Agios Konstantinos Tragete

Agios Konstantinos pasagjerëve dhe Car Tragete

Agios Konstantinos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Agios Konstantinos për Alonissos, Glossa dhe Skiathos.

Krahaso gjithë Agios Konstantinos dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Agios Konstantinos vela në dhe nga Agios Konstantinos, Alonissos, Glossa dhe Skiathos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Agios Konstantinos Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Agios Konstantinos Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Agios Konstantinos për Alonissos, Glossa dhe Skiathos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Agios Konstantinos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Agios Konstantinos traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Agios Konstantinos

Fshati Agios Konstantinos është një fshat i bukur bregdetar ndodhet në një distancë prej 18 kilometra në veriperëndim të qytetit të Samos, në rrugën rrethore bregdetare në Karlovasi. Fshati përbëhet nga dy vendbanime, Ano (e sipërme) dhe Kato (më të ulët) Aghios Konstantinos. Fshati numëron disa banorë 400 përhershëm, zënë në bujqësi dhe, së fundmi, në turizëm.

në Ano Agios Κonstantinos nuk kisha njëjtin emër që i dha emrin e saj në fshat, kisha, si dhe i tërë fshati është e fshehur në një pyll shumë e trashë. Fshati më i ulët ka qenë e ndërtuar në shekullin e 19th dhe është e banuar gjatë gjithë vitit, ndërsa ai më i vjetër sipërme merr të gjallë vetëm në verë.

Të dy vendbanime janë më pak se 500 metra larg nga njëri-tjetri. Të dy fshatrat janë gjetur brenda një mjedis me ujë të bollshëm të tanishme dhe të vegjetacionit harlisur.

Në pemët e ullirit të pafund që prekin detin blu, në hapësirën ku dikur ekzistonte port famshme të Fwkaion dhe Epiknimidion Lokron, është gjetur e bukur Komunën e Agios Konstantinos.

Agios Konstantinos Ferry Port
HISTORIA

Qyteti i tanishëm i Ag. Konstantinos, është ndërtuar në vendin ku është gjetur në kohët e lashta Dafnountas, qytetit të fundit perëndimore të vendit të Opountion Lokron. Qyteti u mbrojtur nga mure të gjata - Rrënojat e të cilat janë ruajtur në vend të "Isomata" - dhe ishte porti më i rëndësishëm i rajonit. Në periudhën e sundimit osman ata filluan të krijohen raundin gërmadhat e vendbanimeve të qytetit të lashtë të ndryshme. Më e rëndësishme se kjo vendbanimeve ishte: Vorlovou, Eulogias dhe Neochoriou.

Në 1894, pas tërmeteve të mëdha që prekur rajonin, Ag. Konstantinos u shkatërrua dhe shumë shtëpi janë fundosur në det. Në kuadër të rindërtimit që pasoi, u bë më pas një plan urbanistik të mahnitshme të qytetit që të organizuar për hapësira e gjelbër dhe rreshtave të pemëve në të gjithë gjatësinë e zonës qendrore bregdetare.

Nga 1960 që ishte prodhuar në rrugën nacionale Athinë e - Selanik, Ag. Konstantinos u zhvilluar në një nga fshatrat më të pasura të mëdha të Greqisë. Prej atëherë, mijëra turistë viziton Ag. Konstantinos në periudhën e verës. Grafiku katrore e Ag. Nikolaou me teatër në natyrë dhe të vjetër avion, rajoni ujor i "Vromolimnis", kishës së vjetër të Ag. Konstantinos me mozaikë bizantine, AP. Taxiarchis e Agnantis dhe turistik i Logou (për not dhe peshkim) përbëjnë mainer Sightseeing këtë rajon.

Agios Konstantinos Village

Falë mjedis piktoreske, vegjetacioni i harlisur, plazhet e bukura dhe objektet e mjaftueshme turistike që ajo ofron, Aghios Konstantinos tërheq shumë vizitorë. Mysafirët do të gjeni disa alternativa për strehim, si brenda fshatit dhe në zonën përreth. Të restorante tradicionale dhe taverna piktoreske në bregdet ofrojnë enët e bukur lokale dhe gatim greke.

Mysafirët e vendit do të gëzojnë not në plazhin e vendbanimit, si dhe në plazhet e afërt të Kampos, Tsampou dhe Petalides, të gjithë ata me të detit kristal e qartë e bukur.

Përveç dy vendbanimet e fshatit, të cilat janë mjaft të skenik, nuk do të humbasë për të vizituar përroskë e Aidona, një vend me bukuri të lë pa frymë; ju do të ecin përgjatë luginës, brenda një mjedisi interesante natyrore dhe ju do të keni mundësi për të dashuroj që ju jeni duke dëgjuar, apo edhe të dëgjoni trinjak ëmbël e shtrëngata të natës, pasi që vendi është quajtur.

Pasi në fshat, ju gjithashtu mund të shihni kishat e Panaghia, të përkushtuar për të Virgjëreshës Mari dhe kishën e Agios Konstantinos. Nëse ju ndjeheni si enden përreth, ju mund të vizitoni pranë fshatin piktoreske të vogël të Ambelos. Fshati është i rregulluar në një kodër dhe ofron një pamje të shkëlqyer. Gjithashtu, vlen të shohim burimin e bukur guri, me ujë të ftohtë.

Tre festat fetare lokale ( "panighyri") të zhvillohet në fshat: në 21st maj për nder të Aghios Konstantinos, në festën e Aghia Triada (Trinisë së Shenjtë) dhe në 15th gusht në nder të Zonjës së Virgjëreshës Mary.

Në rast të ndonjë problem a Center lokale mjekësore dhe një stacion policie janë në dispozicion në fshat.

Qasja në Aghios Konstantinos është shumë e lehtë me autobusë publikë, drejtimin rregullisht, dhe me makina të marra me qira ose private dhe motoçikleta. Porti i vogël i zgjidhjes është në dispozicion për ankorim të anijeve të vogla dhe jahte.

 


Më të mirë në dispozicion Agios Konstantinos trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Agios Konstantinos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Agios Konstantinos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Agios Konstandinos trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Agios Konstantinos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Agios Konstantinos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Agios Konstantinos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Agios Konstantinos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Agios Konstantinos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Agios Konstantinos dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel