Aegina Tragete

Aegina pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Aegina pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Aegina në Agistri, Methana, Pire dhe Poros.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Aegina në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Aegina makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Aegina, Agistri, Methana, Pire dhe Poros me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Aegina Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Aegina Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Aegina në Agistri, Methana, Pire dhe Poros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Aegina pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Aegina biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Aegina

Aegina ishull Greqia qëndron në Saronik gjirin e Argo off territorin grek. Suburban nuk e përshkruan shumë ishuj grekë, por Aegina, afër qendrës së Athinës se disa nga rrethinat veriore të qytetit, mjaft mirë përshtatet faturë.

Shumë nga 12,000 që jetojnë në Aegina udhëtojnë në kryeqytet. Është gjithashtu një tërheqje popullor fundjavë dhe një ishull i favorizuar daljes në pension për shumë grekë i kamur. Vizitorët në Ishujt greke festave të gjetur atë ideal për të vizituar vendet historike të Athinës.

Aegina është ishulli afërsisht trekëndësh, rreth tetë milje nga gjashtë. Në veri dhe perëndim të ishullit janë fusha pjellore bregdetare, vuri në dukje për kulturat e fistikë, bajame dhe fiq.

Në lindje dhe në jug janë kodrat rritje të konik Mount Oros (Zeus, Profitis Illias) dhe një kreshtë të gjatë shkëmbor me luginat pjellore në të dyja anët. ishullit Aegina të cilët nuk udhëtojnë në Athinë ose punojnë në fushën e turizmit apo rriten fistikë, ullinj dhe agrume.

Aegina Ferry Port
Historia e Aegina

Ishulli i Aegina është e vendosur në mes të një zone që priti disa nga qendrat më produktive kulturore të antikitetit, dhe si e tillë ajo lulëzoi nga Neoliti në periudha helene e qytetërimit grek. dëshmi arkeologjike vë ishujt selinë hershme rreth mijëvjeçarit pes 4th.

Ishulli u braktis në mes të 12th dhe 10th shekuj pes, por u kolonizuan përsëri rreth 950 pes, ndoshta nga kolonët nga Epidaurus dhe deri në fund të 6th c. Pes Aegina ishte një qendër e madhe tregtare dhe kulturore. Straboni përmendi lashtë historiani Ephorus si duke deklaruar se Aegina ishte polis grusht greke në monedha nenexhik. Monedhat Aeginetan u riformuar nga argjendi, dhe janë të njohur si "breshka" * sepse synimet e tyre lehtësim i ngjante një breshkë. Këto monedha janë gjetur në shumë vende të Mesdheut, një testament për aftësitë e frikshëm Aegina-së komerciale.

E bukur tempulli Late arkaike e Aphaia është testament për kontributin e Aegina ndaj Arteve. Tempulli dhe skulptura që stolisen ajo është një shembull kryesor i kalimit nga arkaike ndaj idealeve klasike. Aegina prodhuar edhe shumë artistë lokalë, më të famshme të cilat janë Anaxagoras, Callon dhe Onatas.

Në shekullin e pestë pes Aegina mori pjesë në luftërat persiane, dhe si një fuqi e madhe detare ajo kontribuoi forcat ndaj defensce greke të Hellas. Në betejën e Salaminës Aeginetans kontribuoi një kontigjent të madh të triremes dhe luftuan në krah të athinasit me trima.

Aegina Town

Qyteti i Aegina është vend më i madh i banuar të ishullit dhe është një vend relativisht i qetë për t'u çlodhur për një ditë, por ndonjë gjë e saj është mjaft e zakonshme nga standardet Greek Island.

Kolonna lashtë dhe muze arkeologjik në pjesën veriore të qytetit mund të mbani një dashnor të objekteve të lashta të zënë për disa orë, dhe kafenetë e shumta rreshtim shëtitore gjallë janë një vend i mirë për t'u çlodhur duke shikuar mocionet dembel e caiques në shëtitore gjallë.

Shëtitore e Aegina qytetit është larg nga vendi ngarkuar të ishullit me anijet e shumta dhe hydrofoils docking çdo orë apo më shumë, dhe ajo është e mbushur tejembanë me turistike dyqane, restorante dhe kafeteri. Disa ndërtesa neo-klasike në shtete të ndryshme të restaurimit janë sandwiched mes qendrat tregtare, dhe vagonave kalë traget turistët transportit mbrapa dhe me radhë. Arra fëstëk janë në pamje të thjeshtë kudo dhe duke pasur parasysh reputacionin e ishullit për cilësinë e tyre në konsumin e të paktën një qese është e kujdesshme.

Përtej port zënë, qyteti i Aegina është me sa duket i paprekur nga trafikun turistik që përshkon ujore. Vetëm disa blloqe larg nga deti ju do të gjeni veten të zhytur në jetën autentike të qytetit grek. Rrugët përtej Aegina port janë të mbushura me dyqane lokale ushqyer popullatën lokale, dhe kjo është një surprizë e këndshme për ata që vdes një normaliteti të vogël në rrjedhën e një pushim.

Aegina është ishulli më të afërt në Athinë një vizitë me vlerë, për një udhëtim ditore nga Athina apo edhe një qëndrim të shkurtër. Nëse ju jeni në një nxitim, ju mund të kombinohen tre ishuj të ndryshme në një dalje në det ditë nga Pire.

Aegina është shtëpi për një nga tempujt më të bukura të vonë Arkaike Greqisë, tempulli i Aphaia. Një ishull vullkanik me fushat e fertilitetit respektuar në pjesët veriore dhe jugore. Aegina është gjithashtu ku arra fëstëk famshme mund të gjenden së bashku me prodhimin e tjera kryesore të ishullit, grurë, rrush, bajame dhe ullinj. Fundi jugore e ishullit është shkëmbor dhe shterpë. Maja më e lartë e ishullit është Mt. Oros.

Aegina është një ishull i këndshëm me kodra pisha veshur, lugina të vogla pjellore, dhe një bregdet interesante, por pasuria e saj më e madhe është vendndodhja e saj në qendër të gji Saronik.

Sa i përket gjëra për të bërë në qytet Aegina, shëtitje nge, lexim, dhe duke vizituar qytetin e lashtë dhe muze, ose waterpark vetëm në jug të qytetit do shterimin opsione shumica e vizitorëve. Një plazh i vogël i cilësisë së dyshimtë është e vendosur vetëm jashtë zonës arkeologjike, pesë minuta në veri të portit, por për notim më të këndshme një udhëtim jashtë qytetit Aegina është alternativa më e mirë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Aegina garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Aegina Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Aegina. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Aegina, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Aegina traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Aegina makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Aegina tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Aegina jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Aegina në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Aegina dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel