Algeciras Tragete

Algeciras pasagjerëve dhe Car Tragete

Algeciras çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Algeciras në Ceuta dhe Tanger Med.

Krahaso gjithë në dispozicion Algeciras çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Algeciras makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Algeciras, Ceuta dhe Tanger Med me ACCIONA, Nautas, Balearia ose SNK tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Algeciras Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Algeciras Ferry
me ACCIONA, Nautas, Balearia ose FRS për anijet me vela nga Algeciras në Ceuta dhe Tanger Med në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Algeciras pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Algeciras biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Algeciras

Algeciras është një qytet port në jug të Spanjës, dhe është qyteti më i madh në Gjirin e Gjibraltarit. Porti i Algeciras është një nga portet më të mëdha në Evropë dhe në botë në tre kategori, enë, ngarkesave dhe transportin.

Ajo është vendosur 20 km në veri-lindje të Tarifa në Río de la Miel, i cili është lumi më jugor të gadishullit Iberik dhe Evropës kontinentale.

Algeciras është kryesisht një qendër transporti dhe qyteti industrial. Aktivitetet e saj kryesore janë të lidhura me portin, e cila shërben si pikë kryesore sulmit mes Spanjës dhe Tangier dhe portet e tjera në Marok, si dhe ishujt Kanarie dhe enklavat spanjolle të Ceuta dhe Melilla.

Ajo është renditur si porti 16th ngarkuar në botë. Qyteti ka gjithashtu një industri të konsiderueshme peshkimi dhe eksporton një gamë të produkteve bujqësore nga zona përreth, duke përfshirë drithëra, duhan dhe kafshët e fermave.

Algeciras Ferry Port
histori

Zona e qytetit ka qenë e populluar që nga prehistoria, dhe eshtrat më të hershme i takojnë popullatave Neandertalit nga Paleolitit.
Për shkak të pozicionit të saj strategjik ka qenë një port i rëndësishëm nën fenikasve, dhe ishte vendi i portit përkatës romake të Portus Albus, me dy qytete pranë quajtur Caetaria dhe Iulia Transducta, e themeluar nga romakët vetë.

Pasi u shkatërruar nga gjermanike barbarëve dhe aleatët e tyre vandal, qyteti u themelua sërish në 711 nga maurët pushtuese, si qyteti i parë i krijuar nga arabët në tokën e pushtuar spanjolle. Ajo gëzonte një periudhë të shkurtër të pavarësisë si shtet Taifa nga 1035-1058. Ajo u quajt al-Jazirah al-Khadra 'pas në det të hapur Isla Verde; emri modern rrjedh nga ky emri origjinal arabisht.

Pas shumë shekujsh të sundimit mysliman, batica e ripushtimit arriti në Algeciras. Në korrik 1309 Ferdinand IV i Castile rrethoi Algeciras, si dhe Gjibraltarit. Kjo e fundit ra në duart e të krishterë, por Algeciras musliman mbajtur më për tre dekadave të ardhshme, derisa Alfonso XI i Castile rifilloi rrethimin e saj.

Juan Nunez de Lara, Juan Manuel, Pedro Fernández de Castro, Juan Alfonso de la Cerda, zot i Gibraleon të gjithë morën pjesë në rrethimin, ashtu si edhe kalorës nga Franca, Anglia dhe Gjermania, dhe madje edhe mbreti Filipi III të Navarre, mbretit bashkëshorte e Navarra , i cili erdhi i shoqëruar nga kalorësit 100 dhe 300 këmbësorisë.

Në mars 1344, pas disa vitesh të rrethimit, Algeciras dorëzua. Qyteti ishte, megjithatë, rimarrë nga maurët në 1368 - por u shkatërrua me urdhër të Muhamed V të Granadës. Vendi u braktis pas. Algeciras u refounded në 1704 nga refugjatët nga Gjibraltari pas kapjes të territorit nga forcat anglo-holandeze në Luftën e Vazhdimësinë spanjoll. Ajo u rindërtua më e sotme planin e saj drejtkëndëshe nga Charles III të Spanjës në 1760.

Në korrik 1801, flotat detare franceze dhe spanjolle luftoi Marinës Mbretërore Britanike në det të hapur në betejën e Algeciras, e cila përfundoi në një fitore britanik. Qyteti priti konferencën e Algeciras në 1906, një forum ndërkombëtar për të diskutuar të ardhmen e Marokut e cila u mbajt në Casa Consistorial (bashkia e qytetit).

Në korrik 1942 frogmen italiane ngritur në një bazë sekrete në cisternë italiane Olterra, e cila ishte internuar në Algeciras, me qëllim për të sulmuar anijeve në Gjibraltar.

Algecira Town

Porti i Algeciras në vitet e fundit është bërë një destinacion i rëndësishëm turistik, me udhëtime të njohura ditore në Tarifa për të parë migrime të shpendëve, të Gjibraltarit për të parë pamjet dhe kulturën e këtij territori, dhe të Gjirit të Gjibraltarit në balenë shikuar ekskursione.

Algeciras është kryesisht dhe unashamedly një port dhe qendër industriale, zvarrisës raundin anën e largët të gjirit në Gjibraltar. Kur Franco mbylli kufirin me "Rock" në aty pranë La Linea, ishte Algeciras që ai vendosi të zhvillojë për të absorbuar punëtorët spanjolle që përdoret për t'u punësuar në dockyards detare britanike dhe në mënyrë për të thyer varësinë e zonës në Gjibraltar.

Kjo është një qytet industrial që mbështet thellë port të madh enë me ujë dhe rafinerinë e naftës afër. Në zonën e portit ka shumë marokenët në tranzit, veçanërisht gjatë muajve korrik dhe gusht, kur punëtorët emigrantë kthehen në shtëpi për pushimet e tyre nga puna e tyre në Francë, Holandë dhe Belgjikë.

Si pasojë, ka një ndikim të fortë Arab këtu me shumë nga shenjat në gjuhën arabe, si dhe spanjolle, ndërsa, në backstreets, ju mund të gjeni disa dyqane tradicionale çaj të cilat specializohen në tradicionale çaj maroken nenexhik. Algeciras nuk mund të jetë një qytet i bukur, por ajo ka një individualitet rëre në lidhje me të dhe, ndryshe nga disa nga vendpushimet Kosta, është një vend shumë i vërtetë me një atmosferë të vërtetë port.

Ka shumë restorante me çmime të arsyeshme për të përpiqen - disa me pamje të frikshëm të Rock afërt të Gjibraltarit. Ata që të gjeni kohë për të enden do të gjobisë parqe të qetë dhe pemë rreshtuan plazas pothuajse të fshehur larg nga udhëtarët nxiton.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Algeciras garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Algeciras Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA, Nautas, Balearia ose FRS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Algeciras. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Algeciras, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Algeciras traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Algeciras makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Algeciras tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Algeciras jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Algeciras në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Algeciras dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel