Algiers Tragete

Algiers pasagjerëve dhe Car Tragete

Algiers çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Algjer në Alicante dhe Marseille.

Krahaso gjithë në dispozicion Algjer çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Algjer makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Algjer, Alicante dhe Marseille me Algérie Anijet apo tragete SNCM online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Algiers Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Algiers Ferry
me Algérie Anijet ose SNCM për anijet me vela nga Algjer në Alicante dhe Marseille në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Algiers pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Algjer biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Algjer

Kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Algjeri, Në veri të Gjirit të Algjer, një krah të Detit Mesdhe. Ai është mbiquajtur "Alger La Blanche" ose "Algiers e Bardhë" për shkak të ndërtesave të bardha shndritshëm që mund të shihet me pjerrësi nga deti.

Ajo është e vendosur në Detin Mesdhe, në rajonin qendror të pjesës vendit.Komiteti moderne të qytetit është ndërtuar në terren nivel nga ana e detit, në pjesën e vjetër, qyteti i lashtë i deys, ngjitet në kodër të pjerrët prapa modern Qyteti dhe është kurorëzuar nga casbah apo kala, këmbët 400 (122 m) mbi nivelin e detit. Casbah dhe dy kalatave të formuar një trekëndësh.

Algjer është qendra kryesore Algjerisë administrative dhe porti kryesor i vendit, duke shërbyer edhe si një qendër të anijeve dhe një stacion Mesdheut kryesor karburanti.

Industritë kryesore të Algjerit janë rafinimit të naftës, punime metalike, ushqim, dhe Petrochemicals. Produktet kryesore të eksportit janë hekur, grurë, fruta agrume, verë, fosfateve, vaj, dhe perime.

Algiers Ferry Port
histori

Ndërtesa kryesore e Algjer Casbah është ndërtuar në 1516 në vendin e një ndërtese të vjetër dhe ka shërbyer si pallatin e Deys deri pushtimit francez. Një rrugë është shkurtuar nëpër qendër të ndërtesës, xhamia shndërruar në kazermë dhe salla e audiencës lejuar të bien në shkatërrim. Sot ka ende disa mbetje dhe gjurmë të një minare, si dhe disa harqe mermer dhe kolona dhe disa pjesë të vaults në të cilat janë ruajtur thesaret e Ditës.

Xhamia e Madhe është xhamia më e vjetër në Algjer. Është thënë se ky objekt tashmë ekzistonte në 1018. E brendshme e bukur e xhamisë është katror dhe është i ndarë në aisles nga kolona që janë bashkuar me harqe maure. Xhamia e re është në formën e një kryq grek dhe daton në shekullin e 17th. Ajo është e rrethuar nga një kupolë e madhe e bardhë dhe me katër kupolat e vogla në qoshet. Brendësia e kësaj xhamie është shumë i njëjtë me atë të Xhamisë së Madhe.

Algiers ishte më i suksesshëm i të gjitha bazat e Barbary pirate, sidomos në shekullin e 16th nën pirate më të shquar të të gjitha, Kheireddin Barbarossa. Ajo ishte edhe më e isha i vogël e të gjitha qendrave koloniale franceze. Dhe që nga pavarësia në 1962, ajo ka qenë qendër politike, ekonomike dhe kulturore e një vendi shumë të mëdha dhe kulturor dhe gjeografikisht të ndryshme.

Porti më i madh në veriperëndim Afrikë dhe qyteti më i madh shumë, tani përhapet shumë për të akomoduar një popullsi që ka dyfishuar në vitet 20. Algiers vuajtur së bashku me pjesën tjetër të vendit gjatë 'vjet zi' i 1990s. Që atëherë, ai ka parë një ndarje të çuditshme në fatet e saj. Ju nuk duhet të ecin shumë në qendër për të parë njerëzit të varur rreth me asgjë për të bërë.

Të gjitha kryeqytetet kanë pa punë e tyre dhe të pastrehë, por ata shikojnë në vendin e vet në një vend që ka paguar vetëm borxhin e saj të jashtëm. Në sajë kryesisht të naftës dhe gazit të ardhurat, nuk ka pasur kurrë kaq shumë para në qytet - shteti është duke shpenzuar shuma të mëdha dhe ka një ndjenjë në mesin e disa individëve që paraja është atje për të bërë. Numri i makinave të reja mbytje rrugët kryesore është një shenjë e rritjes prosperitet personal.

Algeria Town

Në 1992, UNESCO njohu një vend në Algjeri që nuk është vetëm historike dhe interesante, por që ende është shtëpi për mijëra banorë, përkatësisht Casbah e Algjerit. Kjo është një nga atraksionet më të vizituara dhe mbresëlënëse në Algjer, dhe është një pikë referimi në qytet dhe një monument për të kaluarën e saj.

ndërtuar fillimisht mbi rrënojat e vjetra Icosium, Casbash e Algjerit është transformuar gjatë shekujve, por shumë nga strukturat e saj të vjetër janë ende në ekzistencë. Vetë casbah është një eksperiencë me të vërtetë unike dhe interesante.

Shumë vizitorë të Casbah e Algjerit janë të zhytur plotësisht nga qindra rrugët e ngushta që era nëpër casbah, të cilat më së miri mund të përshkruhet si një labirint i rrugëve. Për shkak të origjinalitetit të saj, Casbah e Algjerit ka mirëpritur shumë ekipet e filmit, flocking në këtë tërheqje të mrekullueshme që do të përdoret si një grup film.

Ndërsa duke eksploruar vizitorëve casbah do të jetë në gjendje për të zbuluar faqet e mrekullueshme të rendësishme siç janë xhamitë, pallatet tregon periudhën arkitekturën osmane dhe rrënojat e kalasë së vjetër.

Tradita dhe kultura janë një pjesë jetike e jetesës në casbah, i cili krijon një atmosferë që vizitorët nuk do të gjeni kudo tjetër në Algjeri apo në botë për këtë çështje. Kjo është një tërheqje e paharrueshme që kombinon traditën dhe historinë me jetën e përditshme, duke lejuar vizitorët për të udhëtuar prapa në kohë dhe të zbuloni të kaluarën lë pa frymë e vendit.

Në Algjer, shumica e pamjeve interesante janë në pjesën e vjetër të qytetit e njohur si Casbah apo Medinës. Udhëtarët që e bëjnë atë të Algjerit janë të impresionuar me njerëz shumë miqësor dhe mikpritës. Ndërtesat e vjetra franceze, shëtitore përgjatë bregdet dhe ushqimi gjithashtu të marrë vlerësime të mira.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Algiers garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Algiers Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algerie Tragete SNCM ose të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Algjer. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Algjer, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Algjer traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Algjer makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Algiers tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Algjer jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Algjer në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Algjer dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel