nisjes.

Për sa kohë që viza juaj është e vlefshme, inspektori nuk do të bëjnë pyetje dhe thjesht vulosë pasaportën tuaj. Karta Largimi do të vuloset dhe ruhet nga inspektori, dhe kartë mbërritjes do të kapëse mbi pasaportën tuaj. Mbani kartën e ardhjes për të, kur ju të ktheheni dhe të kalojnë nëpër procesin e mbërritjes imigracionit.

Ferry Nisja
Pasi ju të kalojë inspektime, ju mund të hyjë në detyrë zonë të lirë për të blerë pije alkoolike, cigare, dhe filmi kamera.

Ushqimi blihen në traget është me çmim në jen japonez, në mënyrë që të aksioneve deri në ushqime të para konviktit nëse ju dëshironi të blini ushqime që janë mbi telefon publik priced.The në traget lidhet me sistemin e telefonit japonez, por jo të Koresë së.

 


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Korea çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Panstar Cruise Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Panstar Cruise tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron . Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Panstar Cruise Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Panstar Cruise Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Panstar Cruise trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Discount udhëtimit grup traget në Kore.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Panstar Cruise Tragete Ticket

Zbritur Grupi Travel me Panstar Cruise Anijet - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Panstar Cruise trageteve dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

specialist Panstar Cruise Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Panstar Cruise Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Korea Commercial Vehicle, Freight and Cargo Ferries

Panstar Cruise Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një personale dhe të përballueshme Panstar Cruise tragete mallrash dhe anijet mallrash rezervë të shërbimit në mes të Osaka në Japoni dhe Busan në Kore.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Panstar Cruise trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekip Korea kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në Ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Panstar Cruise tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Panstar Cruise tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Panstar Cruise Anijet në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel