Agistri Tragete

Agistri pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Agistri pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Agistri të Aegina dhe Pireut.

Krahaso gjithë në dispozicion Agistri çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Agistri makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Agistri, Aegina dhe Pire me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Agistri Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Agistri Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Agistri të Aegina dhe Pireut në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Agistri pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Agistri biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Agistri

Agistri, I quajtur gjithashtu Angistri, është një, pisha mbuluar ishull të vogël në afërsi të Aegina në Gjirin Saronik që shtrihet në jug nga kryeqyteti grek të Athinës. Ajo ka një sipërfaqe prej rreth 13sq km, duke e bërë atë më të vogël të ishujve Saronik.

Agistri është një moçalore të qetë të një ishull, të lirë e makinave dhe me pak në rrugën e natës jashtë pak hotele ne portet kryesore të Skala dhe Mylos. Ishulli është shtëpi për më pak se 1,000 njerëz me shtretër pushime turistike për ndoshta 1,000 më shumë, dhe ajo ka një rrugë të vetme kryesore në lidhje 10 km të gjatë dhe pa makina, vetëm një autobus të vetme.

Agistri është gjithashtu shumë e kodrinore, pavarësisht nga madhësia e saj të vogël me rreth gjysmën e ishullit mbuluar në fushën e agrume dhe ullinj, dhe pjesa e mbetur gjysmë i fshehur në pyllin me pisha të dendura.

Agistri është arritur me lehtësi nga porti Athinës Pireut si ajo qëndron vetëm 22 milje detare në det të hapur dhe rreth katër milje detare në jug-perëndim të ishullit të Aegina.

Agistri Ferry Port
HISTORIA

Emri i lashtë i Agistri ishte Kekrifalia që do të thotë "koka embellished '. Agistri njihet me këtë emër nga Homeri, si aleat të ishullit Aegina në Trojës luftës (Iliada, epos A ", raps. B ', vargu 562). Thukididi (470-335 BC) dhe Diodoros (90-21 BC), gjithashtu i referohen Agistri me emrin 'Kekrifalia'.

Gërmimet kanë sjellë në disa zbulimeve arkeologjike të lehta me interes të madh që tregojnë se ishulli ishte i banuar 2500 vjet më parë.
Agistri së bashku me ishujt përreth përbënin mbretërinë e Aegina nën mitik Mbreti Aeakos. Disa zona janë me interes arkeologjik si Megaritissa, Aponissos, si dhe Kontari. Agistri, shumë herë i është nënshtruar ndikimit të historisë së trazuar Aegina-së.

Përgjatë bregut perëndimor dhe në afërsi të sipërfaqes së atij ujit mund të shohin mbetjet e ndërtesave nga periudha para-krishterë.
Në Agistri e 1920 ishte përsëri banuar mezi por në periudhën në mes të 1940-së dhe 1990-së, Agistri ishte një nga pak ishujt më të vogla greke popullsia e të cilave në fakt u rrit. Sot popullsia zyrtare është vetëm 700 që arrin rreth 4.500 gjatë verës. Deri 1960 ishulli nuk ka pasur lidhje të drejtpërdrejtë me varkë Pire.

Në 1973 energjisë elektrike u prezantua, dhe në një rrugë të ndjerit 1970 është ndërtuar në Limenaria. Që 1981, një autobus i vogël 12 vendësh ka operuar në ishullin udhëtojnë në mes të Skala - Milos- Limenaria.

Tradicionalisht Produktet kryesore e ishullit kanë qenë rrëshirë pishe (përdoret për të bërë retsina), vaj ulliri, fiq, elbi dhe fruta. Por gjatë gjysmës së dytë të shekullit të 20th ekonomia ka ardhur për të mbështetet në turizëm dhe jo bujqësisë.

Agistri Town

Megalochori (që do të thotë "fshat i madh", por i njohur zakonisht si Milos) është qyteti zyrtari kryesor i Agistri si ajo shtëpi zyrën e kryetarit të komunës. Megjithatë, kjo është një fshat modest me këndshëm ecën nëpër vogël, rrugët e tij të dredha-dredha, ku ju do të shihni disa nga shtëpitë më të vjetra në ishull të cilat kanë qenë në të njëjtat familje për shumë, shumë breza.

Në zemrën e saj është kisha e Shen Zoodochou Pigis cila ka vet Emri Day një javë pas Pashkëve, kur Milos dhe pjesa tjetër e Agistri bashkohet në dy festimet e ditës me shërbime, partitë, panaire e tregut - një të vërtetë përshkon karnaval ndjenja!
Qyteti është shërbyer edhe me taverna dhe bare në qendër dhe të fundit të kishës në rrugën e cila shkon drejt detit, ju do të zbuloni një zgjedhje e hoteleve të cilat kanë pamje spektakolare nga ballkonet e tyre mbi kopshte dhe deti, me më shumë bare dhe vende të hahet.

Milos ka një zgjedhje e supermarkete dhe, për ata gjurmimin dhuratë e përkryer për të pasqyruar përvojën e tyre Agistri, ka shumë dyqane suveniresh që ofrojnë një zgjedhje e shkëlqyer e paraqet tradicionale.

Milos ka portin e vet e cila ka pësuar kohët e fundit të gjerë, ende modernizimin ndjeshme dhe tani është pika e mbërritjes për shërbimin Aegean Flying Dolphin cila vjen direkt nga porti i Athinës e Pireut në Agistri në vetëm një udhëtim minuta 45 dhe është shërbyer edhe nga të ishullit vetë Agistri Express disa herë në ditë.

Edhe pse ka shumë aventura për të pasur rreth ishullit të Agistri, afërsia e saj në afërsi të Athinës e bën atë një bazë ideale për një vizitë në kryeqytetin dhe disa hopping ishull. Në lidhje me kohën, ajo është e lehtë për të vizituar Athinën për një ditë dhe të marrë në vende të tilla si Akropolit, treg në Monastiraki dhe muzetë e qytetit.

Agistri është vetëm 40 minuta me anije nga teatrin antik në EPIDAVROS. Marrë në qytetin nënujore gjetur pranë brigjeve të tij, mrekulli në teatrin e lashtë me akustikë e saj të mahnitshme dhe duke notuar, periskop dhe kajak në zemrën e përmbajtjes. Kjo është një ditë e vërtetë të paharrueshme dhe të një mënyrë shumë nicer për të udhëtuar sesa alternativa e një udhëtim të nxehtë me autobus nëpërmjet Athinës!

Aegina është ishulli ynë më i afërt fqinje dhe shumë më të mëdha se sa Agistri dhe pika e saj piktoreske është e mbushur me bare, kafene dhe dyqane.
Vetëm dhjetë minuta Agistri të Aegina me anije tonë në pronësi në nivel lokal, të Agistri Express, vizitoni Tempullin e Aphaia dhe katedralen e Agios Nektarit e cila është e dytë më e madhe Kisha Ortodokse Greke pas Agia Sofia.

Agistri është ishulli më i vogël në grupin e Gjirit Saronik e ishujve që përfshin Poros, Spetses, Hidra, Aegina dhe Salamina. Është e mundur për të marrë udhëtime ditore në shumë ishuj të tjerë në grup për të shtuar një element shtesë të aventurë për festën tuaj. Pas kthimit në të njëjtën ditë është natyrisht i varur nga oraret traget dhe duke i kërkuar policisë portit ose në banesën tuaj duhet të ju japin me të drejtë, deri në datën e informacionit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Agistri garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Agistri Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Agistri. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Agistri, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Agistri traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Agistri makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Agistri tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Agistri jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Agistri në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Agistri dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel