Alcudia Tragete

Alcudia pasagjerëve dhe Car Tragete

Alcudia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Alcudia në Barcellona, ​​Ciutadella dhe Mahon.

Krahaso gjithë në dispozicion Alcudia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Alcudia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Alcudia, Barcellona, ​​Ciutadella dhe Mahon me tragete Balearia online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Alcudia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Alcudia Ferry
me Balearia për anijet me vela nga Alcudia në Barcellona, ​​Ciutadella dhe Mahon në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Alcudia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Alcudia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Alcudia

I ndodhur në bregdetin veri-lindje të Majorca Alcudia është një nga vendpushimet më të njohura Balearic me pushuesit anglisht-folëse.

Alcudia ka milje e plazh artë shtrihen rom Porti i Alcudia deri në Playa de Muro. Zona port është i relaksuar gjatë ditës dhe natën, dhe nuk është një zgjedhje të gjerë të bare dhe restorante të cilat ofrojnë Mallorquin lokale, si dhe mesdhetare dhe evropiane enët tjera.

Por mos u shqetësoni ju gjithashtu mund të merrni të plotë English (ose skocez) mëngjes, mish rosto tuaj dhe Yorkshire pud, dhe natyrisht një pintë hidhur. Zona përreth apartamente Belle Vue është shumë popullor me pushuesit e anglisht-folëse dhe ka një mori e bare të marr nga, duke ofruar ushqim shumë dhe / ose argëtim në mbrëmje. Kjo është ajo ku aa pjesë e madhe e argëtimit nightime zhvillohet.

Dhe kjo është në vendpushimet bredh si Alcudia ku ajo nuk është e vështirë të kuptojnë se pse kjo zbarkim bezhë mbetet ishull favorite tona pushime.

Alcudia Ferry Port
Historia Alcudia

Qyteti i Alcudia dhe zonat e paprishur në veri të saj janë me të vërtetë vendet për të shijuar pamjet (në krahasim me portin). Qyteti me mure dhe kisha e Sant Jaume dhe rrënojat romake e Ciudad Romana (qytet) Roman japë Alcudia trashëgimia e saj e fortë historike.

Qyteti Roman është një vend i rëndësishëm arkeologjik, që daton nga fundi i shekullit të dytë pes, data e saktë duke u vënë në 123BC kur Pollentia (emri i saj) u themelua nga Quinto Cecilio Metelo (pas të cilit një rrugë jo uncharming është emëruar). Pollentia ishte më pas objekt i zhvillimit dhe shkatërrim në masë në mënyrë të drejtë të barabartë, dhe nga shekulli i tretë ka pasur një periudhë e gjatë e "decadencia", që do të thotë si ajo Dashuri në anglisht, por edhe përkthehet si rënie edhe në se dikush dyshon ishte shkalla e drejtë e dekadencës too. Në ditët e sotme është e mundur për të përcaktuar formën e përgjithshëm të qytetit dhe paraqitjen e saj në rrugë, si dhe forum dhe tempuj.

Teatri Roman ndjekur disa kohë pas themelimit të Pollentia, në fund të shekullit të parë pas Krishtit që të jetë i saktë (ose më mirë të jetë mjaft precize). Ajo paraqet tre elemente që tregojnë se ishte me të vërtetë një teatër romak dhe jo një grek, siç ishte menduar fillimisht kur u gërmua në 1950s e hershme; këto elemente duke qenë - më të "cavea" (banesat terraced) në një formë gjysmërrethor, "të orkestër" dhe prej druri "scaena" (faza), e ngritur pak më e lartë se e orkestrës në frontin e tij.

Ka edhe një tjetër gërmimi daton nga kohët romake, Portella. Kjo ishte një zonë banimi të cilat duket se janë zhvilluar në shekullin e parë dhe një mur shtuar rreth shekullit të tretë.

Nuk ka vend arkeologjik me vlerë emri i saj mund të bëjë pa muzeun e vet, dhe kështu Museo de Monográfico Pollentia është themeluar në 1987 në atë që ishte një spital të vjetër.

Alcudia Town

Larg nga qyteti në vetvete shkon në veri ka një numër të mundësive për shëtitje ose për udhëtime të ciklit, në zonën malore, në Coll Baix dhe në Hermitage e La Victoria. E gjithë kjo zonë është në kontrast të plotë me zhvillimin e Puerto Alcudia:
paqësore, skenik dhe tregues i "Mallorca paparë".

Me një plazh të shtatë milje të gjatë për të thirrur vetë, Alcudia ishte e destinuar gjithmonë të jetë pushime qendrore. Add to se ujërat e tij të ngrohtë, pazar i madh dhe familje-miqësore, trafikut-qetësuar shëtitore, dhe ju jeni duke kërkuar në një fetë të vogël të Balearic parajsë.

Dhe aq afër fshat madhështor Majorcan, too. Zemra shkëmbor të ishullit arrin kulmin e saj në varg malor fluturues Tramuntana, vetëm jashtë qytetit - dhe kjo është një parajsë reale një hiker-së.

Ndiqni ultësirë ​​rreth veriut harlisur të ishullit, dhe ju do të zbuloni fshatrat mesjetare ku, në nën-larmë sheshet, të kryer craftspeople lokale në jetën e tyre të përditshme sa ata kanë për shekuj me radhë.

Kërkojnë nga qeramika e tyre gjobë ose qelqi në lulëzim për suvenire vlerë të mira - ose ndoshta një shishe me dy verëra të shkëlqyera të ishullit. Ata kanë qenë vjeljen e rrushit këtu që romakët arritën, mjaft kohë për të marrë atë të drejtë. Por, si gjithmonë, pushime familjare në Majorca gjithmonë kthehen në plazh. Dhe, në Alcudia, ju do të jetë prishur për zgjedhje, kudo bredhjes tuaj të marrë ju.

Gjatë ditës rrugët e ngushta të qytetit mesjetar të çuditshëm Alcudia janë të mbushura me shumë ditë-trippers që mrekullohen nga trashëgimisë qytetin e listuara me romake dhe ndikimet e maure. Vizitori të marrë përshtypjen e lëvizjes në një gur të vetëm muze të hapur në kuadër të arkitekturës së mbyllur të Alcudia.

Veçanërisht mbresëlënëse janë fortifikimet masive disa shekujve 13th dhe janë ende të pranueshëm. Një tërheqje jashtë qytetit është gërmimet romake të qytetit Pollentia, e cila u themelua në 70 para Krishtit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Alcudia garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Alcudia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearia pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Alcudia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Alcudia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Alcudia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Alcudia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Alcudia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Alcudia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Alcudia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Alcudia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel