Al Hoceima Tragete

Al Hoceima pasagjerëve dhe Car Tragete

Al Hoceima çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Al Hoceima në Almeria.

Krahaso gjithë Al Hoceima dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Al Hoceima makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Al Hoceima, Almeria me tragete Trasmediterránea online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Al Hoceima Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Al Hoceima Ferry
me Trasmediterránea për anijet me vela nga Al Hoceima të Almeria në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Al Hoceima pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Al Hoceima traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Al Hoceima

Qyteti ynë është i vendosur në mes të maleve madhështor Rif në pjesën veriore të Marokut dhe detit Mesdhe. Emri Al Hoceima vjen nga fjala spanjolle Alhucemas që do të thotë livando.

Qyteti ynë është shumë popullor në mesin e të dy marokenët dhe turistëve evropiane për plazhet e saj të bukur dhe ushqim deti shijshme. Al Hoceima është fuqimisht e Mesdheut dhe ka zhvilluar të mjaftueshme për të kanë pak gjëra të përbashkëta me fshatrat bujqësore dhe tregjet fisnore e maleve përreth.

Kjo është një vend i qetë me asnjë sherr e Tangier, Fez ose Tetouan, dhe kafenetë dhe rrugët janë plot me njerëz që shkojnë për biznes apo kënaqësi e tyre.

Qyteti është i gjallë, sidomos në sezonin e verës dhe ofron shumë mundësi për dëfrim dhe rekreacion gjatë stinëve të tjera të vitit, si dhe.

Al Hoceima Ferry Port
histori

Megjithatë, madhësia e ngjeshur Al Hoceima-së është një nga charms e saj. Deri në 1950-së përbëhej nga vetëm një port peshkimi i vogël në veri të gjirit dhe një periferi të shtëpive të bardha në majë shkëmbinjtë shterpe në jug. Spanjoll ka filluar të zhvillohet Al Hoceima rreth 1925. General Sanjurjo u ul me trupat e tij në plazhin e Al Hoceima gjatë Rif Rebelimi dhe pohoi territorin për Spanjën. Ai e quajti territorin Villa Sanjurjo, pas veten e tij. Shumë vendas ende i referohen qytetit si "Villa".

Trupat spanjolle ndërtuar shtëpitë, shkollat ​​dhe spitalet mbi plazhin, duke krijuar fillimet e qytetit. Në 1920s dhe "30s qyteti kishte pothuajse asnjë rritje të popullsisë. Emri i tij ndryshoi nga Villa Sanjurjo për Villa Alhucemas, dhe rrugët e pakta e mësipërme plazh ende e pushtuar nga ushtarët kryesisht spanjolle dhe familjet e tyre. e madhe e parë ishte Florian Gómez Aroca.

Pas Morocco fitoi pavarësinë e saj në 1956, Al Hoceima zhvilluar shpejt, dhe qeveria maroken ndryshoi emrin e saj nga spanjoll Villa Alhucemas të Al Hoceima.

Al Hoceima është tani një qytet i moderuar-size me një popullsi të llogaritur prej 100.000. Ajo ka portin e dytë më të madh të rajonit Rif (Nador qenë më e madhe). Shkollat ​​e para e ndërtuar nga kolonët spanjolle, (një kolegj dhe shkollë fillore) dhe një kishë katolike spanjolle, ende ekzistojnë sot.

Playa Quemado, ku General Sanjurjo dhe trupat e tij u ul në 1925, është plazhi më popullor Al Hoceima-së. Ajo është shtëpia e hotel luksoz Mohammed V, e cila përfshin një fushë tenisi, restorant, bar koktej dhe klub nate.

Al Hoceima Town

Në zemër të tremujorit të tij të vjetër është "Place de Rif ', e cila është e rrethuar nga kafe-restorante dhe pensionet dhe terminali për autobusët private-line. Pjesa e reja të qytetit, me rrjetin e saj zoti të bulevardeve dhe pëllëmbët të rastit, zë vendin prirje deri në shkëmbinjtë mbi plazhin e qytetit.

I njohur si Plage Quemado dhe i vendosur në mes të portit dhe të fshatit origjinale, ju mund të shihni as kodrat prej druri prapa qytetit ose në det me gaz blu këtu në pothuajse çdo kthesë.

Not dhe duke ecur në kodrat e ullirit-grove qoftë se ju doni një ndryshim, është një nga atraksionet kryesore të Al Hoceima. Al Hoceima është vendi i përsosur për të lëshohem dhe për të marrë larg nga ngutje dhe nxitim të jetës së qytetit. Çdo gjë është shumë e qetë dhe njerëzit janë shumë miqësore dhe mikpritëse.

Në fund të pranverës, ose shtator, kur plazhet janë të qetë, është e afërt idilike. Në mes i verës, edhe pse, të paralajmëruar se qyteti dhe plazhet e saj të merrni mjaft bllokim i mbushur nën peshën e familjeve maroken dhe turistëve francezë dhe gjermanë, dhe dhoma mund të jetë e vështirë për të gjetur. Kjo është, në fund të fundit, një qytet i imët, që nuk është përshtatur për të kujdesem për të njëjtat nivele të turizmit që Tangier ose Agadir mund të marrin.

Nga majat me dëborë e Ketama në plazhet tona të bukura të Mesdheut dhe kalimin nga parqet tona të shumta dhe ruan natyrore me biodiversitetin e tyre të mahnitshme të florës dhe faunës, ju do të gjeni shumë aktivitete për të kënaqur ju dhe familjen tuaj. Pra ju lutem të vijë në dhe le të ju tregojnë pak se çfarë ne jemi gati.

 


Më të mirë në dispozicion Al Hoceima trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Al Hoceima Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Trasmediterránea pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Al Hoceima. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Al Hoceima trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Al Hoceima traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Al Hoceima makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Al Hoceima tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Al Hoceima jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Al Hoceima në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Al Hoceima dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel