Alicante Tragete

Alicante pasagjerëve dhe Car Tragete

Alicante çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Alicante në Alger dhe Oran.

Krahaso gjithë në dispozicion Alicante çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Alicante makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Alicante, Alger dhe Oran me tragete Algérie tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Alicante Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Alicante Ferry
me Algérie Anijet për anijet me vela nga Alicante në Alger dhe Oran online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Alicante pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Alicante biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Alicante

Qyteti i Alicante është e vendosur gjeografikisht në Spanjë, i cili ndodhet në pjesën jugperëndimore të Evropës. Spanja kufizohet nga shumë vende të tilla si Portugalia dhe Franca, por ajo ende ka një vijë bregdetare të madhe e cila luan një rol të rëndësishëm në tërheqjen e miliona turistë çdo vit.

Provincën e Alicante shtrihet në rajonin jug lindje të Spanjës dhe është qyteti i dytë më i madh në Komunitetin Autonom të Valencias. Alicante kufizohet nga Valencia në veri, Murcia në jug, Albacete në perëndim dhe në fund Detit Mesdhe në lindje.

Qyteti i Alicante është e vendosur në bregdetin në mes të qyteteve të Benidorm dhe Elche.The qytetin e Alicante tërheq shumë turistë, sidomos nga Evropa, të cilët duan të eksplorojnë rrënojat e tij historike, objektet e saj moderne dhe plazhet e lavdishme.

Alicante Ferry Port
histori

Toka e Alicante ka qenë i banuar për më shumë se 7000 vjet me fiset e para që udhëtojnë nga Evropa Qendrore e gjithë 5000 për 3000 pes Disa nga fiset në Alicante u vendosën nëpër shpatet e malit Benacantil në të cilat sot qëndron kalaja e Santa Barbara. Pika kulmore e këtij mali ishte se ajo ishte në afërsi të detit, por ende nuk ka ofruar siguri nga pushtuesit për shkak të lartësisë së tij.

Sipas disa historianëve, që iberikët (amtare) Spanish siguruar Hilltop duke forcim atë. Disa grup i njerëzve u vendosën në zonën Benalúa, ku më vonë qyteti romak i Lucentum është ndërtuar që është paraardhësi i qytetit të Alicante. Disa vendbanime janë gjetur edhe në Albufereta dhe në Serra Grossa.

Maurët (arabët), të cilët sunduan jugore Spanja deri 1100 AD ndërtoi qytetin diteve te sotme, nën mbrojtjen e kështjellës. Në 1246 Alfonso 10th pushtoi qytetin për kurorën Kastilianisht. Më vonë në 1308, Jaime II inkorporuar Alicante në Mbretërinë e Valencias. Alicante është dhënë vetë statutin e saj të qytetit nën sundimin e Ferdinandit Katolike në 1490. vjet 100 më vonë ai u bë një port natyror i Castile, kështu fillimin e zhvillimit të tregtisë së saj të detit. Për shkak të paqes dhe prosperitetit Alicante lulëzoi dhe arriti gradën e portit tretë më të madh të Spanjës tregtare, eksport verë, portokall & vaj ulliri.

Sot, provincën e Alicante është rajoni i dytë më i madh në Komunitetin Autonom valencià. Vetë port ka qenë e themeluar që nga rënia industriale në 1980s dhe për këtë arsye është bërë një pikë më popullore hyrja në Alicante.
Aeroporti i qytetit, e vendosur në El Altet, është një nga aeroportet më aktive në Spanjë, duke gjeneruar sa më shumë kërkesa si aeroportet e mëdha të qytetit të tilla si Barcelonë dhe Madrid. Aeroporti është në zgjerim, dhe ofron fluturime në të gjitha qytetet e mëdha në Spanjë, si dhe shumë qytete evropiane.

Alicante Town

Alicante ka një peizazh shumë malor në veri dhe perëndim rajonet edhe pse në jug është mjaft e sheshtë, me Lumi Segura rrjedh drejt lindjes përmes krahinës. Provincën e Alicante përbëhet nga dy fusha kryesore, Marina Epërme dhe të Ulët Marina. Upper marina përfshin qytete të tilla si Calpe, Teulada dhe Javea. Marina Lower që qendra e rrumbullakët Benidorm përfshin qytete të tilla si Altea dhe Villajoyosa. Qytete në zonën e brendshme përfshijnë Elche, Movelda dhe ASPE dhe qytetet detare në zonën jugore përfshijnë Torreveija dhe Guardamar.

Plazhi më popullor vizituar nga krijuesit e pushime, dhe shpesh të referuara si një nga plazhet më të mira në Spanjë, është San Juan, e cila është e vendosur nga qyteti i Alicante. Alicate gëzon një klimë të butë gjatë gjithë vitit. Përfitimet e qytetit nga rreth orë 2,800 me diell me një temperaturë mesatare prej 19.3ºC.

Me të ajrit dhe me diell ditë të freskëta, Alicante është një vend ideal për të vizituar gjatë gjithë vitit. Siç gëzon më shumë kohë e mirë, numri i ditëve me shi është i kufizuar në vetëm 20 në vit. Edhe gjatë kohës së dimrit temperatura nuk bie nën 16 ° C. Koha më e mirë për të vizituar Alicante është në mes të majit dhe tetorit pasi moti është i ngrohtë dhe me diell. Temperatura mund të merrni aq i lartë sa 40 ° C në gusht kështu që të dal disa locion ekstra dielli! Alicante ka një diferencë kohore prej GMT + 1 orë GMT + 2 orë gjatë verës.

Kalaja e Santa Barbara (Castillo de Santa Barbara):
Kalaja e Santa Barbara është një fortesë e madhe që është ndërtuar nga myslimanët në shekullin e 9th. Kalaja ulet në malin Benacantil në qendër të Alicante. Ajo është ndërtuar si një fortifikim. Kalaja ka qenë një dëshmitar në shumë beteja dhe rrethimeve. Në shekullin 18th ajo është përdorur herë pas here si një burg. Elevators janë instaluar në mal dhe Kalaja u hap për publikun në 1963.

Kisha e Shën Marisë (Iglesia de Santa Maria):
Iglesia de Santa Maria është një katedrale në stilin gotik që ishte ndërtuar në shekullin 14th dhe 16th mbi mbetjet e një xhamisë së vjetër maure. Karakteristika të dukshme në kishë janë style altar Rokoko, portali stolisur rëndë barok dhe një shumëllojshmëri apo artit objekte që datojnë në shekullin e 15th.

Co-Katedralja e Shën Nikollës Bari:
Katedralja bashkë e Shën Nikollës është kisha kryesore është Alicante dhe shfaq një kombinim të mrekullueshëm të karakteristikave të stilit barok dhe ringjallje. Ajo ka një kube të bukur blu dhe është e vendosur në qendër të qytetit të vjetër. Kisha gjithashtu formon selinë e peshkopit.

Gravina Palace:
Pallati Gravina është e vendosur në qytetin e vjetër të Alicante dhe është shtëpi për Muzeun Gravina e Arteve të Bukura. Pallati është ndërtuar ndërmjet viteve, 1748 të 1808. Muzeu është shtëpi për një koleksion të pasur të veprave të artit spanjolle. Ajo gjithashtu ka një auditor dhe një sallë pritjeje me ekspozitave të përhershme të cilat e përshkruajnë historinë e ndërtimit të Pallatit Gravina.

San Juan Beach (Playa de San Juan):
San Juan është një plazh spektakolare të vendosura në veri të Alicante. Plazhi bie brenda dy komunat e Alicante dhe El Campello. Plazhi është i veshur me restorante, kafene dhe bare. Kjo është konsideruar të jetë plazhi më i mirë i Alicante ku mund të kënaq në sunbathing, not dhe sportet e ujit aventureske.

Alicante Town Hall (Ayuntamiento):
Ayuntamiento është bashkia e qytetit të Alicante vendosur në një ndërtesë barok dhe ndodhet prapa La Explanada Park. Tiparet arrestimi e bashkia e qytetit janë kullat binjake të gjata matëse deri në 30m, dhomë plenare dhe një kishëz. Bashkia e qytetit gjithashtu shtëpi një statujë nga skulptori i famshëm spanjoll "Dali '. Një tjetër objekt interesante të gjendet këtu është një instrument që është përdorur për të matur lartësinë mbi nivelin e detit.

Canalejas Park:
Ky është parku më i vjetër gjelbër në Alicante dhe është shtëpi për një koleksion i madh i bimëve të gomës. Parku është zhvilluar nga arkitekti Gonzolez Altus në vitin 1886. skulptura guri e luanëve dhe qentë, ju përshëndes në hyrje. Parku është i stolisur edhe me burime nga brenda. Një interes është harta e Spanjës, gdhendur në gur. Një monument i shkrimtarit Carlos Arniches gjithashtu mund të gjendet brenda parkut.

Ishulli i Tabarca:
Ishulli Tabarca është e vendosur në një distancë prej 11 milje detare nga Alicante. Ujërat përreth ujdhesë janë deklaruar mesdhetare rezervë detare natyrës. Ajo ka dallimin e të qënit i vogël dhe një ishull të banuar përgjithmonë të Alicante. Kjo është një vend i përsosur për simulim dhe shijuar ujërat pacenuar përreth ishullit.

Kalaja e San Fernando (Castillo de San Fernando):
Kalaja e San Fernando është ndërtuar në fillim të shekullit 19th, në kodër të ulët Tossal. Ky është ai më i vogël i dy Alicante Kështjella. Ajo formon një vend popullor për ndonjë gjë, relaksim dhe argëtim.

Alicante Marina:
Alicante Marina është një pikë e nxehtë popullor në Blanca Costa. Ajo është e mbushur me argëtim me restorante, kafene dhe një qendër tregtare. Kjo është edhe destinacion i përsosur për të shpenzuar orë duke vështruar në jahte luksoze dhe anije private.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Alicante garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Alicante Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algérie Tragete pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Alicante. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Alicante, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Alicante traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Alicante makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Alicante tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Alicante jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Alicante në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Alicante dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel