Ajaccio Ferry

Ajaccio pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Ajaccio dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ajaccio në Marsejë, Nisë, Porto Torres dhe Toulon.

Krahaso gjithë Ajaccio në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ajaccio makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ajaccio, Marsejë, Nisë, Porto Torres dhe Toulon me La MERIDIONALE, SNCM apo tragete Korsikë tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ajaccio Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ajaccio Ferry
me La MERIDIONALE, SNCM apo Korsikë Anijet për anijet me vela nga Ajaccio në Marsejë, Nisë, Porto Torres dhe Toulon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ajaccio pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ajaccio biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ajaccio

Ajaccio është kryeqyteti Korsika dhe është e vendosur në bregun perëndimor. Korsika është e vendosur në juglindje të Francës kontinent dhe është i katërt më i madh ishull në Mesdhe dhe më të afërt në Mbretërinë e Bashkuar.

Në frëngjisht ata e quajnë atë "ishull bukurisë" dhe është e lehtë për të parë pse: ajo është e gjelbër dhe i shëndetshëm, ka rreth njëzet majat malore që masin e lartë se 2000 metra mbi nivelin e detit dhe shumë e fshatrave simpatik hilltop mesjetare.

Vendlindja e Napoleonit, Ajaccio ka një pasuri të historisë dhe ofron një marrëveshje të madhe për vizitorët nga e gjithë bota. Nuk është një rrjedhë e qëndrueshme të vizitorëve në Ajaccio me muajt e verës duke qenë koha e ngarkuar e vitit.
plazhe të shumta Ajaccio, si dhe historia e pasur e qytetit të tërheqë mijëra vizitorë.

Kjo është porti kryesor i thirrjes për cruises oqean në Mesdhe, dhe një numër të linjave të mëdha ndërkombëtare të lundrimit kanë anijet e tyre të ankorohen këtu, në përgjithësi për një ose dy netë. Ajo është gjithashtu një nga disa porte të ishullit për anijet deri në dhe nga kontinent Francë, Itali, dhe ishullin e tij të Sardenjës.

Ajaccio Ferry Port
Historia Ajaccio

Corsica dhe udhëtimit Ajaccio ka qenë e rëndësishme që të Mariners dhe pushtuesit për shekuj me radhë, duke filluar me Perandorinë Greke që quhet ishulli Kallisto, që do të thotë "më i bukur."

Perandoria Romake arriti në Ajaccio në 259 pes, dhe republikat e pavarura nga kontinent Itali sundoi për vite gati 2,000 pas kësaj. Republika e Genoa filloi në pushtet në ishull në shekullin e dymbëdhjetë, dhe kjo ishte gjatë kësaj kohe që ishte ndërtuar kala masive që dominon qytetin. Kjo është një nga atraksionet kryesore të një pushim në Ajaccio siç janë struktura të ngjashme të mëdha mbrojtëse të ndërtuara nga gjenuez në portet detare-më të tjera të ishullit të dukshme Calvi dhe Bonifacio.

Qyteti është i njohur si vendlindja e Napoleonit i cili ka lindur këtu në 1769, të njëjtin vit gjenovez u rrëzua në fund dhe të udhëtimit Ajaccio me qëllim të pushtimit përfundoi.

Town Centre Ajaccio

Qendra kryesore e qytetit të interes për vizitorët është kala e shekullit 16th, dhe rajoni vetëm në perëndim dhe në veri të qytezës. Ky rajon përfshin Vendi Bonaparte dhe katedrale renesancë, dhe vazhdon deri në Vendin Foch pak në veri. Vini re se ajo ishte në këtë Katedralja, Cathedrale Notre Dame de la Misericorde, që Bonaparte u pagëzua (ju mund të shohin ende font mermeri ku ka ndodhur).

Qendra e Ajaccio është bazuar rreth kështjellë të shekullit të 16th (ende në përdorim ushtarak, në mënyrë jo të hapura për publikun), dhe përhapet në perëndim dhe në veri të qytezës në qytet - kjo pjesë e Ajaccio përfshin Vendi Bonaparte dhe katedrale renesancë, dhe vazhdon deri në Vendin Maréchal Foch pak në veri, dhe është pjesa që është më shumë interes për vizitorët.

Qyteti i vjetër, rreth Place Marechal Foch, ka rrugët e ngushta veshur me tërheqëse, në mënyrë tipike mesdhetare, shtëpi dhe është shumë piktoresk. Ajo është gjithashtu këtu se ju mund të shihni (dhe për të vizituar qoftë se ju jeni të prirë kështu) napolona vendlindjen. Vini re se ajo ishte në katedralen pa pretendime, Cathedrale Notre Dame de la Misericorde, që Bonaparte u pagëzua.

Ka një numër i madh i kafene, bare dhe restorante rreth Ajaccio, dhe kjo është në këto që ju do të gjeni qytetin e vërtetë i qetë qasjen rastësor për jetën që Ajaccio duket të miratojë aq mirë. Place Foch sidomos është një vend shumë i popullarizuar për t'u ulur nën pemë me hije dhe të bëjë disa të shikuara nga njerëzit. djathë i shkëlqyer dhe CHARCUTERIE janë kudo. Vlen të kërkuar nga janë cannelloni al brocciu (një pjatë makarona) dhe fiadone (një lloj i qumështor); dy prej të cilave përdorin brocciu djathë ishull. Gjithashtu e mirë janë peshku dhe peshku lokale supë, midhje, dhe viçi me ullinj të gjelbër.

Plazhet e tjera Ajaccio do të gjendet përgjatë bregdetit në të dy anët e qytetit. Ndoshta më popullore për një pushim të familjes në Ajaccio është Ricanto Beach, e vendosur vetëm një makinë të shkurtër nga qendra e qytetit. Kjo një nga plazhet e ishullit me një kujdestar plazhi, dhe ka parking të bollshëm, si dhe tualete dhe objekteve të tjera.

Nëse ju doni laguna strehuar me plazhe që janë shumë të izoluar, të udhëtojë në veri përgjatë bregdetit deri në fshatin Cargèse rreth njëzet milje larg. udhëtimit Ajaccio në këtë rajon ofron një numër të Rentals pushime që janë përgjithësisht shtëpitë e njëri-familjare dhe vila të vogla.

Ka edhe rrugë të shkëlqyer zhytjeje përgjatë bregdetit, veçanërisht në veri të Ajaccio drejt Natyra Rezervë të Scandola dhe jug rreth qytetit simpatik bregdetar të Propriano ku ju mund të shihni e lartë e disa kullave gjenovez në ishull. Është e mundur të ngjiten shkallët në majë të kullës këndshëm për pikëpamjet e pabesueshëm të gjirit dhe të bregdetit.

Informacionit turistik
Bordi Turistike Ajaccio
3 Boulevard du Roi Jérôme, Ajaccio, Corsica
Tel: (04) 9551 5303.
Website: www.visit-corsica.com

Pazar Informacione
Shumë dyqane në Ajaccio janë elegant dhe të shtrenjta (çmimet e pothuajse të gjitha mallrat janë më të larta se sa në kontinent Francë apo Itali) shitjen projektuesi franceze dhe italiane emrave të markave. Arte dhe Mjeshtëri përfshijnë pikturë lokale, Leatherwork, qeramikë dhe gdhendje druri. Produkte trashë, kryesisht artikuj ushqimore, tregojnë mallrat bërë në (dhe shpesh ekskluzive për të) ishull. djathrave Korsika dhe CHARCUTERIE janë të njohur.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ajaccio garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ajaccio Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion La MERIDIONALE, SNCM apo Korsika Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ajaccio. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ajaccio, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ajaccio traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ajaccio makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ajaccio tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ajaccio jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ajaccio në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ajaccio dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel