Alexandroupolis Tragete

Aleksandropolis pasagjerëve dhe Car Tragete

Alexandroupolis çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Aleksandropolis në Samothraki, Lavrio, Agios Efstratios, Limnos, Psara, Sigri, Lesvos, Andros, Syros, Tinos, Mykonos, Kios, Mytilini, Nea Moudania, Thessaloniki, Kimi, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Volos, Agios Konstantinos dhe Kavala.

Krahaso gjithë në dispozicion Aleksandroupolisit çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Aleksandropolis, Samothraki, Lavrio, Agios Efstratios, Limnos, Psara, Sigri, Lesvos, Andros, Syros, Tinos, Mykonos Aleksandropolis, Chios, Mytilini, Nea Moudania, Thessaloniki, Kimi, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Volos, Agios Konstantinos dhe Kavala me tragete SAOS tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

>
Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Alexandroupolis Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Alexandroupolis Ferry
me SAOS Anijet për anijet me vela nga Aleksandropolis në Samothraki, Lavrio, Agios Efstratios, Limnos, Psara, Sigri, Lesvos, Andros, Syros, Tinos, Mykonos, Kios, Mytilini, Nea Moudania, Selanik, Kimi, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Volos , Agios Konstantinos dhe Kavala online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Alexandroupolis pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Aleksandropolis biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Aleksandropolis

Alexandroupoli është rreth 14.5 km (9.0 mi) në perëndim të deltës së lumit Evros, 40 km nga kufiri me Turqinë, 346 km (215 mi) nga Selaniku në autostradë e ndërtuar rishtas Egnatia, dhe 750 km (470 mi) nga Athina.

Rreth qytetit një gjen fshatra të vogla të peshkimit si Makri dhe Dikella në perëndim, dhe suburbanm Maistros, Apalos, Antheia, Aristino, Nipsa, Loutra në lindje, ndërsa në veri të qytetit janë të gjithnjë e mbylljes Palagia, Abantas, Aissymi dhe Kirkas.

Popullsia e tanishme metropolitane është vlerësuar në rreth 70,000 banorë, dhe zona e saj mbulon pjesën jugore të prefekturës, dhe ajo shkon nga Prefektura Rodopit në Evros Delta.

Komuna ka një sipërfaqe prej 1,220 km² (468.73 sq mi).

Alexandroupolis Ferry Port
histori

Historia e zgjidhjes së vetëm shkon prapa në shekullin e 19th. përdorur gjatë si një terren ulje për peshkatarët nga brigjet e Samothrace të kundërt, një fshat të zhvilluar në këtë zonë gjatë ndërtimit të një linje hekurudhore që lidh Stambollin me qytetet kryesore të Maqedonisë nga Kuleliburgaz.

Puna ishte pjesë e një përpjekje për të modernizuar Perandorinë Osmane, dhe u caktua për inxhinierë nga Austro-Hungarisë. Zgjidhja shpejt u rrit në një fshat peshkimi i njohur si Dedeagatch.

Alexandroupolis, dikur Dedeagatch, është hedhur jashtë në një sistem të rrjetit të rrugëve të gjerë të drejtë për të lejuar përparimin e shpejtë të trupave. Në këtë ai ndryshon nga qytetet e tjera osmane të periudhës me rrugët e tij me kalldrëm dhe rrugë-de-qeskët. Ajo është rezultat i pushtimit rus gjatë luftërave ruse-turke të 1877-78.

Qyteti ka qenë i zënë në mënyra të ndryshme nga Bullgaria, Turqia dhe Greqia deri në kohët e fundit, kur u dorëzua me vendosmëri mbi të Greqisë pas Luftës së Dytë Botërore. një përzierje e tillë e sundimtarëve dhe afërsia e saj të ngushtë me kufijtë e Turqisë, Bullgarisë dhe Greqisë, si dhe kontinentet e Evropën dhe Azinë, kanë kontribuar për të ndjehen kozmopolit të qytetit.

Një muze i shkëlqyer i etnografisë që mbulon çdo aspekt të jetës në Traki. Përveç na ndriçojnë në lidhje me historinë checkered të rajonit, ka qenë galeritë e ekspozitës mbulojnë zakonet dhe kostum, zanatet dhe klimës, bujqësisë, peshkimit, gjeografi, prodhimit mëndafshi, tjerrje, endje, verë dhe mjaltë prodhimit dhe madje edhe filmat e prodhimit të begatshme turke, tahini, halva dhe ëmbëlsira syrupy turke.

Alexandroupolis Qyteti

Aleksandropolis është kryeqyteti i Prefekturës së Evros dhe në shtëpi në Shkollën Mjekësore të Universitetit të Trakës Democritus dhe Mësuesit dhe Kopshtit Pedagogjike departamentet. Banorët e saj të parë, në mesin e shekullit 19th, ishin një peshkatarë pak dhe qyteti filloi të rritet kur linja e parë hekurudhore ishte vënë në 1870 lidh Selanikun me Konstandinopojës.

Kjo i dha mundësinë për të eksportuar produkte me pjesën tjetër të vendit. epsh si Prefekturën e Rodop, Prefektura e Evros u përfshi në Greqi në maj 1920. Vizita e pastaj Mbretit Aleksandrit të ishte pretekst në të cilën qyteti u riemërua si Aleksandropolis.

Qyteti është i ri me një plan modem rrugë dhe është një qendër transporti me një port, një aeroport dhe një stacion i madh hekurudhor. Kuriozitetesh në qytet janë Muzeu Kishtare me bazat e saj, Historik - Muzeu Folk, flora dhe fauna Muzeu i Evros dhe të tjerët.

Dhjetëra hoteleve janë në dispozicion për vizitorët, si dhe vendin e madh kampit në plazh turistik e cila shtrihet për shumë kilometra. Gjatë muajve të verës ka shumë ngjarje të organizuara në Egnatia Park në teatrin e saj të hapur e ajrit. Alexandroupoli është pika e fillimit për vizita në brendësi të prefekturës dhe ishullin e Samotrakë.

Avantos Shën çon në veri të qytetit. Në distanca të njëjta km 6-10 qëndrojnë kështjella mesjetare e Potamos dhe Avanta ku mund të shohin muret që daton nga miken, klasike dhe periudha bizantine. Në përreth malet faqet adhurimit të Kikones lashta janë të gjendet.

Në shtegun e ngushtë të cilin Selanik - kalon linja hekurudhore Alexandroupoli ka shumë shpella. Në një nga këto është kishëz e Theodori Agii muret e të cilit janë të lyera me wan piktura në dy shtresa daton nga shekujt e 11th dhe 13th.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Alexandroupolis garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Alexandroupolis Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SAOS anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Aleksandropolis. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Aleksandropolis, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Aleksandropolis traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Aleksandroupolisit makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Aleksandropolis tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Aleksandroupolisit jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Aleksandropolis në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Aleksandropolis dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel